Může mi Aikido pomoc?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Může mi Aikido pomoc?

Příspěvekod Poppy » stř 07. bře, 2012 9:20

Můžu se spolehat na aikido? Má někdo zkušenosti když ho použil na ulici? :?
Poppy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. bře, 2012 0:00

 

Příspěvekod Shihtzu » stř 07. bře, 2012 11:22

Jestli ho mistrně ovládáš - ano. Jestli se právě chystáš začít chodit na tréninky Aikido 2x týdně tak ještě dlouho, dlouho, dlouho NE :)

Jinak, pokud jsi náhodou z Prahy, bych doporučoval omrknout Daitó-ryu.

http://www.daito-ryu.cz/
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod zipule » stř 07. bře, 2012 23:07

Nemůžeš, můžeš se spoléhat jen sám na sebe. Bojový umění za tebe nic neudělá. Aikido už vůbec ne...já jsem s ním začínal, naštěstí jsem po roce prozřel a vrátil se z nebeských aikidovýšin zpět na zem. Třetím rokem se teď učím věci co se dají použít a několikrát mě už napadlo na aikido zase zajít, ale pokaždé se zamyslím, co by mi to tak mohlo dát a nemůžu nějak vůbec na nic přijít. Snad jen pokud si chceš hrát na samuraje a zajimá tě všechno okolo tak go on...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod zbek » stř 07. bře, 2012 23:22

Aikido se dost cviči jako spartakiada ono hodně lidi cviči BU jako spartakiadu je to krasný ladný k tomu hezký barevný pasečky :oops: sem tam si ho zajdu s klukama zacvičit nic proti němu nemam
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Poppy » čtv 08. bře, 2012 12:30

Muže tady nekdo napsat nakou konkretní situaci jak se aikidem ubranil na ulici? Já aikido dělám už měsíc a baví mě...i když by byl naky box nebo thaj box mnohem lehčí...A ted se ptám...Myslím že v dnešní době dělá už každej druhej thaj box atd...Dokážu se aikidem ubranit proti nákemu boxeru? Napiš te jestli ste nakou takovouhle situaci zažily...díky
Poppy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. bře, 2012 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 08. bře, 2012 12:54

Poppy píše:Muže tady nekdo napsat nakou konkretní situaci jak se aikidem ubranil na ulici? Já aikido dělám už měsíc a baví mě...i když by byl naky box nebo thaj box mnohem lehčí...A ted se ptám...Myslím že v dnešní době dělá už každej druhej thaj box atd...Dokážu se aikidem ubranit proti nákemu boxeru? Napiš te jestli ste nakou takovouhle situaci zažily...díky

Přečti si zdejší starší vlákna o aikidu. Jeho použitelnost v reálném střetu tady obhajovali pouze teoretici, snílkové a lháři, kteří na ulici nikdy doopravdy nebojovali. Jestli hledáš nějaký styl opravdu použitelný k reálné sebeobraně, najdi si něco jiného, jen ztrácíš čas. Pokud nemáš v okolí nějaký kvalitní oddíl / klub zabývající se reálnou sebeobranou, raději choď alespoň někam na box, kickbox nebo thaibox.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod toddb » čtv 08. bře, 2012 18:08

Poppy píše:Muže tady nekdo napsat nakou konkretní situaci jak se aikidem ubranil na ulici? Já aikido dělám už měsíc a baví mě...i když by byl naky box nebo thaj box mnohem lehčí...A ted se ptám...Myslím že v dnešní době dělá už každej druhej thaj box atd...Dokážu se aikidem ubranit proti nákemu boxeru? Napiš te jestli ste nakou takovouhle situaci zažily...díky


Aikido jsem nikdy nedělal a ani dělat nebudu, ale zároveň vůči němu netrpím žádným předsudky a ani ho nebudu nijak hodnotit. K té obraně proti boxerům, kickboxerům atp...Trénujete u vás v klubu s lidmi, kteří nějaký takovýhle sport dělají? Pakliže ne, tak se s největší pravděpodobností neubráníš, protože na to nebudeš připravenej. Jestli ano, tak šanci určitě máš, ale je potřeba dřít, poctivě chodit a nepodlehnout iluzi, že budu jednou jako Seagal, kterýho neohrozí nic a nikdo. Poslední půlrok děláme cross-sparringy s klukama z ústeckého Yong Tjun (já dělám kickbox) a myslím, že si to pochvalují, protože mají šanci vypilovat svoje funkční techniky a zároveň se vykašlat na ty, který nejsou schopný ve sparringu aplikovat.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Bitas » čtv 08. bře, 2012 20:21

[/quote]Můžu se spolehat na aikido? Má někdo zkušenosti když ho použil na ulici? Popletený

Ahoj! Na aikido se můžeš spolehnout až po létech tréninku, spíš se spolehni na sebe, pokud máš představu a schopnosti jak se ubránit. Pokud ne, radši všechny konflikty okecej pusou a spolehni se na nohy:-) Jestli schopnosti máš, všechny použij a zároveň zapomeň odkud pochází ( aikido, karate, box, házení židlí, to je fuk ). Já trénuju všechny možný styly už docela dlouho a ve finále stejně házím židlema:-) ( obrazně řečeno :-)). Důležitý je freestyle boj a freestyle myšlenka...

Ať se daří a měj se
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod pe25tr » pát 09. bře, 2012 10:19

ukropcany píše:Po rokoch strávených v ringu by som si vedel predstaviť, že snáď by som začal byť pripravený skúšať (!!!) si niektoré techniky ... no flame please...


Tohle byl zřejmě původní záměr a smysl (a zároveň vstupní předpoklad ... vzhledem k tomu, kdo byl tehdy přijímán do učení) celého "projektu" aikido v jeho rané fázi.
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Pec » pát 09. bře, 2012 13:52

ukropcany píše:Možno, ale na výsledok to nemá žiadny reálny efekt. JBU nie sú strikerské a nemajú na údery poriadnu odpoveď, nevedia ten útok prebrať, prilepiť sa a urobiť techniku. Skôr si myslím, že na bežného džaponca, ktorý len otročil na políčku to fungovalo v pohode a tak nebola motivácia to vylepšovať proti vytretým boxerom z európy... 8)


Karatisty nepočítáš mezi strikery nebo JBU? :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Dalt » pát 09. bře, 2012 17:54

Poppy píše:Já aikido dělám už měsíc a baví mě...i když by byl naky box nebo thaj box mnohem lehčí...


ja bych ti poradil aby ses na naky - aspon 2 nebo 3 treninky boxu podival (a zacvicil) - pak bys za a) nepsal ze by byl box aj. lehci :D a za b) mel bys konecne odpoved na svoji puvodni otazku...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Může mi Aikido pomoc?

Příspěvekod will » pát 09. bře, 2012 19:55

Poppy píše:Můžu se spolehat na aikido? Má někdo zkušenosti když ho použil na ulici? :?


Ne nemůžeš se na něj spolehnout. Aikido sice necvičím, ale cvičím občas techniky, které se cvičí i v aikidu, jeho použití proti jedincovi, který klade aktivní odpor a nedejbože aktivně utočí je hodně diskutabilní, snad pouze tehdy, když mu před použitím techniky pořádně nahulíš, tak že o sobě moc neví :lol: , to ale zase vyžaduje trénink kvalitní úderovky, kterou ale v aikidu nenajdeš. Jinak s tím karate to jsou zase srandy :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Pec » pon 12. bře, 2012 13:57

Kolega, který dělal několik let aikido, mi odůvodňoval přechod na judo mimo jiné takto: "Technika, kterou jsem dělal při nácviku na tréninku mi fungovala tak v 80%. Pro použití v reálu mi to přijde málo."
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod raduz » úte 13. bře, 2012 22:50

Pec: a to sa mu do toho este sami hadzali :twisted:
Na ulici by mu nevyslo ani 8 percent....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod DaveStone » stř 14. bře, 2012 9:10

2 Dalt:
Záleží v jakém smyslu měl být box lehčí než aikido. Na fyzičku asi ne, na pochopení a složitost technik asi ano. Tak bych původní výrok chápal já.

2 will:
Taky mám možnost občas cvičit techniky aikido a dodal bych, že tyto techniky jsou stavěné jako obrana proti dlouho dopředu signalizovanému útoku, kdy útočník do toho padne celou vahou. Ale neumím si představit aikido obranu proti tomu, když mi někdo něco naznačí, pak udělá nějaký jiný útok (úder, kop) a rychle se stáhne zpět. Na tohle jsme aikido obranu snad nikdy necvičili a ani jsem ji nikde neviděl.

2 raduz:
Taky se do toho někdy sám hážu. Lepší spadnout dobře tím, že se tam sám hodím, než spadnout jak pytel brambor a nějak si ublížit, když budu čekat až mě druhý - ne zcela vždy ideálně - hodí sám. To je problém hlavně u začátečníků, kteří to házení moc neumí. Myslím jakože nějaký nováček hází mě.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod zipule » stř 14. bře, 2012 10:36

DaveStone píše:2 Dalt:
Záleží v jakém smyslu měl být box lehčí než aikido. Na fyzičku asi ne, na pochopení a složitost technik asi ano. Tak bych původní výrok chápal já.

2 will:
Taky mám možnost občas cvičit techniky aikido a dodal bych, že tyto techniky jsou stavěné jako obrana proti dlouho dopředu signalizovanému útoku, kdy útočník do toho padne celou vahou. Ale neumím si představit aikido obranu proti tomu, když mi někdo něco naznačí, pak udělá nějaký jiný útok (úder, kop) a rychle se stáhne zpět. Na tohle jsme aikido obranu snad nikdy necvičili a ani jsem ji nikde neviděl.

2 raduz:
Taky se do toho někdy sám hážu. Lepší spadnout dobře tím, že se tam sám hodím, než spadnout jak pytel brambor a nějak si ublížit, když budu čekat až mě druhý - ne zcela vždy ideálně - hodí sám. To je problém hlavně u začátečníků, kteří to házení moc neumí. Myslím jakože nějaký nováček hází mě.


1.) V žádném smyslu není box lehčí než aikido, pokud myslíž že ano, tak jsi asi boxovat nezkusil.
2.) na aikidu se z 99% neučí efektivní útok tudíž ani efektivní obrana proti němu, jasný jak facka..
To je jako bys chtěl objevit protilátku na nemoc o které vůbec nic nevíš
3.) a právě proto se skoro žádný aikidoka to házení nenaučí, protože si do toho všichni navzájem padají ještě dřív než jim k tomu dá někdo důvod
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Shihtzu » stř 14. bře, 2012 11:43

Aikido je vykleštěné Daitó-ryu (které je naopak velmi tvrdé a hodně dobře aplikovatelné na ulici) a chtít s ním uspět na ulici je asi jako kdyby kastrát chtěl být novodobým Casanovou :D
Ale pokud je někdo mistr 7.danu tak si třeba poradí, to vědět nemohu...

Jinak zcela souhlasím, že box není v žádném ohledu jednodušší, pokud si o něm tedy někdo nemyslí, že spočívá v tom, že se navléknou rukavice a mydlí se jako v hospodě...
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod pe25tr » stř 14. bře, 2012 12:39

Shihtzu píše:Aikido je vykleštěné Daitó-ryu (které je naopak velmi tvrdé a hodně dobře aplikovatelné na ulici)...


Takže říkáš, Daitó-ryu je "velmi tvrdé" a "hodně dobře aplikovatelné na ulici".

Třeba tohle http://www.youtube.com/watch?v=hvPEU9mAX5Y jsi měl na mysli?
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DaveStone » stř 14. bře, 2012 13:56

zipule píše:1.) V žádném smyslu není box lehčí než aikido, pokud myslíž že ano, tak jsi asi boxovat nezkusil.
2.) na aikidu se z 99% neučí efektivní útok tudíž ani efektivní obrana proti němu, jasný jak facka..
To je jako bys chtěl objevit protilátku na nemoc o které vůbec nic nevíš
3.) a právě proto se skoro žádný aikidoka to házení nenaučí, protože si do toho všichni navzájem padají ještě dřív než jim k tomu dá někdo důvod


1. Boxovat jsem zkusil a přesto si myslím, že v určitých aspektech je box lehčí než aikido. Ale možná se pletu. Opravdu nejsem V.Klaus abych věděl všechno.
2. Na aikidu jsme trénovali obranu proti nereálným útokům a i taková obrana byla alepsoň pro mě těžká jako svině na realizaci. To je právě ten důvod, proč aikido nedělám.
3. Nebylo to na aikidu, ale na JJ. Borec s bílým páskem mě párkrát hodil tak "šikovně", že mě ve vzduchu přetočil tak, že jsem padal přímo na rameno - potom jsem kvůli tomu 3 tréninky vynechal. Takto to dopadá, když jsem nespolupracoval a neskákal mu tam sám. Chtěl jsem, aby se to naučil... Ale až s ním budu cvičit příště, budu tam skákat sám, abych se nezranil.
Aby si někdo nemyslel, že neumím padat, tak když budu cvičit s řadou jiných kolegů, co to umí líp, mohou se mnou jebat o zem třeba hodinu a nic mi nebude. Mockrát vyzkoušeno.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod NOKT » stř 14. bře, 2012 18:08

DaveStone píše:3. Nebylo to na aikidu, ale na JJ. Borec s bílým páskem mě párkrát hodil tak "šikovně", že mě ve vzduchu přetočil tak, že jsem padal přímo na rameno - potom jsem kvůli tomu 3 tréninky vynechal. Takto to dopadá, když jsem nespolupracoval a neskákal mu tam sám. Chtěl jsem, aby se to naučil... Ale až s ním budu cvičit příště, budu tam skákat sám, abych se nezranil.


Víš, ono je taky pravděpodobný, že to kolega z JJ aji posral a hodil tě "ne zrovna kolegiálně" :D
Mě se několikrát stalo, že mě jako white belta v judu! hodil nějakej hnědej pásek přímo na lebku. Pak následovala samozřejmě omluva, ale ta by mi byla asi naprd v moment kdy bych tam ležel s hlavou v tatami a s největší pravděpodobností K.O. :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků