Strach z vážného zranění v MMA

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod Honza19 » čtv 14. zář, 2017 16:39

Zdravím,

předem se omlouvám za, pro mnohé z Vás, velmi stupidní dotaz, ale furt mě trápí jedna věc. Před pár měsící jsem začal trénovat MMA (dříve jsem dělal Thaibox, ale je to opravdu řada let) a opravdu mě ten sport neskutečně, ale neskutečně naplňuje. Bohužel se mi do trénování vloudila taková velmi nepříjemná věc, která mě strašně blokuje v trénování. Do hlavy se mi vtírnul strach. Strach je normální při bojovém sportu, to že se při spáringách občas točíte zádama a máte panické reakce, na to jsem zvyklý z Thai boxu a to se dá nějak ,,porazit'' ale co mě teď tlačí dolů, je strach z ochrnutí. Občas když vidím tvrdý spáringy jak s sebou hážou o zem, tak jsem si kolikrát řekl, sakra co když ho někdo hodí přímo na hlavu a ten člověk ochrne. Netrvalo dlouho a strach se přesunul na mě, takže když cítím, že soupeř zvládá takedown tak mě začne pohlcovat strach. Mám přehnanou obavu, aby mě blbě nehodil na zem. To samý, vždycky se rozklepu když přijde na sparring, ne kvůli tomu, že to bude bolet, ale že se stane tohle. Nevím, jak se toho zbavit. Zřejmě mě ovlivnilo to, že jsem viděl kamaráda, který ochrnul po skoku do vody a já se nikdy nedokázal zbavit pohledu na něj na spinální jednotce.... Jenže mně prostě přijde, že je to nesmysl. Že se bojím přehnaně, ale pravda, neumím sám právě vyhodnotit to riziko. Nemáte někdo nějakou radu, jak to překonat, nebo nějakej argument pro moji tupou hlavu? :D

Díky a sorry za stupidní dotaz....
Honza19
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. zář, 2017 16:31

 

Re: Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod hellas » čtv 14. zář, 2017 19:31

Navštiv psychologa :)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod ChongLi » pát 15. zář, 2017 14:02

Muzes take zkusit zaradit extra drilly jen obran proti takedownu.

Pokud te to nevzchopi, sel bych sparingy jen bud postoj(do nastupu na TD, a opet od sebe) nebo jen zem. A casem to treba odezni samo.

A prechody proste cvicit jen mimo sparing a nechat se hazet kontrolovane.
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod Sennin » sob 16. zář, 2017 11:51

Honza19 píše:Zdravím,

předem se omlouvám za, pro mnohé z Vás, velmi stupidní dotaz, ale furt mě trápí jedna věc. Před pár měsící jsem začal trénovat MMA (dříve jsem dělal Thaibox, ale je to opravdu řada let) a opravdu mě ten sport neskutečně, ale neskutečně naplňuje. Bohužel se mi do trénování vloudila taková velmi nepříjemná věc, která mě strašně blokuje v trénování. Do hlavy se mi vtírnul strach. Strach je normální při bojovém sportu, to že se při spáringách občas točíte zádama a máte panické reakce, na to jsem zvyklý z Thai boxu a to se dá nějak ,,porazit'' ale co mě teď tlačí dolů, je strach z ochrnutí. Občas když vidím tvrdý spáringy jak s sebou hážou o zem, tak jsem si kolikrát řekl, sakra co když ho někdo hodí přímo na hlavu a ten člověk ochrne. Netrvalo dlouho a strach se přesunul na mě, takže když cítím, že soupeř zvládá takedown tak mě začne pohlcovat strach. Mám přehnanou obavu, aby mě blbě nehodil na zem. To samý, vždycky se rozklepu když přijde na sparring, ne kvůli tomu, že to bude bolet, ale že se stane tohle. Nevím, jak se toho zbavit. Zřejmě mě ovlivnilo to, že jsem viděl kamaráda, který ochrnul po skoku do vody a já se nikdy nedokázal zbavit pohledu na něj na spinální jednotce.... Jenže mně prostě přijde, že je to nesmysl. Že se bojím přehnaně, ale pravda, neumím sám právě vyhodnotit to riziko. Nemáte někdo nějakou radu, jak to překonat, nebo nějakej argument pro moji tupou hlavu? :D

Díky a sorry za stupidní dotaz....


Řeknu to prostě: Se na bojové umění i sporty vyser, když máš strach. Dej se na šachy... i když mám známého, který si vypíchnul oko při šachu o krále, když usnul... takže ani šachy tak bezpečné nejsou :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod jarmuk » sob 16. zář, 2017 14:15

nauč se padat. Pak v 99% pádů spadneš bez problémů. Zbytek porád bezpečně. Padám odhadem 40 let a nikdy se mi připádu nic nestalo. potrahný vazy byli na trampošce, zlomená ruka byl pád z velký výšky a pod. ale pokud mne někdo hází, tak si spadnu tak, že jsem v poho.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Strach z vážného zranění v MMA

Příspěvekod Sennin » pon 18. zář, 2017 7:30

Michale, nepochopil jsi srandu? Někdy to tu člověk musí odlehčit :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron