zase...

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

zase...

Příspěvekod Jayo » stř 10. črc, 2019 13:31

stale dostavaju na kokos, jeden za druhym. Co je horsie, ani jeden z nich sa nevedel kryt... proste uplny zaklad vo fighte. To by snad "majster" mal zvladat, nie? Prijde mi to, ako by ti typkovia nikdy dokopy nebojovali real fight.

https://www.youtube.com/watch?v=Efx19IKyzPA
https://www.youtube.com/watch?v=RwujtpdOEXQ
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

 

Re: zase...

Příspěvekod Jayo » sob 13. črc, 2019 13:01

https://www.youtube.com/watch?v=M8Oe1vmkcn8

nefunguje to, teda chlapa s vahovym rozdielom urcite neporazi ani niekto, kto dlho trenoval. Dokonca wing chun typek mal dovolene nemat rukavice, aby mohol pouzivat "pressure point" techniky. Nefunguje to, iba na amaterov, co sa nevedia bit. Cize, za mna to vychadza, ked vas napadne chlap, ktory je o 20-30 kil tazsi, a vie sa bit , bud streetfight alebo MMA, a to mu staci par rokov treningu, tak jedine ucinne bojove umenie je vediet rychlo behat a zdrhnut. Ziadne kungfu vam nepomoze, dostanete na kokos. A to este nepouzival wrestling a grapling techniky. S tymito hosami prehravaju aj "majstri" co to trenuju 20-30 rokov. Cize ovela lepsie na sebaobranu je trenovat 5 rokov MMA, nez 30 rokov kungfu. Ja som za bojove umenia, vyzera to dobre, na pohlad, a je to zdrave. Je to dobry relax a zivotny styl. Ale nech to nedoporucuju na obranu a este proti tazsim chlapom... to nieje prakticke proste. A hlavne takto vymit mozog zenam, ktore su este pri rovnakej vahe o 60% slabsie nez muzi. To je naprosto nefer, tie kurzy sebaobrany a bojovych umeni, kde uvedu zeny do iluzie, ze sa ubrania 80 kilovemu chlapovi. Neubrania, iba ak je to motak a nevie sa bit. Ak na nich vybehne priemerny bitkar, co prave casto taky utocia, tak proste dostanu na kokos, aj po 10 rokoch kungfu, alebo sebaobranych kurzoch pre zeny. Samozrejme pred opilcom sa obrania, na nieco to je. Ale nech ich neuvadzaju do iluzie, bez real sparingu a real combatu v ringu, sa neda ziskat skusenost v boji, alebo aspon par real street/bare fist fightov. Vsetci "majstri" tradicnych bojovych umeni maju ale jednu spolocnu vlasnost... takmer v zivote sa nebili, maju len telocvicnove kungfu. Ze boju sa treba vyhybat (s tym suhlasim), ale potom, ako sa chcu bit, ked nastane situacia kedy sa stretu uz neda vyhnut? Prave tam budete tie skusenosti potrebovat.
Som za to, aby sa tradicne styly poucili z MMA, co je napredovanie, a zaradili real sparing, a suboje, nech to akokolvek nasilne vyzera, v praxi bez toho potom neobstoja pred rvacom, co ma za sebou realne bitky. To iste - kata a karate. Ale ako dostavaju na kokos v realite tie "cierne pasy" co vedia perfektne vsetky katy, od MMA fighterov a poulicnych rvacov... a inak vela ludi co sa chce bit na ulici, agresorov, cvici prave MMA, thajsky box. Treba sa prisposobit, inak sa v realite neubranite.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron