Hung Kyun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » úte 31. črc, 2012 15:41

Koukal jsem na videjko Lucka vs Kill Bill......moc hezký, tu blondýnku neznám, ale je šikovná. Lucka je gut, je znát velkej posun..... !!!!! I když by se mohla naučit víc "tlačit" :wink: Ale to přijde......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod pm » úte 31. črc, 2012 17:23

jj, mimochodem Kill Bill to byl asi treti "zapas" :-) Lucka moc sikovna, Kubus ji ma vycvicenou, a Misa na ne slape. Jihlavaci mi delaji radost :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 02. srp, 2012 15:38

Obě holčiny jsou šikovné....mimochodem, ta přezdívka "Kill Bill" sedí :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 02. srp, 2012 15:50

Kill Bill maka, vcera dala svoje prvni drepy na jedne noze (a to ma operovane koleno), TGU s 24 kg kettlebell, pred nedavnem dala svuj prvni shyb, uci se s retezovym bicem, fajn!

no a Lucka, to vis sam - maka na nozich, sparringuje s klukama, a nikdy, nikdy to nevzdava! Jihlava je holt slusnej oddil :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 02. srp, 2012 16:18

4 Kill Bill velkej respekt !!! Sám vím, jaké to je, když člověku něco je...vzepřít se tomu a hledat způsob, jak to jde......důvodů, proč to nejde , se najde vždy spousta. Až dojedu, třeba se potkáme a řeknu jí to osobně.

O lidech z Jihlavy mi nemusíš povídat, fajná parta.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 11. srp, 2012 10:11

Viděl jsem videjka Kubuse na návštěvě u Masty.....dost dobrý....svoje jsem k tomu Kubíkovi řekl....hlavně k němu a jeho přístupu, on ví .
Ostudu si ale, v žádném případě, neudělal a kdyby fakt makal a vysral se na všechno ostatní okolo, mohl by bejt ouplně někde jinde !!!!! Píšu to i proto, že jsem dokoukal dokument, kde se Kubajs nějak vyjadřuje a jinak se, nakonec, chová......

Ty Kubo kubovatej......najdi si, konečně, priority !!!!!!! Co já bych za to dal, mít ve Tvejch letech takové podmínky a možnosti......a vedení !!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 13. zář, 2012 9:11

Nové články:

“Květ slivoně v půdorysu kříže” (Sap ji mui fa kyun)

http://www.hungkyun.com/2012/kvet-slivo ... i-fa-kyun/

Obrázek

Dlouhá tyč šesti a půl konceptu (Luk dim bun gwan)

http://www.hungkyun.com/2012/dlouha-tyc ... -bun-gwan/

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Mik » čtv 13. zář, 2012 14:28

Krátký report o semináří, která proběhl v srpnu v našem Hung Kyun gymu Jihlava. Seminář pořádal náš kamarád Jan Niesyt.

http://www.hungkyun.com/2012/teorie-pra ... rpen-2012/
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » pon 17. zář, 2012 8:10

Překlad starého článku o "Železném vlákně", Tit sin kyun

http://naamkyun.com/2012/09/wu-lap-kung ... -sin-kyun/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » úte 25. zář, 2012 9:06

Starý článek:

Real Kung Fu – Fierce, Accurate, Fast and Powerful!

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » stř 26. zář, 2012 9:24

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Seager3 » čtv 27. zář, 2012 19:21

zdravím
practical hung kyun v brně stojí za hřích? naučí Vás se bránit?
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

Příspěvekod janjisa » pát 28. zář, 2012 10:46

zdravím
practical hung kyun v brně stojí za hřích? naučí Vás se bránit?


Ahoj,
krátká odpověď je "ano". Dlouhá odpověď pak "ano, ale...", což pokračuje "...ale ne hned."

Aby člověk mohl pomýšlat na nějaké bojové aplikace a sebeobranu, musí se nejprve naučit hýbat a mít nějakou kondici. Těžko se může prát někdo, kdo se zadýchá po vyjití dvou schodů, šilhá na jednu nohu a kulhá na obě oči. :)

Tréninky jsou stavěné tak, že se předpokládá, že člověk bude cvičit pravidelně a dlouhodobě.
Zezačátku se tedy hodně času věnuje cvikům na mobilitu, strečinku a posilování. Jinými slovy kvalitním základům. A když jsou základy solidní, dá se na nich potom později mnohem lépe stavět než kdyby se zbytečně rychle utíkalo k boji.

Pokud Ti jde pouze o sebeobranu a nic jiného, nechceš se cvičení věnovat dlouhodobě, existují na to různé kurzy, kde se více či méně dobře naučíš bránit při nějakém napadení (a ideálně mu spíš předejít ještě v prekonfliktní fázi.)

Pokud se ale něčemu chceš věnovat dlouhodobě, přijď si k nám cvičení vyzkoušet, vyzpovídej mě nebo toho, kdo zrovna povede trénink, kriticky všechno zhodnoť a rozhodni se, zda s námi chceš začít cvičit. :wink:

Zdraví
Honza
janjisa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 27. zář, 2012 23:00

Příspěvekod graver » pát 28. zář, 2012 11:01

janjisa píše:Těžko se může prát někdo, kdo se zadýchá po vyjití dvou schodů, šilhá na jednu nohu a kulhá na obě oči

Skutečně?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod freekarol » pát 28. zář, 2012 11:41

janjisa píše:Těžko se může prát někdo, kdo se zadýchá po vyjití dvou schodů, šilhá na jednu nohu a kulhá na obě oči


Mne by zajímalo, jestli ti někdo rozumí, když řekneš, že někdo kulhá na obě oči. :D

Sebeobrana by měla být pro všechny, nejen pro vrcholové sportovce, proto existuje třeba i sebeobrana pro postižené a ti, kteří z nějakého důvodu nemůžou vyjít ani dva schody, můžou vždy použít brokovnici. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Seager3 » pát 28. zář, 2012 13:38

brokovnici :D:D pravdivé o tom žádná, ale i tak se směju (ne ve zlém prostě mě to rozesmálo :)), zpět k tématu, ok dobře jako odpověď mi to stačí (Honzova odpověď) ale zas nechci začínat od píky a nechci se učit zbytečné věci, které se v podstatě nedají použít, ale každopádně Vás navštívím a vyzkouším, díky za všem za odpověď :)
Seager3
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 06. říj, 2010 23:00

Příspěvekod janjisa » pát 28. zář, 2012 13:41

graver píše:Skutečně?


Ano. Samozřejmě ubránit se napadení takový člověk může, proto jsem zmiňoval různé kurzy sebeobrany, které se zaměřují pouze na to a taky fungují.

Ovšem má-li jít o nějaký boj nebo pranici trvající déle než tři údery a deset sekund, v což se napadení může a nemusí změnit, jde pak hlavně o dvě věci - mít na to "koule" (odvahu, agresi, "srdce bojovníka" - jak kdo chce) a fyzičku, kondici (ve všeobecném smyslu, tj. výdrž, sílu, rychlost, švih do rány atd.).

Krom toho dobrou všeobecnou kondici průměrný člověk využije tisíckrát více než jen při napadení - ať už jde o schopnost stát rovně a vyvarovat se bolesti zad, doběhnout někam aniž by mu vypadly plíce, pomoct babičce při stěhování skříně apod.
Což přesahuje téma sebeobrany, ano, ale myslím, že není úplně mimo mísu to tu alespoň zmínit.

freekarol píše:Mne by zajímalo, jestli ti někdo rozumí, když řekneš, že někdo kulhá na obě oči. :D

Sebeobrana by měla být pro všechny, nejen pro vrcholové sportovce, proto existuje třeba i sebeobrana pro postižené a ti, kteří z nějakého důvodu nemůžou vyjít ani dva schody, můžou vždy použít brokovnici. :)


Já myslím, že lidé zde jsou chytří a pochopí, že šlo hlavně o hravé slovní spojení. :)

Ano, souhlasím, tak to samozřejmě je. Však jsem jen popisoval, jak to má se cvičením a sebeobranou konkrétně naše pobočka a proč to děláme zrovna tak a ne jinak (viz také pár řádků výše, které jsem psal graverovi). :)

Zdraví
Honza
janjisa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 27. zář, 2012 23:00

Příspěvekod graver » pát 28. zář, 2012 13:57

janjisa píše:Ovšem má-li jít o nějaký boj nebo pranici trvající déle než tři údery a deset sekund, v což se napadení může a nemusí změnit, jde pak hlavně o dvě věci - mít na to "koule" (odvahu, agresi, "srdce bojovníka" - jak kdo chce) a fyzičku, kondici (ve všeobecném smyslu, tj. výdrž, sílu, rychlost, švih do rány atd.)

Nepochybně. Chromí, poloslepí a dýchaviční nikdy nemohou mít koule a srdce bojovníka. Pozdravme Mistra Kroupu, přátelé :wink:
O užitečnosti "kondice" (jakkoliv bych ji já nedefinoval např. švihem do rány) pro "pranici trvající déle než tři údery a deset sekund" jistě nikdo nepochybuje.
Jestli ono to slovo "umění" ve spojení s bojem neznamená leckdy právě schopnost kompenzovat své slabé stránky a využít těch silných. Ona to vždycky není kalokagathia, že?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod janjisa » pát 28. zář, 2012 16:47

graver píše:Nepochybně. Chromí, poloslepí a dýchaviční nikdy nemohou mít koule a srdce bojovníka. Pozdravme Mistra Kroupu, přátelé :wink:
O užitečnosti "kondice" (jakkoliv bych ji já nedefinoval např. švihem do rány) pro "pranici trvající déle než tři údery a deset sekund" jistě nikdo nepochybuje.
Jestli ono to slovo "umění" ve spojení s bojem neznamená leckdy právě schopnost kompenzovat své slabé stránky a využít těch silných. Ona to vždycky není kalokagathia, že?


Mám takový pocit, že mě schválně nechceš pochopit. Psal jsem, že v případě delšího boje "jde hlavně dvě věci (zkráceno) - odvahu a kondici."
Chromí, poloslepí a dýchaviční samozřejmě koule a srdce bojovníka mít mohou. A ono to mnohdy i stačí. Horší je to s tou druhou ze jmenovaných věcí. Z definice.

Mistra Kroupu neznám.

Ano, chceme-li slovíčkařit, lepší by bylo napsat "...mít kondici (výdrž, sílu, rychlost) a švih do rány."

Inu, ano. V teorii a ideálním světě. Nepochybuji o tom, že někteří lidé to skutečně dokáží a klobouk dolů před nimi. V reálných střetnutích to tak ale v naprosté většině případů nebývá - ta jsou ošklivá, chaotická a nepředvídatelná. Technický repertoár se omezuje na ty nejjednodušší věci; pokud má člověk ale sílu, výdrž, rychlost, to se mu neztratí.

Není jedním ze způsobů kompenzace svých slabých stránek právě takový trénink, který z nich udělá stránky silné? (Nebo přinejmenším "průměrné"?)
A abych nebyl chytán za slovo nebo mylně interpretován, bavím se tu (celou dobu) o fyzičce běžných netrénovaných lidí, nikoliv o lidech s nějakým tělesným handicapem.

Zdraví
Honza
janjisa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 27. zář, 2012 23:00

Příspěvekod graver » pát 28. zář, 2012 17:20

Nemám ten pocit, že bych "schválně někoho nechápal" - to mi připadá jako schválně ze sebe dělat vola, což není moje hobby, páč to za mě dělají jiní :wink:
To, proti čemu se vymezuju, je ta představa fyzicky vybavených bojovníků, kteří mají jako jediní nárok na koule a dračí srdce :roll: - nechť mi zdejší fighteři odpustí.
Mé zkušenosti z reálných fightů jsou minimální, ale přesto jsem z nich získal takový dojem, že ne vždy vítězí ta "fyzická dispozice" (nejsem takový magor, abych popíral její význam a převahu, ale takové koule, vražené do mozku, dokážou divy :wink: ).
Jestli je trénink prostředkem, který dělá ze slabých stránek silné? O tom snad nikdo nepochybuje a ani já jsem neměl na mysli handicapované. Jen si prostě představ, že jsou tací, kteří neBUbují celý život, mají své problémy a omezení (aniž by byli invalidní) a přesto se snaží někam dostat. Já jsem jeden z nich - jeden z těch, kteří jsou slepí na nohy, kulhající na oči a zadýchávající se ne snad do schodů, ale přece jenom.
Mistra Kroupu si vygoogli - pochopíš, o čem mluvím.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků