Wing Chun dálkově

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod will » úte 05. čer, 2012 18:46

Z čeho usuzuješ, že se jedná o klamavou reklamu, že by učil něco jiného než prezentuje :?: , že by to nebylo wing chun, nevím nejsem exprt :D, podle mě to, tak horký nebude. Usuzuji podle příspěvků z jiných vláken, kde někteří tvrdí, že některé školy wing chunu v ČR ani čisté wing chun nevyučují, jsem z toho voľajaký změtěný :lol: . Jak to tedy je kua :) .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod graver » stř 06. čer, 2012 5:17

Já žádnou hysterii nevidím - prostě klasická diskuse, kterou musel Bor čekat - zejména když ho někteří z vás měli možnost vidět v akci. Mě osobně je jeho wing cokoliv egál - zaujalo mě to jeho mlžení kolem té bolavé ručičky. Mohla to být úplná banalita - my taky tlučeme vzduch (i když asi ne jen 5x), občas máme drily typu "šicí stroj" a když si někdo protřebe ruku, tak se třeba prostě jen uvolňuje a nemusí to znamenat, už nemůže dál. Bor se do toho zamotal, plácal cosi o tom, jak není zvyklý mlátit do vzduchu a když jsem se ho jasně zeptal, jestli se tedy na jeho tréninzích do vzduchu vůbec nenacvičuje, tak neodpověděl a vyvanul jak průvan. To se pak nediv, že má někdo (ani ne tak já) problém s tím, že někdo takový chce někoho učit.
Klamavá reklama může být taky to, že sice učí, co prezentuje, ale bez výsledku, který prezentuje.
Otázka ovšem je, co vlastně prezentuje. Pokud je pro někoho cílem stát se instruktorem čehokoliv za 2 roky, tak proč ne.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » stř 06. čer, 2012 6:53

4DS ja si myslim, stejne jako standa, ze by to nevypadalo jinak. Prosty fakt, ze si nekdo nasadi rukavice, na veci nic nemeni. Lama pristup s rukavicema a lama pristup bez nich, je porad ta sama lama!

will píše:... Usuzuji podle příspěvků z jiných vláken, kde někteří tvrdí, že některé školy wing chunu v ČR ani čisté wing chun nevyučují, jsem z toho voľajaký změtěný :lol: . Jak to tedy je kua :) .


:lol: cistej, originalni, tradicni wingcheun je ten samej blabol jako cista, originalni a tradicni rasa, je to jen pomatenej vyraz. Kazda rodina to v Cine cvici jinak, kazda rodina si to mixla s cim se setkala, atd ... jako u vsech ostatnich stylu. Neexistuje zakonzervovanej styl, to jen mozky lidi vykazuji "schopnosti" starejch konzerv :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » stř 06. čer, 2012 7:59

luen píše:
:lol: cistej, originalni, tradicni wingcheun je ten samej blabol jako cista, originalni a tradicni rasa, je to jen pomatenej vyraz. Kazda rodina to v Cine cvici jinak, kazda rodina si to mixla s cim se setkala, atd ... jako u vsech ostatnich stylu. Neexistuje zakonzervovanej styl, to jen mozky lidi vykazuji "schopnosti" starejch konzerv :!:


omlouvam se, neni to k tematu Daliborovych kurzu -

"cistej, originalni, tradicni... wingchun" neznamena "zakonzervovanej". hodne lidi by melo pouzit otvirak, otevrit svoji konzervu a sundat z hlavy boxerku aby do ni videl. nebo se zdrzet komentaru o "tradicnim" wingchun.
Jde preci jen o ziskani sily,rychlosti, timingu, pak je tu nejaka "teorie"/metoda/styl atd, vzdyt se to vi... a mozna ve skole, ktera ma neco za sebou, ktera ma nejakou tradici. A nektery maji vic osviceny ucitele a nektery treba min.
hezke cteni o tom je zde : http://www.hungkyun.com/2012/bojova-umeni-vcera-a-dnes/

Kurzu vseho druhu je takovy mnozstvi... ze vas to kluci tak bere.
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod YueFei » stř 06. čer, 2012 15:40

Bla bla bla Bláboly
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » pát 08. čer, 2012 8:33

irzounek píše:
luen píše:
:lol: cistej, originalni, tradicni wingcheun je ten samej blabol jako cista, originalni a tradicni rasa, je to jen pomatenej vyraz. Kazda rodina to v Cine cvici jinak, kazda rodina si to mixla s cim se setkala, atd ... jako u vsech ostatnich stylu. Neexistuje zakonzervovanej styl, to jen mozky lidi vykazuji "schopnosti" starejch konzerv :!:


omlouvam se, neni to k tematu Daliborovych kurzu -

"cistej, originalni, tradicni... wingchun" neznamena "zakonzervovanej". hodne lidi by melo pouzit otvirak, otevrit svoji konzervu a sundat z hlavy boxerku aby do ni videl. nebo se zdrzet komentaru o "tradicnim" wingchun.
Jde preci jen o ziskani sily,rychlosti, timingu, pak je tu nejaka "teorie"/metoda/styl atd, vzdyt se to vi... a mozna ve skole, ktera ma neco za sebou, ktera ma nejakou tradici. A nektery maji vic osviceny ucitele a nektery treba min.
hezke cteni o tom je zde : http://www.hungkyun.com/2012/bojova-umeni-vcera-a-dnes/

Kurzu vseho druhu je takovy mnozstvi... ze vas to kluci tak bere.


Ahoj sifu, tak to ti pekne dekuju ... chtel jsem z willa vytahnout

will píše:...Usuzuji podle příspěvků z jiných vláken, kde někteří tvrdí, že některé školy wing chunu v ČR ani čisté wing chun nevyučují, jsem z toho voľajaký změtěný :lol: . Jak to tedy je kua :) .


... co si on predstavuje pod pojmem "cistej" wingcheun, ale ted uz je to pase :arrow:

... co se rukavic tyka, myslim, ze prosty fakt, ze si je nekdo nasadi na veci nic moc nezmeni ... nevidim zadnej posun napr. u wt-cka s rukavicema nebo bez nich.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » pát 08. čer, 2012 9:33

luen píše:
Ahoj sifu, tak to ti pekne dekuju ... chtel jsem z willa vytahnout

... co si on predstavuje pod pojmem "cistej" wingcheun, ale ted uz je to pase :arrow:


ha, sorrylka Honzo, netusil jsem ze probiha vysetrovani, tak ale ja verim tomu ze vytahnes z kohokoliv cokoliv i tak :-).
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod will » pát 08. čer, 2012 12:18

Ty voe..já si tady připadám jak v Čínským filmu. Zdravim tě Luene i tvého sifu. Dyť jsem psal, že nejsem exprt na wing chuen :lol: a apropo slovo tradiční v mém příspěvku nezaznělo, to jen pro pořádek, kdy můj příspěvek se nevymyká názvu vlákna. Mě se, zde zdála pouze trochu přehnaná reakce na umýsl vyučovat wing-chuen a zase ve spojení s tím, že se tam jistě dotyční nebyli ani podívat, a když, tak to porovnat s jinou školou a udělat si vlastní názor. Usuzovat schopnost někoho učit podle toho, zda někdy sfouknul úderem svíčku či nikoliv mi přijde trochu nedostačující. Ještě by mě zajímalo jak jste to s tou svíčkou dělali :lol: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod graver » pát 08. čer, 2012 12:47

will píše:Usuzovat schopnost někoho učit podle toho, zda někdy sfouknul úderem svíčku

Wille, přiznej se - ty víš moc dobře, podle čeho tu kdo usuzuje (i když to bylo vysvětleno pouze 325x. Ty nás jen tak popichuješ, že? :idea:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod SeaRanger » pát 08. čer, 2012 15:12

will píše:...umýsl vyučovat wing-chuen a zase ve spojení s tím, že se tam jistě dotyční nebyli ani podívat, a když, tak to porovnat s jinou školou a udělat si vlastní názor...


Nechci trollovat, ale na treninky vedene "korespondencne" se dost blbe chodi divat :-)
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Shihtzu » sob 09. čer, 2012 10:12

Tak jsem se teď podíval na stránky té akademie v Austrálii... Podotýkám, že z toho nevyvozuji nějaké závěry, nicméně docela mě zaujalo, že na fotce, kde jsou shromážděni "Chief Instructors" mají všichni pánové pupek a dost nesportovní postavy. Samozřejmě to neznamená, že neumí kung fu, ale přeci jen to vypadá dost zvláštně...
Na druhou stranu pupek má i Kvitová, tak o co jde? :D
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod YueFei » sob 09. čer, 2012 13:29

Hovna hovna hovna a zase jen hovna... :lol:

Intelektuální HOVNA :roll: 8O :lol:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod marcelinho » ned 10. čer, 2012 9:01

YueFei píše:Hovna hovna hovna a zase jen hovna... :lol:

Intelektuální HOVNA :roll: 8O :lol:


... tvoje prispevky fakt milujem :roll:

... skoro nikdy nic k veci poriadneho nenapise.. je mi jedno ci uz suhlasny alebo nesuhlasny komentar so zakladatelom danej temy ale aspon nieco...

... to skutocne si taky blazon, lebo ako ano , tak je mi zahadou ze nie si v ustavnej liecbe a behas medzi ludmi... popr. preco neberies nejake tablety, ktore by ti pomohli???
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod luen » ned 10. čer, 2012 10:27

will píše:Ty voe..já si tady připadám jak v Čínským filmu. Zdravim tě Luene i tvého sifu. Dyť jsem psal, že nejsem exprt na wing chuen :lol: a apropo slovo tradiční v mém příspěvku nezaznělo, to jen pro pořádek, kdy můj příspěvek se nevymyká názvu vlákna. Mě se, zde zdála pouze trochu přehnaná reakce na umýsl vyučovat wing-chuen a zase ve spojení s tím, že se tam jistě dotyční nebyli ani podívat, a když, tak to porovnat s jinou školou a udělat si vlastní názor. Usuzovat schopnost někoho učit podle toho, zda někdy sfouknul úderem svíčku či nikoliv mi přijde trochu nedostačující. Ještě by mě zajímalo jak jste to s tou svíčkou dělali :lol: .


wille musis si uvedomit, ze se vetsina zdejsich diskuteru zna osobne, takze nejde o nazor na zaklade jedne navstevy. jinak jak spravne podotknul searanger, je tezke se podivat na neco, co existuje jen ve virtualnim svete. mimochodem dalibora tu vsichni dobre znaji a bez ohledu na to, jestli ho nekdo zna/videl ... korespondencni kurz v jakemkoli bu je ptakovina. ze slovo tradicni ve tvem prispevku nezaznelo, vim, stejne jako cista rasa ... jen jsem tedy doplnil. mnoho lidi vnima slovo tradicni styl nebo originalni styl, v obdobnem vyznamu, jako cistej styl a pod... nicmene v tomto slova smyslu nic takoveho neni, je to jen reklamni trik. viz. akce ciste ruce :lol: jako cetnik, to budes znat, ne?

irzounek píše:
luen píše:
Ahoj sifu, tak to ti pekne dekuju ... chtel jsem z willa vytahnout

... co si on predstavuje pod pojmem "cistej" wingcheun, ale ted uz je to pase :arrow:


ha, sorrylka Honzo, netusil jsem ze probiha vysetrovani, tak ale ja verim tomu ze vytahnes z kohokoliv cokoliv i tak :-).


V pohode :wink:
Naposledy upravil luen dne ned 10. čer, 2012 14:14, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod YueFei » ned 10. čer, 2012 11:25

marcelinho píše:
YueFei píše:Hovna hovna hovna a zase jen hovna... :lol:

Intelektuální HOVNA :roll: 8O :lol:


... tvoje prispevky fakt milujem :roll:

... skoro nikdy nic k veci poriadneho nenapise.. je mi jedno ci uz suhlasny alebo nesuhlasny komentar so zakladatelom danej temy ale aspon nieco...

... to skutocne si taky blazon, lebo ako ano , tak je mi zahadou ze nie si v ustavnej liecbe a behas medzi ludmi... popr. preco neberies nejake tablety, ktore by ti pomohli???


Vždyť víš,že každý Genius je vlastně napůl blázen ne?? :lol:

Jinak:denně Leponex+půl tablety Lexaurinu od legálního drogového Dealera Doktora Ratha :lol: 8)
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod will » pon 11. čer, 2012 20:24

Luene já jsem netušil, že znáš, tak dobře Daliborovo kung-fu :D asi si sním trénoval, tak víš jak to je, já jsem vycházel jenom z toho co tady píšete. Hele není to můj boj. Jenom mi tady na fóru přišel přístup k jeho osobě trochu neobjektivní, a to i z tvé strany, hlavně co se týče tvrzení o nějakých korespondenčních kurzech, já jsem z jeho příspěvků nic takového nevyčetl, ale jak říkám není to můj boj a nechci vyvolávat nějaký zbytečný flame. Ty určitě sám víš, že ne každý je dokonalý, a to jestli si někdo vytřepával ruku nebo ne je úplně jedno, protože takoví jedinci jsou ve všech bu, ale to neznamená, že by nemohl něco a dá se říci i kvalitně naučit, ale říkám, to je jenom teorie. K tomu můžu říct jednu moji zkušenost, už je to nějakou dobu co jsem se potkal na jednom semináři s jedním taekwondistou 4. dan, kdy měl perfektní techniku, všichni jsme jen tiše záviděli no prostě bomba, ale najednou někdo přinesl takovou tu plastovu přerážecí desku, kdy jsou různé desky, které praskaj podle síly úderu a světe div se taekwonidsta to nebyl schopen prokopnout, jednalo se o joko nebo uširo z otočky, no takové menší fopa. Pak přišel jinej taekwondista s hnědým pásem, který to na poprvé bouchnul. A teď co mistr selhal, tak ho zavrhnem je to lama, ať jde do..., já myslím, že ne, protože ten člověk má pořád co naučit, kromě teda toho přerážení :lol: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod SeaRanger » stř 13. čer, 2012 0:55

Mas tuseni o jake Taekwondo se jednalo? Tedy ITF, WTF nebo GTF.
Mam osobni zkusenost pouze s ITF a tam se vyse popsana deska prerazi/prekopava jako soucast zkousek na vyssi pasky a tedy samozrejme i bezne na treninku. Navic cela jedna soutezni disciplina ITF se venuje jen a jen prerazeni, zkus se podivat na YT na heslo Taekwondo TKI.
Ale chapu ze zaciname byt trosku offtopic a take chapu co jsi se snazil rict.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Bor » čtv 21. čer, 2012 10:52

Díky za podněty. Změnil jsem tedy věk uchazečů na 16-99 let. :) a případní zájemci, aby nekupovali "zajíce v pytli" budou muset před kurzem absolvovat osobní nábor, lekci (termín dohodou), abychom se seznámili a zjistili zdali máme zájemci co nabídnout.
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Re: Wing Chun dálkově

Příspěvekod nitramwatt » sob 27. říj, 2012 7:35

Bor píše:Rozhodl jsem se mimopražským nabídnout možnost tréninku Wing Chun dálkově.

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

Co si o tom myslíte?

Dalibor


Je to přijatelné opravdu pro ty,kteří nemají šanci navštěvovat nějakou školu bojových umění(mít svého učitele),ale zdá se mi, že se dá na dálku naučit opravdu pouze nějaký základ..ale i to lepší jak nic :wink:
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Re: Wing Chun dálkově

Příspěvekod Bor » ned 16. čer, 2013 19:51

Tak druhý ročník je tady. :)

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

A něco o nás, berte to s nadhledem :)

http://www.youtube.com/watch?v=DK-1peV0o1A

čau
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků