Helma a rukavice na ESKRIMU

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Helma a rukavice na ESKRIMU

Příspěvekod S4adow » čtv 07. dub, 2011 20:54

Zdravím,

nedávno jsem při tréninku eskrimy dostal po hlavě ratanovou tyčí, což ve mě vzbudilo potřebu pořídit si přilbu (znovu RTG a CT hlavy absolvovat nechci). Mohl by mi někdo poradit, jaká přilba by se na toto hodila? Běžně se do hlavy nemlátíme, ale nechci čekat, až zase někomu ujede ruka :?. Já našel takovouto helmu, co na ni říkáte?

http://www.bail.cz/shop/product_info.ph ... cts_id=785

Nakonec jsem ještě chtěl pořídit nějaké rukavice na ochranu prstů, může někdo něco doporučit?

Předem díky všem
S4adow
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06. dub, 2011 23:00

 

Re: Helma a rukavice na ESKRIMU

Příspěvekod NOKT » čtv 07. dub, 2011 21:00

S4adow píše:Zdravím,

nedávno jsem při tréninku eskrimy dostal po hlavě ratanovou tyčí, což ve mě vzbudilo potřebu pořídit si přilbu (znovu RTG a CT hlavy absolvovat nechci). Mohl by mi někdo poradit, jaká přilba by se na toto hodila? Běžně se do hlavy nemlátíme, ale nechci čekat, až zase někomu ujede ruka :?. Já našel takovouto helmu, co na ni říkáte?

http://www.bail.cz/shop/product_info.ph ... cts_id=785

Nakonec jsem ještě chtěl pořídit nějaké rukavice na ochranu prstů, může někdo něco doporučit?

Předem díky všem


Ne, že bych cvičil s tyčkou, ale podle mě potřebuješ něco co nemá zhora díry jako takhle přilba a asi aji něco tvrdšího než vycpanou kůži
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Helma a rukavice na ESKRIMU

Příspěvekod S4adow » čtv 07. dub, 2011 21:09

Ne, že bych cvičil s tyčkou, ale podle mě potřebuješ něco co nemá zhora díry jako takhle přilba a asi aji něco tvrdšího než vycpanou kůži


díky za názor, nevíš kde by se dalo něco takového sehnat? Já na netu zatím našel v podstatě jen přilby na box.
S4adow
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06. dub, 2011 23:00

Příspěvekod crki76 » čtv 07. dub, 2011 21:17

skus sermiarsku masku alebo hokejovu prilbu
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod majorjing » čtv 07. dub, 2011 21:31

podľa mna tá helma na box by ti mohla stačiť,malú chvílu som s escrima palicami cvicil.síce som sa nikdy nedostal po tvrdý sparring(ked budem mat raz znova cvicit s nimi cas príde aj na to) ale mam pocit ze pri dížke tej palice nemá veľa možností preniknúť cez box prilbu...s yawarami by to bolo iné ale aj tak z hentým trafí aj cez dieru prilbe-čo sa stane podľa mna jeden so 100krát-tak to tá prilba zbrzdí...podľa mna tá prilba musí stačiť...

a s tými prstami neviem...to asi patrí k bu...a hlavne k boji s kali palicou...lebo neviem ako ty ale ja pri lubovolnej zbrani s nasadením rukavíc stratím cit...a na palicu urcite potrebujes niake kde su volne prsty,aby si ju vôbec chytil.ked ale budeš mať volné prsty tak budú rukavice uplne pointless.
asi to bez párkrát rozdrvených prstov nejde.

ALE!počas písania príspevku mi napadlo ze by ste neskúsili tie palice obmotat(okrem miesta kde ich držíte) molitanom?niečo na spôsob soft nunchaku- http://www.playwell.co.uk/full-contact- ... -1022.html
-také niečo by ste s trochou molitanu,karimatky vyrobili...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod RadekP » čtv 07. dub, 2011 21:40

Helmu a rukavice řeš podle toho, jakým způsobem jedete sparingy v klubu. Takže se nejdřív poptej tam.

Jinak jestli ti můžu něco doporučit, tak je helma speciálně na eskrimu (např. http://www.eskrimador-supplies.com/Spar ... pment.html ). I s pošťákem tě vyjde na cca 1300Kč (?) a práci odvede stoprocentní narozdíl od čehokoli jiného. Obzvlášť pozor na helmy s plastovou mříží o kterých jsem už několikrát slyšel, že se prolomila.

Jinak rukavice zase podle toho, co je zvykem v klubu. Zase existují i rukavice přímo na eskrimu, ale kromě jsou supr hokejové rukavice.

A na obalený tyče se rovnou vyprdni =)
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod nick1234 » čtv 07. dub, 2011 21:49

k rukaviciam, problém je že vacsina rukavic sa snazi co najviac zpevnit zapastie, a to pri kali potrebuješ asi najviac, vacsina veci sa robi cez neho. ako bolo povedane, mohli by byt fajn hokejove.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » čtv 07. dub, 2011 21:54

hokejove su vetsinou tazké jak rit...a o tom cite so zbranou nehovorim....
a co je zle na obalenych tyciach?neskusal som to,ale podla mna to nemusis hned zavrhovat...ale ak je helma specialne na eskrima tak o helme sa bavit nemusime..
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod RadekP » čtv 07. dub, 2011 22:09

nick1234: Každý chránič tě v něčem omezí. Proto jako první věc, kterou jsem napsal byla, ať se poptá na treninku. Zálěží na tom, jakým způsobem jedou sparing. Jestli třeba s lehkejma tyčema, tak hokejový rukavice nejsou potřeba, ale budou stačit lakrosový atd.

majorjing: Moc dobře vím, jak jsou těžké =)

Jinak jestli máte zájem, tak eskrima helmy a hokejové rukavice bru na sobotní sparing se zbraněmi (najděte někde tady na foru) a nebo je máme běžně na treninku.
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod ilukass » pát 08. dub, 2011 8:30

Zdárek,
chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s touto přilbou http://www.budopro.cz/boxerska-prilba-s ... -04-2121d/, přímo tohoto výrobce. Podobnou přilbu občas používám, ale nevím jestli tahle vydrží. Přeci jenom cena je až podezřele příjemná.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

 

Příspěvekod toddb » pát 08. dub, 2011 9:00

ilukass píše:Zdárek,
chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s touto přilbou http://www.budopro.cz/boxerska-prilba-s ... -04-2121d/, přímo tohoto výrobce. Podobnou přilbu občas používám, ale nevím jestli tahle vydrží. Přeci jenom cena je až podezřele příjemná.


Těžko říct, Bail má velmi dobrý ceny, s těma mřížkama nemám zkušenosti...já osobně jsem na kickbox používal tuhle: http://www.budopro.cz/boxerska-prilba-kickboxer-147d/, ale před měsícem jsem koupil tuhle: http://www.justfight.cz/prilba-team-x-cool-37627.html
a nedám na ni zatím dopustit.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod majorjing » pát 08. dub, 2011 13:15

RadekP:ked hovoris asi s tým máš nejaké skúsenosti.ja si to osobne neviem predstavit ale ak idete tvrdý sparing je to asi jediné východisko...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod luen » pát 08. dub, 2011 13:40

Ahoj,

na sparing s bacatkama (ratanka omotana molitanem) pouzivame tuto helmu:

http://www.justfight.cz/prilba-treninko ... 34763.html

a nejake grapplingove rukavice, ktere maji otevrenou dlan, abys citil zbran v ruce.

Mimochodem sermiri maji take dobre poresenou helmu a rukavice.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re all

Příspěvekod S4adow » pát 08. dub, 2011 14:08

Moc díky všem za tipy.

Co se týče obalených tyčí, tak ty používáme taky, ale rozhodně méně než běžné ratanky. Takže potřebuji něco pevného, dost dobře vypadá ta helma přímo na eskrimu, snad mi zítra vyjde čas zajít si to omrknout na Budeč, jak nabízel RadekP. Helma, co navrhuje luen vypadá taky dobře. Zeptám se ještě trenéra, jak to vidí on.

Co se týče rukavic, tak máte pravdu, že by to chtělo něco, co zachová cit v ruce. Budu asi muset několik párů vyzkoušet.

Uvidím, co mi řekne trenér a jak bude vypadat ta eskrima helma. Kažopádně to tady budu sledovat, tak pište názory dál, pokud vás něco napadne :)
S4adow
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 06. dub, 2011 23:00

Re: Re all

Příspěvekod severin » pát 08. dub, 2011 21:43

Takže potřebuji něco pevného, dost dobře vypadá ta helma přímo na eskrimu, snad mi zítra vyjde čas zajít si to omrknout na Budeč, jak nabízel RadekP.
---------------------------------
ANO

Helma, co navrhuje luen vypadá taky dobře.
---------------------------------
NE

Co se týče rukavic, tak máte pravdu, že by to chtělo něco, co zachová cit v ruce. Budu asi muset několik párů vyzkoušet.

Obrázek

Pokud cvičíte Largo s ratankama plnou silou,tak kromě toho chrániče na fotce to chce hokejky,protože prsty vydrží opravdu málo.[/b]
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » pát 08. dub, 2011 22:56

luen píše:Mimochodem sermiri maji take dobre poresenou helmu a rukavice.


Ty šermířský rukavice bych na nějaký mlácení teda moc nedoporučoval. Rukavice na šerm není nijak vyztužená ani nijak extra tlustá, klouby na ruce to nijak neochrání (šermířům je chrání číška/záštita na zbrani). Ta helma na šerm chrání hlavně obličej ale nějaký rány shora nebo ze stran (zezadu už vůbec) to taky moc nezadrží.

Možná by se vám hodily rukavice a helmy na Kendó nebo Naginatadó (tam mají rukavice víc volné prsty) ale taky to není stoprocentní (pří velký ráně to taky pěkně pocítíte, helma taky nechrání třeba zezadu, pokud ty tyčky mají malý průměr, tak můžou projít skrz mřížku před obličejem). Asi platí všude, že čím lepší zabezpečení, tím horší pohyblivost...

Kluci od Buffa měli super rukavice i helmy na těch sparringách, občas se tu mihne na fóru, zkuste mu napsat.

Hokejový rukavice jsou fakt těžký, měl jsem je jednou půjčené, ale možná se dělají i nějaké light verze....
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 09. dub, 2011 9:52

Picard píše:
luen píše:Mimochodem sermiri maji take dobre poresenou helmu a rukavice.


Ty šermířský rukavice bych na nějaký mlácení teda moc nedoporučoval. Rukavice na šerm není nijak vyztužená ani nijak extra tlustá, klouby na ruce to nijak neochrání (šermířům je chrání číška/záštita na zbrani). Ta helma na šerm chrání hlavně obličej ale nějaký rány shora nebo ze stran (zezadu už vůbec) to taky moc nezadrží.

Možná by se vám hodily rukavice a helmy na Kendó nebo Naginatadó (tam mají rukavice víc volné prsty) ale taky to není stoprocentní (pří velký ráně to taky pěkně pocítíte, helma taky nechrání třeba zezadu, pokud ty tyčky mají malý průměr, tak můžou projít skrz mřížku před obličejem). Asi platí všude, že čím lepší zabezpečení, tím horší pohyblivost...

Kluci od Buffa měli super rukavice i helmy na těch sparringách, občas se tu mihne na fóru, zkuste mu napsat.

Hokejový rukavice jsou fakt těžký, měl jsem je jednou půjčené, ale možná se dělají i nějaké light verze....


Zdur, ja se vlastne zadneho klani se zbranema jeste neucastnil, byl jsem akorat na tom spolecnym kde byl Jendis a Vitek s Cyrilem, takze jsem nevidel, co maji lidi za vybavicku. Nicmene zeptam se Standy Veseleho, jake pouzivaji rukavice na sparing s bacatkama. Mam pocit, ze se bude delat i nejaka verze s vystuzenim - nebo aspon ziju v domeni, ze tomu tak je 8)

Jeden zajimaci sermirskej obchudek je nekde pobliz Florence, myslim, ze me na nej smeroval Prave Vitek, ale v tech milionech SZ uz to asi nenajdu :oops:

4severin: Tome ta helma je tak do zacatku, neda se pouzit ratanka jako takova, protoze ta mrizka, resp, skvira na oci je moc velka na neomotanou tyc. Al;e zas je vyhoda, ze je chranena hlava i ze stran, shora, ze zadu a je lehoucka jak papir :wink: Jen asi ne kazdemu sedne, protoze ty licnice zbusobuji, ze clovek nevidi dobre dolu. My jsme nauceny ze sparingu, takze je nam to vicemene sumak...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod paper_smoker » sob 09. dub, 2011 18:15

Ještě že nesparuju. Moc to bolí.
paper_smoker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 08. úno, 2011 0:00


Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron