Václav Havel

všechno ostatní sem

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 15:35

Informace, které jsem zde dával o osudu Barrandova, si lze ověřit, kromě zdrojů na wiki, také v seriozní literatuře.

Bednařík: Arizace české kinematografie
http://cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.j ... &id=182914
Motl: Mraky nad Barrandovem
http://www.kosmas.cz/knihy/130973/mraky ... rrandovem/
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Pec » pát 13. led, 2012 15:35

ukropcany píše:Bol som ôsmak na ZŠ. A čo z toho vyplýva? :D Rovnako dobre Ti môžem oplatiť klasickou hláškou "človek by nemal zostarnúť dokiaľ nezmúdrie" :idea:


Ta hláška jde mimo, není to o věku. Mířil jsem na to, že jsem byl "u toho" - hezky z odstupu jsem na to koukal :-) . Mám docela přehled, co hýbalo kolegy z výšky, rodiči, lidmi v církvi (ČCE).
"Tahat za nitky " ... to vůbec neodpovídá. Mohls mít na nitkách pár lidí, ale nemohlo to být víc, než kolik jich měli na nitkách komunisti...
Kdyby lidi nechtěli změnu, tak pár - údajně - nanitkovaných nic nedokáže.

Jak chceš nanitkovat 40000 lidí podepsaných pod "Několik vět"?

A odjinud: jak bys chtěl nanitkoval lidi, aby se režim změnil dneska?
A to máš lepěí možnosti než byly tenkrát.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod PC » pát 13. led, 2012 15:46

kjang píše:Informace, které jsem zde dával o osudu Barrandova, si lze ověřit, kromě zdrojů na wiki, také v seriozní literatuře.

Bednařík: Arizace české kinematografie
http://cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.j ... &id=182914
Motl: Mraky nad Barrandovem
http://www.kosmas.cz/knihy/130973/mraky ... rrandovem/



v poradku, ja sem jen komentoval tebou udane linky.

Technicka: Kdo urcuje, co je seriozni literatura? Ty? Stát? Strana? Obama?.... podle me vzdycky bude zohlednen postoj autora a nasledne ctenare: Souhlasim? Pak je to relevantni a seriozni.
Nesouhlasim? Pak je to konspirace/propaganda mych protivniku, byt i jen nazorovych.....

Fakt: Toho se nedockame, viz vyse :-)
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod PC » pát 13. led, 2012 16:01

Pec píše:
ukropcany píše:Bol som ôsmak na ZŠ. A čo z toho vyplýva? :D Rovnako dobre Ti môžem oplatiť klasickou hláškou "človek by nemal zostarnúť dokiaľ nezmúdrie" :idea:


Ta hláška jde mimo, není to o věku. Mířil jsem na to, že jsem byl "u toho" -

Byls v Praze? Jestli ne, tak sory, ale to si u toho nebyl..... zaclo to 17. svazackou (!) demonstraci, kam museli svazaci povinne! U toho sem byl a moc dobre si to pamatuju. Ze lidi nebude zajimat a nevyzene do ulic par zmlacenejch manicek, to si rezim overil pri "lednových udalostech", tenkrat dostali nalozino taky az hamba, pak je rozvozili po celym stredoceskym kraji....to si taky pamatuju!
Ale nebyli to deti a NIKDO neumrel, cili se to muselo udelat husteji. Poradne zmydlit studenty a "smrt" jednoho z nich,..... kdyby ani todle lidi neprobralo, tak tanky/transportery (byli pripraveny, uz v nedeli vecer 19. to si taky pamatuju).
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod cohen » pát 13. led, 2012 16:09

PC: kazdy obcan ma pravo vyhladat si v archivoch informacie, ktore ho zaujimaju. kto chce vediet, moze si podat ziadost a paprat sa v archive od nevidim do nevidim. cim chcem povedat - kto hlada, najde.

tu je napr. studia o infiltracii prislusnika StB Zifcaka do "nepriatelskeho prostredia":
http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dej ... 15-033.pdf

havlom sa profesionalne nezaoberam a ani sa nechystam. verim, ze nejaky historik sa temy chyti a zodpovedne, vyuzivajuc kompletnu dostupnu dokumentacnu archivnu zakladnu, a napise odbornu pracu, v ktorej zodpovie nielen tvoje otazky.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Dalt » pát 13. led, 2012 16:09

proto se tu (bu.cz) nerad bavim o politickejch (a podbnejch) tematech (a stejne se nikda neudrzim) - zkratka - at zije konspirace a amici vyhazujici do luftu vlastni dvojcata :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod cohen » pát 13. led, 2012 16:15

Dalt píše:proto se tu (bu.cz) nerad bavim o politickejch (a podbnejch) tematech (a stejne se nikda neudrzim) - zkratka - at zije konspirace a amici vyhazujici do luftu vlastni dvojcata :D


Kiez by som s tebou mohol nesuhlasit :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 16:32

PC napsal: "Technicka: Kdo urcuje, co je seriozni literatura?"

Nevím, jestli na to existuje přesná definice.
Řekl bych ale, že na to kolikrát stačí selský rozum. Rozdíl mezi Aha a Hospodářskými novinami poznáš, ne?

U vědecké, odborné literatury je například známkou vědeckosti studie odkaz na prameny, z kterých autor čerpal.

Knihu Arizace české kinematografie vydalo solidní nakladatelství Univerzity Karlovy. Stačí se podívat na jejich produkci a snad se nemusíme dohadovat o tom, jestli vydávají bulvár nebo škvár.
Mraky nad Barrandovem napsal zkušený reportér a publicista. Jeho práce sleduji už dlouho v Reflexu a jsou založeny na poctivém sběru informací.

To je pro mne známkou serioznosti. Autoři se nehoní za senzacemi.
Samozřejmě, jejich závěry může nějaký jiný historik, publicista vyvrátit. Proč ne. Nemusíme s nimi souhlasit.
Určovat jestli je kniha seriozní nebo ne, na základě jestli s ní souhlasím, je ale naprostá ptákovina.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PC » pát 13. led, 2012 16:39

kjang píše:PC napsal: "Technicka: Kdo urcuje, co je seriozni literatura?"

Nevím, jestli na to existuje přesná definice.
Řekl bych ale, že na to kolikrát stačí selský rozum. Rozdíl mezi Aha a Hospodářskými novinami poznáš, ne?

U vědecké, odborné literatury je například známkou vědeckosti studie odkaz na prameny, z kterých autor čerpal.

Knihu Arizace české kinematografie vydalo solidní nakladatelství Univerzity Karlovy. Stačí se podívat na jejich produkci a snad se nemusíme dohadovat o tom, jestli vydávají bulvár nebo škvár.
Mraky nad Barrandovem napsal zkušený reportér a publicista. Jeho práce sleduji už dlouho v Reflexu a jsou založeny na poctivém sběru informací.

To je pro mne známkou serioznosti. Autoři se nehoní za senzacemi.
Samozřejmě, jejich závěry může nějaký jiný historik, publicista vyvrátit. Proč ne. Nemusíme s nimi souhlasit.
Určovat jestli je kniha seriozní nebo ne, na základě jestli s ní souhlasím, je ale naprostá ptákovina.



Jo takle, ty povazujez aha, za literaturu. Tak to sorry.
Dalte mas pravdu, ale ja se taky neudrzim, tak ted. konec :lol:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 16:44

PC:
Ale no tak, to byl přece jen příklad, který lze aplikovat i na knihy.
Zrovna mě nenapadl nějaký příklad na knihách.
Ale myslím, že si to pochopil
:wink:
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » pát 13. led, 2012 18:31

Dalt píše:proto se tu (bu.cz) nerad bavim o politickejch (a podbnejch) tematech (a stejne se nikda neudrzim) - zkratka - at zije konspirace a amici vyhazujici do luftu vlastni dvojcata :D


Vyjímečným se můžeš stát i tím, že se zařadíš k menšině.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pát 13. led, 2012 18:42

cohen píše:4all: pani, ja osobne som v archivoch bezpecnostnych zloziek, narodnych archivoch, archivoch ministerstiv vnutra (ceskych aj slovenskych) atd. precital tisice autentickych dokumentov z prostredia statnej bezpecnosti pocas obdobia 1945 - 1989. takisto som precital mnozstvo odbornej literatury, ktora nie postavena na "jedna pani povedala" dokazoch, ale na serioznom badani a vyskume.


Víš, Kosmas psal taky jen, to co mu dovolili.
Jsem pamětníkem těch událostí. Pamatuji se na pálení archivů kontrarozvědky. Pro úplnost rozvědka je zaměřena vně a kontra na vnitřního "nepřítele". Část archivů převzala KGB.
A teď malá úvaha:
- jaké dokumenty zbyli v archivech, aby si je četli Cohenové a spol. (neuraž se prosím,
- jaké dokumenty byli spáleny a převezeny, aby si je Cohenové a spol. nepřečetli?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod defendu » pát 13. led, 2012 19:19

Je smutné patlat se v ho.nech, ale chcete to, budiž...

cohen píše:e]
Defendu: mohol by si sa vyjadrit k tym kjangovym odkazom? Pretoze vyzeraju ovela doveryhodnejsie ako tie tvoje "notoricky zname informacie"... a len ti pripomeniem, ze to, ze nejaka informacia k tebe dorazila az teraz, neznamena, ze predtym neexistovala. ;)

Ucrop: Co je zle na tom, ked niekto ziada naspat svoj majetok, ktory mu bol ukradnuty statom na zaklade zvratenej ideologie?


Chybí tam maličkost...byl tento majetek navrácen zpět M. Havlovi, když se proti němu zastavilo stíhání v roce 1947? Odpověz si sám...komunisti si prostě jen vzali majetek, který už byl předtím státu...nic víc...
Ale víš co je cohene největší sranda? Miloš si po emigraci nechal část majetku v Západním Německu ještě jednou zaplatit, navlékl to jako, že byl pronásledovaný žid a že mu bylo němci zaplaceno za barrandovské ateliéry málo...jak psali jiní...jeden žid jel do plynu, druhý se kamarádil s říšským protektorem a kšeftoval s němci...rozhodně byl nevinný a rozhodně na ten majetek měla rodinka nárok i po roce 89...Taky zapomněl kjang napsat proč bylo stíhání proti němu zastaveno...všechny dokumenty jeho případu se totiž ztratili...to je pech co?

A teď něco ohledně té "sametové revoluce"...začátkem roku 89 Havla znalo jenom pár lidí, nebyla to masově profláklá osoba...najednou měl, ale obrovskou popularitu...jak jí získal? Rudý právo, filmový týdeník, zpravodajské pořady - všude se o něm mluvilo jako o nepříteli lidu...do té doby komouši každého uklidili a ani pes po něm neštěkl...a najednou se zabývali jednim chlápkem, druhořadým dramatikem, který se mnohokrát snažil dostat z alkoholismu...zvláštní...následně byl v květnu 89 propuštěn na svobodu...půda byla připravena...hrdina byl na světě...tvrdé antikomunistické jádro se od něj okamžitě distancovalo (Wolf, Cibulka aj.), protože věděli co znamená, když je někdo z politických propuštěn na podmínku - Spolupráce...a jaká? Pomůžeme ti převzít moc, nedojde k jedinýmu výstřelu, ale ty se zase postaráš o to, aby nás nikdo nevěšel na kandelábry, nezrušíš stranu, žádný monstr procesy, prostě poklidné předání moci, no a mi ti s tím pak pomůžeme (hodně disidentů se divilo, proč se po revoluci obklopil takovým množstvím komoušských "poradců") Klaplo to skvěle - pamatujete na Čalfovo vládu, který sám byl komouš? Komunisti si uvědomili, že režim je v háji a tak se rozhodli ho za pomoci Havla zlikvidovat, v cestě jim stálo jen pár fanatiků ve vládě (Štěpán, Jakeš, Štrougal, Kincl atd.), které zdiskreditovali 17. listopadem, skvěle připravenou akcí...
Můj první trenér karate mi kdysi řekl: Naběhli jsme do kasáren v maskáčích, ale řekli nám, že si máme oblíct vycházkový stejnokroje a červené barety (do ostré akce jako na přehlídku, absolutně jsme to nechápali), aby demonstranti na Národní třídě věděli s kým mají tu čest...bylo to pár hodin před tím, než se dav demonstrantů vůbec "rozhodl", že změní směr a skutečně tam půjde...

Takhle se dělají revoluce, pánové...něco za něco.., ale rozhodně ne pro pravdu a lásku...
Karel Kryl byl první, který zjistil co a jak se děje v okolí nového prezidenta, protože ho mezi sebe na krátko pustili...a jako jeden z mála pak nedržel hubu
http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

V první řadě jde vždycky o prachy a moc...myslíte si, že Hitler sejmul židy z ideologických důvodů? Ne, byl to skvělý kšeft, protože byli velmi majetní a on potřeboval jejich majetek na financování války...

Vždy jde o prachy...koukněte se na Irák.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 19:59

Opakuje se tady tvrzení, že Miloš Havel byl židovského původu.
A jak je potom možné, že přežil válku.
Můžete to doložit?

Jinak je to další lež.

Tady je odkaz na diskusi z pořadu Historie.cs. , pořad Divotvorný kopec, o Barrandovu.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluz ... rny-kopec/

V Historii.cs z 1. dubna se o českém filmu bavili historik barrandovského studia Pavel Jiras (PJ), filmový historik Pavel Taussig (PT) a filmový historik Ivan Klimeš (IK) z NFA a katedry filmových studií FFUK. Ptal se moderátor a publicista Vladimír Kučera.
úryvek:
IK: Základní strategie souvisela s arizací českého hospodářství. Už 21. června 1939 vydal zastupující říšský protektor Neurath nařízení o židovském majetku, které umožňovalo dosadit do správních rad Treuhändery s plnou mocí pro správu majetku. Na Barrandov tak přišel Karl Schulz.

Ale hlavní akcionář Miloš Havel ho měl přizvat?
PJ: Tam je ten háček, že arizace nebyla zprvu čitelná. Když nacisti přišli, postupovali velmi opatrně. Ale pak to začalo tvrdě, protože důvod tady skutečně byl. Havel sice nebyl Žid, ale byl jím Lavoslav Reichl nebo Kosek, kteří měli akcie. Pak tady byli lidé jako Rajman, vedoucí výpravy, ale ten neměl akcie. Ale byla řada lidí v ředitelství, kteří byli Židé. Mezi jinými už tehdy byl v ředitelském štábu třeba Jiří Weiss, ale to byl mladíček, v podstatě poskok.

PT: Když se nebudete zlobit, upřesním to. Začalo to okamžitě po 15. březnu. Němci chtěli zabavit barrandovské ateliéry jako firmu, protože tu bylo podle jejich zjištění několik akcionářů židovského původu. To ale dobře věděl mazaný Miloš Havel, a proto včas, ještě před příchodem německých okupantů, odkoupil akcie od svých židovských kolegů. Němci tak museli hledat nové právní kličky. Nakonec se jim podařilo přinutit Havla, aby odprodal firmu až v červnu 1939, protože s nimi skutečně vyběhl.

PJ: Když se Miloš Havel dostavil k Neurathovi do úřadu, vznikl zvláštní dialog, kdy Havel oznámil, že na Barrandově už žádné Židy nemá, že udělal opatření. Němci na to ovšem řekli, to změníme, změníme paragraf. A posunuli datum platnosti o dva dny.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pát 13. led, 2012 20:03

Ohledně finančních darů... dar z přebytku není skutečným darem ...je to jen manifest toho, že mám prachy a nějaké mohu postrádat...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 20:06

Druhá část pořadu Historie.cs, Divotvorný kopec II, se zabývala znárodněním Barrandova.
Kdo má zájem, zde je odkaz:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluz ... -kopec-ii/
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » pát 13. led, 2012 22:33

kjang píše:Opakuje se tady tvrzení, že Miloš Havel byl židovského původu.
A jak je potom možné, že přežil válku.
Můžete to doložit?

Jinak je to další lež.



Moje tchýně má židovský původ - její rodiče v koncentráku nebyli.
Moji dva nadřízení mají židovský původ - jejich rodiče v koncentráku nebyli.
Moji tři spolužáci mají židovský původ - jejich rodiče ani prarodiče v koncentráku nabyli.
Emil Kolben (zakladatel ČKD) měl židovský původ - a dokud plnil mobilizační dodávky fašistů do koncentráku nemusel.
Ředitel Škodovky plnil - .....
Dle tvojí logiky asi nebyli židé.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod kjang » pát 13. led, 2012 22:51

Fakt:
Asi jsem se nepřesně vyjádřil.
Šlo mi o to, že se tady operuje s tím, že Miloš Havel byl Žid a cituji: "Asi jediny žid v čechách, ktery dostal od nacku zaplaceno" atd.

Proto se ptám, jeslti je to doloženo a tvrdím, že ne, že je to omyl.
To je celé.
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod roza » pát 13. led, 2012 23:51

kjangu - smutnou logikou lze dospět i k tomu,že "to nebyl jediný žid v čechách,ktery dostal od nácku zaplaceno",takže touto cestou bych ti nedoporučoval svou argumentaci vést.....
zkus nečíst jen to,co ti zapadá do puzzle
a nepiš "kde?"
v tomto případě je spíš otázka:"chci?"

Jinak - k informacím,které by měly být základem pro tvorbu vlastního názoru : naposledy v životě jsem pevně věřil v osvobození Československa Rudou Armádou.Veškeré mé dosavadní zkušenosti a informace mi to potvrzovaly.Bohužel,pouze do roku 1990.

Amíci v Plzni byl podraz na mojí důvěru......

Defendu,PC,Ukrop vědí,že co do informací,jsme tu většinou pro šašky.....

A těm ostatním .....no,hodně štěstí,hoši........
:wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod zipule » sob 14. led, 2012 8:03

Znáte film Wag the dog? (Vrtěti psem) doporučuju Kjangu :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

PředchozíDalší

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron