Karate vs. Muai Thai

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 22:19

low píše:pro všechny - to že o sebe lámou basebalky a podobně je z větší části podvod na lidi.zaručuju ti že kdybych ti dal basebalku a řek ti že můžeš některýho toho mistra přetahnout plnou silou tak mu cokoli zlomíš. schválně se dívej jakou částí do sebe mlátěj..


nenene...ted se radsi nepodepisu..pac bych zas vyvolal laviny diskuzi na toto tema, ale muzu ti ricz ze runkick(kop na zebra) v plny rychlosti od stokilovyho chlapa kterej umi kopat je srovnatelny s ranou basebalkou a ja to na treninku kolikrat musim vydrzet
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Krokac » čtv 21. črc, 2005 22:26

Anonymní píše:
low píše:pro všechny - to že o sebe lámou basebalky a podobně je z větší části podvod na lidi.zaručuju ti že kdybych ti dal basebalku a řek ti že můžeš některýho toho mistra přetahnout plnou silou tak mu cokoli zlomíš. schválně se dívej jakou částí do sebe mlátěj..


nenene...ted se radsi nepodepisu..pac bych zas vyvolal laviny diskuzi na toto tema, ale muzu ti ricz ze runkick(kop na zebra) v plny rychlosti od stokilovyho chlapa kterej umi kopat je srovnatelny s ranou basebalkou a ja to na treninku kolikrat musim vydrzet


Jo chlapi, než jsem trochu okopaný, tak jsem od trenéra dostal taky na žebra a měl jsem vyražený dech cca 5 min. Je to hnus. Navíc mi bylo řečeno, že když se vám podaří kopnutím zlomit jedno z volných žeber hrozí z 90% vnitřní krvácení a do několika hodin i min. Můžete podlehnout tomuto nečekanému zranění a posdravit sv. Petra !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod majkis » čtv 21. črc, 2005 23:43

low píše:pro všechny - to že o sebe lámou basebalky a podobně je z větší části podvod na lidi.zaručuju ti že kdybych ti dal basebalku a řek ti že můžeš některýho toho mistra přetahnout plnou silou tak mu cokoli zlomíš. schválně se dívej jakou částí do sebe mlátěj..


Ano, všim jsem si, že to lámou v tom nejuzším místě, ale to už není chyba toho, co basebolku láme, ale přímo tý basebolky. Mimo jiné jsem viděl lámat i 3cm tlusté hranoly (!!borec to zlomil o palec u nohy!!).
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod majkis » čtv 21. črc, 2005 23:44

ještě jedna věc, ty 3cm byl odhad, ale míň to určitě nebylo
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod majkis » čtv 21. črc, 2005 23:46

ale ty řeči o lámání jsou trochu mimo téma, tak to snad tady nebudem rozvádět
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 22. črc, 2005 1:34

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 11:16, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 22. črc, 2005 6:03

Po několika takových pokusech bude můj protivník lehce unaven, kdežto já ani zdaleka a až bude unavenej ještě víc, přijde moje chvilka

Majkis: :D :D Tys jsi se asi (buď za to rád) ještě do rvačky nepřipletl, že? :wink: Potom bys věděl, že tyhle představy platej ve filmu. Pokud jsi potkal někoho, kdo stojí a snaží se tě zasáhnout jak tupoun a nechá tě uhybat, tak to bylo jelito (jak hezky přirovnává pucmaz). Takovou bojovou zkušenost snad nikde ani nezmiňuj. A co se týče bude můj protivník lehce unaven, kdežto já ani zdaleka - mno, tak pokud nejsi sportovní zápasník a na tyhle situace (napadení, rvačka) nejsi psychicky zvyklej a připravenej, tak mi věř, že budeš unavenej ještě dřív, než se proti tobě ten útočník rozmáchne... ono totiž tělo překvapeného člověka je v takovém zvláštním rozpoložení. Ale těžko popsat, však jednou zaziješ :wink:

Ale pokud děláš shotokan, tak mě to, co píšeš, ani nepřekvapuje :-) Přeber si to jak chceš.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 22. črc, 2005 6:22

:lol: :lol: :lol: Gino,ve zvláštním rozpoložení....muhehehe...i tak se to dá napsat..... :wink: A nerej furt do Shotokanu.....já ho taky cvičím :wink: 8) :lol: Ále..vždyť je to jedno..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » pát 22. črc, 2005 6:34

Jendis píše::lol: :lol: :lol: Gino,ve zvláštním rozpoložení....muhehehe...i tak se to dá napsat..... :wink: A nerej furt do Shotokanu.....já ho taky cvičím :wink: 8) :lol: Ále..vždyť je to jedno..... :wink:


LOL muhehe... Jendisi, ten, kdo tu reje a furt do ©otokanu je Pucmaz a ne Gino... tedy Gino napsal jednu větu, zatímco Pucmaz jich sem šoupl haldu... co tak zareagovat na něj.

Já tedy karate od karate nerozeznám, ale tohle by mě fakt zajímalo.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » pát 22. črc, 2005 6:41

Na Gina to bylo...on ví proč.... :wink: :wink: A bylo to v dobrým...spousta smajlíků....a s Pucmazem jsme se už taky bavili.....mně přijde totiž,že Pucmaz nereje do Shotokanu jako takového,ale do špatného karate....a jest pravdou,že Shotokan je tady synonymum pro špatné karate.Ale já mám šikovného učitele,ten má taky šikovného učitele a tak to jde výš a výš..... :wink:
A jelikož mohu srovnávat i s jinými...nestěžuju si.I když vím,že kdybych se sebral a jel do Japonska,nebo na Okinawu...možná bych se dostal ještě k lepšímu karate.....
Naposledy upravil Jendis dne čtv 29. zář, 2005 21:34, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » pát 22. črc, 2005 6:45

Jendis píše:Na Gina to bylo...on ví proč.... :wink: :wink: A bylo to v dobrým...spousta smajlíků....a s Pucmazem jsme se už taky bavili.....mně přijde totiž,že Pucmaz nereje do Shotokanu jako takového,ale do špatného karate....a jest pravdou,že Shotokan je tady synonimum pro špatné karate.Ale já mám šikovného učitele,ten má taky šikovného učitele a tak to jde výš a výš..... :wink:
A jelikož mohu srovnávat i s jinými...nestěžuju si.I když vím,že kdybych se sebral a jel do Japonska,nebo na Okinawu...možná bych se dostal ještě k lepšímu karate.....


tož takhle je to... aha

Na druhou stranu, pořád se nemůžu zbavit dojmu, že Pucmaz reje 1) do ©otokanu a za 2) do českého karate vůbec, včetně okinawského českého karate...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » pát 22. črc, 2005 6:53

No jo....i to je možné.Má na svůj názor nárok a zřejmě i důvody,proč ......já mu ho neberu....a rád si tu s ním pokecám,páč o Karate ví docela dost :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » pát 22. črc, 2005 7:00

Jendis píše:No jo....i to je možné.Má na svůj názor nárok a zřejmě i důvody,proč ......já mu ho neberu....a rád si tu s ním pokecám,páč o Karate ví docela dost :wink:


Muhehe, to je tedy slabý v diskuzním fóru...

Hezkej den
Patrik

P.S.
Ještě doplnění, takové malé, neodbytné rýpnutí...

Jendis píše:(...)a rád si tu s ním pokecám,páč o Karate ví docela dost :wink:


©marjá a na co se ptám? Dyk to udělej a pokecej s ním... tady o tom, proč ©otokan a za co stojí a vůbec...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Gino » pát 22. črc, 2005 8:06

Jendis, chybí osobní zkušenost (přímá), takže co mé rýpání je (zatím) jen takové škádlení :wink: :D :D Ale jinak dobrý... já (tam, kde oba víme) měl na mysli taky spíše karate samotné, obecněji .-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 22. črc, 2005 8:19

2Patrik....no však jo....nějak asi nemám svůj den...neboj..... :wink: .....a nerejpej.... :wink: 8) :lol: :lol:

Gino....vždyť já vím.... :wink:

Je škoda,že tu není slyšet intonace tady pronesených slov.....tolik by se toho tím vyřešilo...a smajlíky tolik nefungujou...chjo


2Pucmaz - Heleď,vážně si myslíš,že u nás v republice nenajdeš dobrého a rozumného karateku????Nebo dobrou školu????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 22. črc, 2005 13:39

nenene...ted se radsi nepodepisu..pac bych zas vyvolal laviny diskuzi na toto tema, ale muzu ti ricz ze runkick(kop na zebra) v plny rychlosti od stokilovyho chlapa kterej umi kopat je srovnatelny s ranou basebalkou a ja to na treninku kolikrat musim vydrzet + to že někomu vyrazil dech na pět minut.. to už je vážně sci-fi :o)

je trosku ( obrovskej ) rozdil kopat do basebalovy palky ktera se nehejbe a je pevne zaprena a do mekyho cloveka kterej se ruzne hejbe,deformuje atd.. basebalovou palku prekopne kazdej kdo se tomu dyl venuje,kopy jsou stejny v karate(kyokushin) i muai thai, clovek je jen jeden,nohu ma kazdej taky stejnou a kdyz chces kopnout nejsilnejc je jen jeden zpusob jak toho dosahnout..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod majkis » sob 23. črc, 2005 14:24

Pucmaz: uznávám, že ty kryty samy o sobě jsou celkem na nic, pokud se dostanes do rvačky. V katách si procvičíš přesnost techniky a tím ji zrychlíš.

Gino: věř nebo ne, ale do rvačky jsem se připletl. Párkrát jsem dostal pořádně přes hubu a párkrát jsem vyšel jako vítěz. Sportovní zápasník je zvyklej na zápas, ale s pravidlama - na ulici a na diskotéce žádný pravidla nejsou - tak to prosím nesrovnávej.

Neberu nikomu názor, že je shotokan je trochu lehčí styl karate, ale pokud se dělá pořádně, může se vyrovnat i okinawě či thaiboxu.
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Panda » sob 23. črc, 2005 20:26

Ted se trosku rozpovídám:)
Já považuji kumite (ve smyslu boje, souboje) za vrcholný test našeho bojového umění, za zkoušku naší technické, fyzické i duševní vyspělosti,
a pokud nejsme schopni bojovat měli bychom rozebrat náš tréning a zjistit kde je třeba přidat.V kumite se podle mého nejlépe a nejrychleji ukáže pravá hloubka našeho pochopení BU a ani ty nejtradičnější styly se bez něj neobejdou.
Kata,kihon(technika),fyzička, meditace a taktika jsou všechno části které pak společně s načasováním a dalšími jen pro kumite typickými disciplínami vedou ke zvládnutí celku, volného boje.
Ale celek je jen tak dobrý jako nejslabší část...například samotná kata hodně pomohla třeba mě při mém problému s koordinací a navazováním technik(při mé výšce a šikovnosti:)
Toť můj názor
2 Pucmaz:
Taky cvičím tradiční karate a taky jsem občas nešťastný z toho co vidím na různých prezentacích karate.Ale myslím že shotokan, kyokushin, goju-ryu mají asi tolik společného jako wu-shu, hung-gar, wing-chun..všechno je to kung-fu/karate ale tam srovnání končí.Taky jsem přesvědčený že tradiční karate je to nej :lol: ale veřejně to prezentovat vrhá špatné světlo a odkud vlastně beru tu jistotu že? 8) Víš jak a proč shotokan vzniknul a té myšlence a účelu se nedá vytknout naprosto nic ...V ČR je v Brně každý rok seminář vedený panem Nishiamou a jezdí sem i jiní mistři např. Aviho formátu, o Rakousku, Německu a přilehlých Asijských zemích nemluvě, takže možností studovat je myslím dost, alespoň já nemám pocit že bych se neměl co učit jen proto že nejsem u zdroje, i když srovnání nemám tak nevím.
Zdar jdu cvičit :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » ned 24. črc, 2005 13:11

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 11:17, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » ned 24. črc, 2005 13:20

To je škoda...zrovna jsem tě chtěl trochu vyzpovídat o trainingu v Japonsku...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron