Jídlo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Kanec » čtv 06. zář, 2012 14:46

Pro nutriční nacisty: NutritionData.com
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Re: Jídlo

Příspěvekod cohen » čtv 15. srp, 2013 8:50

Nadabil som na clanok chlapika, ktory + - papa len ovocie, zeleninu a ovocne stavy. Co si o tom myslite?

http://richardzvolanek.blogspot.sk/2013 ... l?spref=fb
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Jídlo

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 11:29

No nechci nějak snižovat autora článku, ale podle mě je blbost už na začátku, věta skoro celý rok 2012 jsem vynechal maso z jídelníčku, čiže jsem ho jedl jednou týdně. Druhé tvrzení přece vylučuje to prvé, měl to formulovat celý rok 2012 jsem jedl maso pouze jednou týdně, jinak to není žádný zázrak můj otec pamatuje, že to byla v určité době zcela běžná věc, protože maso prostě nebylo nebo bylo těžko dostupné, atd. Aniž bych nějak zvlášť pozorně četl celý článek, k tomu mohu uvést, že stravování, na které přešel je u nás známo tuším jako syrová strava, tudíž se konzumuje pouze syrová zelenina, ovoce, případně jejich šťávy nic vařeného. Mohu s klidným svědomím sdělit, že pokud se takto chce někdo dlouhodobě stravovat, tak je to pěkný svinstvo a zatím si stojím. Mám s tím totiž zkušenosti z mého okolí, tuším, ale že jsem o tom tady již někde psal, ale to neva. Moje známá luxusní holčina a její sestra přešly na tuto stravu, spouštěcí impulz byl vážné onemocnění sestry, která se nevyléčitelnou nemoc, která ji postihla (ale pomocí léčby udržitelnou, že to nikdo nepozná a člověk může pracovat atd), snažila prostřednictvím této stravy vyléčit. Výsledek absolutní hovadina !!!, z holčiny, která byla opravdu hezká se stala najednou vychrtlá kostra, a to si nedělám prdel, prsa pryč zadek pryč, hadry na ní jen vyseli. Normálně jsem byl v šoku, když jsem to viděl a zprvu jsem si myslel, že má rakovinu nebo něco takového. Po zjištění, že se jedná o toto stravování jsem jí to okamžitě začal vymlouvat, samozřejmě následovali proti argumenty, atd., jak se tělo očistilo, atd.. No být to moje dcera dostane facáka, že jí dá zem druhou. Nakonec se jí rozsvítilo, že to takový ideál nebude (její vlastní zkušenost) a postupně si začala přidávat vařenou stravu rostlinného původu a nakonec se vrátila do jakého si normálu. Dnes již má rodinu a je úplně v pohodě. Případ sestry byl horší dopadlo to samozřejmě stejně, ale tato ještě vzhledem k nemoci skončila pomalu na vozíku, totální troska.
Takže doporučuji každému hlavně používat hlavu, každý extrém je špatně !!!, zlatá střední cesta.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod cohen » čtv 15. srp, 2013 18:32

ucrop: By si uz vo svojom veku mohol vediet, ze male prispate blondynky zeru velkych chlpatych chlapov :D

Priznam sa, tiez som zvedavy ako chalan dopadne, pise blog dost pravidelne, hadam sa mu nic vazne neprihodi...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Jídlo

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 20:31

No, tak mi to nedalo a ještě jednou jsem se na ten blog podíval a už je to tady, už mu tam někdo píše, že je na týhle stravě a že zhubnul 20 kg, to se mu nelíbí, že jako těch 70 kg co má mu vyhovuje, já jdu do kolen, kuva co si ten chlápek myslel, že bude běhat po horách, žrát jenom ovoce a zeleninu a snad ještě bude přibírat :D . Jinak co se dá najít na netu, tak při téhle stravě odchází vidění, zuby, nastupuje únava, atd.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » čtv 29. srp, 2013 12:17

Synergie cvičení a stravy aneb jenom cvičit nestačí!

http://www.funkcnitrenink.cz/2013/08/sy ... t-nestaci/

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Genesis » čtv 29. srp, 2013 16:35

PM: tak po přečtení článku sem se znova podíval na jinej ze stránek a konkrétně o "jabku" a proč vlastně je špatný jíst luštěniny a těstoviny. Na luštěninách přece žili lidi u nás ještě před sto lety a na špagetách, když to nemíchaj s mekáčem žijou italové docela úspěšně dodnes.

A ještě nehodil bys sem nebo do pošty třeba jeden svůj den, jak se stravuješ? Já sem prostě odchovanej na chlebu a neumim si to moc představit, dík moc.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Jídlo

Příspěvekod hellas » čtv 29. srp, 2013 19:43

Vubec nevim, vo čem se tady bavíme... :lol:

Obrázek
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » čtv 29. srp, 2013 19:47

Genesis píše:PM: tak po přečtení článku sem se znova podíval na jinej ze stránek a konkrétně o "jabku" a proč vlastně je špatný jíst luštěniny a těstoviny. Na luštěninách přece žili lidi u nás ještě před sto lety a na špagetách, když to nemíchaj s mekáčem žijou italové docela úspěšně dodnes.

A ještě nehodil bys sem nebo do pošty třeba jeden svůj den, jak se stravuješ? Já sem prostě odchovanej na chlebu a neumim si to moc představit, dík moc.


Well, to by bylo na hodně dlouhou debatu. Luštěniny jsou hraniční, problém je s tím, že ti sice něco dají, ale hodně z těla vezmou. Osobně je mám rád, ale už je hodně dlouho nejím. Mouka a výrobky z ní, to je jiná, to je imho skutečnej problém. "Před sto lety" - o to právě jde.

Já jsem napravený vegetarián, jak říkám tzv. polovegetarián - jím hodně masa a hodně zeleniny. Od té doby co jsem de facto vynechal všechno z mouky, cukr, a jím podobně jako v "jablíčku", mám o hodně více síly, energie, lépe regeneruji, six-pack jak Bruklí atd. UNikomu to však necpu, debata o stravě je ještě horší než o b.u., politice nebo náboženském vyznání.

Můj typický den, zhruba:

ráno půlitr teplé vody s mořskou solí, Pu Erh
pak učím, po cvičím, banán, protein; když necvičím, tak nic, až do druhé/třetí
kafe
první velké jídlo většinou kolem druhé třetí - maso a zelenina
pak učím, zobu nějaké oříšky, maliny, borůvky a tak.
večer dvojitá až trojitá večeře - maso, zelenina, rýže nebo batáty. Upozorňuju, že to sežeru opravdu hodně :-)

Hodně tuků, středně proteinů, málo sacahridů, model půst/hostina, stopro vyhovuje.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Genesis » čtv 29. srp, 2013 20:28

Ty jo, to bych asi umřel s tim jak sem zvyklej na 5 jídel denně.

Dotaz hlavně na lidi, co makaj na směny, jak řešíte jídlo přes noc?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » čtv 29. srp, 2013 20:40

Hele zvykneš si úplně v pohodě, za tejden ani nevíš, navíc ušetříš mraky času. Míval jsme návaly hladu, že bych zabíjel, teď ne, a když mám hlad, tak se najím :-)

směn jsou obecně pro organismus čočka, doporučuji výtečnou knihu Lights Out, tam je o spánku i výživě. ale jak říkám nikomu to necpu, dalších 100 příspěvků bude úplně o opačných modelech :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod will » čtv 29. srp, 2013 22:01

ukropcany píše:Vysoky prijem bielkovin rad zvykne koncit prekyslovahim organizmu a ukladanim mocoviny v klboch. Vela zeleniny sice nieco zneutralizuje, ale osobne som aj za vysoky prijem sacharidov... nie cukrikovych samozrejme...


Tohle je pravda, ale kvalitní bílkoviny potřebuješ, aby se svaly mohly opravovat. Řešením je nejíst maso každý den nebo jinak, kdo jí maso každý den, tak nastoupil nejlepší cestu na krchov, hrozně trpí střeva. Rýže je komplexní sacharid.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » pát 30. srp, 2013 8:31

ukropcany píše:4pm - a tá ryža a bataty - to nepočítaš za sacharidy?


Samozřejmě počítám, ale - to jsou ok sacharidy, narozdíl od pečiva, těstovin apod. Kdo cvičí, potřebuje sacharidy, i když zdaleka ne tolik, není-li maratonec. Kdo necvičí, nepotřebuje sacharidy de facto vůbec. Tělo se bez tuků a bílkovin neobejde, bez sacharidů v zásadě ano, všechny sacharidy, co člověk potřebuje, dostane ze zeleniny.

ukropcany píše:4pm - teraz som si všimol tú slanú vodu. Viem, na čo sa pije 5+ litrov slanej vody, ale na čo sa pije 1/2 litra?


špetka mořské soli (a trocha citrónu), ne slaná voda :-) ranní detox a zavodnění, minerální elixir dle čínské medicíny.

at bílkoviny - jak jsem psal, hodně tuků, středně proteinů, málo sacharidů. Jde však o kvalitu v první řadě - kokosový olej fajn, margarín ne, maso ano, luštěniny ne, batáty ano, knedlíky a houska ne. Problém je však ten, že je to většinou přesně naopak - hodně sacharidů, proteinu a tuků málo.

Pro mě největší bonus tohoto modelu je energie po celý den - vstávám brzy ráno, a jedu nonstop, mozek pálí, tělo regeneruje, trávení jak hodinky, ušetřím čas, zjednodušený nákup (95% "potravin" v krámě jde mimo mě), pohoda.

Btw. KB5 chystá ve spolupráci s jedním naším kamarádem jednu ze zásadních knih na toto téma, která vyjde před vánoci, plus další věci okolo.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » pát 30. srp, 2013 9:19

Špetka soli, ionty a minerály je pro zdraví, jinak já de facto vůbec nesolím, je zřídka, když mám na slaný chuť. Clean eating člověka super srovná, tělo si řekne, co potřebuje.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Dalt » pát 30. srp, 2013 9:20

pm: svym zpusobem mas podobnej jidelnicek jako to co popisuje Timothy Ferris v knizce Ctyrhodinove telo (znas to? - pokud ano zajimalo by me co si o tomhle autorovi por. knize myslis - od pondelka chci tu nizkosacharidovou stravu vyzkouset...) v kapitole Nizkosacharidova dieta (taky nedoporucuje zadny cukry z bilyho peciva, rejzi atd atd). Na druhou stranu jeho jidelnicek pri tyhle strave tvori hodne lustenin s kteryma ty koukam nesouhlasis. Ferris doporucuje toto: Proteiny: vajecne bilky s 1-2 celymi vejci na dochuceni, kureci prsa, ryby,hovezi, veprove Lusteniny: cocka, cerne fazole, fazole pinto, cervene fazole, sojove boby Zelenina: spenat, zeleninove smesi (brokolice, kvetak, brukvovite rostliny), chrest, hrasek, brokolice, zelene fazolky, kysele zeli...Pak tam pise ze tyhle potraviny neustale protacet a kombinovat pricemz pravidelnost jidel neni az tak dulezita. Vzdy jednou v tydnu je "podvadeci" den kdy se muze jit vse v temer jakemkoliv mnozstvi - masivni ubytky vahy a sadla jsou zaruceny :) ps.:zajimalo by me, zda s timhle ma nekdo zkusenosti...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » pát 30. srp, 2013 9:32

Znám, máme na 4-Hour Body na KB5 recenzi:

http://www.kb5.cz/2012/06/ctyrhodinove- ... -vysledek/

Timovi nějak uteklo, že luštěniny jsou bohaté na sacharidy (cca, 30%, přijde na druh) :-) jinak ok.

Jak jsem říkal, luštěniny a mléčné výrobky jsou u mě hraniční, neříkám ani tak, ani tak.

Mrkni sem:

http://jdmoyer.com/2011/02/15/to-bean-o ... an-health/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Dalt » pát 30. srp, 2013 9:42

dik za rychlou odpoved (a za odkaz) - mno me to taky bylo celkem divny (porovnaval jsem ty jidla na kalkulacce: http://priteltvehosrdce.lundegaard.cz/e ... _index.htm a ty cukry tam jsou) - takze co to znamena? proc o tom sakra Tim nepise? (ze by byl tak blbej? - to snad ne...) - je to snad (ta nizkosach. dieta) od zacatku spatnej koncept?, nebo jsou ty cukry v lusteninach vic v pohode nez jiny cukry? :D Nevim co si o tom mam myslet - jednou neco nazve nizkosacharidovou dietou a pak po overeni clovek vidi, ze to neni az tak pravda...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » pát 30. srp, 2013 9:59

Mno, vidíš :-) osobně jsou sacharidy v luštěninách to poslední, co mě osobně dělá hlavu, viz článek, každopádně s tunou luštěnin to nízkosacharidovka to nebude. Soustředil bych se spíše na vynechání těch horších sacharidů, a přidání tuků a bílkovin. Baj voko, kalorie se konzumují, ne počítají. Čekni SZ, speciální dárek jen pro Tebe, please nešířit ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod kraken » pon 02. zář, 2013 18:33

Tak ja bych rekl, ze je to u kazdyho individualni, ja napr stravuju dost spatne psenici a mlecny vyrobky a jeste nektery nedulezity veci, rejze to je u me napr. cislo 1, proste se po ni cejtim dobre a lehce a zaroven mam silu i bez masa, ale to neznamena ze ho nejim.
U nekoho to muze bejt naopak a nebo musi resit smeny atd. ,taky sem to zkusil. Jinak ja osobne si myslim, ze pecivo a mouka neprospiva nikomu, podle me je to bullshit :D ale tak prezit se na tom da docela dobre ze a je to levny.
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod kraken » pon 02. zář, 2013 19:41

ve zpracovani jj, ja si nemyslim ze je psenice spatna, sme jen rikal ze ja osobne ji hur stravuju nez napr rejzi. Se mi libilo to pred 100lety, to byla asi jina kvalitka :)
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron