Siu Lim Tao

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » pon 29. říj, 2012 10:01

dobre prispevky, panove!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod martinYT » pon 29. říj, 2012 11:35

Dalt píše:to s tim jak muze BU zmenit zivot mi prijde zajimavy a myslim ze je to pravda - nicmene to se tyka vlastne vsech aktivit kterym se clovek zacne na vazno venovat - hrozne mi to pripomelo kamarada (spolubydlici na intru - tak 10 let zpatky) kterej mel babu, frcel s ni na perniku, chlastal atd - pak se rozesel a zacal se mnou chodit do posilky a uplne ho to zmenilo - z rachiticky trosky se behem par let zmenil v kulturistu/abstinenta - jsem presvedcen ze zivot by mu podobnym zpusobem mohl zmenit stolni tenis, modelareni, zahradkarstvi nebo treba kosikova - zkratka si myslim ze to neni domena BU (menit zivot nejakou vyssi filosofii, naopak si myslim ze ten primarni aspekt BU je ten boj) ale kdyz clovek napere vsechnu energii do nakyho sebezdokonalovani (v jakykoliv sfere) tak to ma svy vysledky...


Přesně tak, v podstatě jde o to alespoň něco , dělat a je jedno jestli je to BU nebo něco jiného. No prostě neřekl bych že je to primární cíl BU, spíše sekundární.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod luen » pon 29. říj, 2012 18:07

nitramwatt píše:Nějak to tady nepobírám..člověk se chce slušně pobavit o něčem co ho zajímá,ale jak vidím tady samý nejchytřejší, a tlačí své rádoby moudra druhým..já mám svůj názor na dannou věc, a nemíním na tom nic změnit! Siu Lim Tao je pro mě priorita v Wing Chun. Cvičím ji druhým rokem každý den, i několik hodin denně, protože nedělám Wing Chun abych někomu se postavil a zlámal mu kosti..dělám Wing Chun abych byl lepším člověkem!


Cvicis 2 roky a u koho? Vsadim se, ze jsi se dal nez k snt nedostal, ale uz mas naprosto jasno v tom, na co jsou formy, jake formy, v jake podobe ...

Zajimave, se dozvedet, ze wing cheun stoji na forme, kterou tento styl puvodne neznal :lol: :lol: :lol: mas jiste duveryhodny informacni zdroj :wink:

Jinak tahle diskuze myslim nema smysl, protoze ty chces slyset jen potvrzeni svych romantickych predstav o wing cheun a bu obecne. Pokud nekdo rika/pise neco jineho, tak je hned za nejchytrejsiho, znasilnuje te svejma moudrama a zbytecne, protoze ty uz stejne mas jasno v tom, jak se veci maji ... coz je za 2 roky super vysledek, ja cvicim wing cheun vice jak 21 roku a tak jasno v tom nemam...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Marty » pon 29. říj, 2012 21:21

Honzo, Pavle a spol., přece nedopustíte, aby pravda stála v cestě hezkému příběhu! Nezapomeňte, že většina praktikujících bojová umění, zejména pak cvičících něco co zavání exotikou nebo orientem, není z rodu homo sapiens sapiens, ale z rodu PAN NARRANS - "šimpanzi vypravějící (a milující) příběhy". :lol:
Naposledy upravil Marty dne pon 29. říj, 2012 21:22, celkově upraveno 1
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » pon 29. říj, 2012 21:21

sorry double
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Arim » úte 30. říj, 2012 9:59

Nitramwatt: když Ti poradí někdo zkušený, a bude to mít hlavu a patu, tak to vem, a zkus o tom popřemýšlet, realistický pohled na BU není od věci, ale co se týče "zamilovanosti" a snů, tak to Ti rozumím, je to pěkné, a do začátků cvičení Ti to dá sílu dřít a makat na sobě, než to přejde v rozum a cvičení z větší části řízené jen mozkem a né srdcem. Nenech se ale od kluků otrávit, když to cvičí jako jak píše Luen 21let, tak se není čemu divit, že k tomu mají přístup jaký mají, za tu dobu cvičení ho bude mít asi každý z nás.

Jinak kluci co píšete o opicích apod., myslím že fakt není tohle způsob jak někomu radit, když je v počátcích a má k BU takový vztah jaký má. Tímto způsobem v něm vzbudíte jen a jen averzi, nic jiného, a jak má potom brát vážně jakoukoliv vaši další snahu mu něco vysvětlit. Pokud máte opravdový zájem někoho někam posunout, tak zvolte jiný přístup- příklady a poučky, které mají opodstatnění, a podejte je tak, aby to dokázal pobrat člověk na dané úrovni, kterému je to určeno. Pokud vám ale záleží na jeho sestupu a zakrnění, a toho aby se vám nikdy nemohl rovnat, tak je to potom správná cesta a zcela váš přístup chápu.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod SeaRanger » úte 30. říj, 2012 12:07

2 nitramwatt: Mimochodem, jen pro zajimavost, kdo je tvuj Sifu?
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Kolda » úte 30. říj, 2012 19:36

Ahojte,

2 nitramwatt: nenech si zkazit náladu. Řekl bych, že někteří kucí co dělají BU dlouho, zapomínají jací byli sami v začátcích :D Já Ti fandím..

V.
bývalý wt, wch student, nyní na volné noze...
Kolda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. říj, 2012 0:00
Bydliště: frýdek místek

Příspěvekod Kain » úte 30. říj, 2012 20:19

Kolda píše:Ahojte,

2 nitramwatt: nenech si zkazit náladu. Řekl bych, že někteří kucí co dělají BU dlouho, zapomínají jací byli sami v začátcích :D Já Ti fandím..

V.


Nebo si to naopak pamatují a chtějí mu pomoci, aby nedělal stejné chyby?
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod freekarol » úte 30. říj, 2012 20:27

Kolda píše:Ahojte,

2 nitramwatt: nenech si zkazit náladu. Řekl bych, že někteří kucí co dělají BU dlouho, zapomínají jací byli sami v začátcích :D Já Ti fandím..

V.


Nevím, jestli se dá mluvit o začátcích, když někdo cvičí 2 roky...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Kolda » stř 31. říj, 2012 19:03

Přijde mi přirozené že kucí kteří necvičí dlouho mají ještě takový buldočí pohled na věc (a moc s nima nezmůžou ani dobře mířené rady starších :D) .. naopak dlouhodobě cvičící jsou spíš skeptici :D . Co se týče siu lim tao (abych taky něco k tématu napsal :D ), tak bych to zas tak nepřeháněl.. dle mého amatérského názoru stačí zacvičit jednou denně, přitom trošku popřemýšlet, a progres se dostaví :D

čao

V.
bývalý wt, wch student, nyní na volné noze...
Kolda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. říj, 2012 0:00
Bydliště: frýdek místek

Příspěvekod Araver » čtv 01. lis, 2012 14:25

Kolda píše:Přijde mi přirozené že kucí kteří necvičí dlouho mají ještě takový buldočí pohled na věc (a moc s nima nezmůžou ani dobře mířené rady starších :D) .. naopak dlouhodobě cvičící jsou spíš skeptici :D . Co se týče siu lim tao (abych taky něco k tématu napsal :D ), tak bych to zas tak nepřeháněl.. dle mého amatérského názoru stačí zacvičit jednou denně, přitom trošku popřemýšlet, a progres se dostaví :D


No on si na to musí přijít každý sám. I když pochybuji, že někdo dosáhne takového ideálu, kdy cvičí zcela správně, zcela původní umění.

Však ono jde často jen o to, aby si člověk při cvičení neničil zdraví a aby se někam posunul, ideálně kupředu :wink: .

Na to mám také vtipnou historku, bohužel, přímo ode mě :lol: . Moje začátky v brzkém mládí (12 let) )začínaly 4mi tréninky karate a pak tréninkem na vlastní pěst, a to doslova.. Každý den 20 úderů každou pěstí do zbytku plovoucí podlahy, co nám zbyla po přestavbě domu (kdo je trošku kutil, asi ví, jak pevná tato podlaha je :lol: ). Naštěstí mě to bavilo jen chvíli, takže klouby přežily bez újmy, i když výsledkem mohl být poměrně velký problém.

Ale proč vyprávím tu svou "ostudu": Často někteří ani neví, jak se správně rozcvičit, natož, aby věděli, jak se správně pohybovat při něčem tak složitém, jako jsou kata, formy apod.? Jen pro zamyšlení...
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. říj, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Araver » čtv 01. lis, 2012 14:26

Kolda píše:Přijde mi přirozené že kucí kteří necvičí dlouho mají ještě takový buldočí pohled na věc (a moc s nima nezmůžou ani dobře mířené rady starších :D) .. naopak dlouhodobě cvičící jsou spíš skeptici :D . Co se týče siu lim tao (abych taky něco k tématu napsal :D ), tak bych to zas tak nepřeháněl.. dle mého amatérského názoru stačí zacvičit jednou denně, přitom trošku popřemýšlet, a progres se dostaví :D


No on si na to musí přijít každý sám. I když pochybuji, že někdo dosáhne takového ideálu, kdy cvičí zcela správně, zcela původní umění.

Však ono jde často jen o to, aby si člověk při cvičení neničil zdraví a aby se někam posunul, ideálně kupředu :wink: .

Na to mám také vtipnou historku, bohužel, přímo ode mě :lol: . Moje začátky v brzkém mládí (12 let) )začínaly 4mi tréninky karate a pak tréninkem na vlastní pěst, a to doslova.. Každý den 20 úderů každou pěstí do zbytku plovoucí podlahy, co nám zbyla po přestavbě domu (kdo je trošku kutil, asi ví, jak pevná tato podlaha je :lol: ). Naštěstí mě to bavilo jen chvíli, takže klouby přežily bez újmy, i když výsledkem mohl být poměrně velký problém.

Ale proč vyprávím tu svou "ostudu": Často někteří ani neví, jak se správně rozcvičit, natož, aby věděli, jak se správně pohybovat při něčem tak složitém, jako jsou kata, formy apod.? Jen pro zamyšlení...
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. říj, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron