escrima

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

escrima

Příspěvekod Anonymní » pát 10. zář, 2004 12:19

Lidi hledam Prazskej klub kde se uci escrima nebo jinej sistem boje nozem. Hacek je v tom ze, uz se venuju Taekwon-du a tohle chci jenom jako malej doplnek takze treninky jindy nez v utery a ctvrtek, a nekde kde bi trener akceptoval ze me moc neuvidi a financne me nezruinoval.
Abych to este upresnil fakt mi de jenom o techniky s nozem (plus sebeobrana proti nemu apod.) na nozbrojenej boj si vystacim s Taekwondem a par lowkickama :twisted: a jinym sfinnstvem :twisted: :twisted: :twisted:

ps.:klidne vychvalte svuj klub ja se stejne pridu podivat a objektivne to posoudim :P

skuste napsat vebovky, nebo kde, kdy a od kolika hodin se trenuje
dik vam moc
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Onion » pát 10. zář, 2004 12:34

Koukni na www.gunting.cz/sitra , tam je nože habaděj :wink:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 10. zář, 2004 13:46

Zdravím, také nemohu nez doporucit klub sebeobrany di pen shi.Vyučuje se tam jak boj nožem, tak tyčemi a neozbrojený boj.Vše vychází hlavně z filipínského kali.Osobně považuji tento klub za velmi dobrý.Pokud bys chtěl vědět něco víc , je tu čislo na šefinstruktora 602 831 431, nebo to zkus na stránkách www.dipenshi.cz

Ave
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod player » sob 11. zář, 2004 19:06

Anonymni:jde ti o sebeobranu proti nozi?Ty asi nejsi moc realista,vid ze ne? :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod chonglee » pon 13. zář, 2004 20:34

tady trochu pozor!to co zdejší školy prezentují na exhibicích a tedy zřejmě i při výuce se jen velmi vzdáleně podobá tomu co lze vidět např.na videu dannyho inosanta.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 22:39

Tady pozor. To co lze vidět na videu u Dana Inosanta se jen velmi vzdáleně podobá tomu, jak Dan Inosanto bojuje ve sparingu :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: escrima

Příspěvekod Anonymní » pon 13. zář, 2004 23:10

Anonymní píše:Lidi hledam Prazskej klub kde se uci escrima nebo jinej sistem boje nozem. Hacek je v tom ze, uz se venuju Taekwon-du a tohle chci jenom jako malej doplnek takze treninky jindy nez v utery a ctvrtek, a nekde kde bi trener akceptoval ze me moc neuvidi a financne me nezruinoval.
Abych to este upresnil fakt mi de jenom o techniky s nozem (plus sebeobrana proti nemu apod.) na nozbrojenej boj si vystacim s Taekwondem a par lowkickama :twisted: a jinym sfinnstvem :twisted: :twisted: :twisted:

ps.:klidne vychvalte svuj klub ja se stejne pridu podivat a objektivne to posoudim :P

skuste napsat vebovky, nebo kde, kdy a od kolika hodin se trenuje
dik vam moc
tak jestli jsi Honzík tak se domluvíme na tréninku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

escrima

Příspěvekod Anonymní » čtv 10. bře, 2005 16:54

Nevíte, neučí se někde v okolí Tábora, nebo Soběslavě escrima? Nebo Jiné, ne tak časté Korejské umění, chci začít cvičit a je mi 15, ale klasika mi příde jako nuda.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Toman » čtv 10. bře, 2005 17:58

to anonym: A hledas nezbytne bi trenéra?
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » čtv 10. bře, 2005 18:01

Do Tabora obcas jezdim,ale zadnou skolu escrimy ani WT/VT/WCH tam neznam .Escrima je filipinska a je spise pro starsi.Krome taekwonda se v Cechach prakticky nevyucuje jine korejske bu.Musado ma korejsky zaklad,ale o skole v Tabore nevim.O jedine skole hapkido vim jen v Praze.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod patrik » čtv 10. bře, 2005 18:17

severin píše:(...)Krome taekwonda se v Cechach prakticky nevyucuje jine korejske bu.(...)


Je to sice OT, navíc tomu tématu nerozumím, ale přez zeď se tu rozcvičujou kluci, kteří dělaj tangsoodo, vede je žák Jino Kima, kdo by chtěl kontakt, ať mi SZ ;) ... nebo zkusí rovnou tangsoodo@email.cz

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Toman » čtv 10. bře, 2005 20:09

A domnívám se že se vyučuje i Hwarangdo což se mě osobně docela líbí
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 11. dub, 2005 12:37

Pokud jseš z Tábora, tak se zkus domluvit s lidma od DIPENSHI, protoze ty tam někde v okolí pořádaj letní seminář. Nebo mrkni na jejich stránky, tam by měli mít nějaké podrobnosti.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 11. dub, 2005 23:56

severin píše:Escrima je filipinska a je spise pro starsi.

To je velmi zajímavý názor :lol: zkus se o něj podělit na diskuzi na dipenshi.cz určitě tam s ním zaboduješ :lol:
Jinak samozřejmě eskrima je jako každé bojové umění pro každého bez rozdílu věku tedy i pro mladé. Je fakt, že některým starým páprdům to jde často tak dobře, že jim mladý můžou leda závidět.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 12. dub, 2005 6:10

Tak paprda urcite nejsem.Mas pravdu,ze escrimu se muze ucit kazdy v ruznem veku.Zatimco tady to cvici hrstka lidi a snazi se o tvrdou sebeobranu ve svete je to show,kterou se bavi tisice lidi.Napr. v modern arnisu maji program i pro deti mladsi 12 let a maji extra stupne.V Dipenshi,jak jsem se dozvěděl na jejich foru,je vstupní věk 15 let.Ucit 15 lety kluky lamat vaz nebo se podrezavat natoz mlatit se ratanem samozřejmě jde,ale chce to trochu rozumu.
Naposledy upravil severin dne sob 04. čer, 2005 6:49, celkově upraveno 4
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 12. dub, 2005 6:15

severin píše:Ucit 15 lety kluky lamat vaz nebo se podrezavat natoz mlatit se ratanem chce trochu rozumu.Kazdopadne v nekterych systemech,jako modern arnis je program i pro mladsi deti,ktery je upraveny.


Jéžiš,tady mi mluvíš z duše.A nevztahoval bych to pouze na FMA......a možná ani na věk,ale na duševní vyzrálost.Ale to už bych chtěl asi moc..... :oops: :? :(
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 12. dub, 2005 6:15

Double post
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

For Severin

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 9:47

Dobry den,
rad bych Vas pozadal o sdeleni, kdy a kde trenujete sikaran rad bych zacal trenovat.
Dekuji a preji pohodovy den.
David
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 10:13

Sikaran je soucasti systemu IKAEF.
Oficialne se uci v Kosagymu www.ikaef.cz ut/ct 1830/2000
Neoficialne v Tigerteamu www.tigerteam.cz ut/ct 2000/2130
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 11:00

severin píše:ve svete je to show,kterou se bavi tisice lidi.

No já nevím,ale třeba Pekiti Tirsia mi jako show moc nepřipadá a ani ostatní FMA. Mě to spíš připomíná dost reálné bojové umění se svými specifiky. Ale to je asi věc názorů. Možná by se stálo juknout se na přehled různých stylů FMA jak maj na dipenshi webu a i trochu si tam pročíst něco o historii. Fakt se mi nezdá, že by se dnes z FMA dělalo nějaké show pro tisíce lidí :wink: to můžeš pak říc o každém bojovém stylu Taekwondem počínaje a BJJ konče
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron