posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pon 30. čer, 2014 8:53

ucrop: pekne napisane! :) No ja by som sa nad tym az tak nerozculoval. Ked sa pise, ze "Nicméně příliš mnoho dlouhých tréninků se zvýšenou tepovou frekvencí (nad 75 % maxima) vám může způsobit riziko vyčerpání, vyhoření, zranění a nemocí.", tak to beriem ako velmi individualnu zalezitost. Behat sa snazim tesne pod 75% maxima, pressy robim tiez pod tuto uroven, jedine, kde ju prekracujem, su hard swingy a obcas snatch, cize 1 - 2x do tyzdna na par minut prekracujem 75% maxima. A tiez ked idem nejake strmsie kopce a nechce sa mi vliect, cize ked mam extra tazky tyzden, najviac 3x sa dostanem cez 75% maxima bpm. ;)

Cize de facto som uplne v linii clanku a som si isty, ze keby som tych 75% maxima (co je u mna cca 150 bpm) prekracoval 4 - 5x do tyzdna na cojaviem 30 minut, bolo by to "prilis mnoho" a s istotou sa pretrenujem.

Nakoniec myslim, ze ked si uz niekto kupi takuto knizku, nebude to ziadny zaciatocnik, alebo teta, ktora sprintuje leda tak na bus. Ved knizka predsa predpoklada, ze si citatel dokaze zmerat svoje maximalne bpm a meria si ho aj pocas vykonov :idea:

ps: Pri chodzi mam cca 110bpm, 120bpm ked bikujem, 145bpm pri chodzi po schodoch na 8. poschodie... nejako sa mi nechce verit, ze ludia zaujimajuci sa o sport v nasom veku maju 75% maxima bpm pri chodzi po rovine. To budu nejake extra trosky. :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pon 30. čer, 2014 10:57

ucrop: To ti samozrejme verim, este ked som na gympli chodil na karaco, dosiel chlapik, 30-tnik, ze chce zacat trenovat. Trener mi ho pridelil, nech s nim dam lahucke kumite, at vi, do ceho jde. Po dvoch - troch minutkach lahkeho poskakovania a naznacovania uderov chlapik kondicne odisiel a bolo vymalovane... a pritom aj svaly mal, dalo by sa povedat, ze budil respekt. Asi ho trosku rozhodilo, ze ho 16-rocny chalanko vycvicil, uz sa neukazal. :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » stř 09. črc, 2014 9:35

Krásná síla

10 DŮVODŮ PROČ CVIČÍM FUTR

Obrázek

http://www.funkcnitrenink.cz/2014/07/10 ... icim-futr/

dokoukejte video až do konce :-) po titulcích je bonus
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod practice » pát 11. črc, 2014 11:44

peknej vrsek :D
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » stř 16. črc, 2014 10:19

Naše škola KB5 se bude starat o silovou/kondiční přípravu vybraných MMA fighterů z Penta Gymu Praha, včetně Viktora Pešty, našeho momentálně jediného UFC zápasníka.

Gentlemen absolvovali úvodní semináře KB5: MMA Protokol, a od tohoto týdne docházejí pravidelně do našeho gymu ladit techniku. Jakmile bude technika +- OK, najedou na program!

Cíl je skromný - totální dominance!

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » sob 02. srp, 2014 18:16

Interview s mojí drahou polovičkou

Mužům vstup zakázán aneb tady cvičí ladies!

(Podotýkám, že název je redakce, ne od Justys, ostatně ve středu jsem na FuTru byl :-) )

Obrázek

http://kulturistika.ronnie.cz/c-19257-m ... adies.html
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » čtv 07. srp, 2014 7:16

Peter Ruzicka o seminari u Ida Portal. Zaujimave zhrnutie.

http://www.petrruzicka.com/blog/ido-portal-internship/
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod lotbr » čtv 07. srp, 2014 12:52

lotbr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10. bře, 2011 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pon 11. srp, 2014 12:34

Justys je zdá se na roztrhání :-)

Obrázek

Funkční trénink s kettlebell aneb ženy s koulí

http://dieta.vitalia.cz/clanky/funkcni- ... y-s-kouli/

Enjoy!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » čtv 21. srp, 2014 9:59

Pravda o rozcvičce: Všechno je jinak

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/08/pravda-o-rozc ... -je-jinak/

Enjoy! :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pon 06. říj, 2014 21:02

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » úte 07. říj, 2014 9:53

Dr. Judd Biasiotto: Příběh o Elain

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/10/dr-judd-biasi ... h-o-elain/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pát 10. říj, 2014 12:57

Trenoval a natrenoval tu uz niekto planche? Niekedy v buducnosti by som sa chcel pustit aj do takychto cvikov... 8)

https://www.youtube.com/watch?v=LmUaJmr-pak
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod roza » pát 10. říj, 2014 13:46

cohen
zdar,já se do toho nedávno z nudy pustil
zatím jedu jednotlivé přípravné cviky,protože čistý planche zatím nedám,jen elbow lever.Silový potenciál v izolovaných pozicích naštěstí mám,tak se soustředím na přechody,techniku a rovnováhu.
mám takový plán na 6 měsíců,postupně a hlavně opatrně....už nejsem nejmladší :D
takže uvidíme,jestli se mi podaří uvítat v březnu jaro v planche pozici,kdyžtak hodim foto :lol:
pokud mě ta směs Ido Portala,Tréninku vězně a youtube nezabije
no,a jde to i bez KB - upalte mě,nevěřícího :wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pát 10. říj, 2014 15:06

roza: elbow lever na lavicke, alebo stole urobim aj ja, problem je dostat sa dalej. problem mam uz s elbow leverom na zemi, lebo tam nejde vyuzit uchop. Tazsie progresy zatal vobec neriesim, snazim sa rozhybat zapastia. Mimochodom, kedze mam uz celkom slusny zaklad z kettlov a lezenia, neboli to ;)

Ak mas nejaky dobry konkretny plan, sem s nim! Alebo do SZ.

Celkom zaujmava kombinacia :D Ked ma kombinacia maratonskeho treningu, kettlov, zhybov, lezenia a nacvikov roznych stojok, planchov, L-sitov, ci dragon flagov nezabije, tiez mozem do pol roka hodit nejaky report. :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 10. říj, 2014 18:40

Jasně, že to jde i bez kettlebell - ale s ní to jde líp :-)

Vážně - i když majorita práce, co děláme, je možná s kettlebell, děláme i cviky s vlastní vahou a velkou činkou. Planche je hezký cíl, proč ne, třeba se do toho taky pustím (jako kdysi do Back/Front Lever), ale pro mě i naše žáky je cvičení otázkou investice/úsilí/zisku/transferu. Řekněme kliky na jedné ruce, dřepy na jedné noze, shyby (BW), deadlift, press, Zercher dřep (BB) anebo Get Up, Swing, Goblet Squat mi na onu otázku dávají o hodně, o hodně přiznivější odpověď. Mě - záleží samozřejmě na tom, kdo se ptá :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 10. říj, 2014 18:49

Cohen - fajn, ale já už jsem na to asi línej, navíc jsem zjistil, že když honím více, zajíců, nechytím žádného :-) momentálně splněno 5x 1/2 BW na Military press na levou i pravou, a 1x o váhu vyšší na l/p, teď je cíl press udržet a vytáhnout deadlift na kýžených 2,5x BW.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod roza » sob 11. říj, 2014 15:45

PM - Jasně Pavliku,dyť víš že tě jenom tak škádlim :wink:
Určo se shodnem na tom,že ten kdo se ptá je důležité.V mém případě jde stále stoprocentně o trénink bojového umění,vše ostatní je jen doplněk nebo cíl z hecu.
Proto jsem KB v řízeném skupinovém tréninku minimalizoval pouze na swing v kruháči.Jakmile se jede nějaký KB program,lidi mají tendenci soustředit se na progres s KB a z mého pohledu jedou kontraproduktivně proti BU.Buď loví moc zajíců najednou,tvýma slovama,nebo zapomenou,že z KB chtěli jen dostat nějaký benefit pro BU a začnou cvičit KB pro KB.
Nic proti,ale ať si tohle dělají doma,ne u mě.
Hledal jsem náhradu za KB do tréninku,našel jsem cviky s vlastním tělem.Více vyhovují mému pojetí,je v nich maximální kontrola nad tělem.Jejich přínos tréninku BU hodnotím JÁ subjektivně jako větší.
Základní z nich jsem naordinoval klukum na tréninku a začal jsem zkoušet náročnější,abych viděl,co leta cvičení udělala s mým tělem.Asi jsem necvičil BU úplně špatně,Lsit,skin the cat,elbow lever nebo třeba handstand PU a další zvládám už dlouho bez přípravy,tak jsem chtěl vyzkoušet nejnáročnější cviky.Planche,human flag atd.Je to ale jen muj hec,na trénink to netahám,blbnu si večer u telky ve dnech volna.Jakmile by to limitovalo můj BU trénink,mrdam na to.

Můj cíl je cvičit BU tak dobře,abych tyhle věci zvládal lehce - a ne cvičit milion věcí okolo a doufat,že mě to naučí líp bojovat.

cohen - konkrétní plán asi na papír nedám,mám to víceméně v hlavě.Ale třeba to sem písnu.Největší problém teď je,přesně jak píšeš,pozice zápěstí a k tomu taky lokty,zatim nejdou moc zamknout.Je tam ještě dost co strečovat.
To YTvideo,cos uvedl je jedno z mnoha,doporučuji prohlídnout i ostatní,je tam spousta vychytávek.David Durante,namátkou....nebo spousta jiných,s tipama na cvičení s domácím vybavením.

No,pěknou kombinaci máš taky,to by mohlo zabít vola... :lol:

Ok,rád budu během půlroka tady probírat naše pokroky a v březnu uvidíme :?:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » ned 12. říj, 2014 9:07

Přesně tak - proto MMA fighterům, kteří se u nás silově/kondičně připravují, říkám: "Seš MMA zápasník, ne kettlebell lifter. Nekoukej, kolik zvedá frajer vedle tebe" (a más stopro pravdu, že se to stává, a člověk si musí neustále ujasňovat priority). A proti i volba cviků byla ještě více osekávací - většina našich KB5 žáků třeba pressuje, MMA kluci ne-e, a v posilovně nemaxujou - "Easy Strength", GPP a částečně SPP pro bu. Btw. jeden z mých KB5 žáků, fighter z Penta Gymu, včera zrovna vyhrál 3 zápasy v jeden den.

Cviky s vlastní váhou jsou fajn, ale - buď sklouznou do gymnastických, specificky sportovních kousků (časová investice je pekelná, přínos pro bojová umění diskutabilní - třeba z tvojeho seznamu bych pro bu nevěnoval čas ani jednomu, volil bych jiné, důležitější), anebo je musíš stejně zatížit (shyby, dřepy na jedné noze), a navíc tam chybí to nejdůležitější - "velký tah". Kdybych měl všechno klukům z programu vyházet, nechám tam deadlift, anebo swing. Platí totéž jako v bu - tak jako nestačí cvičit/sestavy a stínovat, a je třeba bušit do aparátů, stejně tak je kromě bodyweight třeba externí zátěž. I v cyklu, který je zaměřený primárně na bodyweight, "velký tah jedou".

Ad kruháče - kouknul bych se, co o nich Martin Rooney (a všichni ostatní) dnes po letech pokusů/omylů říkají :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod roza » ned 12. říj, 2014 12:00

Rozhodně se shodujeme v prvním odstavci.

K druhému:ty jmenované "specificky sportovní kousky" si jedu já sám mimo tréninky,jen tak pro dobrý pocit a frajeřinu. :D
V tréninku jsou to hlavně cviky v pushup pozici,statické i dynamické s přechody v různých variantách,shyb a přítahy nohou ve visu,důraz na mosty a hlavně stojky.Různé dřepy a výskoky.Velký tah nechybí,protože - jak jsem psal - swing tam máme....takže myslím,že se víceméně shodnem i v této části.

Ad kruháče:hele,já si klíďo přečtu,co si o nich nějaká Růna myslí,nicméně asi z toho budu mít stejný pocit,jako ze všech podobně jednostraných agresivních článků podepsaných emeryckýma odborníkama,které v rámci své negativní marketingové strategie "naseru všecky" uveřejňuješ poslední leta..... :lol: :wink:
To ber zase jako čistý pošťuch,já asi rozumím,proč to děláš,a je zbytečné to tu rozebírat. :wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron