Kolena

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod NOKT » úte 01. bře, 2011 21:42

2cudles: moc fastumgelu nepodceňuj. Asi 4 měsíce jsem měl problém s loktem nemohl jsem ho dostat do krajních poloh aniž by to bolelo a i tak jsem to tam nedal. Omezil jsem trénink na jednou týdně, žádná posilka, armbary, americany atd. Pomalu se to zlepšovalo a já to mazal koňskou mastí. To bylo fajn, ale když mast zaschla, tak zase naprd. Ortoped provedl rentgen prohmatal a zavelel fastumgel a bude to v cajku. Ty brďo jednou jsem to na noc namazal a ráno byl problém fuč. Do teď z toho nechápu.
Naposledy upravil NOKT dne úte 01. bře, 2011 21:58, celkově upraveno 1
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod DrGlock » úte 01. bře, 2011 21:57

Vrozkrokkop: Nechci strašit, ale kamarádovi rupla čéška prakticky při chůzi. Nepodceňoval bych to, myslím si že k doktorovi má cenu jít, pro jistotu.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 01. bře, 2011 22:28

Já s tím pak ještě něco (špatně) odboxoval, ale pak jsem se nějak lekl...
Když se to do dvou dní dramaticky nezlepší, dám na tvou radu.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 02. bře, 2011 9:04

Nokt: mně se víc osvědčily gely s diklofenakem (Almiral, Dolmina...), ale je to všechno na jedno brdo - trochu utlumí bolest, trochu chladí, trochu působí protizánětlivě, ale nic neléčí. Jen trochu "zpříjemní" a možná urychlí hojení, ale pokud je někde průser, tak no cure.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod cudles » čtv 03. bře, 2011 22:28

NOKT píše:2cudles: moc fastumgelu nepodceňuj. Asi 4 měsíce jsem měl problém s loktem nemohl jsem ho dostat do krajních poloh aniž by to bolelo a i tak jsem to tam nedal. Omezil jsem trénink na jednou týdně, žádná posilka, armbary, americany atd. Pomalu se to zlepšovalo a já to mazal koňskou mastí. To bylo fajn, ale když mast zaschla, tak zase naprd. Ortoped provedl rentgen prohmatal a zavelel fastumgel a bude to v cajku. Ty brďo jednou jsem to na noc namazal a ráno byl problém fuč. Do teď z toho nechápu.

Mazal jsem to nejdřív fastumgelem. Nic. Tak to mažu teď thajskou mastí. Chvílema se zdá že se to lepší, ale jinak nic. a to bohužel na regulérní tréninky momentálně chodim jednou tejdně, v plzni se gym rekonstruuje, a ostatní mam časově na pi*u. Je sice pravda, že to nemažu s nějakou železnou pravidelností - někdy třikrát denně, někdy jenom jednou nebo dvakrát, někdy nějakej den zapomenu, vynecham, ale stejně, žádný zlepšení. Příští tejden jdu k obvoďákovi s tim, že už je to dost dlouho, a žádný zlepšení nevidim, ačkoliv mi asi tři doktoři řekli že to chce čas a mazat, z čehož jeden jedinej udělal rentgen, na kterym teda nic nebylo. Možná mi řekne to samý, ale fakt mě vytáčí čekat než se to dá do kupy, a zatim trénovat jenom jak to jde, i když aspon neco. Možná to hodně přehánim, ale po tý dvouměsiční pauze mě nehorázně sere, že když už zas muzu ramci moznosti trenovat, nemuzu naplno. Blbe s tim prastis, strejchnes, a pak tou rukou muzes ledatak tukat.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » čtv 03. bře, 2011 22:29

Jo jinak, Almiral jsem měl úplně jako první, taky nic. A jak jsem psal, podělal jsem si to při sparringach nekdy v pulce/ke konci listopadu.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 04. bře, 2011 10:59

Tak dnes jsem se *pokusil* dojít si s tím kolenem k doktorovi na polikliniku Prosek.
Zle bylo už na informacích, ten člověk byl kretén na tečku, kterou jsem mu s vypětím celé své vůle nedal. Možná je to škoda, protože bych býval měl aspoň z něčeho dobrý pocit. :roll:
Zkusil jsem to na ortopedii, vylezla sestra (archetyp sekernice), tázajíc se mě se zhnuseným výrazem co jako chci. Optal jsem se jí, zda jsem tam správně s úrazem kolena. Ona co mi je. Na to jsem neměl uspokojivou odpověď, jelikož jsem doufal, že to se dozvím právě tam. Poslala mě na chirurgii.
Tam již přede dveřmi s ohromným rudým nápisem "neklepat" (jen lebka se skříženými hnáty chyběla), čekal ohromný zástup vesele švitořících stařen, kterým překvapivě vůbec nevadilo, že za půl hodiny co jsem tam čekal, ze dveří vůbec nikdo nevylezl. Vzhledem k davu, jež se tam nashromáždil to nejspíš bylo daleko víc než ona půlhodina.
Po tomto jsem se na to vysral a šel domů.
Stejně bych se asi neodvážil riskovat ošetření.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 11:02

Hahaha... no vidíš - i tací dostanou, z našich daní, přidáno! :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 04. bře, 2011 11:07

Zrovna jsem nad tím přemýšlel.
Škoda že neodešli, lidé by si nejspíš oddychli :lol:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » pát 04. bře, 2011 12:06

Ortopeda si dobře vybírej (ostatně jako všechny lékaře, který můžeš). Pomoct může http://www.znamylekar.cz/ , reference od kolegů a známých jsou lepší :wink:
Je pravda, že objednací doby do ambulancí jsou příšerný, ale většinou se můžeš telefonicky objednat na den a hodinu.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod siegfried » pát 04. bře, 2011 13:21

Vrozkrokkop: poslal jsem ti SZ s tipem na vynikajiciho ortopeda
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » pát 04. bře, 2011 14:07

Proč jen SZ? Je tajnej?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod JAQ » pát 04. bře, 2011 23:36

Když už se řeší ortopedi - nemáte někdo tip na dobrého ortopeda v Ostravě? Taky bych potřeboval vyřešit pár problémů s kolenem :-)
JAQ
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 93
Registrován: pon 28. bře, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod luen » pát 04. bře, 2011 23:49

V Praze doporucuji zajit na kliniku C.L.P.A. (Centrum léčby pohybového aparátu).

http://www.clpa.cz/pages/o_service.html
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod siegfried » pát 04. bře, 2011 23:56

Gino: je to MUDr. Pavel Pokorny - http://ortopedickaordinace.cz/index.php?page=20#pokorny Muzu vrele doporucit, i operuje (na Malvazinkach, coz je mimochodem jedna z nejprijemnejsich nemocnic, co znam)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » sob 05. bře, 2011 14:58

siegfried, děkuju ti... :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 15. bře, 2011 12:51

Tak to vypadá, že jsem si přerval přední zkříženej vaz v koleni.
Se vším co okolo mi opravdu hodně poradil Luen, akorát mi řekl, že on byl operován zastaralou mtodou a existuje nová - rekonstrukcni arthroskopie, resp. arthrex transfix.
Napsal jsem doktorovi co mi doporučil sigfried, ale zatím nějak neodepsal,
tak jsem se chtěl zeptat tady, jestli někdo neznáte kliniku, kde tuhle novou metodu provozují. A nejlíp aby měli zkušennosti se sportovci.
Dyžtak dík.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » úte 15. bře, 2011 12:55

aj aj, jak se Ti to stalo ceece, doufam ze ne u nas v patek?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 15. bře, 2011 13:02

Asi před rokem jsem si podvrtl kotník, asi se naučil blbě chodit a v důsledku toho mi zeslábl onen stehenní sval. To mi až do minulého týdne nedošlo :roll: Potom série drobnejch zranění, a pak už stačilo jen špatně šlápnout.
Nicméně chodím, funguju.
Teď hledám kliniku, kde operujou způsobem, že neberou štěp z čéšky.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » úte 15. bře, 2011 13:03

Vrozkrokkop: mam to samy :( nabizeli mi plastiku vazu (dela se artroskopicky, ale precijenom rehabilitace neni sranda, je to prej uz vetsi operace, i kdyz setrnejsi nez jak se to delalo driv), ale zatim jsem se neodvazil (jen mi artroskopicky vyndali kus menisku, kterej byl rozbitej), zkousim zpevnit stehenni svalstvo a jde to, ale s nejakym aktivnim provozovanim bojovych umeni se asi muzu vcelku rozloucit :( Prej existujou ortezy tak za 25 tisic, ktery fungujou... no nevim

p.s. psat mu nema smysl, zavolej... je zaneprazdnenej a podle me nikdy neodpovi... jo a operuje tady: www.malvazinky.cz
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků