Wing chun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wing chun

Příspěvekod shuter321 » pát 20. dub, 2012 15:01

cau nevi nekdo jaky system wing chun, se ucil Donnie yen, a

Yu Hang-to(Dennis To) ??

chtel bych chodit na skolu wing chun kde uci ten samej styl co ovlada Donnie yen nebo Dennis to

tu je jedno video: ( ten v levo je Dennis to )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8hCU#t=86s

a jeste

ten pohyb jak ukazuje ( to se uci ve vsech wing chun skolach?? )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hCU#t=134s

mam na mysli jestli se ucil wing chun Lok Yiu nebo Wing Chun Leung Ting, atd ..... ?????????
shuter321
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. bře, 2012 0:00

 

Příspěvekod pm » pát 20. dub, 2012 15:18

zdar a silu, to vim naprosto presne, ten styl se jmenuje v kantonske cinstine "Din Ying Wing Chun"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Wing Chun

Příspěvekod shuter321 » pát 20. dub, 2012 15:20

pm píše:zdar a silu, to vim naprosto presne, ten styl se jmenuje v kantonske cinstine "Din Ying Wing Chun"


diky, a to myslis u donna yena nebo u dennise to? ze ten styl umi...

a je skola "Din Ying Wing Chun" v cesku nejaka ? dik, btw na google.cz mi to nic nenaslo pod pojmem Din Ying Wing Chun
shuter321
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. bře, 2012 0:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Jur-fu » pát 20. dub, 2012 16:02

shuter321 píše:cau nevi nekdo jaky system wing chun, se ucil Donnie yen, a

Yu Hang-to(Dennis To) ??

chtel bych chodit na skolu wing chun kde uci ten samej styl co ovlada Donnie yen nebo Dennis to

tu je jedno video: ( ten v levo je Dennis to )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8hCU#t=86s

a jeste

ten pohyb jak ukazuje ( to se uci ve vsech wing chun skolach?? )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hCU#t=134s

mam na mysli jestli se ucil wing chun Lok Yiu nebo Wing Chun Leung Ting, atd ..... ?????????


Zdravím, keď sa smiem spýtať, prečo chceš trénovať zrovna to čo títo dvaja týpci ?
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod pm » pát 20. dub, 2012 18:01

Din Ying Wing Chun ="filmove Wing Chun" :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Wing chun

Příspěvekod shuter321 » pát 20. dub, 2012 22:03

pm píše:Din Ying Wing Chun ="filmove Wing Chun" :D


:D ja ale nemyslel ve filmu ale to co umi Dennis to nebo Donnie yen dopravdy v realu za system wing chun...

btw: Jur-fu: protoze se mi libi presne ten styl co umi oni je to proste originalni pro me :wink: pohyby, atd
shuter321
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. bře, 2012 0:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 21. dub, 2012 15:07

Podle mě je to nejspíš Chan Yiu Min Weng Chun. Chan Yiu Min je rodinný styl Ip mana. Teď to učí Ip Chun, což je Ip Manův syn. No a někde sem viděl Donnieho trénovat právě s Ip Chunem. Takže nejspíš to je tenhle styl. Ale tehdy spolu mohli trénovat jen tak pro diváky, já nevim :-)
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod pm » sob 21. dub, 2012 21:12

to rozhodne neni, maly Yip Man cvicil u Chan Waseuna, ne u Chan Yiumina.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 21. dub, 2012 22:28

Ok, vypadá to, že seš si jistej, to byla jenom moje domněnka.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod shuter321 » ned 22. dub, 2012 1:31

krystofjutsu píše:Ok, vypadá to, že seš si jistej, to byla jenom moje domněnka.


jakej je rozdil mezi tema vsema stylema?? wing chun lok yiu, leung Ting System, atd ??? to sou u kazdeho jineho stylu wing chun jine pohyby nebo co??
shuter321
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 25. bře, 2012 0:00

 

Příspěvekod krystofjutsu » ned 22. dub, 2012 13:18

Já nejsem odborník na wing chun, to se spíš zeptej někoho jinýho.. IMHO to budou malé rozdíly. Ta podstata bude pořád v té samé věci, určitě to nebudou nějaký velký rozdíly. Nejlepší by ale bylo, kdyby sis došel za nějakým učitelem wing chun a probral to s ním. Nebo mu alespoň napsal email. Každej mistr Wing Chun si svoje umění trošku poupravil, vylepšil. Tímhle způsobem vzniklo wing chun různých druhů.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod luckky » ned 06. kvě, 2012 19:06

Donnie Yen se ucil wing chun od Ip Chuna (syn Ip Mana) a to kvuli roli ve filmu. Ale Ip Man sve syny wing chun neucil.

Ty pohyby co ukazuje ve filmu nejsou ciste wing chun. Sam Ip Chun v rozhovoru rekl, ze Donnie zacal s wing chunem ale souboj skoncil jinym stylem, popripade pouzival i "jine techniky".

Co se tyce toho pohybu:
- jestli myslis ten blok zvednutou pazi:
tj boang sao, kazda rodina ti rekne, ze slouzi k necemu jinemu ale j melo by se to ucit vsude, je to soucasti siu lim tao sestavy

- pokud myslis pohyb, ktery nasleduje jak mu stahne ruku a da uder:
tj lap sao a j taky by se to melo ucit vsude, pokud ne, tak to neni wing chun

Co se tyce Lok Yiu wing chun:
Lok Yiu byl jeden z prvnich a nejdele studujicich zaku Ip Mana. U nas ho uci zaci Wilhelma Blecha, coz je jediny Evropsky zak Lok Yiu.
Sam tento "styl" studuji v Ostrave a je to uplne o necem jinem nez vidis EWTO wing chun apod.
napr. retezove udery tam vubec nejsou a nechapu, kde to vseci berou
ale at si kazdy veri cemu chce
luckky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod mnich » pon 07. kvě, 2012 12:07

shuter321 píše:cau nevi nekdo jaky system wing chun, se ucil Donnie yen, a

Yu Hang-to(Dennis To) ??

chtel bych chodit na skolu wing chun kde uci ten samej styl co ovlada Donnie yen nebo Dennis to

tu je jedno video: ( ten v levo je Dennis to )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8hCU#t=86s

a jeste.....////Ahoj ptal jsi se na Wing Chun Donnie Yena.Donnie Yen je vytrénovaný dá se říct hotový člověk.Tak že mu půjde zacvičit každý styl kungfu.Rozdíly mezi různými Wing Chun klany?Když dodržuješ hlavní nápady stylu tak je podle mě úplně jedno co tam děláš.Ano na začátku je třeba při tréningu dodržovat určitou metodiku či postupy.Ale v boji je tu jenom dokonale vytrénovaný zápasník.Jedno z pořekadel které jsem použil ve své kinze je ´´Wing Chun nemá žádné techniky,tak jako žádné tajemství´´.Tak že rozebírat jestli Donnie udělal ten to útok ve stilu Wing Chun nebo ne?Je podle mě hloupost.Jestli hledáš dobrou Wing Chun školu?Tak se zajímej o tři věci.1.jestli to co ten člověk ukazuje umí použít v boji.2.jestli to umí naučit.3.hlavně jestli je zdravý.Na všechny tyhle hlášky okolo neber vůbec zřetel.To jsou mé zkušenosti cvičence Wing Chun Kuen.Žáka I.Rzounka s pozdravem Ata.

ten pohyb jak ukazuje ( to se uci ve vsech wing chun skolach?? )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hCU#t=134s

mam na mysli jestli se ucil wing chun Lok Yiu nebo Wing Chun Leung Ting, atd ..... ?????????
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Hark » pon 07. kvě, 2012 22:59

luckky píše:napr. retezove udery tam vubec nejsou a nechapu, kde to vseci berou
ale at si kazdy veri cemu chce


Ahoj,
tzv. řetězové údery najdeš na konci osmé věty siu lim tau - tři údery pěstí po centrální linii střídané s cham sau.
Ovšem je to obyč. technika jako všechny ostatní, nemá smysl okolo toho dělat takové halo jako si vymyslelo svého času EWTO.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod luckky » pon 07. kvě, 2012 23:53

8)
mel jsem na mysli retezove udery ala film ip man a plno videii na youtube
luckky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Arim » stř 04. črc, 2012 10:07

shuter321 píše:cau nevi nekdo jaky system wing chun, se ucil Donnie yen, a

Yu Hang-to(Dennis To) ??

chtel bych chodit na skolu wing chun kde uci ten samej styl co ovlada Donnie yen nebo Dennis to

tu je jedno video: ( ten v levo je Dennis to )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8hCU#t=86s

a jeste

ten pohyb jak ukazuje ( to se uci ve vsech wing chun skolach?? )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hCU#t=134s

mam na mysli jestli se ucil wing chun Lok Yiu nebo Wing Chun Leung Ting, atd ..... ?????????


Zdravím, nejlepší budeš mít vygooglit na netu, jaké školy máš v okolí a dále žáky Yip-mana. Čistě logicky, Lok-yiu byl nejstarším žákem, čili zažil Yip-mana v plné síle, a zde je Tvá odpověď. Je dobré už samo o sobě dělat Wing-chun, ale dle mého názoru, chceš-li ten co dělal osobně Yip-man bez úprav které si vyžádal jeho věk, volba je jasná. Donnie Yen je super herec, film byl také moc pěkný, ale na tohle rovnou zapomeň. Wch je tvrdý a nekompromisní styl.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: Wing chun

Příspěvekod Pajiss » pon 16. zář, 2013 17:39

Zdravím chlapi,

Rozhodl jsem se po dlouhé době, že bych se chtěl věnovat opět nějakému BU. Konkrétně mám ve svém okolí školy Karate, Aikido, Wing Tsung. Mám za sebou sedm let karate a vracet se k němu nechci protože a jednoduše jsem od toho nedostal to, co jsem očekával a to ani po zmíněných sedmi letech. Aikido není má parketa a tak jsem přemýšlel o tom WT ale..., příjde mi to ze všech zmiňovaných jako BU nejvíce se hodící do realné konfrontace, viděno pouze několikrát na seminářích. Nicméně, o tomto BU kolují všelijaké zvěsti a to konkrétně fakt, že je to jen draze placená šaškárna. Nerad bych dalších X-let cvičil něco, co není ani z poloviny tak efektivní, jak je demonstrováno. Měl bych dotaz, jak jakožto laik v čínských BU poznám, že konkrétně tato škola je na úrovni? Víte, ptát se na tyhle věci místního trenéra mi nepříjde jako skvělý nápad, na karate mi taky tvrdili, že jeho techniky jsou všemohoucí( z mého pohledu nejsou) a trenér aikida byl ještě všemohoucnější :-) Takže ptám se spíše lidí co cvičí Wing tsung, jste spokojeni nebo je to všechno jen hezky nacvičená reklama, jak vytáhnout z lidí prachy?
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod hellas » pon 16. zář, 2013 19:40

Odpověď je box 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod will » úte 17. zář, 2013 8:52

No mě by nejprve zajímalo co to bylo za karate, kde ti tvrdili, že je všemohoucí :D , jinak jestliže si dělal tedy 7 let aktivně karate, ne tedy, že jsi byl v klubu pouze přihlášen a chodil si tam jak se ti zachtělo, tak by jsi měl být na dost dobré úrovni z hlediska kopů atd., tak by podle mě byla škoda tohle zahodit, sice jsme se nedozvěděli co očekáváš, ale pokud ti jde o větší kontakt, tak bych se spíše orientoval na bu, kde budeš dále pracovat s nohama tzn. třeba kyokushin, kix-box, thai-box. Pak je opravdu dobrý box jak tady bylo řečeno, ten bych dělal jako doplněk k uvedeným bu/bs. Jinak znám také lidi co dělají karate delší dobu, ale když je potkáš na tréninku jednou za 14 dní nebo ještě déle, tak je zcela logické, že od toho nemohou moc očekávat a výsledky tomu samozřejmě odpovídají.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod coffee_monk » úte 17. zář, 2013 13:43

k těm kopům:
Chuck Norris je jen jeden.
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků