rýpaní

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod DMC » sob 17. led, 2004 18:10

Otazka ale nebyla, jestli "kungfu stoji za hovno" - ale jestli je pravda, ze BU bez sparringu, popr. nejakeho treninku boje, stoji za hovno.

A tvrzeni "spravny mistr nebojuje" mi prijde jako bullshit, co treba takovi panove jako Masutatsu Oyama nebo Chang Dung Sheng? Nebyl nahodou Yang Lu-chan udajne prezdivany "Yang bez protivnika", protoze spraskal kdekoho v sirokym okoli? Nebo mu tu prezdivku dali proto, ze pomahal sirotkum a osetroval ranena zviratka v lese?

"Az to uvidis" - no to je skvely, to je jako tvrdit, ze dokud neuvidim bitvu u Lipan, tak neverim, ze se konala.
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod DMC » sob 17. led, 2004 20:15

DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod F4ust » sob 17. led, 2004 22:02

Ach taaak, boji o soukromi, ahaaa

co je na tom tak směšného, navíc nevidím důvod proč by tu kdokoliv měl
uveřejňovat jakékoliv osobní informace. Ty ses doteď nebyl schopný ani zaregistrovat.

rozpouta stupidni debatu, plnou kecu o ostatnich stylech "ne dost dobrych na thaibox"

to si evidentně vykládáš jak se ti to zrovna hodí, Masta tu nikdy nenapadl žádný konkrétní styl, mluvil o ovlivnění sportovního zápasu tradičních stylů (sanda/sanshou) thajským tréninkem a způsobem boje, což se popřít nedá. Pokud myslíš že to není pravda, můžu ti poslat článek od Ma Xiandy, jednoho z nejváženějších a nejvýše postavených odborníku na wushu a sanshou, mluvící o tomtéž.

co to meles ? vymluvy? cituj me kde se vymlouvam !

cituji: "ne ne ne, Masto, zadny maily, kdepak, napis to prosim sem.
Roman". Pokud bys měl skutečný zájem se s Mastou setkat a zjistit že ví o čem mluví, neztrapňoval by ses podobnými trapnými excesy.

tohle je hluboka pravda, tak hluboka ze ty ji asi nerozumis. Az vyrostes a dostanes rozum, das mi za pravdu.

promiň, ale radši dám s dovolením zapravdu totemovi, případně lidem jako byl Miyamoto Musashi, Chang Dung Sheng, nebo ostatně kohokoliv z linie mistrů wushu/kung-fu devatenáctého století, všichni tito lidé tvrdě trénovali, absolvovali stovky přátelských zápasů, ale i drsných bitek, krvavých soubojů mezi mistry i studenty jednotlivých škol o vyšší prestiž. Není na tom nic smyšleného, a ani nelogického, jenom zakomplexovaní chudáčci si namlouvají, že právě oni se stávají součástí jakési hlubokomyslné tradice, všechno obalují rádobyfilosifickou vatou a patetickými orientálními frázemi, navíc konkrétně tvoje příspěvky mi přijdou jako naprosto prázdné, nepodnětné kecy člověka který nemá co sdělit a jenom zbytečně kope kolem sebe a vyhledává konflikt, jak se nakonec ukázalo tak ani to ne. Nic jsi této diskuzi nepřinesl, neumíš a nebo ani nechceš argumentovat a jenom rozpoutáváš stokrát omleté trapné diskuze o ničem, tak se prosím drž toho co už jsi několikrát napsal a ušetři nás dalších svých jedovatých keců, ty anonymní hrdino.
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Anonymní » ned 18. led, 2004 11:08

to : F4ust (bydliste Hongkong? :-))), totem atd. , vsem tvrdym bojovnikum.

Pokusim se kratce a zjednodusene shrnout obsah moji diskuze s Mastou (pro ty co to nejak propasli) , a pak se uz k tomu nebudu vracet -

Masta tvrdi - tradicni BU nejsou ucinna, netrenuji urcite k boji potrebne techniky, neumi bojovat - "nejucinnejsi je Thajsky box" :-) (moje slova, necituji ho).

ja tvrdim - tradicni BU jsou stejna jako "moderni", jsou ucinna, trenuji vse a stejne jako Thajsky box (poti se, pouzivaji lapy, pytle, kopou, lokty,kolena..., "umi bojovat", "umi to pouzit" - jen proste je to jen skupina lidi s jinym zajmem nez exhibovat v ringu a vetsinou vidi veci v sirsich souvislostech nez jen od zapasu k zapasu a rozbiti drzky souperi.

Neberu si pro ted do huby zadna jmena z historie ani soucasnosti, nechci argumentovat Mikem Tysonem proti Frantovi Vomackovi z Kotehulek, zajima mne ted primo TEN clovek co to tu tvrdi a vykrikuje. Chci aby verejne priznal ve kterem klubu kde cvici abych za nim ja a dalsi pripadni zajemci o ukazku toho co tvrdi mohli prijit, to on nechce, chce to resit mailem, tam kam ostatni ctenari tohohle fora nevidi. Nepripada mi to jako zas tak hruby zasah do jeho soukromi. On nechce - a tim to pro mne tedy konci. Dalsi diskuze s privrzencem "modernich, funkcnich" stylu, ktera skoncila tam kde zacala. Nedivim se - to same jsem zaznamenal v diskuzi "hunga vs...".
Tak, mile deticky , sbohom , muj posledni zasah do teto diskuze je za mnou :-)
Roman
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 18. led, 2004 13:04

roman ? placas -
ja tvrdim - tradicni BU jsou stejna jako "moderni", jsou ucinna, trenuji vse a stejne jako Thajsky box (poti se, pouzivaji lapy, pytle, kopou, lokty,kolena..., "umi bojovat", "umi to pouzit" -

ty si asi nevidel vela treningov tradicnych stylov pretoze toto je bullshit ako prasa :) nikde a zdoraznujem nikde na svete sa napr. aikido netrenuje tak ako si to sem napisal ...

jo a ked u z sme pri tom tak cely prob je v tom, ze na zapade ludia co vedu rozne b.u. skoly chcu aby sa im preukazovala patricna ucta aj napriek tomu ze prd dokazali - ak neratam velke keci a reklamu.
Preto sa ludia prirodzene pytaju - ukaz co vies a ja ti uverim a dam moje peniaze.


Nemam problem sa sklonit a nasledovat bez sebamensieho zavahania cloveka o ktorom viem, ze je majster - bud tym, ze uz vychoval ludi ktory nieco dokazali, alebo sam dokaze veci ktore jasne hovoria za neho.
Nemusi hned niekoho mlatit a nemusi mat 50 rokov staci aby som videl ako sa pohybuje a je to jasne. Raz som videl video Yiwanovho majstra na inete a pustal som si ho potom asi 20x A VZDY som zasol nad tym aky je ten clovek rychli, presny a tym padom nebezpecny - a to cvicil "len" formu:). A to mu nerobi problem ist na turnaj kde si zazapasi. Hmm asi to nie je spravny majster ked sa potrebuje porovnavat. Tak nech ale ja keby som mal viacej casu tak takehoto chlapika vymenim za hocikoho tu na zapade. Tak isto som videl cvict Japonca syna cloveka co cely zivot cvicil s Ueshibom a keby som mohol trenovat u neho nevaham ani minutu.
Ale cvicit u nejakeho milanka co sa raz rano zobudil a povedal si ze no uz mam 1 dan, alebo co a tak si zalozim skolu nepotrebujem.
A o tom je tato debata. Tu na zapade nenajdes poriadneho ucitela, ktory ta nauci tradicne b.u. tak aby si z toho aj nieco mal.
Najdes tu iba ludi co si vylepuju farebne plagaty kde je napisane kde vsade cvicili ake farebne pasiky maju a kolko stoji trening.
Na takychto treningoch najdes ludi fyzicky a psychicky podpriemernych a lahko manipulovatelnych. Ty co za nieco stoja tam cvicit nebudu, alebo odidu po case ked to prekuknu /niekomu to trva dlhsie, ze Ukropcany :)/. Tym samozvanym majstrom to len vyhovuje - cim menej problemovych typov budu mat v klube tym lepsie. Aspon im nebudu podrazat autoritu. Alebo zbytocne ovplivnovat ludi. Co tam chces robit ? Platiti peniaze niekomu kto sam by potreboval roky tvrdo makat ? Hmm zla cesta.

Jedina sanca tu ak sa chces naucit bojovat je zacat tvrdo cvicit bojovy sport - box, judo, zapasenie, poslednej dobe cca 5-6 rokov sa da aj Thaisky box. /MT/ vsetko su to b.u. ktore ucia ludia co maju odzapasene mnozstvo zapasov a tym padom maju skusenosti. NEBUDU TA UCIT blbosti a nepotrebne veci. Pojdes rychlo dopredu. Presne tak isto ako keby si studoval b.u. v cine alebo v japonsku u cloveka co vie co ta uci. Ale to nie je take jednoduche a nemoze si to dovolit kazdy. Tak preco by som nadaval a hadal sa o tom co je lepsie. Podla mna je to narovnako. Ale lepsie je pre mna to co mam v dosahu. Za ten cas co sa tu budete hadat mozem tranovat napr. judo a MT a ked raz nahodou tu moznost budem mat a dostanem sa napr. do Japonska, alebo k japonskemu majstrovi urcite to co viem my na skodu nebude - skor opacne :) .
Ja netvrdim, ze tradicne B.U. su nanic. Urcite nie su isiel by som sam proti sebe - maju vacsiu hlbku ako tu niekto povedal a neda sa to ani porovnat. Sam som cvicil a cvicim / Ukropcany musime sa polepsit :) / aikido viacej rokov ako je slusne :). /
Je to ovela zaujimavejsie a komplexsnejsie ako napr. MT, je tam praca so zbranami - obrana proti nim a velmi ucinna, kopec krasnych technik ale viem, ze neexistuje tu na zapade clovek co by sa mohol merat s clovekom co trenuje thaisky box, alebo len box ci judo, alebo zapasenie. Ovsem ked som videl na sustredeni mladeho Saita ktory trenuje pod spravnym vedenim /ueshiba+saito :)/ cely zivot ako sa pohybuje a ako to robi on pochopil som, ze tu by to mohlo dopadnut aj opacne. Mohlo hovorim preto, ze to je o ludoch nie o style. Ale ta moznost tu uz bola. Kdezto pri tych nasich zapadnych aikido majstroch je skoda nieco porovnavat - clovek co stoji za prd a jeho umenie tak isto moze predavat ryby na trhu ale nie b.u. :) ...

Vies ono nie je take tazke vybrat si len si treba uvedomit ako to je.

Jo pisem o aikide lebo to poznam. ALE myslim, ze sa to v globale neodlisuje v ostatnych tradicnych b.u. je situacia rovnaka.

majte sa krasne :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 19. led, 2004 10:09

2 Roman: potvrzuji, pozvali jsme do skoly na pratetelsky sparring x anonymnich internetovych hrdinu, nekteri do konce "s radosti" pozvani prijali, a vysledek? ticho po pesine, nikdo neprisel, misto toho se na nasi skolu snesla palba komentaru o tom, jak jsme agresivni, arogantni, furt bychom se jen prali atd. atd.

PM

www.hungga.org
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod irzounek » pon 19. led, 2004 12:10

neprihlaseny PM píše:2 Roman: potvrzuji, pozvali jsme do skoly na pratetelsky sparring x anonymnich internetovych hrdinu, nekteri do konce "s radosti" pozvani prijali, a vysledek? ticho po pesine, nikdo neprisel, misto toho se na nasi skolu snesla palba komentaru o tom, jak jsme agresivni, arogantni, furt bychom se jen prali atd. atd.

PM

www.hungga.org



:-) PM - teda není mi tohle konstatování nějak povědomé ? :-)
zdar sílu
yw

http://www.wing-chun.cz
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Anonymní » pon 19. led, 2004 12:15

:lol: jasne, ja uz z lenosti pouzivam jen Ctrl+c a Ctrl+v :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 20. led, 2004 17:57

vzpominate si jeste nekdo o cem byla v pocatku tato debata?
chcete najit dalsi podobnou?projedte si 90procent zdejsich debat-konci obdobne :cry: ........
vzhledem k casu kteri zde nekteri travi (uz vidim ty reakce: "zabere mi to max. 10 minut denne") silne pochybuji o vasich bu schopnostech (nemyslim umet se rvat :)) a vysi vasich dosazenych zkusenosti. Ne nechci vas urazet, jen se zamyslete (nebo radsi ne, co se do vas se*u ze?) co kdybyste ten comp vypnuli sli si zaboxovat, zameditovat atd., jak je komu libo? Nebylo by to pro vas lepsi? Jak tu vsichni radi citujete co by udelal a neudelal opravdovy mistr:"myslite ze by sem vubec psal, krome odpovedi na konstruktivni dotazy?". Zkuste se tedy chovat jako vasi realni ci vysneni mistri....poradte cloveku na jeho dotaz s prihlednutim k ostatnim stylum-bez urazek.
Jako nestranny strannik musim rict ze je tu i spousta rozumnych lidi (jako treba MASTA, DMC-i kdyz slovnik v diskuzi o capoeira byl k zamysleni :D , a dalsi) Tak se nenechejte strhnout kdejakym joudou k plivani jedu :))

Tak zatim MISTRI

ps1:veskere agresivni reakcemi udelaji jen dobre jsem dusevni masochista :))
ps2: a radsi nereagujte protoze mam pravdu , jenom pravdu a nic nez pravdu (jen JA a nikdo jiny) :D (jak rikal Pepa Goebells:"1000x opakovana lez se stane pravdou..cheche)
ps3: heslo dne : THEY DON´T LIKE US-WE DON´T CARE
ps4:uz me nic nenapada nebo jsem linej
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Aikido & lapy

Příspěvekod Nage » úte 20. led, 2004 19:56

4mojpesjenajlepsibojovnik: Jakpak to, ze se nikde na svete netrenuje akido tak, jak to sem Roman napsal ? U nas treba castecne jo :P I kdyz uznavam, ze to neni az tak uplne "aiki". Proste ke klasickemu treninku alespon jednou tydne priradim udery a kopy na lapy popripade na lehky kontakt, aby lidi, kteri ke mne chodi na trenink, umeli poradne prastit (coz se samozrejme zpetne vyuzije v aikido, protoze jejich utoky jsou pak realnejsi a nebezpecnejsi ...). Navic je mi jasny, ze jenom aikidem, tak jak ho ty lidi cvici (a bez muceni priznavam, ze i tak jak ho cvicim ja) se proti zkusenejsimu utocnikovi bude branit dost problematicky. Ale videl jsem par lidi (tak jako ty mladeho Saita), jejichz aikido bylo sice velmi mekke a harmonicke, ale pokud chteli tak take velmi, velmi nebezpecne. Akorat to vsichni byli Japonci, co cvicili spoustu let pod skvelymi uciteli ...
Nage
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 14. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 21. led, 2004 12:25

ukropcany píše:.....
Co sa tyka karate - bol som raz ako casomiera na ME v karate a nepamatam sa, ze by si niekto chranil hlavu, cele to bolo iba o tom, ze kto da rychlejsie gyakutsuki...kedze na hlavu nesmie ist plny kontakt, naco by si ju kryli...nie? Detto v kyokushinkai karate, aj ked uznavam, ze su drsni a mnohi ustoja tolko ze ziram...


není pravda, že si karatisté nekryjí hlavu. I když na hlavu není povolen plný kontakt, i ten povolený je dost velká rána, natož když má soupeř horší odhad nebo si naběhnete, to ležíte na zemi, ani nevíte jak. Navíc, pokud se do 10 sec. nezvednete, tak je to KO jako v boxu. Navíc se zavedením nových pravidel se kop na hlavu (a ten je téměř vždy na kontakt a není to jen lehké pohlazení) hodnotí 3 body narozdíl od toho cuki na střední pásmo, které se dá relativně dobře vydržet. Zkuste se jít podívat na podceňované karatity na nějakou soutěž a uvidíte, že takzvané sportovní karate není až tak měkké ani pouze sportovní a není ani v praxi až tak odtržené od reality.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 21. led, 2004 12:42

ukropcany píše:4Angus: vcera som pozeral MS v kyokushinkai karate na Eurosporte (23:15) a aj ked som to dlho nepozeral (nuda :? ), tak ANI JEDEN nemal ruky hore. Vsetci ich mali vo vyske pasu, najcastejsie este niekde rozhodene do stran. Niektori boli dobri (vsak to boli MS :) ), ale ta otvorena hlava by si to za klobuk nedala, jak by schytala...takze len tolko...tejk it ízy...

UK

Bohužel, neviděl jsem, kyokushinkai se od ostatního karate dost liší v pravidlech, takže nedokážu posoudit, z jakého důvodu to tak bylo, musím se podívat, abych se k tomu mohl vyjádřit, snad to kluci z klubu nahráli.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 21. led, 2004 13:12

No,on ten r rozdíl mezi sportovním a tradičním karate je.I když by neměl být....:(
Co se týče Kyokushinkai karate,mám nějaké krátké videa s Oyamou,kdyžtak zašlu.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 21. led, 2004 14:47

Tak mi dej mailovou adresu,já to pošlu:)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » stř 21. led, 2004 17:01

Jendis píše:Tak mi dej mailovou adresu,já to pošlu:)


Já taky prosím poslat to video na zpravodaj@odry.cz
Díky
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 21. led, 2004 21:11

Pošlu zítra z domu...
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2004 14:28

Tak už jsem to poslal,dejte vědět,jestli to máte 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 22. led, 2004 18:49

No,pravdou je,že bych k němu nechtěl jít na masáž :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Angus » pát 23. led, 2004 7:43

Díky, došlo.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 23. led, 2004 8:59

Ahoj jendis

Mohol by si to video poslat aj mne na yperyt@stonline.sk

Dakujem
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 29 návštevníků

cron