Aikido účinnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ChongLi » sob 14. dub, 2018 13:52

ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

 

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » sob 14. dub, 2018 17:15

ukropcany píše:
geneticy píše:Dost jsem se tomu nasmál, protože ten streetfighter měl asi jemnou a něžnou náturu...já tam viděl asi 20 promarněných příležitostí z jeho strany, jak tu věc ukončit jednou provždy. Při tomto rozdílu vah...jsem zvědav na to, co na to řekne Ucrop :D , ten má striking v krvi :D

Moje nervy... :roll: To je strašný shit. Tá cica vrieska ako zmyslov zbavená, fakt mi to liezlo na nervy... :evil: Behá okolo neho ako lolo, to by som aj chápal, keby ten chlapec nebol čistý impotent. Že streetfighter... :lol: Ja viem, že uskákaného karatistu naháňať v telocvični je otrava, ale aby si o hlavu menšiu babu nevedel zavrieť do rohu a tam ju zarezať? :roll: Pri každej tej frčke, čo od neho dostala otočil hlavu na druhú stranu... Normálne z nej mal tiky... :lol: Ona sa k nemu len pohla a on ucukol... :roll: No strašné niečo... Pozerám na tom ich kanáli aj ďalšie "real fighty"... :lol: Kde tých ľudí berú? To je nejaké miestne panoptikum?


Karate champion LUCIA KOVACIKOVA (for ex. https://www.youtube.com/watch?v=5kxboq7hELw) vs streetfighter MARTIN DUDAS...
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » ned 15. dub, 2018 9:16

ukropcany píše:Škoda jej na to karate... Pri hentej trapárni nevyužíva svoj potenciál... To uramawashi má ale pekné... Môže byť...

Jak říkám, je to o lidech :) Technicky a fyzicky je na tom velice dobře, ale s tím streetfighterem ... co ji k tomu vedlo ? :? Marně uvažuji...asi to bylo divadlo, které mělo dokázat rovnocennost sportovního karate s nějakým víceúčelovým stylem (v tomto případě streetfight), což je úplná bláhovost. Co bude příště - porovnání s přesně zaměřenými a sofistikovanými styly (box, MT) ? Nebo s nějakým H&H ? Ani to nemůže fungovat...

Potenciál co je v ní samozřejmě ve sportovním kumite nevyužije, ale kdyby přidala kapku grapplingu a upravila taktiku*** - mohla by se v ženském MMA prosadit.

*** ono je někdy těžké sportovní karatisty odnaučit zlozvyky z tělocvičny s neomezeným prostorem. Ještě více to platí o taekwondo. Jistě to znáte - 10x poskočit metr sem, metr tam než je nějaká akce, po akci se ihned odpoutat se ztrátou kontaktu/kontroly apod.
V ringu nebo v kleci to je pro ně dost fatální zkušenost - i méně zkušený fighter dokáže natlačit oponenta do provazů nebo do rohu a omezit jeho pohyb. Ve streetfightu k tomu přispívá i fakt, že pod nohama nemusí být nic rovného a člověk se musí pod ně koukat...
Když jsme u aikida - tam je to úplně totéž...po této stránce.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » ned 15. dub, 2018 10:54

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:10, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » ned 15. dub, 2018 13:37

wasdrakkar píše:Jenže, ona nedělá MMA, dělá Karate, protože chce, protože jí příjde lepší. Já taky můžu být dobrý hráč na mandolínu, ale mě baví klavír, více mě sedí a mám ho rád.


To přece nikdo nezpochybňuje. Jen říkám, že při svém talentu se zmůže i na jiné věci. Nebuď zase tak nedůtklivý, to nesvědčí o harmonii tvého KI s vesmírem. :lol:
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » ned 15. dub, 2018 14:00

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:10, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » ned 15. dub, 2018 20:29

geneticy píše:Ostatní mi to asi neodpustí - ale což. :roll:

Na kumite nechodím, souboj dvou karatistů podle pravidel většiny soutěží dost připomíná podobný věcičky v taekwondo. Lineární taktika na vzdálenost 5 m (pořád se posunují v jedné lajně), když se ozve wazári tak ztuhnou...nebo něco udělaj a čekaj, až to někdo zařve.
V lineárně pojatém boji, i kdyby byl sebetvrdší, k diae dochází, protože si na sebe naběhnou a ten, kdo nedá pozor, to slízne. 99% diae jsou pak z maegeri (front kick nebo...dokonce ze stop kick :), což je opravdu legrační). Ruce v akci téměř nevidíš, občas tak ještě kizami nebo gjaku...jenže zásah hlavy...záleží na soutěži a stylu...není bodován.
Proto se borci (a můžou být mezi nimi i dobří fighteři, o tom to není) mydlí na vzdálenost 2-3 metrů s velkým množstvím poskakování s rukama u pasu. Nějaká oku lahodící kombinace něčeho s něčím...vzácnost.

Ano, existují reálnější soutěže...ale mám podezření, že jsou inspirovány sanda. Koncekonců, v K-1 jsou karatisti taky, jen to pak vypadá s nimi jinak.

Teď neurážím karate jako takové - mám pár přátel, kteří dělají šotokan a když přijde na věc, umí se do toho opřít. Ale mají na sportovní kumite podobný názor. Jenže, když přijde na věc, zapomenou na to :) Karate je nástroj k boji jako každý...a blbost jej takto uměle vykleštit.

Pokud je kumite bráno trošku přirozeně nebo jde o cross sparring, vypadá to úplně jinak - pohyb borců je spíše kruhový, když už jsou v kontaktu, snaží se o press, vzdálenost je mnohem kratší, výměny častější, taktizování má opačnou premisu - napřed bouchnout, a pak se starat o body...

Já osobně karate velice rád, začínal jsem s ním ! Takže mne nemůžete podezřívat z averze proti němu.

Mrkněte se na tohle ... https://www.youtube.com/watch?v=R3OgpLmtQuE

Dost jsem se tomu nasmál, protože ten streetfighter měl asi jemnou a něžnou náturu...já tam viděl asi 20 promarněných příležitostí z jeho strany, jak tu věc ukončit jednou provždy. Při tomto rozdílu vah...jsem zvědav na to, co na to řekne Ucrop :D , ten má striking v krvi :D


No nevím, někde jsi psal, že si dělal karate, ale to asi, bylo hodně dávno, že jo :D . Takže jdeme na to, ano karatisté se pohybují i lineárně, ano hlavně ti co neumějí uhnout do strany :D , ale to neznamená, že všichni. No co se týče Diae, tak to je úplně mimo, to že někdo prohrává a má 2 vteřiny do konce a chce za každou cenu bodovat a naběhne si není žádné diae. Apropo maegeri a diae se mě podařilo jednou v životě, a to už bylo hodně dávno, ale taky jsem podle toho cvičil. U někoho jiného jsem to snad ani neviděl. Diae je, když se nadechneš k útoku a už máš dvě tečky v plešce chápeš ???. Opak tvého tvrzení je pravdou, právě ruce jsou v akci, hlavně gjaku někdy kizami z nohou je občas vidět mawashi, ale viděl jsem i yoko. Taktika na 5 m atd. ano je to na delší vzdálenost, ale zase to může být individuální někdo je útočný typ, takže tlačí, někdo se ti bude pohybovat na 2m2 bez ústupu a někdo se zase hýbe do stran ve větší vzdálenosti, někdo stojí jako sloup, někdo poskakuje minimálně, atd., není to dogma.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » pon 16. dub, 2018 15:05

No vidím, že spousta lidí vůbec neví co to je sportovní karate, mě je sympatická ta holčina z toho videa, i když to bylo nahraný, podle mě šlo o to představit různé styly, ale to nic nemění na tom, že to je skutečná bojovnice, stejně jako tento týpek.

https://www.youtube.com/watch?v=Oc92wWuOd74

https://www.youtube.com/watch?v=8M1CuOa2B2M
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 16. dub, 2018 15:53

Není to sice o aikidu...ale nevěděl jsem, že měl Fedor někdy seminář na Slovensku...

https://www.youtube.com/watch?v=X2lcYcZ-RrI
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ChongLi » pon 16. dub, 2018 16:14

Wile, je to dost strasne. Pod pojmem zenska bojovnice si predstavim spis tohle, a ne tamto vriskani a hopkani, proste tradicni styli v modernim pojeti jsou peklo pekel uplne odtrzene od realneho boje. Bud cvicim Kata a prerazeni desek (ok, trenuji ducha, tradici, a otuzovani tela) a nebo neco co je vyzkousene v nejakych klanich

https://www.youtube.com/watch?v=T6y1IdmW244

Pokud si myslis ze by ti tohle venku fungovalo.....
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod hellas » pon 16. dub, 2018 17:44

geneticy píše:Není to sice o aikidu...ale nevěděl jsem, že měl Fedor někdy seminář na Slovensku...

https://www.youtube.com/watch?v=X2lcYcZ-RrI


Ba, bylo to špicový :!:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 16. dub, 2018 18:49

hellas píše:
geneticy píše:Není to sice o aikidu...ale nevěděl jsem, že měl Fedor někdy seminář na Slovensku...

https://www.youtube.com/watch?v=X2lcYcZ-RrI


Ba, bylo to špicový :!:


Asi jo, on umí i učit, jeho škola samba je velice populární a prestižní. Tiše ti závidím ! :)
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 16. dub, 2018 19:28

ChongLi píše:Wile, je to dost strasne. Pod pojmem zenska bojovnice si predstavim spis tohle, a ne tamto vriskani a hopkani, proste tradicni styli v modernim pojeti jsou peklo pekel uplne odtrzene od realneho boje. Bud cvicim Kata a prerazeni desek (ok, trenuji ducha, tradici, a otuzovani tela) a nebo neco co je vyzkousene v nejakych klanich

https://www.youtube.com/watch?v=T6y1IdmW244

Pokud si myslis ze by ti tohle venku fungovalo.....


Jen taková úvaha...delší, ale já jsem ukecanej... :lol:

Já sice v zásadě proti kata a tameši nic nemám, ale jejich význam se v moderním karate změnil.

Z kata je separátní sportovní disciplína - jejich význam pro výuku boje (s příchodem fotek, videí a počtu škol) poklesl a jejich obsah považuji za extrémní varianty platných technik (ideální provedení, vyjádření cílů získaných kihonem - ale nikdo tak nebojuje).
Také došlo k rozpojení smyslu - správně zacvičená kata by měla vyjadřovat i osobnost bojovníka, to se žel vůbec nevidí. A ještě míň jich chápe smysl těchto sestav. Raději se koukám na to, jak si někdo cvičí volnou sestavu z technik, co skutečně používá (ne, co má nadrilované, to je rozdíl)...tam je poznat více.
Soutěže jsou naprosto O.K., ale bojovníka bych podle toho nehodnotil - to považuji v karate za systémovou chybu - přemnoho strašpytlů má pak vysoké technické stupně získané gymnastikou nikoliv praktickou dovedností v aplikaci toho, co umí.

Samozřejmě, toto nelze brát jako paušál - mnoho dobrých bijců kata cvičí a jde jim to. To není fyzická vada, že se jim to líbí a že jsou v tom dobří. Jsem ale proti tomu, aby jako hlavní...bylo vyzdvihováno to vedlejší.

Tameši mi připadá jako cirkusové představení - experti jsou však na to v taekwondo. Umí sice přerazit cihlu, ale 75kg pytel jim při kombinaci doláme zápěstí...on se cíl totiž v realitě pohybuje a nečeká, víme ? Tameši by mělo nejen otužovat ale také učit kontrole úderu. Jenže se z toho stala exhibiční činnost.
Já také umím *rozezvonit* holými pěstmi hliníkovou branku na házenou aniž bych si ublížil, pěknej rachot..nebo zhasnout svíčku pomocí gjakucuki - a co z toho ? Je to jen sranda pro kámoše...a nováčky.

To je k tomu *hodně dávno* od willa. Principy se nemění...nemusím ochutnat hovno, abych poznal, že když něco vypadá a smrdí tak, že to hovno je.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » úte 17. dub, 2018 8:51

ukropcany píše:
ChongLi píše:Wile, je to dost strasne. Pod pojmem zenska bojovnice si predstavim spis tohle, a ne tamto vriskani a hopkani, proste tradicni styli v modernim pojeti jsou peklo pekel uplne odtrzene od realneho boje. Bud cvicim Kata a prerazeni desek (ok, trenuji ducha, tradici, a otuzovani tela) a nebo neco co je vyzkousene v nejakych klanich

https://www.youtube.com/watch?v=T6y1IdmW244

Pokud si myslis ze by ti tohle venku fungovalo.....

Ty brďo... 8O Dobre si dali! 8O Drsňáčky obe! To by bolo porovnanie s tou karatistkou... :lol: 15 sekúnd a KO... :roll:

Anooo, go Medojed! :D ...alebo si staci pustit akykolvek zensky zapas z UFC, Bellatoru, XFN... tam su bojovnicky. Ale ano, vsetky zeny ktore tuzia po falosnom sebavedomi, ktore im ochotne poskytnu na treningu aikida, pokojne ho trenujte. Len sa potom necudujte.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod will » úte 17. dub, 2018 11:36

ChongLi píše:Wile, je to dost strasne. Pod pojmem zenska bojovnice si predstavim spis tohle, a ne tamto vriskani a hopkani, proste tradicni styli v modernim pojeti jsou peklo pekel uplne odtrzene od realneho boje. Bud cvicim Kata a prerazeni desek (ok, trenuji ducha, tradici, a otuzovani tela) a nebo neco co je vyzkousene v nejakych klanich

https://www.youtube.com/watch?v=T6y1IdmW244

Pokud si myslis ze by ti tohle venku fungovalo.....


Jo je to bojovnice a nemám pochyb, že by jí to venku fungovalo, od této úrovně to funguje. Ty holky super, ale ty jsou dobré zase v tom čem dělají. A o tom to je, kdyby každý dělal jenom x-box, tak by to byla trochu nuda. Je třeba pořád brát v úvahu, že karate není jenom sport, ale i bojové umění, to je právě ten problém, že to někteří lidé nedokáží rozlišit. To, že na tom videu jak říkáš vříská ono to je něco jiného, ale to je jedno a hopká, to neznamená, že by hopkala i v reálném střetu. Na běžného člověka to ani nepotřebuje, protože má takovou rychlost oproti běžnému člověku, že může reagovat obyčejným posunem, úhybem, atd., nebo ti zaútočí z místa takovou rychlostí, že normální člověk nemá šanci reagovat. Je to prakticky špičková atletka, tréninky 2-3 denně atd. Co se týče kata, přerážení, atd., tak je to pořád karate a nelze to od kumite rozlišovat, i když jsou to co se týče kata samostatné sporty (přerážení je sport v rámci taekwondo). Od brzké specializace na kumite nebo kata se dávnou odstoupilo. To by bylo na samostatnou diskuzi.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ChongLi » úte 17. dub, 2018 12:45

To will
Prerazeni veci a trenink na stromech a kamenech byl drive beznou soucasti treninku karate,
https://www.youtube.com/watch?v=R0BgueULIo0

takze techniky fungovali az od momentu co bylo vytrenovano telo ze toto zvladne a vydrzi (a to jeste pokud clovek znal vyznam technik, ktery uz se davno ztratil). Dokud neni telo dostatecne zoceleno, jsou techniky venku proti skutecnemu oponentovi nepouzitelne. Takze pokud se body conditioning a prerazeni necvici denne, jsou vsechny pohyby jen divadlo.

Z technik se vybrali veci z kat boje proti vice oponentum (pohyb do strany, kdy je protivnik jinde nez prede mnou), pridalo se hopkani a jeceni, zapomelo se co vlastne bylo smyslem kata (solo trenink technik ktere se normalne cvicili v paru, ale byli pro lidi co ty pohyby znali ze sparingu - neco jako kdyz si mma zapasnik cvici sam nastup pro takedown nebo stinovani, a umeli kazdy pohyb aplikovat, a ne to jen opakovat jako divadlo bez vyznamu, kdy se uchopy a strhy prezentuji jako udery ci bloky, a spousta dalsich bludu). To je take duvod proc se lide jinak pohybuji v kata a jinak ve sparingu, protoze puvodni smysl technik se proste davno ztratil.

A protoze asijsky system je ze co uci ucitel se proste opakuje a respektuje, uci se dnes proste to co se uci - bludy. A jakmile praktikant nastoupi proti skutecnemu figterovi kde se proste techniky trenuji bojem v ramci pravidel systemu - jen co je funkcni, tak skoncili (a nebo museli zmenit svuj trenink, z karate si vzali par veci, ale trenovali uz uplne neco jineho a jinak, viz Machida, Bas Rutten, atd.). No a nebo se pohybuji ve svem pisecku s cernyma paskama a placaji se po ramenou jak ze se dnes na treninku zapotili.

Uprime opravdu neverim tomu ze puvodni karate nemelo souboje, a ze ty souboje byli o tomhle hopkani sem tam a jeceni. Ale puvodni karate bylo neco jako bylo stare jiujitsu, ze ktereho se v ramci pravidel vyprofilovalo dnesni BJJ nebo Sambo.

A o jednu restauraci karate se pokusil jiz Oyama, kdyz prohlasil ze to co cvici spousta skol je jiz paskvil a jednu po druhe proste vymlatil. Bohuzel to byl Korejec, takze jeho pohled Japonci dlouho vubec neakceptovali.

Ale to uz zase odbihame nekam jinam.
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » úte 17. dub, 2018 16:46

ChongLi --- ono to je těžké a každé BU prochází vývojem. Pokud není to není korigováno praxí ve formě sparringu, srovnáváno s jinými systémy v praxi (crossparing) nebo nemá výkonnou sportovní verzi (box,x-box, MT apod.), dochází zákonitě k degradaci směrem k Umění...bez podstaty. Ta se pak ztrácí.

Koukněte se na toto:
https://www.youtube.com/watch?v=izwYg4lql3Y
Co se stalo z TK za 70 let.
První část je poměrně známý fight TK vrs. MT - novější věc. A končí to ukázkou zápasů s chrániči se starých dob.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » úte 17. dub, 2018 17:01

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:11, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » stř 18. dub, 2018 8:31

geneticy píše:ChongLi --- ono to je těžké a každé BU prochází vývojem. Pokud není to není korigováno praxí ve formě sparringu, srovnáváno s jinými systémy v praxi (crossparing) nebo nemá výkonnou sportovní verzi (box,x-box, MT apod.), dochází zákonitě k degradaci směrem k Umění...bez podstaty. Ta se pak ztrácí.

Koukněte se na toto:
https://www.youtube.com/watch?v=izwYg4lql3Y
Co se stalo z TK za 70 let.
První část je poměrně známý fight TK vrs. MT - novější věc. A končí to ukázkou zápasů s chrániči se starých dob.

S prvou castou nemozem nesuhlasit. Ze TK s MT prehra zo zasady, tiez. Ale video tiez dokazuje, ze TK zostalo rovnake ako ked ho zakladali. Sice sa nam snazia nahovorit, ze bolo predtym lepsie, ukazuju nejake stare zabery, ale ja na nich vidim snad este horsie prevedenie rovnakych technik, ktorych funkcnost sa snazili pred tym spochybnit.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » stř 18. dub, 2018 17:09

cohen píše:
geneticy píše:ChongLi --- ono to je těžké a každé BU prochází vývojem. Pokud není to není korigováno praxí ve formě sparringu, srovnáváno s jinými systémy v praxi (crossparing) nebo nemá výkonnou sportovní verzi (box,x-box, MT apod.), dochází zákonitě k degradaci směrem k Umění...bez podstaty. Ta se pak ztrácí.

Koukněte se na toto:
https://www.youtube.com/watch?v=izwYg4lql3Y
Co se stalo z TK za 70 let.
První část je poměrně známý fight TK vrs. MT - novější věc. A končí to ukázkou zápasů s chrániči se starých dob.

S prvou castou nemozem nesuhlasit. Ze TK s MT prehra zo zasady, tiez. Ale video tiez dokazuje, ze TK zostalo rovnake ako ked ho zakladali. Sice sa nam snazia nahovorit, ze bolo predtym lepsie, ukazuju nejake stare zabery, ale ja na nich vidim snad este horsie prevedenie rovnakych technik, ktorych funkcnost sa snazili pred tym spochybnit.


Cohen - o to mi nešlo. Mně je šumafuk, že ty techniky jsou horší či lepší - mně jde o to, že z těch starších čiší více bojovnosti :) Ta se ztrácí...ty kecy jsem k tomu neposlouchal, takže můžeš mít pravdu...
Uznávám, že každý vidí ve videích, co sám chce vidět :) a to může být zavádějící. Abych se přiznal :oops: , mám také malou sbírku aikido videí - ale neber mne za úchyla. :lol:

"Ze TK s MT prehra zo zasady"...to jsem snad nikde neřekl ? Ale také musím říci, že efektivita výcviku a praktičnost je na straně MT. Pak je to samozřejmě o lidech a jejich schopnostech. Zvláště v BU/BS není nikdy nic absolutního.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron