Ryu Kyu Kobudo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Jendis » stř 20. dub, 2005 7:48

Zkusím odpovědět.....bo a sai byly nejpoužívanější zbraně proti samurajským mečům,bo byla také nejdostupnější a se sai bylo možno lámat jak bo,tak i katany(a používalo se také k házení,nebo jako kyj).Je to trošku více mimo obor mého zájmu,tak to jen zkouším.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod adho » pát 22. dub, 2005 9:31

so sai lamat bo?? neviem si do dost dobre predstavit :) By si musel byt INY manik, aby si dokazal urvat 3,5 cm hrube dubove drevo.

pre chozeho. Nestihol som kuknut Oshirovu stranku, hned sa na to vrhnem :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod adho » pát 22. dub, 2005 9:36

Je to tam :) Dakujem za tip
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 9:42

adho píše:so sai lamat bo?? neviem si do dost dobre predstavit :) By si musel byt INY manik, aby si dokazal urvat 3,5 cm hrube dubove drevo.

pre chozeho. Nestihol som kuknut Oshirovu stranku, hned sa na to vrhnem :)


®e si to neumíš představit neznamená,že to nejde :wink: 8) Netvrdím,že já to se sai dokážu---nedokážu(se sai necvičím)----ale třeba v šermu používáme také hole(a dubové,jasanové-a někdy i tlustější) a pár už jsem jich zlomil(dýkama,kordem,jinou holí).

PS-Jak tedy zní správná odpověď???
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod adho » pát 22. dub, 2005 9:50

Jendis: Mas pravdu, ked do niecoho dlho mlatis, tak nakoniec to urves :) Aj u nas sa podarilo polamat vselico (tonfy, nunchaku.... o bo a hanbo ani nehovorim)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 22. dub, 2005 10:00

No,dlouho.... :wink: -kolikrát i na první pokus-nechtěně-(a jasně,mohlo jít o vadu dřeva,špatné opracování...... 8) )
Heleď,to je zbytečný,tohleto......prostě to byla má odpověď,ale nevím,jestli správná??? :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod adho » pát 22. dub, 2005 10:05

http://www.yamanni-ryu.de/

check this :)
Choze to ASI berie tak,ze co lahko dostanes - to si nevazis. Tak nebudem prezradzat. Skus si to tam najst
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod adho » úte 03. kvě, 2005 14:48

to choze: Oshiro sensei robi okrem bo a sai este ake zbrane??
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod choze » stř 25. kvě, 2005 14:38

toshihiro oshiro robi shorin ryu a yamanni chinen ryu (tam patri bo a sai). Videl som jeho verziu tonfa jitsu - ale ide len o uplatnenie principov, ktore sa pouzivaju v bo a sai, tonfa nepatri do yamanni ryu, podobne ako aj ostatne kobudo zbrane. Zvysne zbrane totiz neboli nikdy systematicky rozvijane a spracovane do ucelenej podoby... bolo by to na dlhsie vysvetlenie... (nechce sa mi :) )
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod adho » úte 27. zář, 2005 11:21

koncom novembra bude v cechach seminar s R. Higom (8.dan kobudo). Viete nieco o tomto panovi?? Nikdy som o nom nepocul a celkom ma zaujima.

dalsia vec: co myslite, ktora zbran a jej modifikacia/nahrada je najpouzitelnejsia na realnu sebaobranu???
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 27. zář, 2005 14:35

adho píše:koncom novembra bude v cechach seminar s R. Higom (8.dan kobudo). Viete nieco o tomto panovi?? Nikdy som o nom nepocul a celkom ma zaujima.

dalsia vec: co myslite, ktora zbran a jej modifikacia/nahrada je najpouzitelnejsia na realnu sebaobranu???


teleskop?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 28. zář, 2005 21:23

choze píše:Ked uz tu takto adho nadhodil temu, mam pre vas taku "hadanku"
Preco si myslite, ze najviac povodnych kat sa zachovalo v ryu kyu kobudo s Bo a Sai? :)
Tesim sa na odpovede


Chvilku mě to trvalo než jsem na to přišel. Dvojí zákaz nošení zbraní na Okinawě, je má odpověď

RBR
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod choze » čtv 06. říj, 2005 7:23

asi ta sklamem, ale nie je to spravna odpoved, inak ked sa pozries vyssie a pozorne si to precitas, co tam bolo napisane, odpoved tam uz v podstate mas... (to len tak na okraj)
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod patrik » čtv 06. říj, 2005 8:08

choze píše:asi ta sklamem, ale nie je to spravna odpoved, inak ked sa pozries vyssie a pozorne si to precitas, co tam bolo napisane, odpoved tam uz v podstate mas... (to len tak na okraj)


Já myslím, že RBR moc nepochopil otázku, protože "odpověděl" na něco úplně jiného, řekl bych. Bez urážky.

Nebo, že bych to nepochopil já?

Jinak o "zákazu" nošení zbraní na Okinawě jsem si dooost zajímavého přečetl u chozeho na webu. Super info.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron