Aikido účinnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » pon 09. dub, 2018 21:17

Tak ano, boli tam zo traja styria naozaj kvalitni borci, ale opat - metodika postoja nic moc, ked uz sparing tak bez chranicov na zuby, heliem, pouzivali sa maximalne rukavice... lapovanie ci pytle nic. Samozrejme daleko lepsie ako aikido, ale oproti metodike x-boxu... A grappling? Obcas prislo na trening par judistov, tak raz mesacne, cize sme sa trochu potahali, no nic systematicke. Opat, lepsie nez vykastrovane, bezkontaktne aikido, ale to je tak vsetko. Ved Ucrop si bol trosku potukat aj s tymito jujutsakmi a uz to tu aj niekde davnejsie pisal, ako to dopadlo. Pre mna dobre, sekol som s jujutsu asi po roku a dal sa na lezenie, beh, kettlebells, bicykel... obcas si pripomeniem vrece, alebo shadowboxing. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » úte 10. dub, 2018 8:05

wasdrakkar píše:
Když víš, tak víš, jseš borec, proč diskutuješ když víš a znáš ?
To co je za argumentacia? Ze ked niekto nieco vie, ma skusenost, alebo nedajboze vlastny nazor, tak nema diskutovat? Haha. Ale ak chces skoncit v trollsuflicku pri Willovi, len pokracuj.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » úte 10. dub, 2018 11:15

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:08, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » úte 10. dub, 2018 11:56

No to je fakt švanda :D . Cohene, ale ty nevíš nic, ale tvůj problém je, že si to neuvědomuješ :D :wink: . A protože si to neuvědomuješ, tak se na tebe nezlobím :D . Ty tady ze sebe děláš experta po 2 měsíčním cvičení aikido a možná po ročním cvičení ju-jutsu, i kdyby si dělal v tom ju-jutsu zkoušky každé tři měsíce, tak máš maximálně 4 kyu a to možná před 10 lety, tedy vyšší žákovský stupeň, takže nejsi expert, ale věčný začátečník. Tvými příspěvky jenom dokazuješ svoji nevědomost a na jediné na co se zmůžeš je srovnávat japonská bu a ucropovým sparingem, ale to je tvoje max a je to pochopitelné, když japonské bu neděláš a nežiješ v tom, být tebou hodně bych se zamyslel, kdo je tady troll, nerozumíš ani těm nejzákladnějším věcem ohledně JP BU je to směšné :wink: . Takže buďto se vyjadřuj věcně k tématu nebo se nevyjadřuj, v tom má Was.. pravdu, jenže protože k tématu nic nevíš, tak se vyjadřuješ, tak jak se vyjadřuješ, tvrdá realita. Jestli se věnuješ bike, lezení, atd., ok, tak si jdi na fóra, kde můžeš svoje zkušenosti uplatnit, ale tady jsi těžce mimo :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » úte 10. dub, 2018 12:26

Co este k tomuto... len, nech vas Astar a Ueshiba sprevadzaju na ceste po virtualnom svete, v ktorom aikido funguje. :lol:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » úte 10. dub, 2018 12:52

cohen píše:
wasdrakkar píše:
cohen píše:...a potom si polozis otazku - ako dlho by obstal aikidoka z vyukoveho videa proti najmensiemu zvieratku z polsko - ruskej řežby? Desat sekund? Patnast?


Porovnáváš dvě úplně jiné věci.
Ale pokud bych měl odpovědět, Aikidóka by tam nebyl. Proč ?
Tady v těch zápasech nenajdeš spoustu stylů. Proč ?
Načal jsi rozdíl mezi Aikidem a Jujutsu, to by bylo zajimavé téma.


Ked nevidis suvis, tvoj problem. Ale zato verim, ze aikidoka by sa nezapojil ani do obrany slabsieho, napadnuteho skupinkou hajzlikov, tvaril by sa, ze nic nevidi a ospravedlnil by si to svojou mierumilovnostou...

V zapasoch tohto typu naozaj nenajdes vela stylov, pretoze v nich je len to, co funguje. :twisted:

Rozdiel medzi Aikidom a Jujutsu je pomerne vyznamny v tom, ze Jujutsak by priemerneho aikidistu zvalcoval do minuty. Lenze potom je tu aj rozdiel medzi Jujutsu a x-boxom, kedy priemerny boxer nalozi Jujutsakovi co donho vojde. Cize nie, nie je to zaujimava tema. :mrgreen:


Cohene jdu reagovat na tvoje blbiny :D :D :D , takový ubohosti jsem už dlouho nečetl. Nevím, kde bereš přesvědčení, že by se aikidoka nezapojil do obrany slabšího, ono kolikrát, abys někomu pomohl stačí zvednout mobil a zavolat 158 nebo začít řvát hoří, stačí používat hlavu, ale to tobě evidentně nejde. Průměrný boxer naloží jujutsakovi, no zase hloupost jako nebudu urážet to město, víš o tom, že v jiu-jitsu se boxuje od 60 let minulého století, nevíš, to je právě ono, že nevíš nic :D . Tehdy bylo u nás jiu nebo ju to jedno hlavně doménou bezpečnostních složek. V dnešní dobe se v ju-jutsu nejenom boxuje, ale jede se i lowkick, dokonce mají vlastní závody ve fullkontaktu. Pak je hodně různých jiných sebeobranných systému odvozených od ju-jutsu, kde mají fullkontakt a je pouze na rozhodnutí jednotlivce jestli v tom chce závodit pak maji různé semikontakty, atd.. Ale to ty nemůžeš vědět protože nemáš rozhled nežiješ v tom, takže se zde vyjadřuješ k věcem, kterým absolutně nerozumíš. Nedokážeš což si dokázal a všimli si toho i jiní rozlištit sport a sebeobranu na ulici. Takže na ulici má boxer a jiujitska podobné šance. Mohl bych se o tom rozepsat více, ale to pro tebe nemá význam :wink: . Budu se tady opakovat, ale ty a tobě podobní tady ničí diskuzi svojí neznalostí a nekompetentností :wink: :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod milrach » úte 10. dub, 2018 13:53

vidím to podobně, souhlas.
Box je úderovka s top prací rukou, o tom žádná, efektivnost vysoká. Taky se ale může stát, že třeba dobrý Judista se direct útoku vyhne, praští s tebou o zem a nasadí ti škrcení... A ty pokud neomdlíš, tak už neuděláš vůbec nic.
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » úte 10. dub, 2018 14:18

milrach píše:vidím to podobně, souhlas.
Box je úderovka s top prací rukou, o tom žádná, efektivnost vysoká. Taky se ale může stát, že třeba dobrý Judista se direct útoku vyhne, praští s tebou o zem a nasadí ti škrcení... A ty pokud neomdlíš, tak už neuděláš vůbec nic.
Pozname priklady, kedy sa s judistu stal dobry MMA zapasnik, ktory ukazal svoje kvality, o tom nikto nepochybuje. Ale to sme uz offtopic, kedze temou je aikido a jeho vykastrovanost od akejkolvek konfrontacie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » úte 10. dub, 2018 18:11

cohen píše:
milrach píše:vidím to podobně, souhlas.
Box je úderovka s top prací rukou, o tom žádná, efektivnost vysoká. Taky se ale může stát, že třeba dobrý Judista se direct útoku vyhne, praští s tebou o zem a nasadí ti škrcení... A ty pokud neomdlíš, tak už neuděláš vůbec nic.
Pozname priklady, kedy sa s judistu stal dobry MMA zapasnik, ktory ukazal svoje kvality, o tom nikto nepochybuje. Ale to sme uz offtopic, kedze temou je aikido a jeho vykastrovanost od akejkolvek konfrontacie.

Cohene, ono to je o lidech.
V zásadě to je jedno :) - pokud se vlezeš do ranku povolených pravidel a tvůj osobní styl je přiměřeně účinný, může fungovat leccos. Jistě si pamatuješ na Fjodora Jemeljajenka - nad jeho úderovkou ze samba se boxeři usmívali a kroutili hlavou - než se mu dostali pod ruce. Nebo Semmy Shilt, jehož práce rukama měla k boxu dost dlouho daleko. (Je ale fakt, že i oni časem ten box přidali...je prostě efektivní...a spousta Evropanů v MT práci rukama nahrazuje evropským boxem, je propracovanější).

Pokud jde o aikido, zatím mne nikdo nepřesvědčil, že tak jak se vyučuje (z 99,9 %), může fungovat - ať již v ringu, nebo v sebeobraně. Příliš se vzdálilo - má k boji stejně daleko, jako taiči k sanda. Ano, hodně se ukazují funkční prvky...které jsou však společné s jinými BU a nejsou jen *jeho*.

No, a můj osobní náhled k aikidu se dá vyjádřit citátem z Kingdom of Heaven:

*konat svatě...to znamená být odvážný při obraně těch, co se sami bránit nedokáží.* Aikido neučí bránit ostatní a jen málo sama sebe. A i to málo, co zůstalo, je stále více vyhryzováno cinkotem prázdných frází. Aikido je dnes umělecké pohybové umění blízké tanci...stejně jako je taiči blízké zdravotní gymnastice :)
Ale abych nebyl jen škarohlíd - ono stačí málo, otevřít oči, přijmout jiná paradigmata a i z aikidoku může být fighter. Jen mu ti ostatní řeknou, že sešel z pravé cesty :lol:
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » úte 10. dub, 2018 18:50

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:09, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » úte 10. dub, 2018 19:52

wasdrakkar - Aikidó můžeš cvičit tak jak chceš. A nerozchází se to z jeho filozofií. Ty jsi kacíř ! Na hranici s tebou !

Ještě jsem neslyšel o tom, že by zrovna aiki bylo svobodomyslné v technikách, provedení nebo filosofii a už vůbec ne ke vztahu k okolnímu světu.
Ale pokud jsi členem nějaké společnosti, klubu apod., která má tento náhled pro mne zajímavý aspekt. Že by svět aiki nebyl jen černobílý a uniformní ? Projevuji zájem...hledám něco, co budu moci tak za tři čtyři roky provozovat.

Ale máš pravdu, nejsem odborník na aiki. Jen jsem jich pár potkal bez toho, aby na mne udělali dojem. Ty jsi možná první, kdo o tom umí otevřeně mluvit. Většinou ani tohle neumějí. Nevím proč.

O dokonalém *Vstupu*...to je kus mytologie BU... :)

V karate je podobná chiméra - diae (útok do protipohybu), nebo jak se to sakryš píše. Je to idea, která se v zápase naplní tak v jednom ze sta nebo více případů a pak se o tom dlouho mluví. Na tohle se nedá (v touze po absolutní dokonalosti) spoléhat. Reálný fight je 99% o neperfektních technikách a nasazení - přikládat význam *třešince na dortu* v BU je zvláštní.

Tím nechci říci, že *vstup* se nemá cvičit - stejně jako diae existuje a občas se zadaří - ale je to cíl, na který by ses neměl upínat - jen se k němu přiblížit. Jen můj názor, nenutím ti ho.

Off topic - Krav Maga je jeden obrovský slepenec přejatých technik (zapomeň na urban legend o maďarském židovi z Bratislavy) z jujutsu, defendu, samba apod. - prostě ze všeho, s čím se to setkalo a hodilo se to a odkud kde který imigrant do Izraele přišel. Na tom nic zlého není - jen o tom *košer* KM guys neradi mluví :lol:.

A každý instruktor nebo klub si tak trochu jede po svém, protože se to v celém objemu nedá naučit a každých pár let zavane *svěží vítr*. Naprostý opak aikida, KM je extrémně flexibilní...ve všem. Včetně názorů na to, co je správné.

V konečném důsledku to tak špatné není, protože výcvik bývá často vyplněn kontaktem a je tendence se vracet k funkčnosti. Není to tak zkostnatělé a hodně kraverů jako dodatek má právě box, karate, BJJ...on suchý výcvik H&H bývá docela otrava. Rozhodně se ti lepší nevyhýbají srovnání s něčím jiným. Zase opak aikida.

A teď zase do mne - já tě aikidoku útočit naučím ! :lol:
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » úte 10. dub, 2018 21:02

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:09, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » stř 11. dub, 2018 7:48

Niektori ludia nepochopili, ze ich referencia neznamena nic. Nikdy ich nikto nevidel bojovat, s rukavicami ci bez nich. Nechapu, ze nic z toho co napisu, nema vahu, kym to co tvrdia, nepreukazu.

Priklad: ked nieco napise Ucrop, majster Slovenska v K1, maratonec a sparing Tommyho Kida, ktory si pracne obehal vacsinu klubov a systematicky konfrontoval jednotlive styly, skoly a metodiky, tak to ma vahu. Velku vahu. Na tomto fore je malo ludi, ktori by mohli napisat nieco s vacsou vahou.

Ked nieco napise filozofujuci anonym, aj keby to bolo neviem ako krasne, je to zaujimave presne do tej miery, co je za nim ako osobou. V tomto jedinom pripade som ochotny uznat, ze "je to o cloveku".

A na zaver uz tradicne, prajem svojim nepriatelom, aby trenovali aikido, cim viac, tym lepsie. Makajte! Do umoru!! :mrgreen:

PS: kazdy kto tvrdi, ze ho aikido naucilo padat, by si mal ist zaliezt na boulder. Ze ci mu to bude fungovat aj pri nahlej strate kontroly 2 - 3 metre nad zemou po rychlom volnom pade.
Ale ak ste trenovali pady aspon takto, nemal by byt problem... https://www.youtube.com/watch?v=Q7gPe34WUR8
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » stř 11. dub, 2018 11:04

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:09, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod hellas » stř 11. dub, 2018 18:03

geneticy píše: Jistě si pamatuješ na Fjodora Jemeljajenka - nad jeho úderovkou ze samba se boxeři usmívali a kroutili hlavou - než se mu dostali pod ruce. :


To by mě zajímalo, jací boxeři se mu dostali pod ruce? Vim, že spároval s Lebeděvem a držel se. Nicméně Fjodorova úderovka je boxerská :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » stř 11. dub, 2018 18:38

hellas píše:
geneticy píše: Jistě si pamatuješ na Fjodora Jemeljajenka - nad jeho úderovkou ze samba se boxeři usmívali a kroutili hlavou - než se mu dostali pod ruce. :


To by mě zajímalo, jací boxeři se mu dostali pod ruce? Vim, že spároval s Lebeděvem a držel se. Nicméně Fjodorova úderovka je boxerská :wink:


...pořád je na něm vidět sambo. Mrkni se na jeho highlights...https://www.youtube.com/watch?v=eYhFVXpTRvg - je běžné, že protažený úder - protahuje je více než v boxu - je vlastně jen přípravou na nějaký takedown pokud to je možné - nejde zpět do výchozí pozice, krytu nebo druhého úderu, úderové kombinace jako takové u něj vidíš vzácně.
Tím samozřejmě neříkám, že neumí boxovat !*** Pokud ty v tom vidíš box, já v tom vidím rukopašnyj boj. Nevylučuje se to. Pro srovnání boxeři v MMA https://www.youtube.com/watch?v=hoRdJodEWVw. Je vidět rozdíl, co je pro koho primární.
Co mám na mysli je toto - https://www.youtube.com/watch?v=n8yf_Ttyh7s - úderovka samba. Ta může boxera ve vícedimenzionálním boji překvapit. Třeba i v té věci, že namísto klinče je běžnější takedown a k tomu ty údery jsou přípravou.
V čistém boxerském ringu to samozřejmě moc poznat nepůjde...O nic více mi nešlo.

Ale asi máš pravdu - nimráme se v hloupostech :) A možná jsem se taky blbě vyjádřil.

*** já oko na box nemám, ale fandové boxu (a ani nemusejí být boxeři) dokáží prý poznat i školu, ze které borec pochází.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » čtv 12. dub, 2018 11:05

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:10, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod jarmuk » čtv 12. dub, 2018 13:41

Přidám k pádům.
Dokud si to nevyzkoušíš, tak nemůžeš říkat, že nefungujou. Mě pády několikrát pomohly. Padám už 40 let, nejdříve judo a pak i aiki.
Třeba mě srazil pán na přechodu, díky pádům jsem nedostal do hlavy o kapotu a ani o silnici. Ze stromu to taky pomohlo. Prostě víš co máš udělat, abys sis neublížil a děláš to automaticky.
Jinak souhlasím s tím, že většina aikiďáků není moc do praxe, ale nevěřím, že to je stylem. Spíš těma lidma, prostě se nechtějí a nepotřebují prát ani v ringu. Já se mezi aiki nepočítám, nikdy jsem nedělal pásky a tak nikdy nebylo čím se vytahovat. Ale aiki musím bránit, občas si zacvičím. I když dost často mám pocit, že lidi co učí by si měli vyzkoušet co je reálný boj, nebo zápas. Na druhou stranu spousta pohybů se učíš jen jako průpravu a to jak v číně, tak v judu. i v klasickém zápase máš nějaké gymnystické prvky. Za mne je aki o principech, techniky jsou až za nima.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » čtv 12. dub, 2018 20:43

[quote="geneticy"]wasdrakkar - Aikidó můžeš cvičit tak jak chceš. A nerozchází se to z jeho filozofií. Ty jsi kacíř ! Na hranici s tebou !

JO dokonalém *Vstupu*...to je kus mytologie BU... :)

V karate je podobná chiméra - diae (útok do protipohybu), nebo jak se to sakryš píše. Je to idea, která se v zápase naplní tak v jednom ze sta nebo více případů a pak se o tom dlouho mluví. Na tohle se nedá (v touze po absolutní dokonalosti) spoléhat. Reálný fight je 99% o neperfektních technikách a nasazení - přikládat význam *třešince na dortu* v BU je zvláštní.

Tím nechci říci, že *vstup* se nemá cvičit - stejně jako diae existuje a občas se zadaří - ale je to cíl, na který by ses neměl upínat - jen se k němu přiblížit. Jen můj názor, nenutím ti ho.

Tak tohle není pravda, toto je jedna z domén sportovního karate, to že to nevidíš na okresním přeboru neznamená, že to neexistuje. Opak je pravdou špičkoví karatisti to zvládají, ano není jich mnoho, ale někteří ti to dají i víckrát za závod. U některých to vidím opakovaně během závodního období, takže to není žádná náhoda :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pát 13. dub, 2018 18:04

Ostatní mi to asi neodpustí - ale což. :roll:

Na kumite nechodím, souboj dvou karatistů podle pravidel většiny soutěží dost připomíná podobný věcičky v taekwondo. Lineární taktika na vzdálenost 5 m (pořád se posunují v jedné lajně), když se ozve wazári tak ztuhnou...nebo něco udělaj a čekaj, až to někdo zařve.
V lineárně pojatém boji, i kdyby byl sebetvrdší, k diae dochází, protože si na sebe naběhnou a ten, kdo nedá pozor, to slízne. 99% diae jsou pak z maegeri (front kick nebo...dokonce ze stop kick :), což je opravdu legrační). Ruce v akci téměř nevidíš, občas tak ještě kizami nebo gjaku...jenže zásah hlavy...záleží na soutěži a stylu...není bodován.
Proto se borci (a můžou být mezi nimi i dobří fighteři, o tom to není) mydlí na vzdálenost 2-3 metrů s velkým množstvím poskakování s rukama u pasu. Nějaká oku lahodící kombinace něčeho s něčím...vzácnost.

Ano, existují reálnější soutěže...ale mám podezření, že jsou inspirovány sanda. Koncekonců, v K-1 jsou karatisti taky, jen to pak vypadá s nimi jinak.

Teď neurážím karate jako takové - mám pár přátel, kteří dělají šotokan a když přijde na věc, umí se do toho opřít. Ale mají na sportovní kumite podobný názor. Jenže, když přijde na věc, zapomenou na to :) Karate je nástroj k boji jako každý...a blbost jej takto uměle vykleštit.

Pokud je kumite bráno trošku přirozeně nebo jde o cross sparring, vypadá to úplně jinak - pohyb borců je spíše kruhový, když už jsou v kontaktu, snaží se o press, vzdálenost je mnohem kratší, výměny častější, taktizování má opačnou premisu - napřed bouchnout, a pak se starat o body...

Já osobně karate velice rád, začínal jsem s ním ! Takže mne nemůžete podezřívat z averze proti němu.

Mrkněte se na tohle ... https://www.youtube.com/watch?v=R3OgpLmtQuE

Dost jsem se tomu nasmál, protože ten streetfighter měl asi jemnou a něžnou náturu...já tam viděl asi 20 promarněných příležitostí z jeho strany, jak tu věc ukončit jednou provždy. Při tomto rozdílu vah...jsem zvědav na to, co na to řekne Ucrop :D , ten má striking v krvi :D
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron