Slovní konflikt

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod marcelinho » ned 24. čer, 2012 9:27

Aleph:

..bez fullkontaktnych "modeloviek" kde dotycny " Bad Boy" ma aj skusenosti z poulicnych ambush utokov je nemozne sa cokolvek naucit z kniziek a kdejakych vlaznych shitoznych modeloviek atd

..a toto je len prvy krok..potom je to konfliktoch na ulici..musis si nimi prejst..pretoze nikdy nebudes vediet ako zareagujes v realnej situacii,musis prekonat to trasenie ruk,noh,mravencenie v bruchu atd.. musis sa naucit udriet ako prvy-zakerne a presne..proste musis na naucit byt aj ten"Zly"..musis zistit ako ten konflikt prebieha,co tomu predchadza,jemne psychologicke nuancy zakerakov,kde sa ti usmievaju do tvare a cakaju ,kedy polavis a udru atd alebo ta zastrasuju a snazia sa o psychicku dominanciu..

.. a casom pride sebadovera a skusenost a to ti da odpoved na tvoju otazku,co,kedy a kde pouzit..pretoze ked na niekoho zarves a on sa ta nezlakne,pokial si neveris tak sa doseries a on to zisti v priebehu sekundy,ze si len divadelnik a zgustne si na tebe nadherne :wink:

..a ver mi ,ze postoj tvojeho tela ta prezradi,tvoj hlas,pohlad z oci ked hrajes divadlo a v duchu sa bojis,tak to ta prezradi hned..obcas nejakeho sragoru tym nastrasis,ale bijca ani nahodou :wink:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

 

Příspěvekod NAIA » ned 24. čer, 2012 12:11

Souhlasim s velkou trojkou Jendis, Tong Po a Marcelinho....

Je jasne že skutečnost bude jiná než trénink, ale zase dobrým tréninkem bude člověk mít alespoň nějaké stavební kameny a nebude vařit z vody a učit se metodou pokus omyl. Jen je třeba najít kvalitní zdroj...nejlépe nějakého praktika.

A co bych zdůraznil je ten příspěvek od Marcelinha... potřebuješ se umět pobít. Aspoň na tréninku, ale na plný kontakt, protože musíš mít co nabídnout když tohle vyjednávání selže. Ono to jinak ani není vyjednávání ale žebrání o milost.
Občas vidím, že se lidé věnují předkonfliktní fázi zbytečně moc a na samotný boj jim nezbývá čas. To je podle mně chyba. Protože ne všichni se dají ukecat, někdy to dopadne zle i když neuděláš ani jedinou chybu a proto je samotný boj důležitější...

A dá ti tu "správnou řeč těla". Tu zjískáš bojem a sebedůvěrou. A i když modelovky a scénáře ano, tak sebedůvěru z nich těžko zjískáš, když víš že ten druhý má nějakou roli...
Naposledy upravil NAIA dne ned 24. čer, 2012 16:14, celkově upraveno 1
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod defendu » ned 24. čer, 2012 15:48

Moje řeč, pánové :lol:

Dominance je důležitá...stačí se podívat na tyto stránky...ještě před pár lety by se tu strhla vlna odporu všech možných přiteplených dejchačů a teoretiků a dnes??? Radost číst příspěvky :wink: Ti zkušení a dominantní mají prostě vždycky a ve všem navrch...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Aleph » ned 24. čer, 2012 17:40

V podstatě s vámi souhlasím. Je mi jasné, že když člověk počítá i s tou možností že se to nevyvine dobře a ví, že má na to to zvládnout, bude mnohem klidnější a sebevědomější. A tu schopnost ji zvládnout získá jenom tréninkem.
U mě je situace trochu specifická tím, že mám určité zdravotní problémy, kvůli kterým jsem s BU přestal a full contact tréninkem bych riskoval zdraví víc než normální člověk. To nechci.
V podstatě to beru tak, jak psal NAIA. Získám nějaké informace, na kterých se dá stavět. Nečekám od toho, že mi to zvedne sebedůvěru a dodá klid. Taky nečekám, že to díky tomu vždycky vyjde. Spíš, že mi to zvedne šanci se z toho dostat se zdravou kůží. To je celé.

4Jendis: Momentálně mám víkendy nacpané. Volno bych mohl mít až okolo 14. 7., tak uvidím, jak se vyjádří ostatní a případně to s něma nějak doladím.
Jinak, jestli budeš mít čas, ten článek určitě dopiš :) .
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod siegfried » stř 27. čer, 2012 17:08

Bylo by fantastický, kdyby z toho semináře vzniklo video...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 27. čer, 2012 17:40

Tak to určitě ne-e. Ne, že bych nebyl svolnej, ale protože je tu v republice spousta "přisírků", tak k tomu svolnej nejsem. Nabízím seminář zadara, jediná vaše investice bude pouze cestovné - ještě se hodlám přizpůsobit časově ...co víc byste chtěli ??? 8O
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

a co potom ?

Příspěvekod Petule » stř 27. čer, 2012 20:24

Dovolím si osobní názor - několikrát jsem řešil konflikt právě takovou asertivní cestou, ale musím podotknout, že poté jsem nebyl zrovna v pohodě - špatný pocit ze "zbabělosti", špatné sny atd. a to nejsem žádný posera, a na tréninku normálně spárujeme. Vím, že není asi zrovna korektní to doporučovat, ale od té doby co si prostě nenechám nějaké navážaní do sebe a podobně líbit, tak jsem obecně více v klidu. Samozřejmě, pokud bych se živil jako policista, ostraha a podobná povolání, tak takto jednat nemůžu..
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Re: a co potom ?

Příspěvekod Toman » stř 27. čer, 2012 21:02

Petule píše:Dovolím si osobní názor - několikrát jsem řešil konflikt právě takovou asertivní cestou, ale musím podotknout, že poté jsem nebyl zrovna v pohodě - špatný pocit ze "zbabělosti"


Tohle je dost důležitý postřeh ... taky jsem se v takové situaci ocitl. Nutno podotknout že to byla jednou akce kdy mne v patnácti přepadli dva šmejdi s nožem a jednou když jsem se zastal kluka proti 5 náckům. V prvním případě jsem si tím vytvořil prostor pro následný útěk a ve druhém jsem musel skousnout sucker punch /ani mne tím neposadil zmrd jeden/ bez odpovědi, ale nijak dál to nevygradovalo. Pocit zbabělosti jsem měl taky, ale někdy holt musí zvítězit rozum nad egem. Ale myslím že větší sráč bych byl kdybych ho tam tehdy nechal dojebat, to by mne sralo o moc víc.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » stř 27. čer, 2012 21:31

Jendis píše:Tak to určitě ne-e. Ne, že bych nebyl svolnej, ale protože je tu v republice spousta "přisírků", tak k tomu svolnej nejsem. Nabízím seminář zadara, jediná vaše investice bude pouze cestovné - ještě se hodlám přizpůsobit časově ...co víc byste chtěli ??? 8O


Hele Jendo, co blbneš? Je naprosto normální, že lidi dostanou za svůj čas a práci nějakou odměnu ne? Nemyslím si, že kluci za tebou chtějí přijet proto, že to děláš zadarmo a určitě nebudou mít problém ti tvoji práci zaplatit nebo nabídnout něco zajímavého na oplátku.

A jestli Jendis bude trvat na tom, že se chce stát Jihlavským Ghandím, tak mu chlapi zasuňte každej do slipů (je to pravda, že děláš semináře ve spodním prádle ne?:-)) dvě kila a pozvěte ho na oběd. Ale bacha na jeho zažívání...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 28. čer, 2012 3:54

Třeba časem....tohle beru jako takovou nárazovku, vlaštovku. Však už jsme se tom spolu bavili .

Video ale nechci. Vážně . Aby do toho pak šťoural někdo bez znalosti hlubšího kontextu a problematiky věci.....

4 Petule - Ale ono to není jen o "zbabělosti", asertivitě. Ono je to i o tom, že když se do Tebe někdo naváží, tak ho můžeš utřít tak, že je za blbečka on.
Samozřejmě, vždy vše záleží na konkrétní situaci, někdy je prostě nejlepší jednu natankovat a je to.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » čtv 28. čer, 2012 11:36

Kurnik, už sem se bál, co máme Jendisovi za ty trencle strkat :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 28. čer, 2012 15:42

wollové..... :lol: :lol: :lol: :lol:

A teď vážně. Kdo máte zájem, zkuste se mezi sebou dohodnout, kdy by vám to vyhovovalo ( víkendy !!!!! ) a dejte mi nějak vědět. Zkusím potom zajistit prostory...a určitě není problém :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Aleph » čtv 28. čer, 2012 21:24

Za mě platí toho 15., příp. snad další víkendy. Co vy?
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod graver » pát 29. čer, 2012 6:20

Pro mě víkend 14.-15. ok, 21.-22. ne, 28.7. tak po 13:00, 29.7. ano, dál zatím nevidím. Dřív to taky nedám.
Pokud by jel někdo z Brna, můžu ho vzít.
Asi by se nás mělo sejít víc, než 2.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 29. čer, 2012 8:32

Já a Miki se taky zúčastníme a pokud budeš Honzo chtít, tak naše tělocvična je k dispozici bez problémů. Jak je velká víš, tak nabídka platí.

Já mám 14-15 seminář, ale pokud by to bylo jen toho 15tého, tak v pohodě přijdu. Následující dva víkendy jsou pro mě ok ( tzn. 21-22, 28-29 ).
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » pát 29. čer, 2012 9:05

Ten 21 - 22 by mě asi vyhovovál taky víc. A rovnó se případně hlásím gravere k Tobě do káry 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 29. čer, 2012 15:48

Super, chlapi...domluvte se tedy mezi sebou....já se rád přizpůsobím. Zatím mám víkendy úplně volné ( pro mne celkem nezvyk :) )

4 bizon - díky za nabídku, pokud neklapne prostor, který jsem si představoval, určitě "zneužiju" :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Aleph » pát 29. čer, 2012 18:09

Já zatím dál než na 15. nevidím . Každopádně kdybych jel, tak bych se z toho Brna svezl, gravere :wink:
Aleph
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod graver » pát 29. čer, 2012 18:19

Jak říkám, 21.-22. pro mě ne - mám už nějaký bubu seminář. Ten je na týden, což je v mém případě dost problém, takže když byznys nedovolí ten týden, tak by ten víkend vyšel.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 30. čer, 2012 11:16

Já mám teď víkendy volné, takže se nezalamujte/nenervujte a domluvte se, aby vám to vyhovovalo......rád vás, pánové, uvidím....dejte mi ale, prosím, vědět pár dní dopředu. Abych měl čas vyřídit prostory ( i když mám nabídku od Bizona, ale to je v Havl. Brodě )......díky.
Jinak...rozhodl jsem se, že sem zatím nebudu nic psát, ono je to někdy kontraproduktivní ( koncept toho, co jsem psát chtěl, mám ale uloženej a nevylučuji, že změním názor )...... pokud se potkáme osobně, pochopíte.
Jedno setkání face to face vydá za milión slov......

Rád bych to pojal i jako diskuzi, takže pokud se vám nebude něco zdát, klidně reagujte....nepředkládám nic jako dogma, že to tak je.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron