Jídlo

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: Jídlo

Příspěvekod majkx » stř 29. led, 2014 15:03

pm píše:http://www.paleo.sk/aktuality?id=33

Dík za odkaz na stránky, super! Teď mám konečně dost studijního materiálu.

4 all Jinak bych se docela přimlouval zařádit do stravy Křepelčí vajička. Mají mnohonásobně větší obsah vitamínů, stopových prvků atd. než slepičí vajíčka. Navíc pokud si necháte skořápky, rozdrtíte je v hmoždíři na prášek a špetku si přidáte do polívky(teplá kuchyně), tak aby se rozpustil, obohatíte se o cca 30 přírodních minerálů a stopových prvků. Pokud by někdo argumentoval tím, že vejce jsou dostupnà pouze z velkochovů a ne ekofarem, tak chci upozornit, źe od určitého počtu chovaných hospodářských zvířat se krmné směsi kupují a nemíchají doma na dvorku. Tedy i produkty eko a bio mohou mít stejnou kvalitu jako ty z velkochovů.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Re: Jídlo

Příspěvekod Jian » stř 29. led, 2014 19:17

majkx: a beres v potaz rozdil ve velikosti (krepelci X slepici vejce), resp. zkousel jsi to prepocitavat na 100 g? Protoze pak ty rozdily myslim zase az tak extremne velke nejsou.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod majkx » stř 29. led, 2014 20:05

Jasně že tím myslím na gramy tedy 1 slepičí = 4-5 Křepelčích, ale dík za upozornění, měl jsem to napsat rovnou.
Edit: Teď jsem si to pořádně přečet, cholesterol je na 100 gramů stejný. Vitaminy teď nevím přesně, já už je jim cca 6 měsíců, ze skupiny A, B a některé stopové prvky jsou v 1 křepelčím 2-3x větší neź v 1 slepičím tedy na gramy mnohonásobně. Navíc mají nějak líp vstřebatelný železo pro lidi a velký bonus je právě ta skořápka. Musíš si dohledat sám, já jsem si o tom dohledával informace někdy před půl rokem a přesný výčet čeho je kolik víc si už nepamatju.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Dalt » čtv 06. bře, 2014 10:10

ha novinky vraci uder: http://www.novinky.cz/veda-skoly/329512 ... ureni.html

toz jak to tak vypada, tak podle odborniku tu uz my paleozrouti dlouho nebudeme... :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Jídlo

Příspěvekod Mik » čtv 06. bře, 2014 11:06

Článek je značně zavádějící. Není napsáno jakou stravu jedli k tomu masu. Jaký podíl měli zeleniny. Kolik měli pohybu a další faktory ovlivňující zdraví.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jídlo

Příspěvekod Jian » čtv 06. bře, 2014 11:44

Njn. Novinky. Ono to treba casto byva tak, ze lidi co konzumuji hodne proteinu to delaji na ukor neceho jineho (treba sacharidu) a pak se to nekde nejak projevi. Co se rakoviny tyce, tak jsou problematicke hlavne tuky. Ale tu originalni studii jsem si zatim nedohledaval, nemam ted na to cas, tak tezko rict.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Yvan » čtv 13. bře, 2014 20:17

Český mistr světa v thajském boxu: Skutečná síla pochází z rostlin :

http://www.novinky.cz/muzi/330008-cesky ... stlin.html
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Jídlo

Příspěvekod majkx » úte 18. bře, 2014 2:05

V souvislosti s jídlem začínám přicházet k názoru, že než hledáním odpovědí na otázky které se pokládají v obecných diskuzích paleo vs běžná strava, vegan vs paleo apod. je třeba klást ty správné otázky a hledání odpovědi sám u sebe. Např. pokud si dám na oběd pořádnou porci, vepřovou se zelím řádně omaštěnou, a za půl hoďky jsem schopný jít běhat a netrpím pocitem hladu. Když si k té vepřové přihodím 4 houskové knedlíky tak jsem jít schopný běhat až za 2 hodiny a navíc mě přepadne po 3 h nepřekonatelný pocit hladu, z toho už si člověk může udělat závěr zvláště pokud si dohledá nutriční hodnotu těch knedlů :lol: . Já jsem např více jak 2 měsíce bez pečiva, výrobků z bílé mouky,polotovarů apod. progrese až neuvěřitelná, váhově i zdravotně. Mému tělu skutečně vyhovuje nìzkosacharidové paleo. Nakoupil jsem knihy o paleu, nastudoval jak funguje a reaguje lidský organismus v souvislosti s příjmem potravy, abych si ověřil, že mě v těch paleo knihách netahají za nos. Přečetl jaký " přínos" pro mě má gluten, fytáty, rychlé sacharidy apod. Přizpůsobil jsem si jídelníček tak abych se cítil dobře, ptám se a pozoruji co se mnou konkrétní strava dělá, jaký má přínos a asi 3 druhy zeleniny jsem z jídelničku vyřadil, protože po květáku jsem se cítil jak po těch knedlách. Proto hážu bobek na studie, na to jak se stravuje kdejaký mistr sportu, protože můj metabolismus je můj a je jiný než má Lojza a to co je pro mě good, by pro Lojzu mohla být katastrofa. Když si vzpomenu jak jsem jak debil jedl 5x denně menší porce, měl hlad, musel cvičit pokud jsem se chtěl nějak váhově udržet. Najednou jím 1-2 max za den, pohyb 30 minut denně a já hubnu, nemám hlad, cítím se líp, to pak člověka už nějaké studie skutečně nezajímají.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod pm » čtv 12. čer, 2014 13:25

Primal Blueprint (exkluzivní ukázka z knihy): Jezte rostliny a zvířata!

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/06/primal-bluepr ... a-zvirata/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jídlo

Příspěvekod josef2 » stř 30. črc, 2014 8:39

josef2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob 11. zář, 2010 23:00

Re: Jídlo

Příspěvekod Schlag » ned 21. zář, 2014 13:46

nemáte prosim tipy na nějakou dobrou knihu o stravováni ? tady jsem nešel celkem zajimavou přednášku ...

https://www.youtube.com/watch?v=xVvzNFCeEKA
Schlag
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 08. bře, 2013 18:35


Re: Jídlo

Příspěvekod Yvan » úte 30. zář, 2014 9:23

Něco o stravě od naší legendární tenistky Martiny Navrátilové, která vyhrála grandslamový turnaj US open jenom pár týdnů před svými padesátinami.
V angličtině s českými titulky :
http://vimeo.com/107394332
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků