karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod graver » ned 02. říj, 2005 11:10

Anonymní píše:5 let sportovního shotokanu... pak chápu Tvoji tvrdou deziluzy poté co jsi v Japonsku narazil na něco pořádného

Já už mám vážně pocit, že dělat shotokan je něco jako tancovat nahý v gayclubu. Přišel jsem jako začátečník na tohle fórum, abych se (m.j.) dozvěděl něco o významu a postavení stylu, který dělám, mezi ostatními - a nestačím zírat. A to jsem si já pitomec myslel, že nejlepší/nejhorší BU není jen jedno, ale pro každého jiné :?
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 13:08

v Japonsku je hlavně černej pás jinak než tady.. černej pás tam má každej, a to co dělaj Japonci jako zkoušky na 1.dan , v evropě se dělá na 3.kyu. Neni to tim že by byli horší ale tim že narozdíl od zdejších vědí že černý pás neni zárukou ničeho. Řiká se že cesta karate začíná až s prvním danem..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » ned 02. říj, 2005 13:29

maf píše:v Japonsku je hlavně černej pás jinak než tady.. černej pás tam má každej, a to co dělaj Japonci jako zkoušky na 1.dan , v evropě se dělá na 3.kyu. Neni to tim že by byli horší ale tim že narozdíl od zdejších vědí že černý pás neni zárukou ničeho. Řiká se že cesta karate začíná až s prvním danem..


To nemyslíš vážně. Ty jsi v Japonsku 1.Dan dělal? Nebo to je zase jenom "myslím, si, že"?? Proboha, že se ptám, vždyť to vlastně vím.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 15:34

gino: samozrejme ze nedelal ale znam lidi co jo, nejen v japonsku ale po celem svete. z toho co vim je napriklad v americe cerny pas kus latky v hodnote parset USD(i s overovacim papirem). Kdyz se podivas do japonskyho Doja vsichni vetsinou mivaji cerny pas.Jo tyka se to Kyokushin karate. Cerny pas se tam da udelat za jeden rok. Presto kdyz pomerej sily treba s evropanama, tvrde jim dochazej sily.. urcite je to z casti tim ze KKarate neni ciste japonsky, ale furt se da oznacit za jeho kolebku. Stejne tak me zaujaly na nete reklamy typu - cerny pas v bjj za 3/4 roku primo pod vedenim Gracie.. atd.. ale to uz je neco jineho to je komerce. ja jen rikam ze cernej pasek v Japonsku nema zdaleka takovou vahu jako u nas, proto se neni cemu divit ze tam ma cernej pasek behem par let ten kdo by ho v EU treba nikdy neudelal.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 15:38

a mimoto : ze to je japonskej trener treba s 5-6 ani s 8 danem neznamena v podstate nic. I pro japonce to zacina bejt tvrdej byznys. Jezdej po svete po seminarich, maj placeny nejdrazsi hoteli, jidlo atd.. to se tyka panu.. no nebudu to radsi rikat at to nevyvola zbytecne pozdvizeni.. Myslel sem napriklad Japonce zijiciho v Nemecku s 8.danem shotokan karate kterej je spolutrenerem cesky reprezentace atd. to je ale zas dano primotim ze nevim co by v shotokanu musel udelat pro 8.dan kdyz je to ciste jen sport.. ale nic no.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » ned 02. říj, 2005 16:15

8O 8O No že já nezůstal v ČR, že já idiot se za něčim ženu, když vlastně u nás doma v ČR jsme lepší skoro ve všem kam se podíváme!! 8O 8O
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » ned 02. říj, 2005 17:00

Mafe,máš to pomotané..... :?
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 18:20

gino: neřikám v ČR..TADY neni nic. myslim polsko,a hlavne zeme byvalyho sssr.i v nemecku francii atd. jsou lidi co i umej.a tim sssr nemyslim zadnou systemu atd..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 02. říj, 2005 19:09

graver píše:
Anonymní píše:5 let sportovního shotokanu... pak chápu Tvoji tvrdou deziluzy poté co jsi v Japonsku narazil na něco pořádného

Já už mám vážně pocit, že dělat shotokan je něco jako tancovat nahý v gayclubu. Přišel jsem jako začátečník na tohle fórum, abych se (m.j.) dozvěděl něco o významu a postavení stylu, který dělám, mezi ostatními - a nestačím zírat. A to jsem si já pitomec myslel, že nejlepší/nejhorší BU není jen jedno, ale pro každého jiné :?


V té poznámce jsem nekladl důraz na shotokan jako takový, ale na význam slovního spojení "sportovní shotokan" nebo-li obecně sportovní karate. Nesnižuji význam žádné školy, stylu atd. Karate je jen jedno. Může být pouze špatné nebo dobré. Sportovní karate není karate, to je gymnastika. Pěkné na pohled, ale nepoužitelné.
Zkusil jsi někdy v těch nesmyslně nízkých postojích rychle se pohybovat, měnit směr? Proč se sportovní karaťáci dělí na kumiťáky a kataře? Proč v katách používají postoje, které v kumite nepoužijí? Proč trávím čas nácvikem postojů, které potom v kumite nepoužívám? Zkus napsat odpovědi na tyto otázky

RBR
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 6:15

Anonymní píše:Proč se sportovní karaťáci dělí na kumiťáky a kataře? Proč v katách používají postoje, které v kumite nepoužijí? Proč trávím čas nácvikem postojů, které potom v kumite nepoužívám? Zkus napsat odpovědi na tyto otázkyRBR

Na to já jakom začátečník odpovídat nebudu - pro odpověď jsem si přišel sem a ještě jsem ji nedostal, pokud tedy nebyla obsažena ve výše uvedené otázce :)
graver
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod tekara » pon 03. říj, 2005 9:24

For RBR:Jestli ti to nevadí, pošli mi do SZ město a jméno oddílu z kterého jsi.
Dík
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

dfd

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 13:13

Tak to je nářez!!! :roll: Taky sem cvičil karate ale to co se tu píše to je fakt mazec.To bych asi kdybych ho cvičil teď a tohle si přečetl tak kimono hodim do řeky a koupim si Bouchačku.Vy si vážně myslíte že postoje které se používají v kata jsou k ničemu v praxi???Tak to je mazec.Starý Okinawský mistři kteří vědí o čem tradiční karate je by asi brečeli.Zeptejte se na kataformy třeba mistra Kanbuna Uechi který se je všechny naučil v Číně.Zeptejte se ho k čemu sou dobré,ale hlavně mu neříkejte že jsou k ničemu....Končim.Nejsem žádnej bijec,ale "znalosti"některých lidí mě vážně udivujou....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » pon 03. říj, 2005 14:45

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 14:02, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 03. říj, 2005 15:05

kazdy poradny karate vychazi z kyokushinu :o) jo tradicni karate je nejlepsi ucit se v japonsku nebo na okinawe.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: dfd

Příspěvekod RBR » úte 04. říj, 2005 11:11

littlearts píše:Tak to je nářez!!! :roll: Taky sem cvičil karate ale to co se tu píše to je fakt mazec.To bych asi kdybych ho cvičil teď a tohle si přečetl tak kimono hodim do řeky a koupim si Bouchačku.Vy si vážně myslíte že postoje které se používají v kata jsou k ničemu v praxi???Tak to je mazec.Starý Okinawský mistři kteří vědí o čem tradiční karate je by asi brečeli.Zeptejte se na kataformy třeba mistra Kanbuna Uechi který se je všechny naučil v Číně.Zeptejte se ho k čemu sou dobré,ale hlavně mu neříkejte že jsou k ničemu....Končim.Nejsem žádnej bijec,ale "znalosti"některých lidí mě vážně udivujou....


Nikdo tady nepíše, že jsou postoje špatné. Já se pouze pozastavuji nad tím jakým způsobem jsou prováděny ve sportovním karate!!! Prosím příště si pořádně přečti přízpěvek! Naopak dobrý postoj je základem BU, ale opakuji dobrý a funkční. Nepleť jsem staré okinawské mistry, když se píše o moderním sportovním karate.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 15:35

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O Došly mi argumenty.Proto se odkazuji na tyto primitivní smaijlíky.Mé iq mi nic víc nenabízí.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: dfd

Příspěvekod Sai » úte 04. říj, 2005 15:45

RBR píše:
littlearts píše:Tak to je nářez!!! :roll: Taky sem cvičil karate ale to co se tu píše to je fakt mazec.To bych asi kdybych ho cvičil teď a tohle si přečetl tak kimono hodim do řeky a koupim si Bouchačku.Vy si vážně myslíte že postoje které se používají v kata jsou k ničemu v praxi???Tak to je mazec.Starý Okinawský mistři kteří vědí o čem tradiční karate je by asi brečeli.Zeptejte se na kataformy třeba mistra Kanbuna Uechi který se je všechny naučil v Číně.Zeptejte se ho k čemu sou dobré,ale hlavně mu neříkejte že jsou k ničemu....Končim.Nejsem žádnej bijec,ale "znalosti"některých lidí mě vážně udivujou....


Nikdo tady nepíše, že jsou postoje špatné. Já se pouze pozastavuji nad tím jakým způsobem jsou prováděny ve sportovním karate!!! Prosím příště si pořádně přečti přízpěvek! Naopak dobrý postoj je základem BU, ale opakuji dobrý a funkční. Nepleť jsem staré okinawské mistry, když se píše o moderním sportovním karate.

RBR


:lol: a ty si po sobě přečti ten svůj PŘÍSPĚVEK...
přispívat je od slova spět... a ne od zpívat... ty malý popleto :lol: :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

dfd

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 18:43

Mohl by mi RBR nebo NDR nebo co je to vysvětlit co je to "moderní sportovní karate"???Rozhodl jsem si to iq trochu zvýšit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: dfd

Příspěvekod Anonymní » stř 05. říj, 2005 9:56

RBR[/quote]

:lol: a ty si po sobě přečti ten svůj PŘÍSPĚVEK...
přispívat je od slova spět... a ne od zpívat... ty malý popleto :lol: :lol:[/quote]

Sorry. Spěchal jsem. Nečetl jsem to po sobě. Spíš mě, ale zajímají věcné argumenty k tématu, než poukazování na pravopisné chyby (ale to mě neomlouvá :( )

RBR
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: dfd

Příspěvekod RBR » stř 05. říj, 2005 10:17

littlearts píše:Mohl by mi RBR nebo NDR nebo co je to vysvětlit co je to "moderní sportovní karate"???Rozhodl jsem si to iq trochu zvýšit.


Napadáním jiných si IQ moc nezvýšíš. Pokud by jsi mírně studoval tak bys věděl, že IQ je z 90% dědičné. Jediné co si můžeš zvýšit je všeobecný rozhled. Ale nechme toho. Nechci se hádat, proto jsem na toto fórum nelez. Odpověď je jednoduchá. Moderní sportovní karate je zastoupeno především v organizaci WKF (dříve WUKO). Jsou tady samozřejmě i další.

RBR

PS: Co Ti vadí na mé zkratce?
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron