BJJ, Judo, Sambo, Zápas a jiné válení

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod marcelo » úte 18. říj, 2011 21:37

NOKT píše:Už to vidím. Na tom videu s technikou jakoby jde na rameno a ne na hlavu. Mě to zajímalo, protože nedávno za mnou došel kamoš s dotazem jak si nepřibije hlavu na zem při double legu. Tož jsem poskytl svoje 2 varianty.





..kamos nech si ide dat vysvetlit Double-leg ku fundovanemu zapasnikovi..ono ked zacne hadzat superov na 15-45 stupnov do boku ,tak nebude tento problem vobec riesit.skor bude riesit ako si nenechat chytit hlavu do gilotiny.ale nie take blbosti :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod NOKT » úte 18. říj, 2011 22:06

Já tuším, že chodil na MMA, ale co já vím. :) Teď chodí s náma na semináře občas a ke kamošovi na BJJ.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 19. říj, 2011 11:02

Jak se na to tak dívu, tak asi budu muset taky pod kudlu :?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod NOKT » stř 19. říj, 2011 11:50

hellas píše:Jak se na to tak dívu, tak asi budu muset taky pod kudlu :?

S tím krkem nebo kolena ?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 19. říj, 2011 12:28

NOKT píše:
hellas píše:Jak se na to tak dívu, tak asi budu muset taky pod kudlu :?

S tím krkem nebo kolena ?


Krk, kolena só relativně k klídečku. Hale gdyž vidím, jak s tym krkem hébe po operaci a ešče vrcholově zápasí...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod NOKT » stř 19. říj, 2011 14:13

hellas píše:
NOKT píše:
hellas píše:Jak se na to tak dívu, tak asi budu muset taky pod kudlu :?

S tím krkem nebo kolena ?


Krk, kolena só relativně k klídečku. Hale gdyž vidím, jak s tym krkem hébe po operaci a ešče vrcholově zápasí...


Hele to záleží od případu. Spíš co na to tvůj doktor. Možná kdybys nezápasil a dal si oraz, tak to taky pomůže.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: judo - gosi waza

Příspěvekod TongPo » stř 19. říj, 2011 20:34

mysmys píše:...Naucit se pouzit techniky boku (gosi waza) je tezke, ale po te ucinne. Je treba tez umet prosadit si svuj uchop, vychylit soupere (vedet kdy a v jakem pohybu-reakci lze danou techniku boku pouzit) a mit nadrilovanej samotnej chvat (pomoci x tisic ucikomi a jakusuko geiko). Neni to jednoduche.

Tyhle chvaty se dobre blokujou, neni-li souper vychylen. Drive to byla treba nasledna technika po provedeni uderu, tlaku koncetinou. To v dnesnim judo nelze, proto je treba daleko lepe umet pracovat s uchopem a umet vychylit a pri chvatu dostat teziste pod soupere. Take je k tomu treba fyzicky fond... Samozrejme cim zkusenejsi souper, tim je vse tezsi. Urcite zobecnovani neni na miste.
Kdyz pak vidis nekoho, kdo treba cvici od mladi cca 15 let judo pod nejakym dobrym vedenim a jeho osobni technika je prave nektera z technik boku, tak je schopen udelat temer kdykoliv tu svou techniku a myslim si, ze prave proto, ze te dostane-dotlaci-dovede v zapase prave do tech situaci kdy vi, ze je vhodne jeho techniku pouzit. To chce ale roky cviceni...

Já dělal judo cca 8,5 roku a přestože se v rámci tréninků průběžně projížděly všechny hlavní techniky, tak jsem měl stejně jako ostatní nadrilovaných pár oblíbených technik, který jsem v zápasech aktivně používal, no a zbytek zápasů bylo jen "okopávání" a popotahování soupeře s cílem ho rozhodit / vychýlit tak, aby šlo aplikovat favorizovanej chvat. Dost lidí mělo oblíbenej chvat třeba seoinage (sorry za blbý nebo nepřesný označení, už si to po těch letech nepamatuju :oops: ), často při něm šli až na kolena, aby soupeře utrhli. Já s judem končil jako polotěžká váha (do 95 kg) a lidi od týhle váhy a vejš už ani na to seoinage moc utrhnout nešlo, v těhle váhovkách se většinou preferovali chvaty, kde soupeře do hodu ustřelíš nohou, jako např. haraigoši a podobně... Jinak jak to tady tak čtu, už tehdy jsem evidentně byl intuitivní inovátor, protože na rozdíl od drtivý většiny tehdejších judistů, zápasících v relativně vzpřímeným postoji, já používal něco připomínající spíš takovej ten dopředu předkloněnej wrestlerskej střeh. Dost lidí na to koukalo divně (včetně rozhodčích) ale soupeři se mi díky tomu nemohli dostat na nohy a naopak já je za nohy chytal docela dobře. Každopádně asi nejčastějš jsem soupeře hodil tak, že jsem ho nechal pokusit se o jeho dominantní hod, přesmýknul se mu stranou a kontroval tímhle hodem, ani nevím jak tomu v zápase říkají... Bylo docela legrační, že na tý krajský úrovni se občas našel i rozhodčí, kterej nevěděl co s tím a tak jsem zažil i případ, kdy jsem soupeře takhle "přibil" na záda, že z toho v hale drnčely okna a rozhodčí mi za to dal yuko... :lol: :roll: Naštěstí pro pravidla juda jsem byl nevýrazným průměrným judistou, kterej se k tomuhle tehdy poměrně funkčnímu stylu dopracoval až na konci svý "judo kariéry", kdy už jsem na pravidelný jezdění po závodech značně kašlal, a tak jsem s ním neproniknul až na mezinárodní úroveň, díky čemuž se pravidla kvůli mně nemusely měnit už tehdy... :lol: :twisted: 8) :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

to TongPo

Příspěvekod mysmys » čtv 20. říj, 2011 8:52

já používal něco připomínající spíš takovej ten dopředu předkloněnej wrestlerskej střeh. Dost lidí na to koukalo divně (včetně rozhodčích) ale soupeři se mi díky tomu nemohli dostat na nohy a naopak já je za nohy chytal docela dobře.

Tak to bych i veril, ze jsi dostaval casto tresty. :-) Je to do jistych okolnosti opravdu vyhodna pozice i zpusob, ale k aktivnimu zpusobu boje to nevede, jenz byva prosazovan. A take hlavne ono z predklonu se prave tezko delaji jakekoliv velke chvaty.
Japonci treba pri randori byvaji casto rovni (vzprimenej postoj) a porad cukaji rukama (predlokti a zapesti), tim nabouravaji uchop a pak v zapeti vystreli bocni techniku. Navic casto se stava, ze jakykoliv krok byva krok do prazdna :-) . Ale i hodne evropskych, korejskych, brazilskych judistu jsou na tom minimalne tak jako japonske spicky.

Každopádně asi nejčastějš jsem soupeře hodil tak, že jsem ho nechal pokusit se o jeho dominantní hod, přesmýknul se mu stranou a kontroval tímhle hodem, ani nevím jak tomu v zápase říkají...

O tomhle by se dalo rici, ze se jedna o variantu URANAGE dle terminologie juda .. treba tady http://www.youtube.com/watch?v=1KA-4hXYzpw

závodech značně kašlal, a tak jsem s ním neproniknul až na mezinárodní úroveň, díky čemuž se pravidla kvůli mně nemusely měnit už tehdy...

:-) kvuli mne take ne
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: to TongPo

Příspěvekod TongPo » čtv 20. říj, 2011 9:31

mysmys píše:...O tomhle by se dalo rici, ze se jedna o variantu URANAGE dle terminologie juda .. treba tady http://www.youtube.com/watch?v=1KA-4hXYzpw ...

Jo, hned to na záčátku videa je víceméně ono, akorát jsem to často házel spíš jako wrestler, bez pomoci tý nohy... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Uranage

Příspěvekod mysmys » čtv 20. říj, 2011 9:40

Ta pomoc nohou je varianta.

V kihonu (zakladni technika) Uranage tam ta noha neni.

Spis teda takhle :-) : http://judoinfo.com/images/animations/blue/uranage.htm
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pát 21. říj, 2011 22:35

Pánové, nevíte o někom kdo by chtěl kimono? Mám doma plonkovní kimono od firmy Hayashi model Osaka na 190ku člověka a chci se ho zbavit.
Nepravidelně jsem ho používal 1x do týdne na judo. Není to na něm vůbec poznat. Rád bych se ho zbavil z následujících důvodů:
a) mám moc dlouhé ruce a kimono nemá ideální délku rukávů
b) kabátek je na mě moc dlouhej a stávalo se mi, že mi na tréninku BJJ zavazel
c) je docela macek a na přenášení v batohu to není ideální
d) v soutěži s firmou Manto jsem vyhrál kimono nové, co mi padne a vyhovuje mým potřebám

Je docela škoda ho nechat ležet ve skříni. Je to velice kvalitní produkt. Měl jsem stejný model 6 let než jsem ho prodal, protože mi byl malej a koupil jsem si stejný jen větší. Neměl žádný oděrky, žádná námaha materiálu, nic. Přežil se mnou Aikido, Karate, Judo aji BJJ.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Kuacu nebo tez Kappó 活法

Příspěvekod mysmys » ned 23. říj, 2011 18:32

Tradiční první pomoc používaná v judo - Kuacu nebo tez Kappó 活法 - praktická videa

Pomoc - resuscitace při uspání při škrcení
http://www.youtube.com/watch?v=iBySHXhE5Ts

Pomoc při naražení přirození
http://www.youtube.com/watch?v=8kJFsN14QS4
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Kuacu nebo tez Kappó 活法

Příspěvekod luen » ned 23. říj, 2011 18:38

mysmys píše:Tradiční první pomoc používaná v judo - Kuacu nebo tez Kappó 活法 - praktická videa

Pomoc - resuscitace při uspání při škrcení
http://www.youtube.com/watch?v=iBySHXhE5Ts

Pomoc při naražení přirození
http://www.youtube.com/watch?v=8kJFsN14QS4


:lol: akorat si nejsem jistej, jestli bych chtel po kopu do kuli, aby mi pak s nima jeste nekdo mlatil o zem (tatami), ale jinak dobry videicko :wink:

Ale je pravda, ze skakani na patach jsem se naucil prave na judo. Pokud tedy clovek nehodi hned tycku ... pak je po skakani a nastupuje kybl s hadrem 8)

Jinak to nedoporucuji zkouset - z neustaleho "uspavani"/tepenneho skrceni muzete kolegovi vazne a trvale poskodit mozek - obdobne projevy jako u epilepsie! Totiz i u nas v oddile byl jeden fajnsmekr, kterej se nechaval pravidelne uspavat a ... no nedopadl dobre.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NOKT » čtv 05. led, 2012 17:38

Zdravíčko, v Hustopečích u Brna jsme v pár lidech začali pravidelně trénovat BJJ.
Každej pátek od 19:30 na DDM.

Stavte se jestli jste z okolí a chcete si zkusit něco novýho nebo na pokec :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod zbek » sob 07. led, 2012 20:19

Co cvičite někdy bych dojel :oops:
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 07. led, 2012 23:47

zbek píše:Co cvičite někdy bych dojel :oops:


No Brazilský :D Hele jenom kimono zatím, všichni kluci co tam teď mám začali s kimonem u mojeho kamaráda, já se v něm rozhodl zkusit závodit, tak jsme u toho zůstali.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 08. led, 2012 0:32

Mimochodem kdyžtak nás kontaktuj přes facebook. Jsme tam jako Hustopeče Grappling Club :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Kuacu nebo tez Kappó 活法

Příspěvekod Toman » ned 08. led, 2012 9:00

luen píše:Jinak to nedoporucuji zkouset - z neustaleho "uspavani"/tepenneho skrceni muzete kolegovi vazne a trvale poskodit mozek - obdobne projevy jako u epilepsie! Totiz i u nas v oddile byl jeden fajnsmekr, kterej se nechaval pravidelne uspavat a ... no nedopadl dobre.


Můžu potvrdit taky jsem to tak kdysi bral a začal mít potíže s pamětí no trochu se to upravilo ale stále to neníé ono :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hellas » ned 08. led, 2012 17:33

NOKT píše:
zbek píše:Co cvičite někdy bych dojel :oops:


No Brazilský :D Hele jenom kimono zatím, všichni kluci co tam teď mám začali s kimonem u mojeho kamaráda, já se v něm rozhodl zkusit závodit, tak jsme u toho zůstali.


My naháči máme holt smolu :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 08. led, 2012 17:46

hellas píše:
NOKT píše:
zbek píše:Co cvičite někdy bych dojel :oops:


No Brazilský :D Hele jenom kimono zatím, všichni kluci co tam teď mám začali s kimonem u mojeho kamaráda, já se v něm rozhodl zkusit závodit, tak jsme u toho zůstali.


My naháči máme holt smolu :lol:


Naháči nemaj smolu, klidně ať dondou taky :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků