Klipy - karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gino » čtv 01. lis, 2012 21:48

:lol:

will: jak trénuješ, tak bojuješ :idea: :!:

RBR: není snad hodnotnější argumentovat v propoceném gi? :wink: :idea: :!:

Všem: nežerte to tak, kucí :wink: Radši makejte, ať v tom skutečným boji nepohoříte :!: :!:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod RBR » čtv 01. lis, 2012 22:54

Gino píše::lol:

will: jak trénuješ, tak bojuješ :idea: :!:

RBR: není snad hodnotnější argumentovat v propoceném gi? :wink: :idea: :!:

Všem: nežerte to tak, kucí :wink: Radši makejte, ať v tom skutečným boji nepohoříte :!: :!:


Jeden souboj nic neřeší. Podstatně hodnotnější je společný trénink.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod will » pát 02. lis, 2012 10:19

for. Gino

No, tak to mi je novina :D . Hele pucmaz moc dobře ví o co jde. Není třeba vyvolávat žabo myší války o ničem. Takže se jedná pouze o věc aplikace nebo jak to napsat srozumitelně - přístupu, někdo má rád vdolky a někdo zase holky, a tak je to i v karate. I když třeba cvičím sportovní shotokan, tak to neznamná, že se třeba nezajímám o bojové využití karate. Nekdo ho dělá kvůli sportovnímu kumite někdo kvůli kata a někdo kvůli sebeobraně, atd., každý má volnou působnost. Mohl bych ti donekonečna odvůdoňovat přoč to je v karate tak a tak, ale už mě to moc nebaví. Je pravda, že je třeba hlavně cvičit a získávat skušenosti třeba i z jiných stylů karate. Je důležité, aby člověk měl rozhled, proto jsem i napsal, že k pucmazovi klidně zajdu. No a taky záleží na učiteli, že má někdo x tý dan nebo, že byl v japonsku ještě neznamená, že to dokáže dobře předat.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 02. lis, 2012 10:35

.
Naposledy upravil pucmaz dne pát 20. úno, 2015 12:43, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 02. lis, 2012 10:43

will: souhlas
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 02. lis, 2012 10:49

Nooo, hezká ruská ťukačka, to se mi líbí.

wille, až budeš mít cestu, dej echo, přijdu taky a dáme pak klidně nějaké pivko :wink: - toho není nikdy dost :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » pát 02. lis, 2012 11:04

Jenom k Shotokanu, když už tu padlo něco o pohybových vzorcích:

V echt Shotokanu je situace následující je mnoho směrů, Nakayama JKA(odtud je třeba Machida klan), Nishiyama ITKF, Kanazawa SKIF, Asai JKS & IJKA, Kase ha Shotokan, Yahara Karate no Michi,
Enoeda KUGB, Kasuya WSKF. Ani snad nebudu dlouze psát že se celkem liší i Keio Shotokan.
Všichni tyhle pánové:
- učí trochu nebo trochu více jinak.
- jejich pohyb je torchu nebo trochu víc jinej.
- a víte co? Je to tak trochu více v pořádku.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Sennin » pát 02. lis, 2012 11:32

To ruský video mi spíše připomíná MT :wink: hodně lowkicků, přímý direkty.
Myslím, že ve sparringu se rozdíly mezi styly docela mažou, protože každej používá těch pár přímejch, rychlejch a účinnejch technik a těch je jen pár.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod will » pát 02. lis, 2012 15:17

Sennin píše:To ruský video mi spíše připomíná MT :wink: hodně lowkicků, přímý direkty.
Myslím, že ve sparringu se rozdíly mezi styly docela mažou, protože každej používá těch pár přímejch, rychlejch a účinnejch technik a těch je jen pár.


Tak, tak, už jsem to tady taky psal, že využití karate ve skutečném boji bude velmi podobné muy-tai, jsem rád, že jsi to napsal, mám stejný názor, bylo to provázeno i s rozvojem svalů, atd.. Ono je totiž velmi jednoduché říct to máme jenom my (techniky), ale ve skutečnosti to, tak není, hodně se to prolíná, protože ve skutečnosti to pochází z jednoho kotle. Ale třeba lowkick není jenom u go-ju, je taky u uechi-ryu, koyokushin, a určitě bude i u shorin, atd. Třeba zvedáky a háky jsou v katách, je třeba mít otevřené oči a nevnímat karate čistě jenom jako sport (já vim,že spousta lidí to tak nevnímá a je to jen politika 8) ). Podle mě ve skutečném boji bylo karate velmi, ale velmi brutální záležitost za použití všech částí těla dnes k tomu má opravdu nejblíže MT a jemu podobné asijské systémy.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Gusep » pát 02. lis, 2012 15:49

lowkick je nejaky uplne konkretny kop ktory splna nejake konkretne technicke kriteria?

ja mam za to, ze lowkick v ziadnom pripade nemoze byt domenou jedneho stylu, uz z prekladu je jasne o co ide - nizky kop/ kop na spodne pasmo - takze ako lowkick je mozne kopat mawashi geri, mikacuki geri,...
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron