Pěstní zápas - Igor Keder

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod fakt » pát 20. dub, 2012 8:51

[quote="svarozic"]
Tak po vypráskání poláků a Slezanů Mongolové v tichosti obešli Vencu u Holomóce :-) a spojili se s Batu a napráskali Bélovi IV u Slané :-):-)
Žádná bitva se na Moravě neuskutečnila :-):-):-). VEnca tam zůstal zalezlý a nevystrčil čumák :-).
quote]

Tohle je podpásovka. Jistě jsme měli v historii pár králu "bez přilby" a jméno Václav se v historii nechvalně opakuje (jedno jestli Přemyslovec nebo Havlovec). Na druho stranu jsme měli několik století pravidelnou armádu, o jejíž přízeň se ucházelo především západní křesťanstvo.

Taky si tedy rýpnu - srovnej s dějinami své části světa.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 9:04

To Fakt:
Také podpásovka :-D
My (teda jako celé Uhersko) jsme od mongolů dostali pěkně na prdel :-(.
Možná by bylo lepší také zůstat spíše zalezlý v horách :-)
Jo a Levašova fakt nemusím...a také slovanské védy ne i když velesovu knihu si přečtu, ale je to stejný podvrh jako rukopisy.
Přeji hezký den,
IK
p.s. já sú Štúrovec, alespoň bychom neměli problémy s iy :-D
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 9:24

Jendis píše:
svarozic píše:Takže pánové,
oba kluci šermují výrazně lépe, jako je to poslední video v sekci přátelský sparing :-D


hehe, tak je přivez ukázat :wink: Pak uvidíme :wink: 8)

Do Práglu teď v sobotu nemůžu, jsem na neschopence, až mne uschopní, domluvíme se .

V pohodě,
hlavně ten od mladší je pro každou špatnost, tak myslím, že se domluvíme. Ten druhý je problém, je z KH :-)
Přeji brzké uzdravení,
IK
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 20. dub, 2012 10:32

svarozic píše:...je také popsané, jak se má vesnice bránit sama (proto je na Slovensku kolem kostolů hřbitov s hradbou...

Teď jsem z toho opravdu zmatený, protože i v Čechách je snad okolo každého vesnického kostela hřbitov s hradbou, ale zřejmě z úplně jiných důvodů, než na Slovensku, že? :lol: :roll:

svarozic píše:...Omlouvám se menší historickou exkurzi, ale asi to bylo nutné a některé z vás to možná i vzdělalo...

Ano, možná to pro někoho zajímavé bylo, ovšem ve vztahu k "Pěstnímu zápasu" je to jen taková obecná omáčka... Každopádně já osobně k tobě již nemám žádných otázek, svůj názor jsem si již vytvořil.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 11:57

To TongPo:

Sorry, ale na někoho, komu zodpovím vše co znám a popravdě a přesto si mele svou a navíc ho historické souvislosti a prameny, po kterých tak před tím důsledně pídil, jsem si také už utvořil svůj názor. To je jakoby tvrdit, že v Číně změna vlády Ming na Čhing neměla vůbec žádný vliv na rozvoj Kung Fu :-D. No asi neměla :-).
Jen pro informovanost, hřbitovy vznikali kolem kostelů dávno, ale zdi kolem až u a po třicetileté válce, jako opěrné body. Navíc většina kostelů v Česku jsou z doby pozdější. Se vší úctou mě trocha svou argumentací připomínáte jistého pána z počátku devadesátých let :-).
Jinak já neměl a pořád nemám zapotřebí cokoliv obhajovat a asi podle Vás si vymýšlet. Na jsem už dost starý :-). Jak už jsem napsal, nikdo a nic se nepos...e z toho, jestli tohle bylo, je a nebo bude :-). Jen jsem se sem přihlásil, abych případně napsal co vím bez kdejakých "neznámých mistrů" a supertajného učení a pod. Jinak podle Vaší definice je i veškeré Kung FU, Karate a vše ostatní jen hospodská rvačka (teda podle mě také je :-) ).
S veškerou úctou,
Igor Keder
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » pát 20. dub, 2012 12:00

fakt píše:
svarozic píše:Jen pro zajímavost, už jsem se setkal i na seriózním odborném semináři s tím, že žádní tataři a pak Zlatá horda nebyla, ale že to byli Rusové a u Lehnice Polákům a Slezanům napráskali oni :-):-):-):-):-)


Buď zdráv Svarožic

V našich končinách je tento názor poměrně "mladý" a nemá zatím širokou podporu. Mne to zajímá vzhledem k osobnímu výzkumu období předcházejícího. Jak se k vyslovenému stavíš Ty? Předem děkuji za odpověď.


To bude podobné názor, že vlastně staří Moravani byli Slováci, ne? :wink: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod graver » pát 20. dub, 2012 12:23

Tak, naučný exkurz do slovanské historie bychom (snad) měli za sebou. Škoda, že se nenajde nějaké to video (mě osobně zajímá krátká tyč - ty ruce s úplně odlišným zapojením svalových skupin jsou pro mě přece jenom příliš náročné). Chápu, že za starejch časů vojvoda Sámo nic moc nenatáčel, ale snad by něco měli současníci...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod cohen » pát 20. dub, 2012 12:32

a nejake videjko bude, alebo nie?

lebo google aj youtube meno igor keder uplne ignoruju...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 13:12

To Hellas:
S těma Rusama to bylo spíše myšleno jako kuriozita, že až kam může zajít ruský nacionalizmus, až k popírání jednoznačně dokázané historie. Také dotyčný sklidil spíše nevěřícné pohledy a ťukání na čelo :-). A to byl prej doktor vied :-D.
To, že někdy dávno VM obsahovala i Slovensko je fakt, o tom se nikdo asi nebude přít, otázka je jen jak daleko. Např. Dr. Fugnerová (prosím přehlasované u, nechce se mě hledat klávesa) našla zrovna u nás hroby želiarov z doby velkomoravské. To, že si z nich cigáni udělali smetiště, je už jen smutný fakt :-(, takže kdo by jste chtěl na toto téma psát např. diplomku, obratte se na ni, pracovala v sl.nár. muzeu.
Jazyk byl s největší pravděpodobností stejný (možná se málo lišil, to nikdo neví) ale nemyslím si, že by tvořili jeden úplně identický národ. Napadá mě přirovnání Rusové a Bielorusové, stejný jazyk ale dva národy (myslím tehdejší Slováci a Moravané). Ale tohle je jen můj názor. Určitě se setkáte i z názory jinými.
IK
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 13:17

To Graven:
Ta tyč je dlouhá, ne krátká (cca 150-180cm) A to video jsem už napsal, já to netočil, obraďte se jinam, točili si tak trocha kamarádsky, podle toho i vypadá, jestli z toho něco kluci sestříhají a dají na web musíte se obrátit na ně :-))). Já můžu akorát u sebe na noťasu ukázat, nepatřím k těm, co rozdávají cizí věci :-). Autor úvodního příspěvku něco viděl, můžete se ho zeptat, možná se i vyjádří sám :-)
IK
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod cohen » pát 20. dub, 2012 13:42

omg...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod roza » pát 20. dub, 2012 14:34

zdar hoši,
no,já bych to neviděl tak zle.
Jak se vyjádřil třeba PC,i to co je dnes v pozici zlatýho prasete,bylo dřív spíš pár rodinných fíglů a různý stupeň dřiny předáváný v rámci rodiny.
Tak proč by na slovači nemohlo být pár lidí,co je děda něco naučil?

Vysral bych se na nějaký dějinný rozbory a souhlasím s tím,že nějaký youtube by bodlo.

To poslední je hlavně pro tebe,Igore (pokud ti vadí tykání,dej vědět,bývám neformální)

Jinak musím říct,že se mi líbí tvůj sloh i značný nadhled.
Jen malá rada:dotazy typu "jak z dvojitýho nelsona" nepokládej......
po tom,co tě figurant drží tak,abys mohl něco ukázat?
po tom,co si tě vytáhne z rovnováhy a opravdu zamkne?
po lokti do nosu ,když ztrácíš vědomí?

ne,samozřejmě neodpovídej,jen jsem chtěl ukázat,jak hloupý ten dotaz byl a jaký hlupce to z diskutujících může neúmyslně dělat.
Na tyhle "bojový šachy" jsou tu někteří alergický a jen to škodí debatě.

Já se do Prahy zítra nepoženu,i když mě to na chvilku napadlo.Rád bych tě poznal.A snad bychom z diskuse "úplně jiná práce svalů,než jsem jinde viděl" vybředli do svítání :wink:
Kor s tim pivkem.Tak snad jindy.

Takže,jestli se s Igorem někdo uvidíte,dejte vědět.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod svarozic » pát 20. dub, 2012 16:14

To Roza:
tykání nevadí ;-), budu také, jen jsem ze staré školy a ze zvyku na začátku spíše vykám :-).
Za "zlaté prase" bych to teda rozhodně neviděl :-). S tou historií, i když se tím neživím, vystudoval jsem i něco jinho :_) tak to nedá, skrátka profesionální deformace:-). Já jen náhodou při studiu na něco narazil, protože mě trklo do očí území, kde by to mělo být, tak jsem se v tom vrtal ale pořád jsem ve stádiu pravděpodobně, možná atd.. přesněji spíše z toho vzišlé, protože nějaký prazáklad to asi mělo, nebo alespoň mělo mít. Reálně v praxi se to osvědčilo, vesnice přežili :-) a to bylo asi to hlavní, jinak bych byl i já už někde v turecku potomkem nějakého otroka :-D.
Uznávam, že jsem se nechal lehce unést, ale co se dá dělat :-D. S tím videem jsem to už vysvětloval, nedělal jsem to já, nevím, jestli si někdo z kluků tam náhodou nepřeje být viděn a pod. jak jsem psal, stačilo si vygooglit dažbogovi vnuci :-) a tam si přečíst reportáž z cvičení :-)
tak tu je adresa: http://www.dazbogovivnuci.estranky.sk/c ... ze/rb.html
je tam i pár fotek, bohužel nejsou plně vypovídající, je to fakt jen minivýcuc :-).
Text je od účastníka, skutečně tuším v roce 1994?? byli tady představitelé mnoha ruských stylů (i litevských) a něco jsme dávali dohromady, jestli skutečně něco původního na základě určitých spec. pohybů bylo nebo ne. No my k něčemu dospěli toď vše. Nakolik je to pravda suď bůh :-). Jinak pro Makato? (doufám, že jsem nepopletl nick) má články o ruských uměních, Belov se zbláznil, dal se na védy a prostě mu z toho hrabe :-D. Ten systém nevytvořil on ale jeho táta, když dostal v Moskvě přes držku :-) A Goricko slov. borba se nazývá proto, že techniky prej sezbíral z části Moskvy, která se nazývala horní teda GORICA (něco jako Horní Žiškov a pod.). Jinak vše je jen změs rodinného systému knížat Golycinových a arménského zápasu řízlé sambo :-). Ale všichni byli ve SPEZNAC :-D:-D
Zdravím,
IK
svarozic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 17. dub, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » pát 20. dub, 2012 16:37

A já sem mňél za to, že Bělov gdysi boxuvál a pak cvičil wu shu. Společně s Česalinem udávali jméno Mo Gi Bina . Esi to néni nejaké vymyšlené mástr, měli by ho "číňani" (Pavelo? :-) znat.
Soráč za OT :oops:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » pát 20. dub, 2012 18:31

defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Shihtzu » pát 20. dub, 2012 20:38

Fakt nevím, proč se někteří do Igora navážíte (TongPo apod.)... Pro mě osobně je historická omáčka vedlejší. Ale ostatně proč ne? Kdo tady může dokázat, že to nemá starý původ? Igor možná nemůže dokázat, že je to skutečně hodně staré umění a neřekl bych, že se o to snaží... Ono to nejde dokázat skoro u žádného umění, které není hojně rozšířeno. Ale vy také nemůžete dokázat opak. A to je fakt.

Ale mě obecně zajímá především praktická, reálná stránka toho, co Igor umí. Tento týden sice nemohu, ale určitě budu moc rád, pokud se budu moci podívat. A proč ne?
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » sob 21. dub, 2012 10:32

defendu píše:http://www.youtube.com/watch?v=UB9_LA3S1es


http://www.valassko-hornovsacko.cz/cs/t ... -zbojnici/
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Boreas » sob 21. dub, 2012 14:28

Tak aby se vyjádřil taky "autor původního příspěvku":

Nevím, proč se tu do pana Kedera tolik navážíte... na druhou stranu jsem podobné reakce očekával a i ho před nimi varoval :D

to svarozic: Co se týče videí, nepovažuji se být kompetentní, posuzovat podle lehkého drillu, co si pár lidí nahrálo, víceméně "pro zábavu" v lese, účinnost BU, nebo Vaší opravdovou dovednost. Chtělo by to opravdu nějakou vetší demonstraci i tady pro kluky, pokud to budete chtít rozjet :wink:


Také se mi nezdá hodnocení "Přátelského sparringu" podle mého sestřihu... někteří na videu bojují se zbraněmi, se kterými ani pravidelně necvičí a chtěli si to pouze vyzkoušet... a i tak, v rámci všech těch zpomalovaček a filmařských zkreslujících blbin, to není materiál, vypovídající celkově o kvalitě zúčastněných.

to TongPo a další:

přijde mi to jako klasické nepochopení se... pan Keder tady netvrdí, že to je pravý velkomoravský styl, ani netvrdí, že ovládá prastarý slovanský styl... pouze byly zmíněny legendy a to, že pravděpodobně "Pěstní zápas" (když už se tomu bude nějak říkat) na staré systémy navazuje...

to Shihtzu: pro mne je zase relativně vedlejší praktická stránka... stačí mi, že ty techniky vypadají logicky a fungují(opravdu neřeším, jestli to může jít rovnou do klece, každý styl má své vrcholné období, že? na druhou stranu, když by se do toho někdo pustil, proč ne?) bral jsem to hlavně jako historickou zajímavost. I v případě, že by šlo "jen" o rodinné grify, a tedy svéráznou pozůstalost lidového zápasnictví, to pro mne(jakožto studenta historie) znamená mnoho.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod YueFei » sob 21. dub, 2012 18:49

svarozic píše:Takže pánové,
já to s tou sobotou myslel vážně, ale vidím, že asi nikdo... také řešení :-)
Jen pro zajímavost, dcera přítele má a jestli by jste ji chtěli jenom zaujmout, museli by jste minimálně perfektně ovládat anglicky, německy a rusky, a také latinu, zeměpis, chemii a mít přehled dokonalí o všem včetně historie. Co bez urážky dost pochybuji :-D:-D:-D:-D:-D
p.s. ta druhá má přitele také a jen tam mimochodem, oba kluci šermují výrazně lépe, jako je to poslední video v sekci přátelský sparing :-D




A Já si myslel,že ideál Chlapa pro většinu žen je kombinace Vibrátoru s Bankomatem :lol: Zde je ale třeba ještě intelektuálního rozměru.. :lol: :cry:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Shihtzu » sob 21. dub, 2012 22:55

Boreas píše:to Shihtzu: pro mne je zase relativně vedlejší praktická stránka... stačí mi, že ty techniky vypadají logicky a fungují(opravdu neřeším, jestli to může jít rovnou do klece, každý styl má své vrcholné období, že? na druhou stranu, když by se do toho někdo pustil, proč ne?) bral jsem to hlavně jako historickou zajímavost. I v případě, že by šlo "jen" o rodinné grify, a tedy svéráznou pozůstalost lidového zápasnictví, to pro mne(jakožto studenta historie) znamená mnoho.


To je nedorozumění. Pro mě je historické pozadí samozřejmě též zajímavé. Ale (já jsem zase student práv) kritizoval jsem neopodstatněnou snahu zpochybňovat bojovou dovednost na základě domnělé neprůkaznosti historického původu.

Praktickou stránkou jsem pochopitelně myslel, že se jedná o reálné bojové umění. Pro mě osobně bojová umění s nulovou praktickou aplikací nejsou moc zajímavá a sebezajímavější legendy s nimi spojené na tom nic nezmění.

A je mi docela jedno, zda se jedná o rodinný odkaz či kdysi rozšířené umění, důležité je, zda je skutečně koncepční (promyšlené) nebo jen hospodská poučka v duchu "bouchni co nejsilněji". Nezdá se mi, že by se jednalo o druhý případ.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron