Siu Lim Tao

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Toman » pát 19. říj, 2012 21:13

TongPo píše:PS: Pro Tomana a další potencionální šťouraly - na rozdíl od luena a jeho nařčení z jízlivosti bych v mém případě upřednostnil výraz sarkastický... :twisted:


Haha tos mne dostal. Honza jako "dinosaurus WCH" jistě pochopil, že jsem to myslel v nadsázce.

btw: použitím synonyma význam příliš nezměníš :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod luen » sob 20. říj, 2012 9:29

vzdyt je to cele jen sranda a to od zacatku tohoto vlakna :lol: hold mame na bu.cz vice vlaken s vtipkama, coz v dnesni pochmurne dobe kvituji :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Arim » sob 20. říj, 2012 12:07

Tongpo: špatně jsi to pochopil s tou školou. Slovem škola jsem mínil školu sebeobrany. Pracuji 4 roky.

Luen: děkuji za nabídku cvičení u vás, ale jsem spokojený s tím co mám, nejsem z těch, co by přelétávali a zkoušeli někde něco jiného. Samozřejmě vidět jak se cvičí jinde nikdy není od věci. Každá zkušenost dobrá. Pokud bych byl někdy poblíž a měl čas, tak se stavím, pokud budete mít dveře otevřené. Máme ale kvanta zakázek v práci, a dělám často i v neděli.

Jinak všeobecně mne mrzí, že to musí takto vždycky sklouznout do podobných debat, zvlášť když se někdo zeptá na tak nenásilnou věc, jako je 1 forma WCH. Stačilo by jen kdyby NĚKTEŘÍ byly více schovívaví a za každou cenu někoho nepoučovali, když si o to daná osoba sama neřekne. Pokud má někdo nutkavou potřebu podělit se svými zkušenostmi a vědomostmi, tak napište tu knihu.

To že se najde vždy někdo chytřejší a zkušenější, je zcela přirozené.

Ale stále vám uniká i přes zkušenosti a vědomosti které máte (jen pro ty co se jich to opravdu týká), že tohle vlákno založil někdo, kdo se zeptal na 1formu Wch, a jak se v ní zdokonalovat, a né pro to, aby jste si honily ego, aby jste někoho stírali a s někým se dohadovali.

Přeji všem hezký zbytek víkendu.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod nitramwatt » pát 26. říj, 2012 13:33

Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji.


..s tím nemohu souhlasit.. když nezvládnu Siu Lim Tao tak jak bych měl ,nemohu se přeci dostat dál(wing chun)...vše na všechno navazuje přeci..tak jak když se učíš číst a psát:-)
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod pm » pát 26. říj, 2012 14:57

well, Gu Lou Wing Cheun třeba žádnou Siu Lim Tau nemá... de facto žádnou sestavu. sestava je jen nástroj, nic víc, nic míň. Ostatně jsem o tom psal kdysi článek, viz

http://www.hungkyun.com/2006/cinska-bojova-umeni-forma/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » pát 26. říj, 2012 21:05

nitramwatt píše:Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji.


..s tím nemohu souhlasit.. když nezvládnu Siu Lim Tao tak jak bych měl ,nemohu se přeci dostat dál(wing chun)...vše na všechno navazuje přeci..tak jak když se učíš číst a psát:-)


Rozdeleni forem na nim tau, chum kiu ... je z pohledu wing cheun vlastne moderni zalezitost. Ze si to nemyslis, resp. to nevis, je vec druha.

Jinak tech naivismu bylo ve vasich prispevcich kluci mraky, v podstate, co slovo, to perla. Ja si tu nim tau vytahl jen jako priklad, ale klido muzeme udelat rozbor i tech ostatnich "mouder" - ano?!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pát 26. říj, 2012 21:37

Na FB byl nedávno uveřejně starý čínský článek z 50. let od Leung Seunga, Yip Manova žáka, kde se s píše o tom, že Siu Nim Tau, Cham Kiu a Biu Ji byli kdysi jedna dlouhá sestava - Siu Lin Tau,/Siu Nim Tau/Siulam Tau/Wing Cheun Kyun/aťužsejíříkalojakchce.

Zajímací článek k tématu zde:

http://www.hungkyun.com/2011/gu-choiwa- ... hung-kyun/

krátký úryvek:

Wingcheun kyun měl původně pouze jednu sestavu: Siu lin tau (siu nim tau), někdy také zvanou Siulam tau, což vyjadřuje, že se jednalo o počáteční (tj. první) sestavu v jižním Siulam gungfu. Následně ji další generace z důvodu snazšího předání a naučení změnili na sestavy tři: Siu nim tau, cham kiu a biu ji a rozšířili cvičení na obě strany (tj. pravou a levou)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod nitramwatt » sob 27. říj, 2012 6:56

luen píše:
nitramwatt píše:Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji.


..s tím nemohu souhlasit.. když nezvládnu Siu Lim Tao tak jak bych měl ,nemohu se přeci dostat dál(wing chun)...vše na všechno navazuje přeci..tak jak když se učíš číst a psát:-)


Rozdeleni forem na nim tau, chum kiu ... je z pohledu wing cheun vlastne moderni zalezitost. Ze si to nemyslis, resp. to nevis, je vec druha.

Jinak tech naivismu bylo ve vasich prispevcich kluci mraky, v podstate, co slovo, to perla. Ja si tu nim tau vytahl jen jako priklad, ale klido muzeme udelat rozbor i tech ostatnich "mouder" - ano?!



Nějak to tady nepobírám..člověk se chce slušně pobavit o něčem co ho zajímá,ale jak vidím tady samý nejchytřejší, a tlačí své rádoby moudra druhým..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit! Siu Lim Tao je pro mě priorita v Wing Chun. Cvičím ji druhým rokem každý den, i několik hodin denně, protože nedělám Wing Chun abych někomu se postavil a zlámal mu kosti..dělám Wing Chun abych byl lepším člověkem!
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod pm » sob 27. říj, 2012 7:16

nitramwatt píše:nedělám Wing Chun abych někomu se postavil a zlámal mu kosti..dělám Wing Chun abych byl lepším člověkem!


dobře řečeno - bojová umění jako cesta osobního rozvoje, fajn! ať se daří! každopádně bych se konstruktivní debatě nebránil, možná se dozvíš spoustu zajímavých informací,
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » sob 27. říj, 2012 13:18

nitramwatt píše:..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit!


LOL...
Něco podobnýho říkal technik v Černobylu, když mu kolega řekl: " ... hele nějak se to kurva hřeje neměli bysme to odstavit?"

kluci nechci Vám do toho kecat, ale měli byste být šťastní a vděční za to, že s Vámi luen a pm chtějí o wch bavit.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod hellas » sob 27. říj, 2012 22:05

Jen ho nech, Tome, na to si každé musí přijít sám ;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod freekarol » sob 27. říj, 2012 22:51

nitramwatt píše:..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit!


Pokud se člověk chce něco naučit, chce poznat pravdu, pak musí být ochoten přiznat, že se může mýlit. Ale každý je svého štěstí strůjcem, že? :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod nitramwatt » ned 28. říj, 2012 10:27

Pokud se člověk chce něco naučit, chce poznat pravdu, pak musí být ochoten přiznat, že se může mýlit. Ale každý je svého štěstí strůjcem, že? :)[/quote]

Toto vlákno je o Siu Lim Tao, o ničem jiném..chci se něco naučit, mýlit se můžu, to je mi jasné, ale nemůžete mi tlouct do hlavy že Siu Lim Tao není až tak důležité při cvičení Wing Chun..v tomhle prostě názor nezměním, a můžete si psát i myslet co chcete:-)
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod pm » ned 28. říj, 2012 13:08

- je Slabikář v první třídě důležitý? Ano, super pomůcka
- šlo by to i bez něj, jinak? Ano
- je slabikář v 5. třídě důležitý? Na střední škole? Na vysoké? V práci? Nuže...
- je slabikář důležitý, když budu učit prvňáčky? Ano, super pomůcka
- šlo by to i bez něj, jinak? Ano
- ...

:-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod nitramwatt » ned 28. říj, 2012 17:53

[quote="pm"]- je Slabikář v první třídě důležitý? Ano, super pomůcka
- šlo by to i bez něj, jinak? Ano
- je slabikář v 5. třídě důležitý? Na střední škole? Na vysoké? V práci? Nuže...
- je slabikář důležitý, když budu učit prvňáčky? Ano, super pomůcka
- šlo by to i bez něj, jinak? Ano
- ...

to už je jiná..dik za to
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod martinYT » ned 28. říj, 2012 18:00

nitramwatt píše:
luen píše:
nitramwatt píše:Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji.


..s tím nemohu souhlasit.. když nezvládnu Siu Lim Tao tak jak bych měl ,nemohu se přeci dostat dál(wing chun)...vše na všechno navazuje přeci..tak jak když se učíš číst a psát:-)


Rozdeleni forem na nim tau, chum kiu ... je z pohledu wing cheun vlastne moderni zalezitost. Ze si to nemyslis, resp. to nevis, je vec druha.

Jinak tech naivismu bylo ve vasich prispevcich kluci mraky, v podstate, co slovo, to perla. Ja si tu nim tau vytahl jen jako priklad, ale klido muzeme udelat rozbor i tech ostatnich "mouder" - ano?!



Nějak to tady nepobírám..člověk se chce slušně pobavit o něčem co ho zajímá,ale jak vidím tady samý nejchytřejší, a tlačí své rádoby moudra druhým..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit! Siu Lim Tao je pro mě priorita v Wing Chun. Cvičím ji druhým rokem každý den, i několik hodin denně, protože nedělám Wing Chun abych někomu se postavil a zlámal mu kosti..dělám Wing Chun abych byl lepším člověkem!


Zdravím, nechci se hádat, nicméně je to tu zajímavá diskuze, je pravda, že když slyším, že někdo dělá bojové umění protože chce být lepším člověkem, tak se musím usmát (neber to osobně). Dle mého bojová umění primárně učí jak dát druhému člověku do nosa, a to je taky jejich účel. Pokud tě to neučí tak, je to spíše gymnastika. No a ohledně formy, je pravda, že si ji taky sem tam zacvičím, ale bojovat se tím rozhodně neučím.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod nitramwatt » ned 28. říj, 2012 18:09

martinYT píše:
nitramwatt píše:
luen píše:
nitramwatt píše:Jinak je to samozrejme ptakovina, viz. jako i ostatni "moudra", posouvat se/mit progres v bu se da i bez forem - na formach tva dovednost a praxe bojovnika nestoji.


..s tím nemohu souhlasit.. když nezvládnu Siu Lim Tao tak jak bych měl ,nemohu se přeci dostat dál(wing chun)...vše na všechno navazuje přeci..tak jak když se učíš číst a psát:-)


Rozdeleni forem na nim tau, chum kiu ... je z pohledu wing cheun vlastne moderni zalezitost. Ze si to nemyslis, resp. to nevis, je vec druha.

Jinak tech naivismu bylo ve vasich prispevcich kluci mraky, v podstate, co slovo, to perla. Ja si tu nim tau vytahl jen jako priklad, ale klido muzeme udelat rozbor i tech ostatnich "mouder" - ano?!



Nějak to tady nepobírám..člověk se chce slušně pobavit o něčem co ho zajímá,ale jak vidím tady samý nejchytřejší, a tlačí své rádoby moudra druhým..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit! Siu Lim Tao je pro mě priorita v Wing Chun. Cvičím ji druhým rokem každý den, i několik hodin denně, protože nedělám Wing Chun abych někomu se postavil a zlámal mu kosti..dělám Wing Chun abych byl lepším člověkem!


Zdravím, nechci se hádat, nicméně je to tu zajímavá diskuze, je pravda, že když slyším, že někdo dělá bojové umění protože chce být lepším člověkem, tak se musím usmát (neber to osobně). Dle mého bojová umění primárně učí jak dát druhému člověku do nosa, a to je taky jejich účel. Pokud tě to neučí tak, je to spíše gymnastika. No a ohledně formy, je pravda, že si ji taky sem tam zacvičím, ale bojovat se tím rozhodně neučím.


víš jak mi Wing Chun změnil život? se trochu svěřím..byl jsem alkoholik..už 2 roky abstinuji..vážil jsem 112 kg, dnes mám 70kg..byl jsem velký agresor.měl jsem vychílen mišní kanálek o centimetr..pravá noha(stehno), jak kdyby mi odumřelo..dnes se cítím skvěle, svěží, a vděčit tomu můžu jedině díky WCH,a jestli je účel podle tebe učit se BU,aby si dal někomu do nosu, tak se to vůbec ani neuč..a Siu Lim Tao necvičím abych mohl jít do akce, nýbrž stavím pevný základ pro další léta cvičení
Wing Chun je zdravé psychické a fyzické cvičení!
nitramwatt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 14. říj, 2012 23:00
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka

Příspěvekod Hark » ned 28. říj, 2012 22:38

Ahoj,
gratuluju k prvnim zdravotnim uspechum cviceni :)

Jestli muzu poradit, nenech se v diskuzich odvest od tematu, diskuze se pak rozbredne do hovadin a v lepsim pripade skonci u definic pojmu, poplacanim se po zadech a co jsme si to jsme si.

Panove, co tvrdi, ze bojova umeni maji primarne za cil nekomu rozbit nos, maji pravdu. Stejne tak mas pravdu Ty, kdyz rikas ze nektera BU maji i zdravotni psychofyziologickou slozku. Ono je to smichane dohromady jeste i s rodinou (cinske tradicni predavani), nektera BU s nabozenstvim a mystikou (napr. kempo). Takhle by se dalo pokracovat s priklady dal a dal (recka kalokagata, princip cti v Evropske kulture a aplikovani ozbrojene sebeobrany...)

Bavis-li se o cviceni Siu Lim Tao, drz se jen jedne veci a hodnekrat si rozmysli jak a na co ruznym lidem odpovis.

V dalsim prispevku se vyjadrim i k tematu :)
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Hark » ned 28. říj, 2012 22:53

Jak uz napsal nekdo vys, formy se daji cvicit pro uvolneni i pro dynamiku, pro zpevneni i pro samotne pilovani sledu pohybu. Uplne samostatna vec je zvetseni rozsahu pohybu v kloubech a zdimani svalu, posilovani.

Vybiram si jednotlive pohyby, sekvence a vsechny mozne kombinace a cvicim je v postoji, ve vytaceni, v krocich. Takhle se aplikuje koncepce formy jako slabikare.

Dalsi vec je uvedomele vytvareni spravneho drzeni tela a postaveni kloubu. Soustredim se na hrudni a bederni oblast zad. Vytvaret z jednotlivosti celek, propojovat.

Dalsi moznost je aplikovat kuen kuit, kdyz uz se oprostis od nutnosti soustredit se na provadeni detailu.

--------------
Vetsinu toho se stejne dozvis od sveho SiFu nebo od starsich zaku (zvlast kdyz se zeptas - lina huba...). Stejne tak se divej na ostatni jak cvici, premyslej proc kdo co jak dela, vyzkousej si to sam - jedine tak oddelis zrno od plev.

Taky si muzes predstavovat v rukou zbrane, nebo si rovnou vem do ruky dva kratke klacky (nebo priborove noze ;) ) jako simulaci motylich mecu a zkousej si jake pohyby ze sestavy nebo jinych cviku s nimi maji smysl a jak se daji provadet.

Forma je mimo jine i navod jak zacit myslet, uhel pohledu.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Dalt » ned 28. říj, 2012 23:43

to s tim jak muze BU zmenit zivot mi prijde zajimavy a myslim ze je to pravda - nicmene to se tyka vlastne vsech aktivit kterym se clovek zacne na vazno venovat - hrozne mi to pripomelo kamarada (spolubydlici na intru - tak 10 let zpatky) kterej mel babu, frcel s ni na perniku, chlastal atd - pak se rozesel a zacal se mnou chodit do posilky a uplne ho to zmenilo - z rachiticky trosky se behem par let zmenil v kulturistu/abstinenta - jsem presvedcen ze zivot by mu podobnym zpusobem mohl zmenit stolni tenis, modelareni, zahradkarstvi nebo treba kosikova - zkratka si myslim ze to neni domena BU (menit zivot nejakou vyssi filosofii, naopak si myslim ze ten primarni aspekt BU je ten boj) ale kdyz clovek napere vsechnu energii do nakyho sebezdokonalovani (v jakykoliv sfere) tak to ma svy vysledky...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků