Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » čtv 06. bře, 2014 10:25

for. ucrop

Já se s tebou nehádám samozřejmě, máš pravdu, je to tak, že i když tě sundá, tak nemusíš mít zranění. S těma modřinama, atd., to je, ale ve sportovním karate podobné pod návalem adrenalinu všechno necítíš až druhý den se začnou např, modřiny objevovat a někdy člověk žasne i na jakej místech např. pod chráničem, který perfektně sedí, atd. Co se týče toho jak píšete, že nastupujete proti třeba o 20 kg těším soupeřům, tak k tomu jenom jedno, já bych prostě nenastoupil, vím sám ze sparinků, že na tyto lidi si musím dávat o hodně větší pozor, i když jsou samozřejmě pomalejší (nemusí být vždy pravidlo), tak dopadová energie úderu takového jedince je ohromná, to je prostě fakt, to je fyzika a to nikdo neukecá, zde podle mě skutečně hrozí poškození zdraví.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Re: Bujinkan

Příspěvekod hellas » čtv 06. bře, 2014 12:22

Vzpomínám si, jak sme jeli loni na Slovač a psál sem, že mám 16 let borca s váhó 65kg, eši bude mět sópeřa. Že bez obav. Na místě nám nabízela chalana 15 let a 90kg :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Dalt » čtv 06. bře, 2014 12:51

will: vsak jsem mel taky otres mozku...ale vyhral jsem! :D :roll:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Bujinkan

Příspěvekod komi » čtv 13. bře, 2014 23:11

Tak v Bujinkanu nejsou špatný techniky,jde spíš o tu politiku kolem-to nejvíc kazí tohle bojový umění..
Naučený techniky se zapomínají a hodně se učí improvizovat..ale,ale?
komi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 21. úno, 2014 19:01

Re: Bujinkan

Příspěvekod komi » čtv 13. bře, 2014 23:19

Třeba jsem četl o Takamatsu senseiovi,že jedl nějaký bobule,který mu bobtnaly v žaludku a on s tím běhal po kopcích a trénoval..tím si myslím,že o to tenkrát šlo,znát pár technik,který jsi schopnej nějakým způsobem použít a vytrénovat tělo a ducha k boji no a takamasu dost bojů měl-o to se třeba opírá dnešní bujinkan-že se cvičí jako dřív,ale to je zase nesmysl a lákavá politika:-)
komi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 21. úno, 2014 19:01

Re: Bujinkan

Příspěvekod marcelinho » sob 15. bře, 2014 10:51

double
Naposledy upravil marcelinho dne sob 15. bře, 2014 10:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod marcelinho » sob 15. bře, 2014 10:54

marcelinho píše:
komi píše:Tak v Bujinkanu nejsou špatný techniky,jde spíš o tu politiku kolem-to nejvíc kazí tohle bojový umění..
Naučený techniky se zapomínají a hodně se učí improvizovat..ale,ale?



Problem ako sa ja na to divam cele,je ten ze technika sama o sebe vobec nie je dolezita.. ci je to predny uder z boxu, alebo predne Tsuki z Karate alebo predna z Thaiboxu a KungFu je uplne jedno..biomechanika uderu je az na male detaily o tom istom,aj ked mnohi ludia z TBU radi "melu" skazky o tom ze ta alebo ona technika v ich style je jedinecna.. najdolezitajsia je metodika Drilov a sparingovych hier ako ozivit a naucit tu napr.prednu ruku u fightera a aby mu fungovala v co najkratsom case proti plus-minus seberovnemu superovi...popr. si dosad kop,hod,takedown,paka,skrtenie atd....


To je problem extremnej vacsiny ludi z TBU ze pokial oni sa rochnia v memorovani kombinacii do svalovej pamate,akumulovani kvanta technik a Kata..na skutocne "aliveness" drilovanie im neostava cas..a to su prosim "drily"..potom je este faza Kumite-Randori-Sparing atd ..

"Naucene techniky se zapominaji" ako si povedal vtedy pokial boli umelo memorovane ako je zvykom vo vacsine tu pritomnych TBU..je zaujimave ze zapasnik,boxer,fullkontakt karateka,judoka tych zopar technik ktore si fullkontakte od-driloval a od-sparoval nikdy nezabudne..samozrejme ze pokial nebdue cvicit strati trosku an presnosti,sile,rychlosti..ale nezabudne NIKDY tych svojich zopar vysoko% tnych technik!
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » ned 16. bře, 2014 23:14

Každá technika funguje, akorát jí musí umět člověk aplikovat. Toto musí někdo naučit, protože techniku můžu nějak cvičit třeba v katě, kihon, atd., a jinak se použije v reálu nebo jak by řekl mistr Funakoshi striktně se technika cvičí pouze v kata při reálném použití nikoliv. A tady je problém, protože ti co to učí buďto ani neví jak techniku v reálu použít, aby fungovala nebo to ví, ale učí se to např. až od 3. danu jako veliké tajemství :) .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod hellas » pon 17. bře, 2014 23:03

Jak to řiká ukrop? Zlaté x-box? ;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 18. bře, 2014 5:40

will píše:Každá technika funguje, akorát jí musí umět člověk aplikovat.


A taky kazda zena je krasna, kazde jidlo zdrave, kazdy clovek muze byt malirem... :lol:

Toto musí někdo naučit, protože techniku můžu nějak cvičit třeba v katě, kihon, atd., a jinak se použije v reálu nebo jak by řekl mistr Funakoshi striktně se technika cvičí pouze v kata při reálném použití nikoliv.


Myslis toho Funakoshiho, co sam 'v realu' bojovat moc neumel? :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 18. bře, 2014 7:49

No já taky svoje spodky, shuto, atd., v reálu nepoužívám, ale spolehni se, že kdybych ti tam jakoukoliv z těchto technik pustil, tak se s toho posereš :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 18. bře, 2014 9:47

hellas píše:Jak to řiká ukrop? Zlaté x-box? ;)


Takhle, kdo chce, tak se k tomu dostane. Ono je možná lepší, že se to učí takhle, proč učit např. děti aplikace technik, který můžou např. bez znalosti první pomoci, atd., snadno zabít a nemusím se snad bavit o tom, že po ulicích dnes pobíhá spousty magorů, toto studium bych dopřál hodně vyspělým jedincům nebo např. armádě.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod salamovic » úte 18. bře, 2014 11:27

No já taky svoje spodky, shuto, atd., v reálu nepoužívám, ale spolehni se, že kdybych ti tam jakoukoliv z těchto technik pustil, tak se s toho posereš :wink:

svoje spodky (s)pustis na kolena ,sadnes na misu a klikas najprv 1000klikov pravym tlacitkom a potom 1000klikov lavim tlacitkom.
will ty si strasny troll .to je neuveritelne co dokazes vypotit :oops:
anonymný :!: killer willy 8O
salamovic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00
Bydliště: SVIT

Re: Bujinkan

Příspěvekod will » úte 18. bře, 2014 14:19

:D :D :D 8)
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Prost » čtv 29. led, 2015 10:26

Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

Re: Bujinkan

Příspěvekod ingwe » pát 20. úno, 2015 15:02

ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tengu 77 » úte 14. dub, 2015 22:41

Zdravím,někde jsem četl,že M. Hatsumi cvičil za mlada víc bojových umění a po dlouhou dobu cvičil západní box,který hodně ovlivnil jeho pohyby v bujinkanu a to tím,že pohyby v technikách jsou víc uvolněnější a nejsou tak striktní nebo "křečovitý" ...tak se chci zeptat bujinkanistů co je na tom pravdy..díky
Tengu 77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. dub, 2015 22:15

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » sob 27. čer, 2015 9:50

ingwe píše:


:D :D :D zle matičko zle, idioti zde...



Jedno České pořekadlo - potrefená husa se vždycky ozve
( jen si nejsem jist, že šlo v tomto případě o husu)
:D
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » sob 27. čer, 2015 10:06

Tengu 77 píše:Zdravím,někde jsem četl,že M. Hatsumi cvičil za mlada víc bojových umění a po dlouhou dobu cvičil západní box,který hodně ovlivnil jeho pohyby v bujinkanu a to tím,že pohyby v technikách jsou víc uvolněnější a nejsou tak striktní nebo "křečovitý" ...tak se chci zeptat bujinkanistů co je na tom pravdy..díky


Ahoj,
nemyslím si, že tomu tak je.
Ač se některé pohyby mohou zdát podobné, nespojoval bych je s boxem. Vše je samozřejmě velmi individuální člověk od člověka, učitel od učitele..
Uvolněnost v pohybech Bujinkanu pramení z přirozeného pohybu těla :wink:
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Prost » stř 03. úno, 2016 11:31

Araver píše:Aby bylo něco použitelné pro praxi, mělo by to naučit především principům. Fyzičku i techniku dnes cvičí všude, někde více, jinde méně. To, že je někdo vysoký a pár kilo navíc nebo vyhodil pár opilců z hospody při své "práci", je sice moc hezké a dává to člověku vyšší šanci při opravdovém střetu, ale neznamená to, že je dobrý bojovník nebo že dokáže dobré bojovníky vychovat.

Každému vyhovuje něco jiného a každá situace je jiná. Ale prosím, přestaňte tu oblbovat lidi, co třeba mají zájem něco cvičit. Jedna věc je psát tu svůj názor ("Myslím si, že.. A u nás se cvičí to a to..") a plkat tu nesmysly ("Tohle je na nic, tohle nefujnguje, protože já vím, já dělat tohle,...") :roll:



Jak už to tak v japonských bojových uměních bývá, není to tak jednoduché. Záleží na tom, jak cvičíme, jakou energii tomu dáme a jak dokážeme použít vše, co nám Bujinkan nabízí. Bujinkan nás má naučit jak pracovat s naším tělem, jak se hýbat a zejména nás učí principy, na kterých naše techniky stojí a jak fungují. Něco, co se člověk naučí na začátku, a pak to může opustit a začít dělat ty „cool“ věci. Faktem ovšem je, že ty “cool” věci jsou vlastně jenom variace a kombinace pohybů a technik. Pokud nedokážeme uchopit a správně provádět techniky, znamená to, že se naše taijutsu nebude vyvíjet správným směrem a zdali by naše techniky v tom případě vůbec fungovaly! Pro vytváření “pokročilejších” technik je naprosto esenciální pochopení principu / struktur základních technik a pohybu.
Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron