Čchi-kung

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Janoj » sob 05. lis, 2011 21:23

Miro, díky moc za vysvětlení :D
Jen bych chtěl zvýraznit, že správné praktikování taijiquan je také qigong.
Ať už cvičení např.zhan zhuang, sestavy, opakované provádění jednotlivých forem (taiji-qigong), pokud se to dělá správně (vždy tam musí být yi-záměr,mysl), tak se jedná o kultivaci qi (minimálně o podporu její cirkulace) a to je qigong.

2kraken: Pokud se ti zdá, že ti 8 kusů brokátu už nic nepřináší, tak v jejich praktikování určitě děláš někde chybu. Doporučuji ti, aby ses obrátil na svého učitele a zkonzultoval to s ním :wink:
Já bych ti dokázal doporučit v této chvíli jedno pravidlo - dělej to podobně jako při cvičení taiji. Pokud se týká práce mysli, tak to praktikuj stále stejně, ať už jsi to cvičil 1OOx a nebo 1000x :wink: :D
I když se anglicky sestava taiji také někdy nazývá "routine", tak rutina v tom smyslu, jak ji běžně známe a chápeme, do praktikování taiji a qigong ani trochu nepatří :wink: :) Je to mimo princip :(
Naposledy upravil Janoj dne ned 06. lis, 2011 6:56, celkově upraveno 1
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

 

Re: Chi Gung

Příspěvekod Janoj » sob 05. lis, 2011 21:49

tonglong píše:4 Practice
Zatim jsem se zde setkal s mnoha sberateli. Sbiraji informace ale pak uz je neuvadeji do praxe. Mysli, ze kdyz toho vi hodne, ze jsou lepsi. Chces stat? Tak si dej chodidla na sirku ramen od sebe, ruce pred sebe a stuj denne minimalne pul hodiny. Ver mi, ze za rok budes chytrejsi. jak si myslis, ze by jsi se to ucil od cinanu? To pouze tady kdekdo keca hodiny o "chi". Nejvic ti co to delaji pul roku.
GH


Omlouvám se za dost pozdní reakci :(
Opravdu je to tak jednoduché, jak je to tady napsáno? Žádné další instrukce není třeba dodat?
Ptám se hlavně pro to, že moje zkušenost s Číňany je poněkud více odlišná :wink: :D
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Janoj » sob 05. lis, 2011 22:16

Chybný post :(
Naposledy upravil Janoj dne ned 06. lis, 2011 7:31, celkově upraveno 5
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 05. lis, 2011 22:17

Chtěl bych být také takový
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Chi Gung

Příspěvekod kraken » pon 07. lis, 2011 10:06

Janoj:
V tom je asi chyba no ze to beru jako rutinu.. neco jako cisteni zubu a uz to neni jak predtim.. pokusim se to zmenit a uvidim
Ucitele nemam,, ucim se sam a myslim, ze na moji urovni je to v poho zatim kdyz nejsi uplny mačo

Taky diky Miro za info

Jeste bych chtel dodat, mate nekdo zkusenost s tim, ze kdyz jite maso tak je dost snizena citlivost ? Zvlast v qiqongu .. ja ho teda moc nejim jen tak 1x tejdne, ale vubec se to s tim neda srovnat jak ten den predtim
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: Chi Gung

Příspěvekod practice » sob 12. lis, 2011 15:37

Janoj píše:
tonglong píše:... Chces stat? Tak si dej chodidla na sirku ramen od sebe, ruce pred sebe a stuj denne minimalne pul hodiny.
GH

...
Opravdu je to tak jednoduché, jak je to tady napsáno? Žádné další instrukce není třeba dodat?

Jo, je to tak jednoduche.
Ne, nic vic nepotrebujes. :D
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Re: Chi Gung

Příspěvekod Janoj » pon 14. lis, 2011 12:14

practice píše:
Janoj píše:
tonglong píše:... Chces stat? Tak si dej chodidla na sirku ramen od sebe, ruce pred sebe a stuj denne minimalne pul hodiny.
GH

...
Opravdu je to tak jednoduché, jak je to tady napsáno? Žádné další instrukce není třeba dodat?

Jo, je to tak jednoduche.
Ne, nic vic nepotrebujes. :D

Díky za reakci přímo od tebe :wink: :)
Dobře :)
Podle mě, ta věta vyhoví jako taková hodně zevrubná,vnější charakteristika, řekněme, jedné formy ze cvičení zhan zhuang (stání v pozicích).
Pokud budu vycházet z toho, že v tom množství lidí, které navštíví toto fórum, jsou i lidé, kteří o zhan zhuang buď neví nic a nebo teprve začínají a mohlo by je náhodou napadnout podle této věty s tím začít, tak bych jim já tuto větu jako instrukci a "radu do života" nedoporučil.
Doporučuji jim získat instrukce od jejich učitele. Rozhodně si to nechat od něho také předvést a nechat se od něho opravit. Myslím si, to předvedení a oprava učitelem by mohl být celkem takový metodický standard i u učitele, který není zvyklý dávat nějaké podrobnější instrukce a vysvětlení (ať už tam může být jazyková bariéra a nebo se třeba nechává inspirovat tradičním pojetím tréninku).
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » úte 15. lis, 2011 0:30

Vetsina lidi cvicici u v CR ve zdejsich krouzcich kunfu se radi foti v pozicich Jaam Jong Gung (站桩功) pod ... stejne uplne kaslou na to, ze se ma stat s rovnou (nemyslim "apolonsky" prohnutou) pateri ... na vzdory vsem gung fu pouckam, stoji v patach, panev vyspulena jak u pohlavniho loudila a v zaklonu, bez opory prstu u nohou, rukou ... proste hlavne dychat (coz spotrebuje 99% schopnosti koncentrace - na cokoli dalsiho), dulezitej je svalovej relax, ted je pravej okamzik pro "poveseni se do kostry" - to je to zdrave cviceni, ktere tak dobiji energii.

Klasickej obrazek je, ze se gung fu zapalenec ... bilej jak zed, s kruhama pod ocima ... s nohama jak dratama do betonu, ... s drzenim tela nejstarsi loutky na svete (Hurvinek) a nebo obdobneho zombieprototypu jako je znamej mistr kunfu - Charles Montgomery Burns

http://www.xtreme-simpsons.de/pics/whoiswho/burns.gif

Vrchol snahy v mistni sekte je, kdyz mezi levou a pravou rukou beha nejaka jemnehmotna nebo jeste lepe, nehmotna energie (o coz tam tedy vubec nejde) ... ale tohle hipika nemuze rozhazet a jede si dal svuj napad s relaxem do vypjate situace boje. Protoze jak znamo, tak na fight je treba se psychicky pripravit a stat se harmonickym jedincem, kteremu koluje qi i v lejnu a kdykoli je schopen vedome splynout s tokem vesmirne qi ...

Proto se trosku skodolibe smeju :oops:

Cili zdravotni cviceni ... vetsina lidi, kteri jjg praktikuji, jsou toho jasnym dukazem, ze? :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod practice » úte 22. lis, 2011 22:33

Janoj: :lol:

Luen: myslis neco takoveho? trochu pripomina i Montyho :D
Obrázek
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Janoj » ned 27. lis, 2011 21:00

luen píše:Vetsina lidi cvicici u v CR ve zdejsich krouzcich kunfu se radi foti v pozicich Jaam Jong Gung (站桩功) pod ... stejne uplne kaslou na to, ze se ma stat s rovnou (nemyslim "apolonsky" prohnutou) pateri ... na vzdory vsem gung fu pouckam, stoji v patach, panev vyspulena jak u pohlavniho loudila a v zaklonu, bez opory prstu u nohou, rukou ... proste hlavne dychat (coz spotrebuje 99% schopnosti koncentrace - na cokoli dalsiho), dulezitej je svalovej relax, ted je pravej okamzik pro "poveseni se do kostry" - to je to zdrave cviceni, ktere tak dobiji energii.

Klasickej obrazek je, ze se gung fu zapalenec ... bilej jak zed, s kruhama pod ocima ... s nohama jak dratama do betonu, ... s drzenim tela nejstarsi loutky na svete (Hurvinek) a nebo obdobneho zombieprototypu jako je znamej mistr kunfu - Charles Montgomery Burns

http://www.xtreme-simpsons.de/pics/whoiswho/burns.gif

Vrchol snahy v mistni sekte je, kdyz mezi levou a pravou rukou beha nejaka jemnehmotna nebo jeste lepe, nehmotna energie (o coz tam tedy vubec nejde) ... ale tohle hipika nemuze rozhazet a jede si dal svuj napad s relaxem do vypjate situace boje. Protoze jak znamo, tak na fight je treba se psychicky pripravit a stat se harmonickym jedincem, kteremu koluje qi i v lejnu a kdykoli je schopen vedome splynout s tokem vesmirne qi ...

Proto se trosku skodolibe smeju :oops:

Cili zdravotni cviceni ... vetsina lidi, kteri jjg praktikuji, jsou toho jasnym dukazem, ze? :lol:


Ahoj, Luene, rád bych nejdříve řekl, že si Tě jako bojovníka nesmírně vážím a to myslím opravdu upřímně :D, bez ohledu na to, co jsem si od Tebe přečetl na tomto serveru :wink: Rád se nechám poučit, jako taiji enthusiast, jaký je ten správný postoj,který bych měl používat :wink: :)
Jestli můžeš, tak mi např. na youtube doporuč, ten skutečně správný postoj, abych tomu rozumněl z toho pohledu, který obstojí i před běžným životem (třeba i mimo taiji a wing chun, protože ne celý svůj život s někým bojujeme, spíše než s oponentem máme v běžném a každodenním životě úplně ty nejbanálnější problémy sami se sebou), tak budu jen rád a rád se tím poučím:-) Věř mi, že je mi jedno, jaký styl mi někdo doporučí :wink: Lidské tělo je jen jedno a je mi jedno jestli má barvu žlutou a nebo red a nebo white:-) A klidně mi můžeš věřit, že mi nejde v souvislosti s He Jinghanem jen o bagua, ve které je opravdový a tradiční mistr (absolvoval jsem s ním už celkem dost setkání, abych si ve svých 56 letech dokázal říci, že je opravdový mistr životního uměni, ať už to budu nazývat bagua nebo taiji a nebo něco jiného), ale o celkový přístup k obecné kultivaci člověka = použití v běžném lidském životě, protože vo,vo,vo tom to je :D :wink: Jde mi o univerzální přístup.
Budu Ti držet palce :D
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » ned 27. lis, 2011 22:01

Janoj píše:
luen píše:Vetsina lidi cvicici u v CR ve zdejsich krouzcich kunfu se radi foti v pozicich Jaam Jong Gung (站桩功) pod ... stejne uplne kaslou na to, ze se ma stat s rovnou (nemyslim "apolonsky" prohnutou) pateri ... na vzdory vsem gung fu pouckam, stoji v patach, panev vyspulena jak u pohlavniho loudila a v zaklonu, bez opory prstu u nohou, rukou ... proste hlavne dychat (coz spotrebuje 99% schopnosti koncentrace - na cokoli dalsiho), dulezitej je svalovej relax, ted je pravej okamzik pro "poveseni se do kostry" - to je to zdrave cviceni, ktere tak dobiji energii.

Klasickej obrazek je, ze se gung fu zapalenec ... bilej jak zed, s kruhama pod ocima ... s nohama jak dratama do betonu, ... s drzenim tela nejstarsi loutky na svete (Hurvinek) a nebo obdobneho zombieprototypu jako je znamej mistr kunfu - Charles Montgomery Burns

http://www.xtreme-simpsons.de/pics/whoiswho/burns.gif

Vrchol snahy v mistni sekte je, kdyz mezi levou a pravou rukou beha nejaka jemnehmotna nebo jeste lepe, nehmotna energie (o coz tam tedy vubec nejde) ... ale tohle hipika nemuze rozhazet a jede si dal svuj napad s relaxem do vypjate situace boje. Protoze jak znamo, tak na fight je treba se psychicky pripravit a stat se harmonickym jedincem, kteremu koluje qi i v lejnu a kdykoli je schopen vedome splynout s tokem vesmirne qi ...

Proto se trosku skodolibe smeju :oops:

Cili zdravotni cviceni ... vetsina lidi, kteri jjg praktikuji, jsou toho jasnym dukazem, ze? :lol:


Ahoj, Luene, rád bych nejdříve řekl, že si Tě jako bojovníka nesmírně vážím a to myslím opravdu upřímně :D, bez ohledu na to, co jsem si od Tebe přečetl na tomto serveru :wink: Rád se nechám poučit, jako taiji enthusiast, jaký je ten správný postoj,který bych měl používat :wink: :)
Jestli můžeš, tak mi např. na youtube doporuč, ten skutečně správný postoj, abych tomu rozumněl z toho pohledu, který obstojí i před běžným životem (třeba i mimo taiji a wing chun, protože ne celý svůj život s někým bojujeme, spíše než s oponentem máme v běžném a každodenním životě úplně ty nejbanálnější problémy sami se sebou), tak budu jen rád a rád se tím poučím:-) Věř mi, že je mi jedno, jaký styl mi někdo doporučí :wink: Lidské tělo je jen jedno a je mi jedno jestli má barvu žlutou a nebo red a nebo white:-) A klidně mi můžeš věřit, že mi nejde v souvislosti s He Jinghanem jen o bagua, ve které je opravdový a tradiční mistr (absolvoval jsem s ním už celkem dost setkání, abych si ve svých 56 letech dokázal říci, že je opravdový mistr životního uměni, ať už to budu nazývat bagua nebo taiji a nebo něco jiného), ale o celkový přístup k obecné kultivaci člověka = použití v běžném lidském životě, protože vo,vo,vo tom to je :D :wink: Jde mi o univerzální přístup.
Budu Ti držet palce :D
Janoj


Ahoj Janoj, rad bych nejdrive rekl, ze te neznam ani jako bojovnika, ani jako cloveka, ale pochopil jsem, ze je ve tvem prispevku "trocha" ironie ...
Nez z toho bude flame, chtel bych vysvetlit, ze muj prispevek miril nekam jinam, ne na tebe a chytil ses ho zbytecne, ale ...
Byl myslen v obecne rovine, videl jsem mnoho "vnitrnich" skol, vetsinou ducharinky (tech nekolik malo vzacnych vyjimek si vazim).
Nicmene jestli ses v mem prispevku nasel, omlouvam se.
Vysvetlovani si necham do nasi skoly, nehodlam delat internetoveho guru, konecne neni problem se sejit treba na trenalu a nebo na nejakem setkani bu.
Jsem ochotnej vymenit zkusennosti ohledne teorie/praxe ...
Rad si necham vysvetlit, k cemu je dobre neprocvicovat svaly nohou od kolen dolu, kdyz se stoji v pate ...
Rad si necham vysvetlit, na co je dobre si kurvit krizovou pater stanim v zaklonu, na co je dobre stat s bradou nahoru ...
Vydrzet stat asi 2min, pak se rozklepat jak ratlik a pri te neuveritelne bolesti soustredit svou mysl na cokoli (ruzne vizualizace, dech, jakopohyb, atd...), krome potlacovani bolesti rachitika ...
Ve svetle uvedeneho, nechapu k cemu takove cviceni slouzi???
Myslim, ze to ma na zdravi cloveka stejnej efekt, jako posilovani na mentalni urovni - predstavovat si, jak taham tezky naloze a ze zidle se zvedat s velkyma obtizema.
Konecne rad si necham vysvetlit prevadeni takoveho cviceni do ... vlastne do cehokoli, natoz treba bojove praxe ... jo a tesim se na tu ironii ve tvem hlase :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Janoj » pon 28. lis, 2011 15:10

luen píše:
Janoj píše:
luen píše:Vetsina lidi cvicici u v CR ve zdejsich krouzcich kunfu se radi foti v pozicich Jaam Jong Gung (站桩功) pod ... stejne uplne kaslou na to, ze se ma stat s rovnou (nemyslim "apolonsky" prohnutou) pateri ... na vzdory vsem gung fu pouckam, stoji v patach, panev vyspulena jak u pohlavniho loudila a v zaklonu, bez opory prstu u nohou, rukou ... proste hlavne dychat (coz spotrebuje 99% schopnosti koncentrace - na cokoli dalsiho), dulezitej je svalovej relax, ted je pravej okamzik pro "poveseni se do kostry" - to je to zdrave cviceni, ktere tak dobiji energii.

Klasickej obrazek je, ze se gung fu zapalenec ... bilej jak zed, s kruhama pod ocima ... s nohama jak dratama do betonu, ... s drzenim tela nejstarsi loutky na svete (Hurvinek) a nebo obdobneho zombieprototypu jako je znamej mistr kunfu - Charles Montgomery Burns

http://www.xtreme-simpsons.de/pics/whoiswho/burns.gif

Vrchol snahy v mistni sekte je, kdyz mezi levou a pravou rukou beha nejaka jemnehmotna nebo jeste lepe, nehmotna energie (o coz tam tedy vubec nejde) ... ale tohle hipika nemuze rozhazet a jede si dal svuj napad s relaxem do vypjate situace boje. Protoze jak znamo, tak na fight je treba se psychicky pripravit a stat se harmonickym jedincem, kteremu koluje qi i v lejnu a kdykoli je schopen vedome splynout s tokem vesmirne qi ...

Proto se trosku skodolibe smeju :oops:

Cili zdravotni cviceni ... vetsina lidi, kteri jjg praktikuji, jsou toho jasnym dukazem, ze? :lol:


Ahoj, Luene, rád bych nejdříve řekl, že si Tě jako bojovníka nesmírně vážím a to myslím opravdu upřímně :D, bez ohledu na to, co jsem si od Tebe přečetl na tomto serveru :wink: Rád se nechám poučit, jako taiji enthusiast, jaký je ten správný postoj,který bych měl používat :wink: :)
Jestli můžeš, tak mi např. na youtube doporuč, ten skutečně správný postoj, abych tomu rozumněl z toho pohledu, který obstojí i před běžným životem (třeba i mimo taiji a wing chun, protože ne celý svůj život s někým bojujeme, spíše než s oponentem máme v běžném a každodenním životě úplně ty nejbanálnější problémy sami se sebou), tak budu jen rád a rád se tím poučím:-) Věř mi, že je mi jedno, jaký styl mi někdo doporučí :wink: Lidské tělo je jen jedno a je mi jedno jestli má barvu žlutou a nebo red a nebo white:-) A klidně mi můžeš věřit, že mi nejde v souvislosti s He Jinghanem jen o bagua, ve které je opravdový a tradiční mistr (absolvoval jsem s ním už celkem dost setkání, abych si ve svých 56 letech dokázal říci, že je opravdový mistr životního uměni, ať už to budu nazývat bagua nebo taiji a nebo něco jiného), ale o celkový přístup k obecné kultivaci člověka = použití v běžném lidském životě, protože vo,vo,vo tom to je :D :wink: Jde mi o univerzální přístup.
Budu Ti držet palce :D
Janoj


Ahoj Janoj, rad bych nejdrive rekl, ze te neznam ani jako bojovnika, ani jako cloveka, ale pochopil jsem, ze je ve tvem prispevku "trocha" ironie ...
Nez z toho bude flame, chtel bych vysvetlit, ze muj prispevek miril nekam jinam, ne na tebe a chytil ses ho zbytecne, ale ...
Byl myslen v obecne rovine, videl jsem mnoho "vnitrnich" skol, vetsinou ducharinky (tech nekolik malo vzacnych vyjimek si vazim).
Nicmene jestli ses v mem prispevku nasel, omlouvam se.
Vysvetlovani si necham do nasi skoly, nehodlam delat internetoveho guru, konecne neni problem se sejit treba na trenalu a nebo na nejakem setkani bu.
Jsem ochotnej vymenit zkusennosti ohledne teorie/praxe ...
Rad si necham vysvetlit, k cemu je dobre neprocvicovat svaly nohou od kolen dolu, kdyz se stoji v pate ...
Rad si necham vysvetlit, na co je dobre si kurvit krizovou pater stanim v zaklonu, na co je dobre stat s bradou nahoru ...
Vydrzet stat asi 2min, pak se rozklepat jak ratlik a pri te neuveritelne bolesti soustredit svou mysl na cokoli (ruzne vizualizace, dech, jakopohyb, atd...), krome potlacovani bolesti rachitika ...
Ve svetle uvedeneho, nechapu k cemu takove cviceni slouzi???
Myslim, ze to ma na zdravi cloveka stejnej efekt, jako posilovani na mentalni urovni - predstavovat si, jak taham tezky naloze a ze zidle se zvedat s velkyma obtizema.
Konecne rad si necham vysvetlit prevadeni takoveho cviceni do ... vlastne do cehokoli, natoz treba bojove praxe ... jo a tesim se na tu ironii ve tvem hlase :wink:

Ahoj Luene a díky moc za vyjádření :D
Přestože mě neznáš, tak si myslím, že máme jednu věc určitě společnou :wink: Oba dva se snažíme nějakým způsobem svoje poznání předávat dál. Myslím si a mám to na sobě vyzkoušeno, že když to člověk dělá už nějaký čas (já už jsem, celkově pojato - u taiji je to jen pár let, překročil druhou desítku), tak si, podle mého názoru, vypěstuje určitý způsob přístupu a náhledu na vzniklé situace a přicházející informace. Ten přístup bývá dost často i kritický :wink: Zdá se mi to logické, protože jinak by člověk nemohl někoho učit a posuzovat jeho praktikování.
Ten přístup se mě osobně stále hůře zvládá i v situacích, kdy nejde přímo o moje cvičení a cvičení mých cvičenců :( Je v tom u mne i určitá zvědavost, jak to dělají jinde a snaha to porovnávat. Pak se může stát, že to něco nastartuje (viz. např.můj dotaz "na další instrukce k postoji", který je v mém příspěvku z 5.11. také na této stránce vlákna) a já místo, abych si šel raději praktikovat svoje, tak trávím čas na internetu :(
Tvůj přístup k mému dotazu chápu a nemám s tím ani jeden problém :)
Také díky za tvojí nabídku :D Až mě zase přepadne dostatečná zvědavost, abych se kvůli ní vydal z Plzně do Prahy, tak ji určitě přijmu.
Osobně, nemám problém s takovými příznaky v postojích taiji, které jsi naznačil :D, i když v minulosti jsem skoro taiji opustil kvůli přetrvávající bolesti v koleni :( Teď už mě nic nebolí :wink: a moje díky za to hodně patří He Jinghanovi :D
Přeji ti, ať se daří tvému cvičení i učení :D
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Čchi-kung

Příspěvekod practice » čtv 26. úno, 2015 19:30

4 tonglong: jeste jednou diky :D
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků