Těžké začátky

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Těžké začátky

Příspěvekod piotr » pon 06. črc, 2015 7:50

Zdravím,
chtěl bych se začít učit nějaké komplexní bojové umění pro sebeobranu, tzn. asi něco jako MMA. V životě jsem ale nesportoval, je mi už 20, měřím 165 cm a vážím 50 kg - jsem tedy relativně malý a slabý a když se dívám na kluky co dělají MMA, tak jsou všíchni o HODNĚ větší/těžší/... Mám obavy, že by mě hned na prvním tréninku někdo zalehl, nebo že by si mě kluci dobírali. Žádné závodní ambice nemám.
Vím, že hodně gymů nabízí úvodní hodinu zdarma. Myslím si ale, že pouze z jedný hodiny, kde se budou navíc snažit ukázat, že jsou ten nejlepší gym pro mě, se nedá moc udělat dobrý obraz. Přece jen je to business pro ně.

1/ Doporučujete mi radši začít s něčím lehčím, jako je karate, běh nebo posilovat a po třeba roce zkusit to MMA? Nebo mám překonat strach a skočit do toho po hlavě?

2/ Trochu jsem listoval internetem a našel pár gymů, které mě zaujali. Znáte je někdo? Myslíte, že tam budu vítán? Není tu třeba někdo, kdo tam chodí, že by mi odpověděl přes SZ na nějaké mé dotazy?
=Practical Hung Kyun/MMA Gym - zaujal mě především jejich důraz na silovou přípravu
=PentaGym - říká se, že jsou nejlepší, navíc cenově jsou docela fajn
=Lanna Gym (PriMMAt Gym) - mám to blízko :mrgreen:
=SKBU Hostivař - bezkonkurenčně nejlevnější, navíc možnost trénovat 5x týdně jak Kickbox, tak MMA za jednu cenu
=Sambo Academy - Sambo mi připadá jako takový ruský MMA
=Tiger Team - trénují BJJ a prostředí mi tam připadá hodně family friendly
u těchto 5 mám ale doopravdy velký strach, že by mi tam utrhli hlavu hned na prvním tréninku
=Shinkarate, Wushucentrum (Sanda) - připadá mi romantická představa učit se bojovýmu umění pod vedením učitele z dalekého východu
=Kung fu škola Petry Lorenzové - nevíte co si mám představit pod "méňě konktaktní Sanda"?
u těchto tří se neválí na zemi, takže mě tam určite nikdo nezalehne :D ale tu hlavu možná pořád utrhnou

3/ Čte se gym jako "gym" nebo jako "džim"? :D

Velice všem děkuji za odpověď a ochotu pomoc.
piotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. črc, 2015 6:56

 

Re: Těžké začátky

Příspěvekod hellas » pát 10. črc, 2015 19:34

Doporučuju Pentu Džima :wink: 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Těžké začátky

Příspěvekod Gusep » pon 13. črc, 2015 9:41

Ak nemáš závodné a športové ambície tak odporúčam Practical Hung Kyun u Pavla Macka. Pekný komplex bojového, silovo/kondičného a zdravotného hladiska.
Doberať si Ťa ale určite nebudú v žiadnom solídnom gyme.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Těžké začátky

Příspěvekod pm » pon 13. črc, 2015 21:11

Zdar a sílu,

dle mého názoru docela dobrý výběr - obejdi si tělocvičny, a uvidíš sám, co Ti bude nejvíce sednout. A ničeho bych se nebál.

Zdraví
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Těžké začátky

Příspěvekod piotr » pát 31. črc, 2015 2:42

Dekuju za odpovedi. Jeste jsem se chtel zeptat, muzu jenom treninkem mma, nebo jinych bojovych umeni, posilit? Mam ruce i nohy jako paratka, tak by me zajimalo jestli bych nemel i chodit do klasicke posilky (rad bych spis slysel ze ne, protoze to stoji dalsi penize, ktere ja, chudy student mediciny, moc nemam, takze nemuzu treba chodit na kettlebel k panu Mackovi, protze si to proste nemuzu dovolit).
Opet se tesim na vase odpovedi.
piotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. črc, 2015 6:56

Re: Těžké začátky

Příspěvekod hellas » pát 31. črc, 2015 21:58

piotr píše:Dekuju za odpovedi. Jeste jsem se chtel zeptat, muzu jenom treninkem mma, nebo jinych bojovych umeni, posilit? Mam ruce i nohy jako paratka, tak by me zajimalo jestli bych nemel i chodit do klasicke posilky (rad bych spis slysel ze ne, protoze to stoji dalsi penize, ktere ja, chudy student mediciny, moc nemam, takze nemuzu treba chodit na kettlebel k panu Mackovi, protze si to proste nemuzu dovolit).
Opet se tesim na vase odpovedi.


Chudé študák medecíny bude mět určitě nejakó posilovnu ve školy, ne? Stačí velká činka, hrazda, silové stojan a jedeš :)

Jináč samo zesílíš aji na trenálech, vo to nic. Je ale otázkó, jaký máš ambice? Chceš závodit, tož činky a spol je k trenálu jasná volba (só sice lidi jako třeba Aoki, Saku, Royce, ale...).
Kupřikladu jeden z méch borců šel do prvního zápasu po neceléch TŘECH měsícách trénování a suveréně ho vyhrál jen díky temu, že měl super fýzu a na svó váhu mega silu. Totiž jak praví klasik NAIA, technika ešče v boju nikemu nedošla, ale fýza/síla ja (volně "přeložený") ;)

Tož se tuž!
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Těžké začátky

Příspěvekod frajerKokoMihule » ned 02. srp, 2015 6:29

hellas píše:Totiž jak praví klasik NAIA, technika ešče v boju nikemu nedošla, ale fýza/síla ja (volně "přeložený") ;)


Proto stoji za to ucit se techniku, protoze ta nedojde, cha-cha :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Těžké začátky

Příspěvekod pm » ned 02. srp, 2015 13:55

http://www.kb5.cz/category/skola-sily/

I pro chudé studenty medicíny.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Těžké začátky

Příspěvekod piotr » čtv 27. srp, 2015 11:38

Zdravim, tak jsem se dostal uz k casti se shybama. Pm, kde prosim sezenu tak peknou hrazdu jako mate na videich? Mam si ji udelat sam? Bohuzel nemuzu doma vrtat, bydlim v podnajmu, a dvere jsou tak blbe reseny, ze tam hrazdu do dveri nevrazim. Dekuju.
piotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. črc, 2015 6:56

Re: Těžké začátky

Příspěvekod Luke007 » čtv 27. srp, 2015 14:08

Tak vlastni hrazdu nepotrebujes. Staci se jit probehnout ven, u domu byvaji stare susaky na pradlo, neni ani tak tezke najit detske hriste kde muzes vyuzit ruzne prolizacky, nebo vhodny strom kde pouzijes vetev. Triceps, zada, apod. muzes cvicit ruznou formou kliku, bricho funkcnim treninkem, a pokud nutne potrebujes doma cvicit bicepsy, porid si nejakou levnou kopii TRX, napr. od Ariana sport, je k tomu uchyceni za dvere a biceps muzes cvicit s tim a nemusis nic shanet ani vrtat, coz?
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

 

Re: Těžké začátky

Příspěvekod piotr » čtv 27. srp, 2015 15:56

mne se ale hrozne zalibila ta hrazda jak ma pm ve videu :D
piotr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. črc, 2015 6:56


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků