Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 13:35

Jamamba píše:No, já myslím, že když jde do tuhýho a oživot neměl by člověk přemýšlet nad legálností použití. Osobně kromě svazku líčů na hor. laně občas nosím jiný věci, te´d aktuálně sekáček na maso :D



jo,říká se,že je lepší teplej kriminál,než studenej krchov.....ale..... :?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod S474N » pát 23. zář, 2005 14:13

cohen píše:4 S474N: na opitého človeka, ktorý by ma chcel teoreticky zmlátiť predsa nevytiahnem strelnú zbraň. Ako si sám napísal, ľudia s konkrétnou povahou, ktorí sú pod vplyvom alkoholu a omamných látok, nedokážu vnímať strelnú zbraň ako hrozbu, ktorá ich má odstrašiť od ich konania. A keby na teba neprestal útočiť, strelíš ho do nohy? do ruky? Náhodou sa to zvrtne... viem, vytiahol by si teleskop a tú ruku by si mu "len" zlomil.
Sprej pre mňa nie je definitívnym prostriedkom ukončenia konfliktu. Keď zaberie, zaberie. Keď nie, úplne mi stačí, keď sa agresorovi zmenší schopnosť vidieť, môžem vec začať riešiť iným spôsobom. Aj útekom :wink:


Ber to tak, ze kdyz vytahujes pistoli, tak musis byt opravdu odhodlan uz na 100% strilet. A pokud uz strilis tak tak, abys zabil. Zni to mozna tvrde, ale je to bohuzel v dnesni pravni dzungli tak.

Co se ti realne muze stat, ze kdyz vytahnes pistoli "jen tak", ze ti ten dotycny rekne "tak me zastrel" a pujde k tobe. A co udelas? Nenapada te a tudiz ho nemuzes zastrelit. Je u tebe a zbran ti vezme a ses nahranej. Proto plati to, co jsem rekl - kdyz uz tahas zbran, tak s vedomim toho, ze ses odhodlan strilet.

Sprej pro tebe muze byt "definitívnym prostriedkom ukončenia konfliktu", ale pouze pro tebe, protoze te definitivne zmlati/podreze/zabije utocnik. :wink:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 23. zář, 2005 14:15

Jamamba píše:... te´d aktuálně sekáček na maso :D
:lol: :lol: :lol: Přepokládám že slušebně :idea:
Jinak myslim že Jendis uvažoval vo tom co nosit-nenosit, případně co by se mu obecně líbilo smět-nesmět nosit, takňák z globálního hlediska. Když už máš a potřebuješ tak použiješ - jo.

4jendis: Hezké 8) To zní jako sbírka z vitríny, ď.
Mě svýho času překvapilo že se prej docela dobře hledí na teleskop, ale na jednom ouřadě mi zhabali i švýcarák. No a vod policajtů nestojim vo překvápka, rád vim na čem jsem. :oops: Tož, co pepřáky, yavara?
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod S474N » pát 23. zář, 2005 14:15

Jendis píše:tenhle přístup se mi líbí,Cohene...!!!!


Add střelné zbraně...tohle je strašně těžký....na jednu stranu souhlasím se střelnou zbraní,jako se sebeobranným prostředkem,ale na druhou....

Přesně na to dojíždějí amíci...tam má bouchačku snad každej a každej ji používá...a mají tam tolik zločinů,tolik mrtvých,že to až není pravda.
Pak jsou zase případy,kde by se vyloženě hodila...viz případ Velíšek.
Má to prostě spoustu pro a proti.....a co člověk,to názor....třeba s S474N se moc neshodneme a to jsme jen dva....a lidí je jako "sraček"..... a každej si nějak obhájí tu svou pravdu.


Nevim odkud ses, ale jestli mas zajem ty, nebo kdokoliv jiny, muzeme se sejit a probrat to osobne. Verim, ze ve vetsine pripadu zmenite nazor :wink: (tim myslim vyhradne diskuzi na urovni u kavicky). V pripade zajmu tedy po predchozi domluve na strelnici AVIM v Praze.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod S474N » pát 23. zář, 2005 14:20

Jox_off píše: Tož, co pepřáky, yavara?


Na nasrani nekterych lidi velmi vhodne :D, na lidi pod vlivem psychotropnich ci navykovych latek vetsinou idealni - naseres je na 100% a o to s vetsi rasanci po tobe pujdou :lol:

Ted vazne, kdyz uz, tak neco poradneho, napr. US Self Defendernebo SabreRed
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Onion » pát 23. zář, 2005 14:47

a co třeba takový defender od ASP? Kasr v kombinaci s lehkou tyčkou z duralu.... jako přívěšek na klíče nenápadné, jako sprej či kubotan na lidskou sílu účinné....
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod S474N » pát 23. zář, 2005 15:03

Pokud s tim "umis", tak samozrejme ano. V opacnem pripade pochybuji, ze s tim umi obecne vsichni lide tak, ze se ubrani.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 16:23

S474N píše:Co se ti realne muze stat, ze kdyz vytahnes pistoli "jen tak", ze ti ten dotycny rekne "tak me zastrel" a pujde k tobe. A co udelas? Nenapada te a tudiz ho nemuzes zastrelit. Je u tebe a zbran ti vezme a ses nahranej. Proto plati to, co jsem rekl - kdyz uz tahas zbran, tak s vedomim toho, ze ses odhodlan strilet.



Nemáš tak úplně pravdu....za agresi se považuje již "krok k Tobě",je-li to v situaci,kdy hrozí nějaký konflikt......takže už ten krok je napadení...!!!!!
Hrozně záleží na tom,jak se to potom podá....budou to zkoumat,vyšetřovat.....prostě je tam spousta faktorů(bude-li ale v téhle situaci žena,je to bez debaty).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 16:26

Jox_off píše:4jendis: Hezké 8) To zní jako sbírka z vitríny, ď.
Mě svýho času překvapilo že se prej docela dobře hledí na teleskop, ale na jednom ouřadě mi zhabali i švýcarák. No a vod policajtů nestojim vo překvápka, rád vim na čem jsem. :oops: Tož, co pepřáky, yavara?
___
Jox


Jak říkám,záleží na tom kdo,kde a jak.... (ten švýcarák Ti vzali u soudu,že?!):wink: Ale sekáček???Nevím,nevím...8O :?

Pepřáky a Yawara???Tady,myslím,bez problému.....ale bez záruky(alespoň ta yawara-furt na ní ale budou koukat líp,než když najdou boxera).Pokud se tedy ptáš na nošení.....
Naposledy upravil Jendis dne pát 23. zář, 2005 16:40, celkově upraveno 2
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 16:32

S474N píše:
Nevim odkud ses, ale jestli mas zajem ty, nebo kdokoliv jiny, muzeme se sejit a probrat to osobne. Verim, ze ve vetsine pripadu zmenite nazor :wink: (tim myslim vyhradne diskuzi na urovni u kavicky). V pripade zajmu tedy po predchozi domluve na strelnici AVIM v Praze.


Jsem z Jihlavy(mám to u infa),takže to bude problém,jsem dost vytíženej.
A názor nezměním,věnuju se týhle problematice docela dlouho,cvičím dlouho a v oblasti bezpečnosti se už taky nějakej pátek pohybuju,svý sem si prožil.....heleď,já Ti Tvůj názor neberu,každej jsme jinej,máme vlastní hlavu.....prostě mám tu zkušenost,že řešit se všechno dá i beze zbraně...hlavou... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 23. zář, 2005 16:35

S474N píše:Pokud s tim "umis", tak samozrejme ano. V opacnem pripade pochybuji, ze s tim umi obecne vsichni lide tak, ze se ubrani.


Tak zrovna Onion to umí...... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Je to šikovná a nenápadná věcička,která "překvapí".....a to dost nepříjemně.... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cohen » pát 23. zář, 2005 23:57

4s474n: nevravím, že nemáš pravdu, ale ani že ju máš. Možno ťa k tvojim záverom priviedli tragické osobné skúsenosti, ktoré ja našťastie nemám, alebo sa pohybuješ v prostredí, v ktorom platí "právo silnejšieho" doslovne a to tiež nie je môj prípad. V každom prípade - veľa šťastia :wink:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Kraviny

Příspěvekod Kwai_Cheng » ned 25. zář, 2005 21:16

Víte co? Myslím, že se tady tlachá čím dál tím víc o nepodstatných kravinách typu "Co udělám první až mě napadnou...?" a "Je lepší když mam zbraň nebo ne"? Zezačátku se tyhle věci zdají opravdu zajímavý, ale ve skutečnost je prostě jiná lidi!!! Absolutně horší než by se zdálo!!! Smutný je pár věcí a to, že po našich ulicích chodí hovada, feťáci a ožralí kreténi, který se prostě nějak musí vybít. Naše skvělá policie jen sedí a čumí, nic nedělá! Ono i kdyby něco dělala, i kdyby stál policajt za rohem, tak když na tebe jde nějaká svině, stejně se musíš bránit sám! Ale v tom je ten háček!!! SÁM!!! To je to podstatný. A bacha na jednu věc-v naší skvělé republice jsou zákony dělaný tak, že když tomu šmejdovi něco uděláš, tak dopadneš MNOHOKRÁT hůř, než když oni udělají něco tobě! Úplně nejlepší je, že tady feťáci můžu chodit zfetovaný po ulicích a podle zákona se jim nic nestane!!!!! Ale když už ti jde opravdu o kejhák, myslim když je jich na tebe banda, když vytáhnou b.pálky, nože atd., prostě miř tak abys na jednoho nemusel dát víc než jednu ránu, miř na krk, do genitálií, do očí, prostě takhle!! Anebo lepší možnost - prostě uteč. Promysli si někde doma v klidu a teple, jestli ti stojí za to mít zlomený hnáty, rozbitou hubu, vymlácený zuby, zlomený žebra a pojebaný oči, prostě věci na celej život. A myslím to vážně. A je mi úplně jedno, co si o tomhle mým příspěvku myslíte vy,ale vítám jakoukoli reakci.
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Re: Kraviny

Příspěvekod Jendis » pon 26. zář, 2005 6:53

KwaiCheng píše: A bacha na jednu věc-v naší skvělé republice jsou zákony dělaný tak, že když tomu šmejdovi něco uděláš, tak dopadneš MNOHOKRÁT hůř, než když oni udělají něco tobě!


Tohle naštěstí pravda není.... :wink: Jen musíš znát zákon....ten zákon(paragraf 13,14) je naopak napsanej dobře..... :idea: :!: (neříkám,že by to nešlo lépe,ale tak,jak je,stačí) :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod adho » úte 27. zář, 2005 10:47

to miro: odsudzujes kratku palicu, lebo na kratku a ultrakratku vzdialenost je nepouzitelna??? to urcite, ale... Myslim, ze to je tvoje myslenie - cloveka co ide na telo. Skus si dat sparing s typkom, co robi zo zbranami a garantujem ti, ze on si ta bude drzat od tela a vyuzivat vacsiu vzdialenost :) Samozrejme nakoniec (po zlamani tvojich prstov a zapesti) pojde na telo,ale kazdy lepsi borec co robi so zbranami vie s nimi robit aj makko, takze o com sa tu bavime?? :)

to others:
sorry necital som komplet celu diskusiu. Uznavam opasok, je to skvela zbran - na dlhsiu vzdialenost. Na kratku a ultrakratku vzdialenost su vhodnejsie KLUCE (tie nosi so sebou kazdy), TESSEN (30cm palica), ale najlepsie su asi TETCHU, alebo YAWARA :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Re: Kraviny

Příspěvekod S474N » čtv 29. zář, 2005 11:54

KwaiCheng píše:A bacha na jednu věc-v naší skvělé republice jsou zákony dělaný tak, že když tomu šmejdovi něco uděláš, tak dopadneš MNOHOKRÁT hůř, než když oni udělají něco tobě!

To vcelku neni pravda zkus si nastudovat nutnou obranu a nebo krajni nouzi:
http://www.mujglock.com/nutnaobrana.php
http://www.mujglock.com/krajninouze.php

KwaiCheng píše: vytáhnou b.pálky, nože atd., prostě miř tak abys na jednoho nemusel dát víc než jednu ránu, miř na krk, do genitálií, do očí, prostě takhle!!

V kazdem pripade je lepsi tzv. doubletap - proste dvojstrel. Idealni krajina zasahu je panev - tam je to takrikajic na jistotu. Rozhodne je blbost mirit na hlavu, protoze ta je v porovnani s telem relativne mala a v rozruseni hrozi to, ze se proste netrefis a akorat ohrozis nekoho jineho.
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

answer

Příspěvekod Kwai_Cheng » čtv 29. zář, 2005 21:51

V ČR stále platí původní trestní zákon, vytvořený před xx lety, přesně to nevím, kecal bych... To důležité je, že byl od začátku předělávanej více než 44x. A jestli sleduješ v tisku názory lidí, kteří mají s trestním zákonem zkušenosti a je to jejich job (advokáti atd.) tak víš, že je považovanej za nevyhovující. Dva příklady mimo kontext: 1.Velíšek+ženská, co ji postřelil nějakej chlap v lese
2.Chlap, co přejel policajta
Určitě víš o čem mluvím, sleduješ přece zprávy. Jeden z mnoha dalších problémů je, že zmetci dokážou náležitě využít mezer v tomhle zákoně.
Co se týče paragrafů 13,14 už jenom když si přečteš první odstavec, měl by ti vrtat hlavou způsob určení hodnoty a hranic zcela zjevně nepřiměřeného způsobu útoku.
Na závěr: Pro S474N: Nepochopils mě, asi jsem to v záchvatu vzteku zapomněl napsat. Víš, já ¨bych si nikdy v životě nevzal ani blbou kudlu, natož střelnou zbraň, když bych šel na ulici. Ta šance tam sice je ale asi jen 1%.,Proto když sem napsal:"prostě miř tak abys na jednoho nemusel dát víc než jednu ránu, miř na krk, do genitálií, do očí, prostě takhle!!", měl jsem na mysli použití holých rukou.
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Re: answer

Příspěvekod S474N » pát 30. zář, 2005 7:02

KwaiCheng píše:V ČR stále platí původní trestní zákon, vytvořený před xx lety, přesně to nevím, kecal bych... To důležité je, že byl od začátku předělávanej více než 44x. A jestli sleduješ v tisku názory lidí, kteří mají s trestním zákonem zkušenosti a je to jejich job (advokáti atd.) tak víš, že je považovanej za nevyhovující.

Budme prosim konkretni a nezkouzneme k debatam stylu JPP (jedna pani povidala), takze poprosim, at uvedes konkretni veci, v cem je tedy nevyhovujici, at se muzeme bavit adresne. Diky

KwaiCheng píše:Co se týče paragrafů 13,14 už jenom když si přečteš první odstavec, měl by ti vrtat hlavou způsob určení hodnoty a hranic zcela zjevně nepřiměřeného způsobu útoku.

To same co jsem psal predtim, definice je naprosto jasna, kdybys navstivil i ten odkaz, co jsem zde daval vyse, je to tam krasne vysvetleno. Takze co by me tam melo vrtat v hlave?

KwaiCheng píše:Na závěr: Pro S474N: Nepochopils mě, asi jsem to v záchvatu vzteku zapomněl napsat. Víš, já ¨bych si nikdy v životě nevzal ani blbou kudlu, natož střelnou zbraň, když bych šel na ulici. Ta šance tam sice je ale asi jen 1%.,Proto když sem napsal:"prostě miř tak abys na jednoho nemusel dát víc než jednu ránu, miř na krk, do genitálií, do očí, prostě takhle!!", měl jsem na mysli použití holých rukou.

No jestli tady pises v zachvatu vzteku, tak by ses mel prvne hlavne uklidnit a premyslet s chladnou hlavou - ne nadarmo se rika, ze dvakrat mer a jednou rez.
Vidis, ty by sis nevzal, ja nosim denne. :wink:
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 30. zář, 2005 7:15

Taky nemyslím,že je ten zákon špatnej,naopak je fikanej....jen musí lidi přemýšlet....a je jasný,že když záchvatu vzteku začneš chlapa honit a dobiješ ho jako psa,nejde už o sebeobranu....ale to je i ve světě.....na pomstu a soudce Lynche se hrálo na divokým západě a mezi mulláhama(tam se teda ještě hraje,ale to už jsme jinde).... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod S474N » pát 30. zář, 2005 8:01

Se zakony se to obvykle ma tak, ze existuje prima umera mezi uspechem a dobrym pravnikem :D
-=:: Lepší být souzen jedním, než nesen čtyřmi ::=-

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku ."
S474N
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 371
Registrován: úte 06. zář, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron