Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 25. čer, 2018 12:04

ukropcany píše:4cohen - väčšinou som nešiel 20, ale 28 km a hore som išiel 5:50 a dole okolo 5:20. Ale včera bolo chladnejšie a mal som dva dni pauzu, tak som si povedal, že to dám rýchlejšie, aj keď kratšie, a dobré to bolo...
No... vies, ako to je. Ked su skoro 30tky a zrazu sa ochladi o 10 - 15 stupnov, tak sa bezi paradne, aj ked ides nad svoje pomery. Zatial by som to na tvojom mieste nebral ako pismo svate. Skor sa skus opytat sameho seba, co ti prinasal dlhy vytrvalostny beh a ci ho chces fakt nahradzat nejakym hybridom aj za cenu vacsej unavy. Ak si to vyargumentujes, ok. Ak to naozaj prinesie vysledky, este lepsie. Ak skoncis pretrenovany... nuz... :twisted: 8) :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 25. čer, 2018 20:10

Ahoj,

absolvoval jsem malý obecní triatlo, celkem 23 účastníků, 400 metrů plavání, 21 km kolo a 3,5 km běh, výsledný čas - 1:31, taková první zkouška, plavu blbě, kolo jsem měl půjčený a běh už jsem moc neřešil. Ale paráda, moc se mi to líbilo , organizovala to kamarádka a vše super klapalo a navíc jsem nebyl vůbec rozbitej jako po silničních bězích. Už plánuju další s lepším tréninkem. Bohužel, musím už hodně omezovat klasické běžecké závody, mám po nich různé zranění , asi stáří :D :D

Nicměně s Košicema na 90 procent počítám
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 26. čer, 2018 7:01

ukropcany píše:Kúp si tú knižku... 8)
Mam asi 10 kniziek v kindli, co cakaju na svoj den, dalsiu uz ee. Co sa tyka publikacii o behu, uplne mi staci Born to run, autobiografia Scotta Jureka a Divaldov Kontrolovany trening. Dalsie vedomosti navyse by ma len frustrovali, lebo momentalne nemam z casovych dovodov v plane aplikaciu ani tych starych vedmosti, nieto este tych novych. Zo sportu je aj tak na prvom mieste silovka momentalne, ale, ak mas tip na nejaku knizku, pojednavajucu o zlepseniach pri bezeckom treningu 2x tyzdenne, co je teraz moja realita, sem s nou! :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 27. čer, 2018 9:12

ukropcany píše:Tak toto je práve tá knižka :mrgreen:

Chlapík práve radí opačne ako Dívald. Takže síce na jednej strane to vyvoláva zmätok, avšak na druhej môžem povedať, že dlhý pomalý beh mi dal síce vytrvalosť, ale aj stuhnutosť. Rýchly beh ma vie veľmi dobre uvoľniť a fantasticky sa prejaví aj pri pomalšom behu nečakane vysokým tempom pri ktorom sa stále cítim komfortne...

Tak pockaj. Treba behat castejsie a kratsie vzdialenosti, alebo staci behat menej a kratsie? :mrgreen:

Ale ano, pri bezeckom treningu 2x tyzdenne to uz nemoze byt len o vykluse, ak sa chcem aspon trochu zlepsit. Svaly potrebuju stimuly!
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 29. čer, 2018 7:19

ukropcany píše:
cohen píše:Tak pockaj. Treba behat castejsie a kratsie vzdialenosti, alebo staci behat menej a kratsie? :mrgreen:

Ako môžeš dať do takejto vety vedľa seba "treba" a zároveň "stačí"? :roll: 8)
Vidis, da sa to. 8) Ide o to, ze pri momentalnej skladbe treningu mi musi stacit beh 5 - 10km 2x tyzdenne, tak sa pytam, ci sa v knizke riesia aj tieto eventuality. Behat 4 - 5x tyzdenne a zlepsovat sa, to vie kazdy. Ale behat 2x tyzdenne a zlepsovat sa... :wink:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 29. čer, 2018 9:58

ukropcany píše:Určite. 2x si poriadne nalož a máš o progres postarané... O progres v rámci tohto objemu tréningu samozrejme...

To sa lahsie povie ako urobi 8) Pondelky mam tazku silovku, kde idem na progres v drepe, mrtvole a benchi. Je to priorita. Utorok regenerujem pondelnajsi masaker, takze len valec, mobilita. Streda lahka silovka + beh s intervalmi. Stvrtok lahka silovka s tazkymi celnymi drepmi, piatok lahka/stredna silovka (alebo volno), sobota volno (alebo funkcny trening), nedela dlhsi regeneracny beh/beh v kopcoch. Plus sezonne bicykel 2 - 3x do tyzdna do toho vsetkeho. Spomenul som nedostatok spanku? :mrgreen:

Riesenie... z dvoch dni volna musim urobit tri. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » sob 30. čer, 2018 20:25

Ukropcany: Dám vedet, az se zaregistruju
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 20. srp, 2018 7:38

Slusna statistika, aby som mal tempo 4:40, musim sa fakt snazit... dole kopcom. Ale uz som dal dole kilo a pol, takzke este bude zabava. :mrgreen: :? :lol:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » stř 22. srp, 2018 18:44

Ukropcany: To je velmi dobré. Respekt. Po lonským Sněžka - pRaha vím, že tyhle stafetaky jsou horsi nez maraton. Ja bohuzel laviruju se zdravim, pres leto angina, tri tydny vypadek, ted jsem mel uraz hlavy mensi, takze zase pauza...Košice nema smysl bezet, porad zacinam tenhle rok od znova...jeste mam zaregistrovane dve desitky letos, ale cekam casy mezi 53-55 minutami , jestli e dam alespon trochu do pohody...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » sob 01. zář, 2018 10:42

No já musím říct, že po stafetaku jsem druhý den nefungoval, po maratonu omezene ano:)) ale stafetak byla sranda, tým, proste dobry. Ted se snazim dat dohromady, pristi tyden mam takovou malou stafetku 2x6Km, jdu s takovou mladou nadupanou holkou, tak se snad trochu hecnu.:))
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 17. zář, 2018 7:22

Vcera padol novy svetovy rekord na Berlinskom maratone, Kipchoge za 2:01:39. Uz uz som sa rozhodoval, ze zacnem poriadne trenovat na ten stary rekord, ale po vcerajsku to uz balim... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale aby som nebol len pesimista, odbehol som si 8km v tempe 6:45 a priemernej tepovke 145bpm... to aby bolo jasne, v akych sra*kach sa moj beh momentalne nachadza. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 18. zář, 2018 7:03

Jedlo je momentalne aj moj problem, aj ked sa snazim dodrziavat intermittent fasting a jest od 1:30 - 19:30, napriek tomu mi vaha ide hore. Dovodom je vacsie zameranie na discipliny siloveho trojboja, kde som si pridal za poslednych 5 mesiacov +17,5 - 20kg na kazdu z disciplin, s ktorymi som fakticky az na par ojedinelych pokusov nemal nikdy do cinenia. Cize bench siel z 72,5 na 90kg, drep z 75 na 95kg, mrtvola z 115 na 135kg... a stale to vyzera, ze to este pojde hore, co je pri jednom treningu tyzdenne celkom pekny progres. Ostatne dni potom trosku smrdlam bulinu a beh, ale de facto idem na stupajucej vlne zameranej na jeden tazky trening, ktory potom (zatial uspesne) regenerujem cely tyzden.
Mal som podozrenie, ze ma tento typ treningu bezecky spomaluje, ale nie je to pravda, spomaluje ma fakt, ze malo beham. :D Akonahle mam aspon 3 bezecke treningy tyzdenne, vidno mierne zlepsenie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » sob 22. zář, 2018 11:09

Zavody: 6km - 28:59 - tempo 4:46, 11,2 km - 58:34 tempo 5:11, 6 km dobrý , ale tech 11 uz je slaby
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 24. zář, 2018 18:46

ukropcany píše:Na dôchodcu nie zlé... :wink:

Ja mám o 2 týždne tie Košice a už som zmenil cieľ z 1:30 na 1:35. Snáď sa ho podarí dosiahnuť :mrgreen: :roll: :lol: 8)


pristi rok chci novej osobak na vsech hlavnich tratich - od 5 km do 42 km. Malý ten, kdo má malé cíle!
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 25. zář, 2018 13:40

No ja v nedelu 9km za 1:07, ale dodajme, ze s kocikom, a jeden kilak chodzou kvoli terenu. A vecer ma pri telke vyplo o deviatej. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 09. říj, 2018 8:15

ukropcany píše:Na dôchodcu nie zlé... :wink:

Ja mám o 2 týždne tie Košice a už som zmenil cieľ z 1:30 na 1:35. Snáď sa ho podarí dosiahnuť :mrgreen: :roll: :lol: 8)
No cau dochodca, dal si to? Lebo bracho nedokoncil, dalsi kamos mal natrenovane pod 2 hodky a dal to za 2:20, karma bola zla!
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 09. říj, 2018 11:19

ukropcany píše:Karma bola asi ozaj zlá, lebo kamoš išiel pod 1:50 a dobehol 1:58...

No ale tí, čo sme sa chovali celý rok slušne :mrgreen:, sme na toto netrpeli a dali si osobáčik 1:32:58. Dokonca posledný kilometer tempo 4:09, takže spokojnosť. A to pri týždennom priemere pod 40 km! A pri váhe 91 kg :lol: :x :oops: 8O 8) :twisted:
Nah, to uz poznam, carovny cinsky xxlsized dedusko karmu nepotrebuje, lebo on sam je karmou. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Paradny vykon, to teda cumim! Len co doliecim priedusky, restartnem aj svoj trening. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 10. říj, 2018 9:21

ukropcany píše:
cohen píše:...carovny cinsky xxlsized dedusko karmu nepotrebuje, lebo on sam je karmou...

SLOVENSKÝ DEDUŠKO :idea: :idea: :idea: :roll: :lol: :twisted: 8)
Ano. :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 17. led, 2019 7:48

cohen píše: bench siel z 72,5 na 90kg, drep z 75 na 95kg, mrtvola z 115 na 135kg...
Update budovania zakladnej sily, bench je oproti septembru uz na 97,5kg, drep na 102,5kg a mrtvola na 145kg. A o dva tyzdne by som rad pridal 2,5kg v kazdej discipline, bude to pekne okruhle.

Beh tragicky, bol som si prvykrat tento rok v utorok vyklusnut 4km s juniorom v kociku... este som to nezabudol. :mrgreen:

Bezecke plany na tento rok: okrem obligatnych dvoch triatlonov ziadne.
Naposledy upravil cohen dne čtv 24. led, 2019 11:43, celkově upraveno 1
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 17. led, 2019 13:02

ukropcany píše:Ja sa len udržiavam, ale celkom to ujde. Tempo 4:30 mi nespôsobuje žiadne problémy, tie pravidelné šprinty od lampy ku lampe sa prejavujú...

A posilka? 20 klikov, 10 zhybov po behu a čau :lol: Ale asi to celkom stačí, lebo minulý týždeň som náhodou klinčoval s A-čkarmi a furt sa pýtali, že či mám v tom krku železné tyče, že ním nejde pohnúť... 8)

A-ckarom proste povedz pravdu, ze si skorodoval. :lol:

Kurnik, uz som davno nesprintoval, teraz sa skor vrham, lebo maly zacal chodit a niekedy treba zabranovat situaciam potencialne hroziacim predcasnou nominaciou na Darwinovu cenu. :mrgreen:

Ale zacal som opat liezt, normalne som nadviazal cca tam, kde som skoncil pred piatimi rokmi aj napriek 5kg plus. Teraz mam poctivych 88 kil a to som uz jedno vyzrate vianocne dal dole.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 26 návštevníků

cron