proti noži...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

proti noži...

Příspěvekod graver » pát 06. led, 2006 14:32

Právě jsem si přečetl, jak nějaký borec v brněnské putyce vykopl nůž 68letému (!!) útočníkovi, tak mě napadlo - co je v takové situaci reálné/rozumné?. Kop mi přijde logický hlavně z toho důvodu, že do toho nejdu rukama, tzn. mám dál tělo. Samozřejmě chápu, že proti noži je nejúčinnější použití nohou k útěku, takže mimo to.
btw: rady typu "stáhni si video od Poláka" si prosím nechte od cesty :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod jox » pát 06. led, 2006 14:47

Jo, taky 9mm argumenty považujme za použitý, jakož i popelníky a židle.

Jak vlastně bylo to přísloví - Proti noži ... žádnej dišputát? :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 14:56

no já to sice z nožem neumim, ale první co bych udělal kdyžmi do toho nože chce někdo kopnout je ho do tý nohy bodnout né??? je sice možný žeš se to někomu abčas povede, ale rozhodně bych si to nikdy v životě netrouf.....a nikomu nedoporučoval!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod graver » pát 06. led, 2006 15:05

1. Zapomněl jsem dodat, že jsem měl na mysli obranu proti těm, kteří to s nožem neumí (ve smyslu nemají natrénováno :D ).
2. Ano, bodnout do té nohy je skvělý nápad, ale ono to vždyky tak nějak nejde. Proti bodnutí shora se asi kopem bránit nebudu; při bodnutí zdola směřuje čepel nahoru a pokud to s nožem neumím, můžu mít problém vytočit zápěstí tak, abych do té nohy bodl. A když už, tak mi to do té nohy přijde lepší, než do těla :)
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jox » pát 06. led, 2006 15:39

Jen trošku ti rukou s nožem uhne (i mimovolně) a nůž zešikmí - a sám si uděláš v noze pořádnej řez.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod player » pát 06. led, 2006 22:38

Postup je snad jasnej: noha -> ruka -> telo -> krk/hlava.Lepsi riznuti do nohy nez do ruky,lepsi riznuti do ruky nez do tela,lepsi riznuti nekam do tela(tim nemyslim hned srdce:),tak prosim nechytat za slovo) nez primo do krku.
Samozrejme to je postup az kdyz neni jineho zbyti,jako je utek,vyuziti cehokoliv jako zbrane na obranu apod.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 22:42

než noha,radši ruce.....otočené hřbetem k dotyčnému s kudličkou...tam ,víceméně,dojde k nejmenším škodám....sic hodně krve,ale jinak,relativně,v pohodě.Máte-li čas,omotat ručičky třeba košilí....pokud bodá,s velkou pravděpodobností se čepel zarazí o kosti....ty nohy,tam je nebezpečí škod větší....

Jinak...univerzální postup neexistuje.....je-li možnost,radši pryč odtamtud....nebo popadnout do pacek něco,čím ho udržíte od sebe.

Lepší obrázek jsem nenašel,ty ruce asi jako "červené tričko" na tom obrázku(p.Schovanec):

http://www.modernarnis.cz/images/modern ... /1/02.html
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » pát 06. led, 2006 22:48

Jendis : proti omotani ruky kusem obleceni nic nemam,ale jeste to taky stihnout vis?;)Nejlepsi bylo,kdyz sem se v tehle situaci ocitl v lete..tedy tilko a trenky...dost blba situace:))

No ale zpet k veci...prijde ti noha zranitelnejsi nez ruka?Vazne?Skutecne mas na ruce zily a slachy lepe skryte nez na noze?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 22:49

upřímě nože se bojim zevšeho nejvíc....Proto®e klacek je klacek dá se snim zabít ale většínou je to jenom o omráčeni nebo o zlomení...Pistole se používá spíš pro odstašení.Zdaleka né každej kdo vytáhne pistoli budu stříle, ale téměř každej kdo tahá nůž je připravenej bodat. A je to asi rok co tu u nás na sídlšti pRěpad holku nějakej opilec a ona ho bodla kudličkou rybičkou!!! on od ní odběch a zá chvíli bil mrtvej protože mu trefila játra a on vykrvácel..prostě nůž je strašná zbraň!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod player » pát 06. led, 2006 22:54

Rimmer : to bezpochyb.... :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 23:02

player píše:Jendis : proti omotani ruky kusem obleceni nic nemam,ale jeste to taky stihnout vis?;)Nejlepsi bylo,kdyz sem se v tehle situaci ocitl v lete..tedy tilko a trenky...dost blba situace:))

No ale zpet k veci...prijde ti noha zranitelnejsi nez ruka?Vazne?Skutecne mas na ruce zily a slachy lepe skryte nez na noze?;)


Prosím Tě,přečti si to pořádně,jo?! :wink:
Speciálně pro Tebe ještě jednou....omotat,je-li čas.
Ruce držet otočené hřbetem k soupeři...ano,tato plocha je lépe chráněna,než nohy...jediné,co je problém,je hřbet dlaně....spousta krve a bolí to,ale poškození(vážnější) vesměs žádné.Než se začneš přít,nech si to projít hlavou...jo ?:wink: Na nohách může dojít k vážnému poranění svaloviny,šlach(oproti tomu předloktí),pokud bodá,je to ještě horší(na té pacce se to zastaví o kost....a vůbec,dělej si,co chceš......však máš vlastní hlavu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » pát 06. led, 2006 23:06

Jendis : no jo,sorac,uz to vidim;)
Tak jinak.Dejme tomu,ze teda noha je zranitelnejsi nez ruka(byt mi to prijde docela legracni),ale neprijde ti zbytecne nevyuzit nejdelsi koncetiny kterou mas k tomu,aby se k tobe uticnik s nozem treba vubec nedostal?Tak vis jak..selze noha..mas jeste ruce..Ale kdyz to budu brat jako ty..tak selze ruka,staci jen aby to sklouzo a mas to v pupiku a nazdar bazar:(
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 23:10

naprosto souhlasim s Jendisem, že radši dostanu bodnutí do ruky než do nohy! i kdyby si mě trefil fak hodně a říz mě hluboko tak mi to dává šanci ti aspoň píchnout do očí nebo udělat cokoli, ale hlavně ještě furt můžu utýct....Zatímco když mě bodneš do nohy tak je konec...sem tvůj.. nikam neuteču!

Jak říká můj sifu dokud sem přivědomí, dejchám a STOJIM tak můžu bojovat:)
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 23:12

ale ruka je rýchleší než noha(aspoň teda u většiny lidí, nechci vyvolávat rozruch mezi TEAKEWONĎÁkY) a zkus mě do tý ruky kopnout tak rychle abych tě nestih do ruky bodnout nebo říznout!
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 23:17

Mno....ty ruce máš před sebou obě....pupík Ti chrání lokty......před sebe strkáš ty ruce...a samozřejmě,snažíš se aktivně bránit.....tohle držení je proti noži jak dělaný...taky se podívej že podobně(stejně) se beze zbraně staví noži lidi z FMA,různých combat stylů,lidi od různých šermířských škol.....atdatd.Je to praxí prověřený.....když máš možnost,tak kopej,proč ne.....jenže ruka je rychlejší než noha a v tomhle případě je ta ruka ještě s ostřím.Vymlouvat Ti nic nebudu....já se to učil takhle(jak ve SCARSU,tak i u p.Cibulky+10 let šermu ).....a k tomu dotazu....nepřijde.Radši budu mít obě nohy na zemi.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 23:18

Rimmer píše:zkus mě do tý ruky kopnout tak rychle abych tě nestih do ruky bodnout nebo říznout!


Nebudu bodat,jen nastavím nožík...ublížíš si sám.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Rimmer » pát 06. led, 2006 23:20

jj já se sice ješte neučim obranu proti noži ale vyděl sem to u lidí co sou vejš a i na WT měli ruce tak jak říká Jendis...
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 23:26

Ještě jedna věc....statisticky je nejvíce útoků nožem(a podobných zbraní) provedeno ze dvou směrů:představte si člověka proti vám jako ciferník hodin...útok je většinou veden (z Vašeho pohledu na ciferník) na pozici jedné a půl šesté(nebo páté) hodiny-na Vaší levou stranu,protože většina lidí jsou praváci....mluvím o laických útocích.Tam ty packy stejně budou rychleji..... :wink:
Naposledy upravil Jendis dne sob 07. led, 2006 13:13, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » pát 06. led, 2006 23:28

Noha funguje jako obet ci navnada lepe receno,nikoli jako odzbrojujici prostredek;)Je mi jasny,ze tezko trefim nohou ruku s nozem..leda tak nakyho vokurky,co drzi kudlu max. tak v kuchyni;)Ale kazdej kdo chce utocit nozem a neni hlpoupej,tak nebude mit ruku na miste,ze;)
Proste sem chtel rict to,ze nez si nechta prijit utocnika az k telo,na vzdalenost rukou,tak ho radsi nejak "rozhodim" nohou,pokud je prostor samozrejme.
Berte to z pohledu utocnika,bude se vam utocit lip,kdyz pred vama budu stat a drzet si ruce u tela,nebo kdyz pred vama budu nahodne narychlo vykopavat nohy?A nikdo nerika,ze s rukama jako s obranou nepocitam,jen jsou az druhe v poradi;)
Tot zhruba vse.
PS:pokud je nuz spickou dolu,tak jako ze sem nic nerekl,to je snad jasne;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 06. led, 2006 23:33

player píše:Berte to z pohledu utocnika,bude se vam utocit lip,kdyz pred vama budu stat a drzet si ruce u tela,nebo kdyz pred vama budu nahodne narychlo vykopavat nohy?


Tohle ani nebudu komentovat......schválně se domluv s někým,kdo má s nožíkama něco do činění a dej mi vědět,jak to dopadlo... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků