bojovy sport pro chcipaka :)

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod mev » sob 24. srp, 2013 17:19

Zdravim chtel bych Vas pozadat o radu.
Je mi cerstve 27 mam 183cm a jen 69kg (max jsem mel asi 73). Postavou jsem tedy ektomorf, navic v nevalne kondici, hubene nozicky, propadly hrudnik :) Nikdy jsem neprovozoval zadny sport zavodne ale do puberty jsem sportoval celkem dost (hlavne kolo). Aktualne jdu jednou za uherskej rok plavat nebo bruslit, docela dost toho nachodim a opet jsem se odhodlal doma cvicit s vlastni vahou, kliky, drepy, sedylehy. Rad bych se sebou zacal neco delat a rad bych to i vyuzil pri sebeobrane. Jelikoz posilovani me strasne nebavi, nechci jit cestou tupeho nabirani vahy a rysovani (navic to pro ektomorfa neni nic snadneho) a chtel bych misto toho zacit delat radeji nejaky bojovy sport. Nemam zadne zavodni ambice. Jsem z mensiho mesta kde moc vyber nemam takze budu muset asi dojizdet do Brna. Jaky bojovy sport byste pro chcipaka "pokrocileho veku" doporucily. Puvodne jsem zvazoval bezny box (clovek se tam asi nauci i nejakou tu ranu schytat kdyz uz to nevychazi vse podle planu) ale jiz si nejsem tak jisty, mozna jiu-jitsu nebo neco podobneho. Bohuzel nedokazu 100% rict ze u toho vydrzim tak bych nechtel nazacatku moc investovat. Pripadne doporucit i klub kde berou vim ze uz jsem pro nektere kluby jako zacatecnik stary.
mev
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. srp, 2013 16:59

 

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod wanderlei2 » sob 24. srp, 2013 17:29

Čau, nevybírej si sport podle toho, jakou máš kondici. Hlavní je, aby tě bavil. Zkus se podívat na netu co je poblíž, zajdi se podívat do klubů, který tě zaujmou a sám uvidíš. Do boxu, thai boxu atd. ta začáteční investice není nijak velká. Základní vybavení jako jsou rukavice si můžeš v klubu většinou půjčit, možná stojí za úvahu hned koupit bandáže a chránič na zuby, protože i při drillech je potřeba je chránit. Nějakou dobu si s timhle vystačíš a když už budeš vědět, že tě ten sport baví a chceš v něm pokračovat, je potřeba si dokoupit chrániče na holeně, lokty, kolena a suspenzor, s tím ti poradí přímo v klubu.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod mev » sob 24. srp, 2013 18:17

Diky a nejake tipy na klub v Brne? Jak rikam nejsem mistni, budu muset dojizdet a toho casu to po praci to obihat opravdu tolik neni. Idealne abych tam mel i nejake kolegy s podobnou figurou :) PS bonus by byla rychla dostupnost MHD od Zvonarky
mev
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. srp, 2013 16:59

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod pm » sob 24. srp, 2013 19:32

Začni nejdřív posilovat - velká činka, kettlebell, hrazda, to je jedno.

Začni jíst jako dospělý, ne televizní reklama - "polovegetariánskou stravu", tj. maso a zeleninu.

Pak budeš ready na cokoliv, v Brně je výběr solidní.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod mev » sob 24. srp, 2013 20:08

OK diky, o nedostatek masa v jidelnicku bych se v mem pripade nebal :) od malicka mam solidni prijem zveriny
mev
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. srp, 2013 16:59

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod pm » sob 24. srp, 2013 20:55

Tak přidej maso, železo, bojovky a jsi v cajku :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod NOKT » sob 24. srp, 2013 21:25

Když Jiu Jitsu, tak brazilský. Když Brazilský Jiu Jitsu v Brně tak jedině Dantai (viz. jejich facebook). Mimochodem říkáš z menšího města u Brna, nejsou to Hustopeče nebo Židlochovice co?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Dalt » ned 25. srp, 2013 1:20

v Brne je perfektni box - box club Nový Lískovec: http://boxbrno.wix.com/bcnl - neznam moc lepsich klubu...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Prost » pon 26. srp, 2013 14:12

Jestli hledáš opravdové bojové umění a ne jen něco ve stylu "Hele vole jdem se mlátit", tak zkus Bujinkan.
V Brně mají pobočku.

www.bujinkan.cz
Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod NOKT » pon 26. srp, 2013 14:28

Prost píše:Jestli hledáš opravdové bojové umění a ne jen něco ve stylu "Hele vole jdem se mlátit", tak zkus Bujinkan.
V Brně mají pobočku.

http://www.bujinkan.cz


"Hele vole jdem se mlátit" :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod cohen » pon 26. srp, 2013 15:35

Prost píše:Jestli hledáš opravdové bojové umění a ne jen něco ve stylu "Hele vole jdem se mlátit", tak zkus Bujinkan.
V Brně mají pobočku.

http://www.bujinkan.cz


Ano, tu chcipakov najdes definitivne. :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Dalt » pon 26. srp, 2013 15:43

Bujinkan je super - to je pravda. Jednou jsem ho tancoval s pritelkyni na plese hned po serii polek a valciku a je to fakt dobry - jen mi furt nejdou ty jemny finesy v krocich ale uz mam jednoho mistra co me to douci: http://www.youtube.com/watch?v=EYDNpdreMnU - milju tyhle netradicni tance :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Sennin » pon 26. srp, 2013 17:29

Dalt píše:Bujinkan je super - to je pravda. Jednou jsem ho tancoval s pritelkyni na plese hned po serii polek a valciku a je to fakt dobry - jen mi furt nejdou ty jemny finesy v krocich ale uz mam jednoho mistra co me to douci: http://www.youtube.com/watch?v=EYDNpdreMnU - milju tyhle netradicni tance :D


Znám lepšího tanečního mistra... nějakýho Luboše Pokornýho :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Dalt » pon 26. srp, 2013 18:20

ten je moc drahej... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Prost » čtv 29. srp, 2013 7:57

Dalt píše:Bujinkan je super - to je pravda. Jednou jsem ho tancoval s pritelkyni na plese hned po serii polek a valciku a je to fakt dobry - jen mi furt nejdou ty jemny finesy v krocich ale uz mam jednoho mistra co me to douci: http://www.youtube.com/watch?v=EYDNpdreMnU - milju tyhle netradicni tance :D


:D
Tak bys měl zkusit ještě tango, ale to musíš jinam:
http://www.youtube.com/watch?v=rG_tnefyOcc

Já mám zrovna po těch “jemných” finesách (ganseki nage) naražené záda a modřinu od bokenu.
Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod Dalt » čtv 29. srp, 2013 9:04

Prost píše:Já mám zrovna po těch “jemných” finesách (ganseki nage) naražené záda a modřinu od bokenu.



nesmic cvicit ty pady s bokenem pripnutym na zadech - to je zaklad! :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod mev » pon 02. zář, 2013 18:25

Dekuji vsem :D
mev
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. srp, 2013 16:59

OKOLÍ LITOMYŠLE, PARDUBICE, apod. bojovy sport pro chcipaka

Příspěvekod nejen.komiks » stř 09. bře, 2016 18:56

Dobrý den,

prosím Vás mám obdobný dotaz, jako autor tohoto příspěvku, včetně dosti podobného popisu mé postavy. :-) Jen bych se chtěl zeptat, zda-li nemáte nějaké typy na školy bojových umění v okolí přímo města Litomyšl, Česká Třebová, Choceň, Holice či max. až Pardubice, ale cokoliv blíže by bylo ideálnější. Před x lety jsem byl navštívit v Praze školu pana Pavla Macka a bylo to vážně super. Úžasná cvičebna, úžasný učitel i kolektiv byl plný nadšení, elánu a hlavně znalostí! Něco podobného zde asi nejspíš nebude viďte? Bohužel Brno je už pro mě nedostupné :-( :( Na internetu nalézám pouze školy Karate či Juda, ani thajský box tu nikde nevidím, nic podobného. Mockrát děkuji všem za případné odpovědi/typy. Marek
nejen.komiks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. bře, 2016 18:46

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod pm » čtv 10. bře, 2016 11:59

Díky za milá slova Marku. Hledej, najdeš, dobrých škol už je dneska spousta!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: bojovy sport pro chcipaka :)

Příspěvekod DaveStone » čtv 10. bře, 2016 13:32

Zakladateli vlákna bych v Brně doporučil klub Davida Volánka. Trénoval jsem pod ním dříve skoro rok. Nicméně nevím, zda je to po 3 letech aktuální... kdyžtak sem napiš co jsi nakonec vybral.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron