Shorinji Kempo v ČR

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod Sennin » pát 10. led, 2014 15:19

skai píše:Tady člověka vždycky někdo chytí za slovo :D. "Speciální" ve smyslu, že do rozkroku kopeme jinak, než třeba na chudan. Jestli se podobný druh kopu vyskytuje i v jiných stylech? Stylů je hodně, takže asi ano, ale nevím, nejsem dědvševěd. Navíc nechci mluvit o něčem, co jsem třeba jen viděl a nikdy nedělal :).
Ke kopu ... asi tady nebudu vysvětlovat techniku kopu, spíše pocit ... uvolněný, spíše štípací :).


No u nás máme např. Straight Kick, který je na útok do rozkroku přímo dělaný a jde o jeden ze základních kopů v JKD, tedy ho považujeme za zcela běžný. A v jiných stylech je taktéž používán (např. i v Karate - Mae-geri ke age se tuším nazývá).
Viz od cca 1:30 > Sifu Lamar Davis: https://www.youtube.com/watch?v=3obzIDqbBd8
Mě by zajímal ten váš speciální kop z technického hlediska.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

 

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod skai » pát 10. led, 2014 17:45

Z toho co jsem viděl na videu od vašeho Sifu mi to přišlo, jako trochu jiný kop. U nás je snaha o kontakt spíše zezadu při stahování nohy, nemělo by dojít k připlácnutí k tělu, rozhodně ne kolmo nahoru. Takže je potřeba více pohybu v kotníku.
skai
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. led, 2012 0:00

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod Asanoth » ned 12. led, 2014 13:06

Když jsem se byl kdysi podívat na trénink Shorinji Kempo, tak nám Tomáš(tamější šéf) tenhle kop vysvětloval, jakože je to takový plesknutí, tj. nedáš penaltu s cílem prokopnout ho až ke krku, ale spíš... ve mě to budí dojem jako plesknoucí se ryba, kdy ryba je chodidlo :D . Říkal něco jako "nechceme působit rodinný problémy". :D
Já nevim, těžko říct, jestli to bude platit na někoho, kdo je napumpovanej adrenalinem...
hellas: oni se dělaj závody v něčem, kde nemusíš mít suspenzor?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod frajerKokoMihule » pon 13. led, 2014 12:35

Asanoth píše:Já nevim, těžko říct, jestli to bude platit na někoho, kdo je napumpovanej adrenalinem...


Já se domnívám, že od začátku diskuze není o situaci, kdy je protivník napumpovaný adrenalinem - v takovém případě by bylo samozřejmě nerozumné používat méně efektivní techniky.

Spíš se jedná o takové situace, kdy protivník je chudák, co si neuvědomuje, co dělá, a zranit ho by bylo morálně neospravedlnitelné.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod arnie » pát 01. srp, 2014 21:26

Pročetl jsem si knihu zakladatele "What is Shorinji Kempo".

Filozofické aspekty poměrně tradiční, podobné řadě další bojových umění, trochu ubíjející čtení :-)
Zajímavé je, že to zakladatel koncipoval jako náboženství než to pak Japonci, v souvislosti se Shinrikyo, zakázali (stejně jako mnoha další náboženská uskupení) a znakem školy byla svastika :-)

Jednotlivé techniky jsou orientovány relativně prakticky, naopak kata jsou podle mě velmi nepraktická, no a hody/páky/tlaky jsou velmi pěkné.

Zajímavé bojové umění.
arnie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 26. črc, 2014 15:28

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod Picard » sob 02. srp, 2014 19:32

Svastiku v Japonsku uvidíte poměrně běžně .... nicméně to s nacismem (aspoň většinou :-D ) nijak nesouvisí.

(BTW i před Hitlerem to byl poměrně běžný symbol i v Evropě)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Shorinji Kempo v ČR

Příspěvekod arnie » sob 02. srp, 2014 20:22

Svastika byla dokonce používána i křesťany - jako jeden z typů křížů. Na druhou stranu - zkus to vysvětlit average Joe :D Tak SK od ní raději ustoupilo, resp. britská federace ji používá, ale není to na první pohled zřejmé, Japonci znak změnili úplně.
arnie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 26. črc, 2014 15:28

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron