Hapkido

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Hapkido

Příspěvekod josefmlady » úte 12. dub, 2005 15:28

Dělá se někde v ČR Hapkido? Má s tím někdo skušenost. Já jen z televize . :D myslím, že se to jmenovalo nejlepší z nejlepších, a ten borec se jmenoval myslím Philip Rhee. V tom filmu předvedl docela dobré kousky a něco z něho čišelo. Dost silný charisma. Jinak jsem ještě viděl na Eurosportu 2 ukázky Hapkida, první stála za .....byla spíš taková trapná a ta druhá byla super. Vystupovali tam jen 3 nebo 4 maníci a chodili tam z jedné páky do druhé dost šikovně. Těžko se to popisuje, to se musí vidět. Tak co, má s tím někdo nějakou skušenost?
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod Balerion » úte 12. dub, 2005 15:58

hapkido je uplne super :) ja osobne s tym mam nejake tie skusenosti (a taktiez 1.Dan)
techniky a paky nemaju chybu :)
fotrik trenuje hapkido spolu s tkd a je to jednoducho 'bozi' :D kazdemu odporucam 8)
ale neviem o hapkido v cechach, akurat u nas na slovensku v blave :)
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 12. dub, 2005 16:07

Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Hapkido

Příspěvekod Mirimon » úte 12. dub, 2005 20:27

josefmlady píše:Dělá se někde v ČR Hapkido? Má s tím někdo skušenost.


Já ji mám, protože hapkido cvičím. Cvičí se ve Frýdku-Místku v klubu SKTaekwondo WTF. Trenér p. Radim Kocháň zde pořádá i semináře (můžu vřele doporučit, je to tak dvě hodiny za 100,-). Pokud ti jde i o to získat technické stupně, tak v ČR to možné není, i když už se o tom s korejci jednalo. A pro ty co umí anglicky tak se sem mrkněte.

www.hapkido-info.net
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod severin » čtv 14. dub, 2005 6:19

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mirimon » pon 25. dub, 2005 14:02

Vřele doporučuji www.dracibrana.cz
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Příspěvekod Low » čtv 06. črc, 2006 12:24

vypada to dobre.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » čtv 06. črc, 2006 20:38

...na pohlad je to fakt pekne...ako keby som videl aikijutsu alebo tvrde aikido...tot moj nazor
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod patrik » pát 07. črc, 2006 6:42

diablik píše:...na pohlad je to fakt pekne...ako keby som videl aikijutsu alebo tvrde aikido...tot moj nazor


Aikidžucu?

Doporučuji kouknout sem ;) je tam pár ukázek aikidžucu
http://www.youtube.com/watch?v=gdcGB-qSVp4

Patrik

P.S.
Daitó rjú by mělo být zdrojem i pro hapkido, jestli se nepletu...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod diablik » pát 07. črc, 2006 9:06

...aha...no tak to hapkido sa mi viac paci,ovela akcnejsia,a deda co to predvadzal to asi aj bavilo.... ti japoncici z daito su tam asi nasilu,maju to uplne v p.....daitoryu ma osobne sklamamo,cakal som viac....pre mna osobne odpad :? :?
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod severin » pát 07. črc, 2006 9:38

Pokud vím,tak Hapkido vzniklo právě z Daitoryu stejně jako Taekwondo z Karate.Oni kluci korejský vždycky něco obšlehli a pak se to snažili vylepšit.Viděl jsem několik škol v Jižní Koreji a trochu se lišily.Hlavně ty kde se cvičilo zároveň WTF,ty stály za ... To co cvičí ten děda jsem viděl naživo a hrozně mě to uchvátilo.Hlavně měli dobrý i kopy a udery,jenže technicky blíž k ITF.Taky to tam učili především jako tvrdou sebeobranu a to se mi líbilo.Viděl jsem pak Hapkido v Rakousku a v USA.Závodili tam podobně jako v tkd a stálo to za ...
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kurt78 » pát 07. črc, 2006 9:40

fakt sorry , ale s tohoto all uz ja vyrastol.......
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Low » pát 07. črc, 2006 9:49

líbí se mi to protože je vidět že je v tom síla, údery, spíš než z aikida prvky z juda, používá to moment překvapení.myslim že už se to dá použít.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Asanoth » sob 29. bře, 2008 22:12

Zdar ,mam dotaz: obsahuje Hapkido boj se zbranemi? Puvodne jsem myslel ze ne, ale na hapkido-info.net jsou pozadavku na Dany ohledne zbrani(nevypadalo to jako obrana) a na nekterejch videich hapkidaci taky bojujou se zbranema...
takze jak? :)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Re: Hapkido

Příspěvekod Galiloo » ned 30. bře, 2008 0:00

josefmlady píše:Dělá se někde v ČR Hapkido? Má s tím někdo skušenost. Já jen z televize . :D myslím, že se to jmenovalo nejlepší z nejlepších, a ten borec se jmenoval myslím Philip Rhee. V tom filmu předvedl docela dobré kousky a něco z něho čišelo. Dost silný charisma. Jinak jsem ještě viděl na Eurosportu 2 ukázky Hapkida, první stála za .....byla spíš taková trapná a ta druhá byla super. Vystupovali tam jen 3 nebo 4 maníci a chodili tam z jedné páky do druhé dost šikovně. Těžko se to popisuje, to se musí vidět. Tak co, má s tím někdo nějakou skušenost?


Hopkido zní vznešeněji :lol: 8)
Koupíš Hopíka a začneš praktikovat DÓ.Bude to HOPKIDÓ... :cry:
Galiloo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte 23. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jacopo » ned 30. bře, 2008 18:16

Taky jsem viděl na youtube hapkido... používali tyče, nunchaku a tuším, že jsem viděl i kopí... ale jak to je nevím... vyučuje se někde v ČR vůbec hapkido?
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jacopo » ned 30. bře, 2008 18:20

severin píše:Pokud vím,tak Hapkido vzniklo právě z Daitoryu stejně jako Taekwondo z Karate.Oni kluci korejský vždycky něco obšlehli a pak se to snažili vylepšit.


A co to je ten daitoryu? Nikdy jsem o tom neslyšel... :( A taekwondo nevzniklo přece jenom z karate... ale taky z taekkyon... a Korejce mám rád, tak bych ocenil abys o nich nemluvil jako o opičácích, kteří nejsou schopni něco vymyslet... :wink:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod xiuwei » ned 30. bře, 2008 20:52

Taekwondo :
Po ukončení druhé světové války byly otevřeny školy Bahk Do, Kwon Bop, Kong Soo Do, Tae Soo Do a Dang Soo Do, vyučující bojová umění. V roce 1952 prezident Syngman Rhee po zhlédnutí ukázek Tae Soon Do rozhodl, že se stane součástí výcviku ozbrojených sil. Po dvou letech bylo toto bojové umění přejmenováno na Taekwondo.
Dost odborníků na TKD tvrdí,že TKD nepochází z Taek Kyon.

Daito ryu Aiki jutsu :
Je Japonské bojové umění, které začíná být známé až v první polovině 20. století, kdy jej vyučuje velmistr Sokaku Takeda. Jeho původní název byl Daito-Ryu Jujutsu, ale Takeda jej později změnil na Aikijujitsu.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jacopo » pon 31. bře, 2008 16:06

V těch názvech z čeho vzniklo Daito ryu Aiki jutsu se neorientuju... Tae Soo Do a podobně znám... hodně se povídá o tom, že vzniklo z Taekkyonu... samozřejmě, že mnohem víc může připomínat karate... ale vysloveně mi vadí, když někdo tvrdí, že taekwondo je korejské karate
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Další

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron