Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod Karlos007 » ned 06. kvě, 2012 14:00

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let a nemám žádnou zkušenost s bojovým uměním. Chtěl bych se pomoci tohoto (sportu) odreagovat, fyzicky zlepšit a být celkově v pohodě. Moje představa je Jiu-Jitsu (klasické), a nebo směr tomu podobný, určitě né BJJ, jelikož bych chtěl převážně orientaci v postoji a né na zemi. Jde mi o to, aby se dala většina použít v reálu, sportovně nato mít čas nebudu (soutěže apod.). Budu se stěhovat do Frenštátu pod Radhoštěm a v okolí jsem bohužel nic jako JIu-JItsu nenašel. Jen v Ostravě, ale to je na dojíždění pravidelných tréninků moc daleko. Prosím tedy o typ jestli je někde poblíž Frenu Jiu-Jitsu, popř. nějaký podobný sport (boj. umění), nechci nic moc tvrdého jako kickbox apod...

Děkuji moc
Karlos
Karlos007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě, 2012 23:00

 

Příspěvekod Pec » pon 07. kvě, 2012 0:19

Já jsem začínal o cca 13 let později bez toho, že bych celkem cokoliv před tím dělal. Říkali mi, že bych prvně měl dělat něco jiného než BU/BS, ale neposlouchal jsem...
Zkus si prvně zjistit, jak na tom jseš s mobilitou atp.
Zrovna o jiu-jitsu, judu atp. jsem slyšel, že je to dost náročný na kolena..
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod NOKT » pon 07. kvě, 2012 9:22

Karlos007 píše:Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let a nemám žádnou zkušenost s bojovým uměním. Chtěl bych se pomoci tohoto (sportu) odreagovat, fyzicky zlepšit a být celkově v pohodě. Moje představa je Jiu-Jitsu (klasické), a nebo směr tomu podobný, určitě né BJJ, jelikož bych chtěl převážně orientaci v postoji a né na zemi. Jde mi o to, aby se dala většina použít v reálu, sportovně nato mít čas nebudu (soutěže apod.). Budu se stěhovat do Frenštátu pod Radhoštěm a v okolí jsem bohužel nic jako JIu-JItsu nenašel. Jen v Ostravě, ale to je na dojíždění pravidelných tréninků moc daleko. Prosím tedy o typ jestli je někde poblíž Frenu Jiu-Jitsu, popř. nějaký podobný sport (boj. umění), nechci nic moc tvrdého jako kickbox apod...

Děkuji moc
Karlos


ve Frenštátu je BJJ, ale nevím jestli to bude vyhovovat tvým potřebám
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 07. kvě, 2012 9:26

Pec píše:Já jsem začínal o cca 13 let později bez toho, že bych celkem cokoliv před tím dělal. Říkali mi, že bych prvně měl dělat něco jiného než BU/BS, ale neposlouchal jsem...
Zkus si prvně zjistit, jak na tom jseš s mobilitou atp.
Zrovna o jiu-jitsu, judu atp. jsem slyšel, že je to dost náročný na kolena..


Judo a BJJ jsou náročný na kolena, ale je to hodně spíš "jaký si to uděláš takový to máš". V Judu se tomu nevyhneš to je fakt. Některý nástupy a dopady jsou podle mě dost krkolomný čas od času. V BJJ tam zase dělají peklo páky na nohy, ale v tréninkových podmínkách bych se o to moc nebál.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Karlos007 » pon 07. kvě, 2012 9:48

S mobilitou nato nejsem nejhůře, 2 roky zpět jsem chodil ,,na něco jako tréninky'' se známým, který mě zasvěcoval do JIu-Jitsu. Byl jsem omrknout i jiné směry jako Judo, Karate, Kravmaga, BJJ a ani jedno se mi nezamlouvalo tak jako Jiu-Jitsu, nejspíš jde o širký záběr, který JJ nabízí. BJJ je sice ve Frenu, ale boj na zemi není to co bych hledal. Mají tam sice i oddíl MMA, ale bohužel je zase orientován spíše na boj na zemi (trenár je odchovanec BJJ) a hlavně je to už o dost tvrdší než JJ. Nemám zkušenosti z Vale Tudo, netuším jestli to má něco společného z JJ? Pokud je opravdu nejblíže JJ v Ostravě, tak bohužel osekám tréning na jeden týdně a od září začnu dojíždět...
Karlos007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod wireen » pon 07. kvě, 2012 10:07

A ve FM klasické Jiu Jitsu není? Znám odtud pár lidí, co to provozujou, ale nejsem si jistá, jestli náhodou taky nejezdí na tréninky do Ostravy..
Cvičební podložka, kinesiology tape a můžu provozovat karate kdekoliv! Nikdo mě nezastaví :D
wireen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Karlos007 » pon 07. kvě, 2012 21:06

Myslíš, že by jsi se mohla poptat? Už stojím před konečným rozhodnutím
Karlos007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 05. kvě, 2012 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod Boxerista » čtv 02. říj, 2014 9:35

Mám v sebe už dávnejšie takú otázku: Mám taký pocit, že v dnešnej dobe je viac preferované BJJ nad klasickým JJ. Prečo je to tak ? Je to len o reklame, alebo je fakt také účinné ? Prečo sa v MMA využíva viac BJJ ako klasické JJ ?

Ďakujem za vaše postrehy a názory :-)
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod mysmys » čtv 02. říj, 2014 15:47

BJJ zapasnici byli asi jedni z prvnich, kdo na MMA podobnych turnajich vyhravali prave bojem na zemi. Tim se stali na zapade znami a ostatni MMA apod. svet se to od nich chtel ucit a vicemene ucil. BJJ melo dobry marketing, propagaci a na zapade bylo dostupne - clenove rodiny Gracie hodne jezdili a jezdi a uci. Jejich zpusob boje na zemi pro tyhle ucely (zapasu ala MMA) maji dobre propracovan, to bylo dle meho utvoreno mirou jejich i mirou ucitelu z jinych bu ( treba dzudo ).
Oproti tomu v poslednich cca 10 letech i muzes casteji videt treba i uspesne dzudisty z minulosti, jak zapasi v MMA - z japonskych napriklad olympijske viteze nebo mistry sveta v dzudu jako Josida, Isiji, Ogawa a ti take velmi uspesne pouzivaji boj na zemi a vicemene shledas, ze delaji totez jako BJJ. Nicmene velka cast technik ci prechodu na zemi v dzudo vyuziva pritomnost gi nebo odevu, to je primo pro MMA potreby nevhodne, jelikoz techniky dzudo jsou urcene pro pravidla souteze dzudo. Bez odevu je treba ty dzudisticke techniky provedet trochu jinak, a ne vsechny jdou bez gi provest.

Nicmene treba tak rozsahly zpusob boje na zemi jako ma dzudo nebo BJJ nema uplatneni u vojaku, policistu, sebeobrane. Je to vlastne jen pro ty souteze, nikde jinde to vlastne skoro neuvidis.

Ted k tomu klasickemu JJ:
Jestli klasickym JJ myslis korju dzudzucu skoly, tak co jsem mel moznost videt a i docist se, tak ty nemaji tak propracovany system boje na zemi. Vetsina tech technik konci pakou, priskrcenim, znehybnenim - kdy jeden kleci a porazeny lezi. Velky vyvoj boje na zemi prisel az pocatkem 20.stoleti s rozsirenim dzudo v Japonsku a hlavne soutezi dzudo dle pravidel Kosen ( zapasy mezi univerzitami pocatkem 20.stoleti, ty mely vlastni pravidla a vyuku i styl vedeni boje, vice zohlednujici praci postoj->zem, pripadne zem ). Dle toho co jsme mel moznost se o tom dozvedet, tak byl problem, kdyz nove prichozi na univerzitu zacal cvicit dzudo, tak trvalo pomerne dlouho nez se naucil kvalitne zapasit v postoji, tezko to stihnout behem 4.leteho studia na Univerzite. Oproti tomu zapaseni na zemi bylo jednodussi a dalo se zvladnout snadneji a oni potrebovali na jejich Kosen zapasy, soutezici, kteri by byli schopni vyhrat, tudiz preferovali zpusoby dostat soupere na zem a tam jej propracovanymi prechody a technikami dostat do pozice pro vyhru (znehybneni, paceni, skrceni) . Na internetu lze videt videa s instruktory dzudo nebo Kosen dzudo a ty techniky boje na zemi maji propracovany velmi do hloubky, chytre, tak aby sli pouzit v zapasech pravidel dzudo.
Takze zase boj na zemi byl jen pro urcity druh soutezniho zapoleni.

Jestli klasickym JJ, myslis nejake evropske odvozeniny od dzudo ci jako ruzne evropske jine mixy (dzudo+karate atd.), tak mam osobne takovej pocit, ze tam takovej rozvoj boje na zemi nenajdes a ani to do takove miry necvici.

Takze kdybych to shrnul - BJJ pionyri zvladli velmi dobre system boje na zemi (prevazne zalozen na technikach z dzuda) a priuzpusobili jej protrebam soutezi dle spec. pravidel zapasu mezi styly, mma atd. , umi to vse dobre prezentovat.

Koho by zajimalo techniky na zemi Kosen judo tak mam par videi:

Kosen Judo Instructional by Mitsunosuke Kosaka
http://www.youtube.com/watch?v=-bIwcXd0ziI

Kosen Judo sensei Hirata
http://www.youtube.com/watch?v=xjidQQz1yjM

Hirata Kanae Sensei Kosen Judo Takedowns - prechody postoj->zem
http://www.youtube.com/watch?v=EzQ080l5CiM
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod Boxerista » čtv 02. říj, 2014 18:37

Paráda. Perfektná odpoveď. Ja vlastne ju jitsu poznám len z videí a knihy vydanej za socializmu tak že len tam siahaju moje vedomosti. Veľmi sa mi tradičné JJ páči a považujem ho za veľmi efektívne BU takže idem si trochu rozšíriť svoje vedomosti.
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

 

korju skoly dzudzucu a boje na zemi

Příspěvekod mysmys » pát 03. říj, 2014 15:46

Pro zajimavost nize je par videi korju skol dzudzucu. Je mozno si udelat malou predstavu o tom, jak vypadali/vypadaji techniky boje na zemi v katach korju skol dzudzucu.
Po porazeni protivnika na zem, tak se v sede nebo klece znehybnuje, skrti, paci - zadne "valeni".

Nicmene randori (volny treninkovy zapas) byl taktez nove provaden v dzudo - korju dzudzucu skoly, treninkovy zapas, jak zname dnes zrejme neznaly.

Tenjin Shinyo Ryu Jujutsu demo - toto je jedna ze skol dzudzucu, kterou se ucil svoritel dzudo Dzigoro Kano
http://www.youtube.com/watch?v=RhTpeCdANzA

関口流 Sekiguchi Shin Shin Ryu Jujutsu
http://www.youtube.com/watch?v=u2hj4kz7 ... 80BE3F0687

Shibukawa Ryu Jujutsu - 16th Itsukushima Kobudo Enbu
http://www.youtube.com/watch?v=vsQqwAkNNqQ
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod marcelinho » sob 04. říj, 2014 10:07

Karlos007 píše:Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let a nemám žádnou zkušenost s bojovým uměním. Chtěl bych se pomoci tohoto (sportu) odreagovat, fyzicky zlepšit a být celkově v pohodě. Moje představa je Jiu-Jitsu (klasické), a nebo směr tomu podobný, určitě né BJJ, jelikož bych chtěl převážně orientaci v postoji a né na zemi. Jde mi o to, aby se dala většina použít v reálu, sportovně nato mít čas nebudu (soutěže apod.). Budu se stěhovat do Frenštátu pod Radhoštěm a v okolí jsem bohužel nic jako JIu-JItsu nenašel. Jen v Ostravě, ale to je na dojíždění pravidelných tréninků moc daleko. Prosím tedy o typ jestli je někde poblíž Frenu Jiu-Jitsu, popř. nějaký podobný sport (boj. umění), nechci nic moc tvrdého jako kickbox apod...

Děkuji moc
Karlos


Ahoj,v Ostrave pososobi moj kamarat Jiri Cerny sensei,ktory ma uspesny MMA team, okrem MMA koucingu,je aj brand chiefom pre japonske hybridne "MMA ZendoKai Karate" ,ktore je offshot DaidoJuku Karate. Tu je jeho FB stranka: https://www.facebook.com/groups/744557492229568/

Co je to Zendo Karate, v japane prezyvane aj Valetudo Karate si mozes pozriet v tomto klipe :
https://www.youtube.com/watch?v=awOkOD0k0oo
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod marcelinho » sob 04. říj, 2014 10:10

edit: az teraz som si vsimol ze Ostrava je pre teba daleko :wink:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod Boxerista » pon 06. říj, 2014 18:52

To Mysmys to znamena že pokiaľ sa chcem naučiť tradičné ju jitsu tak musím hľadať koryu ju jitsu? Čo sa potom trénuje pod hlavičkou WJJF? Ďakujem
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod mysmys » úte 07. říj, 2014 15:05

Boxerista píše:To Mysmys to znamena že pokiaľ sa chcem naučiť tradičné ju jitsu tak musím hľadať koryu ju jitsu? Čo sa potom trénuje pod hlavičkou WJJF? Ďakujem


Asi ano, dle webu se zda ze to bude ju jitsu, tak jak ho cvicil pan Robert Clark (zemrel v roce 2012), nanasel jsem u koho se pan Clark ucil, ci z ceho jeho system vychazi (hledal jsem malo, nemam ted moc casu). Nicmene ma sve pokracovatele i v CR napr. http://www.jujitsu.cz/jujitsu-praha-ane ... ?showall=1

Korju dzudzucu v CR se asi bude hledat tezko. Treba nekdo z fora neco/nekoho doporuci.

Da se predpokaldat, ze korju dzudzucu se bude cvicit a ucit pomoci kata, sparing asi ne.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod kumori » stř 15. říj, 2014 10:40

[quote="ukropcany"]To je nemecká škola JJ... To je taký mišung juda a karate...[/quote]
WJJF není německá škola JJ. WJJF vzniklo v UK a z ní se vyčlenilo WJJKO, které je aktivní v CZ.
K tomu co je WJJKO - stačí se podívat, kdo je jeho nejvyšším reprezentantem a je jasno, kterým směrem se tato organizace v CZ ubírá. Ve své podstatě je to variace na československé judo s cílem prezentovat jej jako sebeobranu s doplňky připomínající hanbo-jitsu. Každopádně se dá souhlasit s tím, že je to konglomerát československého juda a československého karate s dobou největší "slávy" v 90-tých letech. Dnes tomu, kdo hledá kurz smysluplné sebeobrany nemá co nabídnout.

http://www.sakura-jujitsu.cz/ - web de facto nejstarší organizace WJJKO v CZ

http://www.jujitsu-federace.cz/ - de iure nejstarší organizace WJJKO v CZ

Obě organizace působí v CZ paralelně, nespolupracují - tzn. neprobíhají mezi nimi např. výměnné výukové lekce jejich instruktorů.

Pokud někomu vyhovuje pohybový rámec juda s nezbytnou mírou karate - proč ne, ale osobně bych doporučil spíš Dju-su nebo KM a to vše v OV a okolí nejít lze. Mějte na paměti omílané : Cvič, jak budeš bojovat...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod kumori » stř 15. říj, 2014 10:43

[quote="mysmys"]BJJ zapasnici byli asi jedni z prvnich, kdo na MMA podobnych turnajich vyhravali prave bojem na zemi. Tim se stali na zapade znami a ostatni MMA apod. svet se to od nich chtel ucit a vicemene ucil. BJJ melo dobry marketing, propagaci a na zapade bylo dostupne - clenove rodiny Gracie hodne jezdili a jezdi a uci. Jejich zpusob boje na zemi pro tyhle ucely (zapasu ala MMA) maji dobre propracovan, to bylo dle meho utvoreno mirou jejich i mirou ucitelu z jinych bu ( treba dzudo ).
Oproti tomu v poslednich cca 10 letech i muzes casteji videt treba i uspesne dzudisty z minulosti, jak zapasi v MMA - z japonskych napriklad olympijske viteze nebo mistry sveta v dzudu jako Josida, Isiji, Ogawa a ti take velmi uspesne pouzivaji boj na zemi a vicemene shledas, ze delaji totez jako BJJ. Nicmene velka cast technik ci prechodu na zemi v dzudo vyuziva pritomnost gi nebo odevu, to je primo pro MMA potreby nevhodne, jelikoz techniky dzudo jsou urcene pro pravidla souteze dzudo. Bez odevu je treba ty dzudisticke techniky provedet trochu jinak, a ne vsechny jdou bez gi provest.

Nicmene treba tak rozsahly zpusob boje na zemi jako ma dzudo nebo BJJ nema uplatneni u vojaku, policistu, sebeobrane. Je to vlastne jen pro ty souteze, nikde jinde to vlastne skoro neuvidis.

Ted k tomu klasickemu JJ:
Jestli klasickym JJ myslis korju dzudzucu skoly, tak co jsem mel moznost videt a i docist se, tak ty nemaji tak propracovany system boje na zemi. Vetsina tech technik konci pakou, priskrcenim, znehybnenim - kdy jeden kleci a porazeny lezi. Velky vyvoj boje na zemi prisel az pocatkem 20.stoleti s rozsirenim dzudo v Japonsku a hlavne soutezi dzudo dle pravidel Kosen ( zapasy mezi univerzitami pocatkem 20.stoleti, ty mely vlastni pravidla a vyuku i styl vedeni boje, vice zohlednujici praci postoj->zem, pripadne zem ). Dle toho co jsme mel moznost se o tom dozvedet, tak byl problem, kdyz nove prichozi na univerzitu zacal cvicit dzudo, tak trvalo pomerne dlouho nez se naucil kvalitne zapasit v postoji, tezko to stihnout behem 4.leteho studia na Univerzite. Oproti tomu zapaseni na zemi bylo jednodussi a dalo se zvladnout snadneji a oni potrebovali na jejich Kosen zapasy, soutezici, kteri by byli schopni vyhrat, tudiz preferovali zpusoby dostat soupere na zem a tam jej propracovanymi prechody a technikami dostat do pozice pro vyhru (znehybneni, paceni, skrceni) . Na internetu lze videt videa s instruktory dzudo nebo Kosen dzudo a ty techniky boje na zemi maji propracovany velmi do hloubky, chytre, tak aby sli pouzit v zapasech pravidel dzudo.
Takze zase boj na zemi byl jen pro urcity druh soutezniho zapoleni.

Jestli klasickym JJ, myslis nejake evropske odvozeniny od dzudo ci jako ruzne evropske jine mixy (dzudo+karate atd.), tak mam osobne takovej pocit, ze tam takovej rozvoj boje na zemi nenajdes a ani to do takove miry necvici.

Takze kdybych to shrnul - BJJ pionyri zvladli velmi dobre system boje na zemi (prevazne zalozen na technikach z dzuda) a priuzpusobili jej protrebam soutezi dle spec. pravidel zapasu mezi styly, mma atd. , umi to vse dobre prezentovat.

Koho by zajimalo techniky na zemi Kosen judo tak mam par videi:

Kosen Judo Instructional by Mitsunosuke Kosaka
http://www.youtube.com/watch?v=-bIwcXd0ziI

Kosen Judo sensei Hirata
http://www.youtube.com/watch?v=xjidQQz1yjM

Hirata Kanae Sensei Kosen Judo Takedowns - prechody postoj->zem
http://www.youtube.com/watch?v=EzQ080l5CiM[/quote]

[quote]Gracie BJJ je ve výukovém sylabu US Army (pozemní jednotky), USMC, USN a USAF mají své samostatné systémy H2H[/quote]
Naposledy upravil kumori dne stř 15. říj, 2014 10:51, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod kumori » stř 15. říj, 2014 10:50

mysmys píše:
Boxerista píše:To Mysmys to znamena že pokiaľ sa chcem naučiť tradičné ju jitsu tak musím hľadať koryu ju jitsu? Čo sa potom trénuje pod hlavičkou WJJF? Ďakujem


Asi ano, dle webu se zda ze to bude ju jitsu, tak jak ho cvicil pan Robert Clark (zemrel v roce 2012), nanasel jsem u koho se pan Clark ucil, ci z ceho jeho system vychazi (hledal jsem malo, nemam ted moc casu). Nicmene ma sve pokracovatele i v CR napr. http://www.jujitsu.cz/jujitsu-praha-ane ... ?showall=1

Korju dzudzucu v CR se asi bude hledat tezko. Treba nekdo z fora neco/nekoho doporuci.

Da se predpokaldat, ze korju dzudzucu se bude cvicit a ucit pomoci kata, sparing asi ne.

WJJKO v CZ necvičí JJ tak jak jej prezentoval Soke Clark, který studoval Kawaichi ryu a Tenshin shinyo ryu. Kata v originál WJJKO také najdeš, ovšem v české WJJKO nikoliv - obsahuje kata z Kodokan Judo
Nejblíž se s Kawaichi ryu lze setkat jen v PL, pak FR a samozřejmě UK
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod kumori » stř 15. říj, 2014 10:55

Teď jsem si uvědomil, že je v OV aktivní také klub JJ Ostrava ryu, vede jej T. Březný, bývalý aktivní judoka. Myslím, že byl také v české WJJKO - žák L. Petráše. Co se týká jejich pojetí JJ, je to mladý kolektiv, který expanduje a reaguje na nové vlivy v moderním JJ. Boxuje se, jede grappling, jejich poslední demo mi připomíná Goshindo.Takže je to atraktivní alternativa k zamyšlení.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Jiu-Jitsu a vše tomu podobné

Příspěvekod kumori » stř 15. říj, 2014 16:42

[quote="ukropcany"][quote="kumori"][quote="ukropcany"]To je nemecká škola JJ... To je taký mišung juda a karate...[/quote]
WJJF není německá škola JJ. WJJF vzniklo v UK a z ní se vyčlenilo WJJKO, které je aktivní v CZ.[/quote]
Aha, to som si nevšimol... 8)[/quote]

[quote]v pohodě :wink: každopádně na rozdíl od německého Ju-jutsu, které pružně reaguje na realitu života a upgraduje techniky a výukové postupy, nemá problém se sportovními zápasy, je WJJKO jakýmsi hybridem na pomezí kobudo, shinbudo a gendaibudo s mlhavou vizí výuky sebeobrany. Navíc výklad termínů Ju-jitsu, Ju-jutsu, Jiu-jitsu, Jujutsu je velmi, velmi rozdílný a ne vždy pokud hovoříme o Ju-jitsu se shodneme na tom, co to vlastně je. Když se neshodnou lidi, co JJ cvičí dlouho, co to pak má říct někomu, kdo chce začít cvičit a v problematice neorientuje...[/quote]
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron