Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 21. bře, 2017 12:36

Premyslam nad Devin - Bratislava (na ktory nemam az tak uplne natrenovane, ale neva), Ucrop, ty nieco riesis?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 22. bře, 2017 10:50

Hehe, o 20-tich kilakoch si mozem nechat tak akurat zdat. Vcera som druhy raz zabehol tohtorocne maximum - 7km :oops: Ale vo 5fingersoch. :wink: Postupne sa snad dostanem k nejakej tej 15-ke, no urcite nebudem behavat viac, naco.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 23. bře, 2017 9:17

Este si zamestnaj obchodaka a budes mat aj cas tie tenisky zodrat. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 27. bře, 2017 8:59

3 kilecka? Pekne. Ja len dve, ale s 85kg som uz konecne na hornej hranici svojho normalu, chce to este kilo - dve dole. A hlavne nabrat nejake svaly, kvoli problemom s ramenom na radu PM vynechavam niektore cviky, no je to trapenie :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » stř 29. bře, 2017 7:14

Tak mám za sebou první letošní půlmaraton - trail Borecký půlmaraton přes Kokořínské údolí, deset dní zpět. Bahno, déšť, vichr, celkový čas 2:21 - zhoršení z 1:53 před 2 lety! Skoro 4 měsíce jsem nemohl běhat kvůli zádům...v sobotu teď Praha půlka, ale ani nevím jestli to doběhnu, mám něco s nártem...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 31. bře, 2017 8:21

toddb: radsej si to doliec. Podla casu to vyzera, ze pocasie naozaj brutalne ovplyvnilo cely priebeh preteku, alebo si vobec nemal natrenovane. ;)

Co si mal s chrbtom?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod pm » pon 01. kvě, 2017 12:37

Nejen pro běžce: #KB5vyzva – 12 kroků ke zdraví, síle, a kondici: Nos

Obrázek

http://www.kb5.cz/2017/05/kb5vyzva-12-k ... ndici-nos/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » sob 03. čer, 2017 6:24

cohen píše:toddb: radsej si to doliec. Podla casu to vyzera, ze pocasie naozaj brutalne ovplyvnilo cely priebeh preteku, alebo si vobec nemal natrenovane. ;)

Co si mal s chrbtom?


Ahoj, nějak som zabudol odepísat. Prosímtě, mám lehce vychýlený obratel bederní páteře, což má podobné příznaky jako vyhřezlá ploténka, ale cvičím , rehabilituji atd. Tak je to lepší, zítra jdu 10 km závod - lehký kros.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 05. čer, 2017 8:11

toddb píše:
cohen píše:toddb: radsej si to doliec. Podla casu to vyzera, ze pocasie naozaj brutalne ovplyvnilo cely priebeh preteku, alebo si vobec nemal natrenovane. ;)

Co si mal s chrbtom?


Ahoj, nějak som zabudol odepísat. Prosímtě, mám lehce vychýlený obratel bederní páteře, což má podobné příznaky jako vyhřezlá ploténka, ale cvičím , rehabilituji atd. Tak je to lepší, zítra jdu 10 km závod - lehký kros.


Ja teraz len chodim na tury a bicyklujem, potrebujem uz konecne doliecit to rameno, stale sa to nejako nedari.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » úte 06. čer, 2017 6:38

Ted v sobotu jsem běžel tu krosovou desítku, no desítku, bylo to 9,4 km nakonec, čas 48:09, počasí šílený, průtrž mračen, vichr...byl jsem spokojenej, na to jak jsem ted tlustej.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 12. čer, 2017 18:03

ukropcany píše:Ja sa momentálne len udržiavam, ale snažím sa pravidelnejšie behávať (na moje pomery bolo 40 km nepravidelne). Stres trošku poľavil a tak už to ide. Včera som dal 14-ku v tepe 133 tempomom 5:40, čo už mám v krabičke "OK"... Aj ma ťahajú po závodoch, ale to nemám šancu stíhať...


To je velmi dobré, dle mého, já jdu 26/27 sněžka praha - mám trochu obavy...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 21. črc, 2017 11:03

Maly update, zajtra idem na 7km pretek, tak som zvedavy, co na to telo. Necakam ziadne extra casy, pojdem tak na 90%, ale uvidim, mozno sa vyhecujem. Natrenovane moc nemam, no je to prva vacsia zataz po dlhsom case.

Problemy s ramenom a laktami skoncili takmer okamzite po aplikacii klbovky Animal Flex, takze uz mesiac trenujem v pohode. Cely cas to lezalo predo mnou a ja idiot som namiesto kvalitnej klbovej vyzivy riesil blbosti. Zasadny poznatok: klbova vyziva z lekarne je oproti Animalu trapne placebo. Minuly rok mi este pomohol Joint-X, tam vsak bol nastup postupnejsi, asi aj preto som si ho nespojil so zlepsenim stavu.

No nic, skusenosti su neprenosne.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » ned 23. črc, 2017 9:23

Pretek mi vysiel uplne paradne, spokojnost. Trasa prekvapila, 99% tvorili zaprasene, nerovne cesty vo viniciach, stupanie 100 vyskovych, klesanie rovnako. Mal som taky maly ciel, porazit svagra, ktory je momentalne trochu mimo formu, ale maraton dal za cca 3:30, ja za 4:30, tolko k vychodiskam a sancam. Pocasie bolo dusne a teple, uplny des. Zaciatok bol odveci, plno ludi, takze chodza, poklus a potom poriadny rozbeh - tu som mozno trochu prepalil tempo, ale rychlo som sa umravnil a bezal to, na co mam. Ako obvykle som vsadil na strategiu ziskavania casu v zbehoch, kde som to vdaka dobrej bezeckej technike mohol pustit naplno dole kazdym klesanim a kopcom, a ze ich tam bolo. Dalsie predsavzatie bolo neprechadzat do chodze v ziadnom pripade, takto som dotiahol dost pretekarov, aj ked posledni dvaja mnou obehnuti chodci v zaverecnom 500m stupaku pookriali a nakoniec ma presprintovali. V zavere som uz nenasiel sily na finis, tak som len pozoval fotografom a napriek vycerpaniu sa tvaril pozitivne, lebo svagrovi som nadelil skoro 3 minuty. ;)
Polar mi tvrdi, ze vzdialenost bola 7,2km takze cisty cas na 7km odhadujem aj kvoli zapche na zaciatku tesne pod 40 minut.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » ned 23. črc, 2017 18:50

ukropcany píše:Tak to Ti gratulujem! Konské dávky trebalo... :lol:

Ja pomaličky stupňujem intenzitu tréningu a o mesiac hurá Od Tatier k Dunaju... Na tom som fest zvedavý, ako mi to pôjde, behať 33 km na 3x... :roll:


Tak zde můžu sloužit zkušenostmi ze Sněžka-Praha - ako bych to tak řekl, je to masaker! :D a to jsem běžel jen dva úseky, první 11,5, druhý 10km, oba na svůj současný limit v rámci asi 5,5 hodiny. Takže trénuj ...:))
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 24. črc, 2017 7:41

Ucrop: ked to dala moja zena, ty to das s prstom v nose. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 24. črc, 2017 16:19

ukropcany píše:Ja nepíšem o "dať to" , ja hovorím o 4:45 priemerné tempo... :mrgreen:


No, to je právě ono, udržet třikrát po sobě toto tempo...náš tým měl vypočítané tempo podle časů nejlepší desítky, takže u mě se počítalo na obou úsecích s tempem 5 min na 1 km, vzhledem k horší formě než před dvěma lety jsem říkal našemu kapitánovi, že teda nevím nevím a taky jsem samozřejmě na 5 minut nedosáhl, na prvním úseku jsem měl myslím 5:15 a na druhém 5:19 a to už jsem byl úplně hotovej a byl jsem fakt rád, že jsem neběžel třetí...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 24. črc, 2017 16:20

toddb píše:
ukropcany píše:Ja nepíšem o "dať to" , ja hovorím o 4:45 priemerné tempo... :mrgreen:


No, to je právě ono, udržet třikrát po sobě toto tempo...náš tým měl vypočítané tempo podle časů nejlepší desítky, takže u mě se počítalo na obou úsecích s tempem 5 min na 1 km, vzhledem k horší formě než před dvěma lety jsem říkal našemu kapitánovi, že teda nevím nevím a taky jsem samozřejmě na 5 minut nedosáhl, na prvním úseku jsem měl myslím 5:15 a na druhém 5:19 a to už jsem byl úplně hotovej a byl jsem fakt rád, že jsem neběžel třetí...


edit: ještě doplním, že to pro mě byl z hlediska fyzického výkonu náročnější závod než maraton. Každopádně jsme byli 8.,tak jsem měl radost.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 25. črc, 2017 8:05

ukropcany píše:Ja nepíšem o "dať to" , ja hovorím o 4:45 priemerné tempo... :mrgreen:


Ako si to nastavis, tak to budes mat. Radsej podhodnot na 4:50 a bud rad, ked to zvladnes rychlejsie. Ale rozumiem tej dileme, ako rozvrhnut tempo v ktorom behu a pod. Manzelke som poradil, aby si to mesiac pred nasimulovala na 7+7+8 (posledny usek mala tusim najdlhsi) a zariadila sa podla toho. Tebe si radit netrufam. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » úte 25. črc, 2017 9:47

Já radím nabombit první úsek na tempo pod 4 minuty na kilák
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 01. srp, 2017 13:24

ukropcany píše:4toddb - :twisted: :twisted: :twisted:

4cohen - ja som mal včera test, 16 km tempom 4:58 pri tepe 146. Relatívne to šlo, pôvodne som chcel ísť 20 km, ale keď mi začali tie tepy stúpať, tak som to radšej skrátil, nech to zbytočne neprepaľujem. Dnes pauza, zajtra zase napálim tempo pod 5 min. a uvidím. Tepy mám dobré, ale nohy mám nejaké tuhšie...

To vyzera celkom v pohode, daj vediet ako dopadol druhy test. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků