Žádost o vytvoření školy Wing chun

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod Panter » čtv 10. úno, 2011 16:00

Zdravím touto cestou všechny nadšence do bojových umění a zvlášt bojovníky Čínského stylu Wing chun!Obracím se na vás s prosbou a to jestli bude někdy do budoucna otevřena škola Wing chun v Jížních čechách a to třeba v Českých Budějovicích a nebo někde jinde na dostupném místě pro jihočechy.Každá světová strana v ČR má svojí školu Wing chun akorát v Jížních Čechach chybí a je to velká škoda nebot zájemcu o toto bojové umění je opravdu mnoho!!A mluvím tím nejspíš za všechny co mají rádi toto Vyjímečné boj.umení.Chtěl bych se zasloužit touto cestou o rozšíření Wing chu v Jížních čechách a o to učit se tomuto stylu Kung fu tady u nás :wink: Cvičil jsem 2,5 roku Karate a 1rok Aikido ale zájem o Kunf fu přesněji řečeno o Wing chun ve mně přetrval doposud :) Poradtě nebo pomozte přesvědčit členy aby se škola Wing chun vyučovala i u nás na Jihu.Předem bych chtěl poděkovat všem uctivím lidem se smyslem pro zodpovědnost a uctu k učiteli a sobě samému ale také lidem co jsou pro Otevření Školy Wing chun na Jihu čech.S přátelským pozdravem Panter.
Panter
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 10. úno, 2011 0:00
Bydliště: České Budějovice

 

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod simanski » sob 28. zář, 2013 11:36

Ahoj,jsem na tom stejně jako ty.Od 14 let toužím po wing chun a napsal jsem snad všem asociacím v ČR,aby založili školu v jižních čechách a stále nic.Mezitím jsem dělal taekwondo v ČB,capoeiru v ČB,box v ČB a ninjutsu v ČB(České Budějovice).Vždy jsem ,ale dospěl v přesvědčení,že wing chun ,je pro mě jediný možné,realné bojové umění.Moje seznámení s wing chun,bylo v 15 letech,kdy se mi do rukou dostali knihy Roberta Urgeli Praktické Jeet Kune Do a Jeet Kune Do sparring.Ač můžeš namítat proč Jeet Kune Do ,pro pochopení boje ,to pro mě bylo dostačující.Následně vydal i video přímo o wing chun a to byla pro mě na dlouho bible.Tímto panu Urgelovi moc děkuji.Vždy když jsem dělal jiné bojové umění a došlo na konfrontaci s wing chun,i když mé vědomosti nejsou nic extra,na wing chun dokázal málo kdo odpovědět.Pro mne největší zážitek byla účast na semináři pana Brunnera v jeho škole Lok yiu,kde jsem si mohl ověřit co jsem se to vlastně učil.Odjížděl jsem s pocitem,že má snaha nebyla nebyla k ničemu.Ale cestovat do Prahy je finančně neúnosný,tak tím to skončilo.Dal jsem si i inzeráty ,kdo by chtěl se mnou trénovat,ale nikdo.Po čase jsem u nás našel jednoho ,rychle se zlepšoval ,ale šel jezdit na kamion,tak zase nic.Proč ti vlastně píšu.Vzhledem k tomu,že wing chun nemá takovou reklamu jako karate,kraw maga nebo aikido,už přestávám věřit ,že někdy v jižních čechách wing chun bude.Jsem z Vodňan,mám svoji tělocvičnu ,pytel ,dřevěnýho paňáka ,pokud by jsi chtěl,můžem trénovat spolu.Předpokládám,že o wing chun něco málo víš,tak by jsme mohli spojit naše vědomosti.Případně by jsme mohli jezdit na semináře.Je to na tobě.Kdyžtak napiš. r.simanski@atlas.cz Roman.
simanski
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. zář, 2013 11:11

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod marcelinho » sob 28. zář, 2013 21:40

Co tak zdvihnut zadok, zacat jazdit po seminaroch a vytvorit si vlastnu cvicebnu skupinu :wink:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod Jian » ned 29. zář, 2013 11:30

marcelinho: ja nejakou dobu studoval v CB a neda se odtamtud rozumne dojizdet prakticky nikam. :D Mozna tak o vikendech...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod frajerKokoMihule » pon 30. zář, 2013 2:45

simanski píše:Ahoj,jsem na tom stejně jako ty.Od 14 let toužím po wing chun a napsal jsem snad všem asociacím v ČR,aby založili školu v jižních čechách a stále nic.Mezitím jsem dělal taekwondo v ČB,capoeiru v ČB,box v ČB a ninjutsu v ČB(České Budějovice).Vždy jsem ,ale dospěl v přesvědčení,že wing chun ,je pro mě jediný možné,realné bojové umění.


Wing chun se nijak zvlast nelisi od ostatních stylu BU. Pokud ti pripada, ze ano, a ze je extremne uzasne, tak ti nejspis někdo nabulikoval pohádky a ty jim veris.

Nez se pustis do organizovani, nejspis by sis mel vyresit tohle.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod simanski » pon 30. zář, 2013 10:11

Mě by jen stačilo,kdyby se mi ozval ten dotyčný,pro koho ten vzkaz byl.Na ty vaše chytrý keci nejsem zvědavej.
simanski
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 28. zář, 2013 11:11

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod pm » pon 30. zář, 2013 10:25

Gentlemen: Simanski chce cvičit WCH, fajn, proč ne.

Simanski: Třeba zvednout zadek a začít jezdit alespoň na víkendové semináře, řada WCH škol je pravidelně pořádá.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod frajerKokoMihule » pon 30. zář, 2013 12:23

simanski píše:Mě by jen stačilo,kdyby se mi ozval ten dotyčný,pro koho ten vzkaz byl.Na ty vaše chytrý keci nejsem zvědavej.


No, mne se hnedka zdalo, ze ty radsi ty blbe kecy nez ty chytre :lol:

Inu, komu není rady....ten cvici to nejrealnejsi bojove umeni na svete :wink: Tak mnoho zdaru. :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod Jian » pon 30. zář, 2013 13:32

V tom pripade si myslim, ze jsi mu mel poslat PM. Zvlast kdyz pises "na ty vaše chytrý keci nejsem zvědavej", protoze na tomhle foru si musis davat jeste mnohem vetsi pozor (na to co sem napises), nez na forech jinych (a to uz sem neprispiva napr. Luen). :D Pokud jsi tak neucinil, nerozumim tomu na co si ted stezujes. Od ceho ty PM asi jsou, ze...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod DaveStone » pon 23. úno, 2015 15:31

pm píše:Simanski: Třeba zvednout zadek a začít jezdit alespoň na víkendové semináře, řada WCH škol je pravidelně pořádá.


Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze vikendove seminare jsou sice fajn momentalni zazitek, ale pokud clovek pak nema s kym cvicit "v tydnu", neda mu to skoro nic. Zazil jsem treninky 2x tydne a k tomu obcas vikendovy seminar a jenom vikendove seminare (jineho stylu) a je to neporovnatelne.
Kazdopadne kazdemu preji, aby mel partaka, ktery s nim pojede na vikendovy seminar a pak bude ochoten a mit cas procvicovat vse pravidelne dale.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod hellas » stř 25. úno, 2015 0:01

DaveStone píše:
pm píše:Simanski: Třeba zvednout zadek a začít jezdit alespoň na víkendové semináře, řada WCH škol je pravidelně pořádá.


Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze vikendove seminare jsou sice fajn momentalni zazitek, ale pokud clovek pak nema s kym cvicit "v tydnu", neda mu to skoro nic. Zazil jsem treninky 2x tydne a k tomu obcas vikendovy seminar a jenom vikendove seminare (jineho stylu) a je to neporovnatelne.
Kazdopadne kazdemu preji, aby mel partaka, ktery s nim pojede na vikendovy seminar a pak bude ochoten a mit cas procvicovat vse pravidelne dale.


Tož já sem to tak dělal taky a jak psál Marcelo, vytvořil sem cvičební grupu a valilo se, v Brně.. Kurňa, to byly časy 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod JKDMike » pát 06. bře, 2015 15:32

Ahoj,co zkusit dát dohromady skupinku nadšenců,kteří by začali aspoň trénovat společně?Ono se to pak nabalí.Bohužel nejsem specializován na Wing Chun,ale trénuji Jeet Kune Do což by ti mělo znít povědomě.Jeet Kune Do zahrnuje to nejlepší a nejúčinnější ze všech různých technik a systémů-Kali,box,kickbox,wing chun,judo,BJJ,Jun Fan Gung Fu,Panantkukan,Escrima a kdoví co všechno...Trénuji asi 2,5 roku v Abingodnu v Anglii.Trénujeme podle systému Dana Inosanto(Los Angels) a můj hlavní trenér Ben Richardson je žákem Guro Dana Inosanto(Inosanto Academy).Trénoval jsem též s Bobem Breenem(Bob Breen 4D academy) ,který přinesl JKD do evropy.Za dva a půl roku jsem získal modrý pásek v Jeet Kune Do.(pro ty,kteří tvrdí,že JKD nemá gradingový systém...) Systém existuje a tento systém vytvořil sparring partner a přítel Bruce Leeho Dan Inosanto(kdo jiný by to měl udělat...)
JKD jsem propadl.
Brazilské Jiu Jitsu trénuji pod Roger Gracie Academy jako skvělý doplněk.BJJ je téma samo o sobě.Náročné a otestované bojové umění s maximální účinností.Prostě BJJ je fantastické.
V létě 2015 se stěhuji z Velké Británie do Čeckých Budějovic.Rád bych dal dohromady partu nadšenců,kteří mají zájem o Jeet Kune Do,reálnou sebeobranu,escrima,boj s nožem atd.
JKDMike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. bře, 2015 15:12

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod Leito » ned 12. dub, 2015 18:21

Čaute narazil jsem na vaše téma a pro vaši radost vám mužu oznámit že Školu Wing Chun už jsme otevřeli.
https://www.facebook.com/wingchuncb1?fref=ts tady je odkaz na naše stránky. Doufám že si toho ještě někdo tady všimne a že se sejdeme na dalším tréninku.
Leito
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12. dub, 2015 18:19

Re: Žádost o vytvoření školy Wing chun

Příspěvekod hellas » ned 12. dub, 2015 22:18

JKDMike píše:Ahoj,co zkusit dát dohromady skupinku nadšenců,kteří by začali aspoň trénovat společně?Ono se to pak nabalí.Bohužel nejsem specializován na Wing Chun,ale trénuji Jeet Kune Do což by ti mělo znít povědomě.Jeet Kune Do zahrnuje to nejlepší a nejúčinnější ze všech různých technik a systémů-Kali,box,kickbox,wing chun,judo,BJJ,Jun Fan Gung Fu,Panantkukan,Escrima a kdoví co všechno...Trénuji asi 2,5 roku v Abingodnu v Anglii.Trénujeme podle systému Dana Inosanto(Los Angels) a můj hlavní trenér Ben Richardson je žákem Guro Dana Inosanto(Inosanto Academy).Trénoval jsem též s Bobem Breenem(Bob Breen 4D academy) ,který přinesl JKD do evropy.Za dva a půl roku jsem získal modrý pásek v Jeet Kune Do.(pro ty,kteří tvrdí,že JKD nemá gradingový systém...) Systém existuje a tento systém vytvořil sparring partner a přítel Bruce Leeho Dan Inosanto(kdo jiný by to měl udělat...)
JKD jsem propadl.
Brazilské Jiu Jitsu trénuji pod Roger Gracie Academy jako skvělý doplněk.BJJ je téma samo o sobě.Náročné a otestované bojové umění s maximální účinností.Prostě BJJ je fantastické.
V létě 2015 se stěhuji z Velké Británie do Čeckých Budějovic.Rád bych dal dohromady partu nadšenců,kteří mají zájem o Jeet Kune Do,reálnou sebeobranu,escrima,boj s nožem atd.


Nejlepší a nejúčinnější z... gdo to vybíral prosim Ti a podle jakýho kritéria? ;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00


Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků