film šaman, filmový projekt "NAGUAL WORLD"

knihy, časopisy, TV, film a internet...

film šaman, filmový projekt "NAGUAL WORLD"

Příspěvekod andromeda » ned 22. úno, 2004 16:04

Zdravím všechny přítomné na tomto diskuzním foru. Rád bych vás o něco požádal. Možná jste už slyšeli, možná ještě ne, o tom, že připravuji nový český film "©AMAN". Je trochu o cestě bojovníka, trochu o vnitřní energii, hodně o běžných lidech. Vím, že se pouštím do velkého projektu a věřte, že tak činím s bázní a respektem. Za uplynulý rok jsem se mnohému na učil a v mnohém změnil.
Nechci vám tady vůbec nic vnucovat. Nejsem ani mistr, ani "pan dokonalý", ani šaman. Jsem možná dobrý spisovatel a průměrný bojovník. Proto bych vás rád všechny požádal o diskuzi k filmu a celkovému záměru. Kdokoli si řekne, tomu pošlu scénář a aktuální informace. Uvítám jakoukoli kritiku (pokud si odpustíte sprostá slova a anonymní urážky, budu rád), jakoukoli otázku zodpovím a přivítám i tvůrčí spolupráci na projektu samotném. Budu rád, kdym mi svými názory pomůžete.

(andromeda.space@centrum.cz je mail vyčleněn pouze pro toto diskuzní forum)

Jaroslav Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 23. úno, 2004 11:07

POLAK???!!! Ty ses ten co sklada dohromady blby knizky a pak to prodava jako svoje co?? No jo pro prachy lidi udelaj vsechno!! A ted jeste film!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod irzounek » pon 23. úno, 2004 11:25

Anonymní píše:POLAK???!!! Ty ses ten co sklada dohromady blby knizky a pak to prodava jako svoje co?? No jo pro prachy lidi udelaj vsechno!! A ted jeste film!!!


Vážený ANONYMNÍ chudáčku,
můžeš nám sdělit ke kterému z bodů předchozího příspěvku se týká Tvůj ubohý komentář ? Neumíš prostě slušně odpovědět na slušný podmět k diskuzi ? Pak tedy nereaguj vůbec - pokud se neudržíš tématu a v mezích ve kterých komunikují slušní lidé!
yw
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Scénář

Příspěvekod Sennin » pon 23. úno, 2004 11:37

...měl bych o scénář vážný zájem.

8) Marek
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Scénář

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 11:41

Sennin píše:...měl bych o scénář vážný zájem.

8) Marek


Marku, posílám, budu rád za jakýkoli názor, nebot je stále čas vychytat chyby ted, než se chytat za hlavu po premiéře.

Jaroslav Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

film šaman

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 11:50

Je fakt, že kdokoli jde s vlastní kůží na trh, přivolává na sebe hromy a blesky anonymů. Dříve jsem reagovával sebeobhajobou své sebedůležitosti a zamotával se do nikam nevedoucích bažin nesmyslů.
Tohle už opakovat nebudu. Ted mi jde o jinou věc. Taky jsem už trochu starší a rád bych nacházel smysl právě v hledání názorů, zkušeností a pohledů na život.
Nebudu tedy nikomu nic vnucovat, nikoho o ničem přesvědčovat. Přiznávám pokorně, že sám hledám a mnohé v mém docela bouřlivém životě mně přesvědčilo, že jsem mnohokrát neměl pravdu a měl mlhu před očima.
Proto bych byl moc rád inicioval diskuzi o připravovaném filmu. Zvážím veškerou kritiku, uvítám veškeré rady a nápady.

Díky. Jaroslav Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:14

Anonymní píše:POLAK???!!! Ty ses ten co sklada dohromady blby knizky a pak to prodava jako svoje co?? No jo pro prachy lidi udelaj vsechno!! A ted jeste film!!!

Ackoliv to neni k tematu, nemuzu se nevyjadrit. :-)

Knizky od pana Polaka u me zabiraji celou jednu polici. Mam velkou cast jeho titulu a rozhodne nelituju, ze jsem si je koupil.

Ackoliv rada veci je zkreslena a dnes se na cca 80% obsahu divam "trosku" jinak nez drive, rozhodne mi tyto brozurky velmi pomohly k rozsireni obzoru a nasmerovani k dalsim uzitecnym zdrojum informaci nebo i zajimavym lidem.

Nemyslim si, ze by kompilace jinych textu byla v tomto konkretnim pripade na skodu, protoze se tak ke ctenari dostaly ruzne nazory ruznych ucitelu, mistru a zaku bojovych umeni i dalsich oblasti a clovek si tak mohl udelat komplexnejsi predstavu. Osobne tuto koncepci vitam rozhodne vic, nez kdyby pan Polak tehdy psal knizky skutecne 100% sam.

A pokud zavidis nekomu financni uspech, tak to svedci pouze o Tve demenci a neschopnosti dosazeni vlastniho uspechu. Tak to alespon vnimam ja.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

ad scenar

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:25

BTW obdrzel jsem scenar + zakladni informace o filmovem studiu. Informace mam prectene, scenar teprve cist zacinam a kvuli praci se k nemu poradne dostanu asi az pristi tyden. Rad bych si ale par veci ujasnil.

Myslim si, ze napad je zajimavy, ale jsem hodne zvedav, jak dopadne jeho realizace. Prozatim me zaujaly tyto veci:

- Jmeno rezisera (Pavel Soilis) neznam - co uz natocil?
- Je konec unora, tedy cas, kdy by melo nataceni zacit a presto nejsou stale urcene vsechny hlavni role...?
- Dneska by se mel natacet propagacni videoklip k filmu Saman - bude nekde k dispozici (napriklad na strankach projektu) k volnemu stazeni? Docela by me zajimal.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

choreo

Příspěvekod Anonymní » pon 23. úno, 2004 12:33

Mě by zase zajímalo, kdo bude dělat choreo akčních scén??

Masta
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: choreo

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:38

Masta... píše:Mě by zase zajímalo, kdo bude dělat choreo akčních scén??

Masta

Produkce: ... Filmové studio MOON - Jaroslav Polák
Námět, scénář: ... Jaroslav Polák
Dramaturgie: ... Jaroslav Polák, Leoš Juráček, Tereza Bučková, Jana Bloudková
Režie: ... Pavel Soilis
Výroba: ... SP-Production Praha
Kamera: ... SP-Production Praha
Střih: ... SP-Production Praha
Výroba: ... SP-Production Praha
Hudba: ... Roman Pokorný
Texty českých písní: ... Jaroslav Polák
Kostýmy: ... Andrea Smělíková, Ema Součková
Vizážistka: ... Jitka Knolová
Taneční choreogragie: ... Lenka Takáčová, Michaela Černá
Bojová choreografie a příprava: ... Jaroslav Polák
Fotografie: ... Josef Louda
Casting: ... studio MOON
Bezpečnost při natáčení: ... bezpečnostní agentura G.E.M.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

 

Re: choreo

Příspěvekod Picard » pon 23. úno, 2004 12:41

Das se nekde na internetu najit ten scenart, nebo nejaky jiny info?

Diky.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: choreo

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 12:43

Masta... píše:Mě by zase zajímalo, kdo bude dělat choreo akčních scén??

Masta


Menší věci si dělám sám, na větší scény jsem požádal známého, pana Milana Stěpána, mistra šermířské školy v Praze.

Ve filmu šaman nejsou scény, jako v kung fu, či ninja filmech, nečekejte ani hrdinu typu van Damma, ani Jackie Chana (to bychom nezvládli a dopodli bychom asi blbě). Tohle je film o myšlení svobodného bojovníka a o širším pochopení světa. Bojové scény v něm jsou, ale doufám, že rozumně "střízlivé". Rád bych znal názory odborníků.

Jaroslav Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Re: choreo

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 12:45

Picard píše:Das se nekde na internetu najit ten scenart, nebo nejaky jiny info?

Diky.



Pokud chceš, můžeš si o něj napsat na : andromeda.space@centrum.cz

www. stránky připravuji, ale je toho zrovna ted trochu na mně moc.....
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Re: choreo

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:47

Picard píše:Das se nekde na internetu najit ten scenart, nebo nejaky jiny info?

Diky.


Dal jsem ho sem: ftp://linuxnews.cz/

Doufam, ze to nebude vadit...
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Re: choreo

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 12:52

WT_Martin píše:
Picard píše:Das se nekde na internetu najit ten scenart, nebo nejaky jiny info?

Diky.


Dal jsem ho sem: ftp://linuxnews.cz/

Doufam, ze to nebude vadit...



Děkuji. Pokud jej na základě vašich reakcí budu postupně upravovat, budu se snažit ti posílat aktuální verze. Ale občas se mi připomen.....

Jaroslav Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Re: choreo

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:53

andromeda píše:Děkuji. Pokud jej na základě vašich reakcí budu postupně upravovat, budu se snažit ti posílat aktuální verze. Ale občas se mi připomen.....

Jaroslav Polák


OK. :-)
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod MiQing » pon 23. úno, 2004 12:55

Také bych si scénář ráda přečetla a na film se budu zvědavě těšit. S touhle tématikou se dá očekávat hodně "amatérských kritik/ů" - držím palce a přeju pevné nervy :-)
Dá se to poslat e-mailem nebo potřebujete poštovní adresu?
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 12:59

MiQing píše:Také bych si scénář ráda přečetla a na film se budu zvědavě těšit. S touhle tématikou se dá očekávat hodně "amatérských kritik/ů" - držím palce a přeju pevné nervy :-)
Dá se to poslat e-mailem nebo potřebujete poštovní adresu?
M.

Scenar je tady: ftp://linuxnews.cz/scenar.doc
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Re: ad scenar

Příspěvekod andromeda » pon 23. úno, 2004 13:08

WT_Martin píše:BTW obdrzel jsem scenar + zakladni informace o filmovem studiu. Informace mam prectene, scenar teprve cist zacinam a kvuli praci se k nemu poradne dostanu asi az pristi tyden. Rad bych si ale par veci ujasnil.

Myslim si, ze napad je zajimavy, ale jsem hodne zvedav, jak dopadne jeho realizace. Prozatim me zaujaly tyto veci:

- Jmeno rezisera (Pavel Soilis) neznam - co uz natocil?
- Je konec unora, tedy cas, kdy by melo nataceni zacit a presto nejsou stale urcene vsechny hlavni role...?
- Dneska by se mel natacet propagacni videoklip k filmu Saman - bude nekde k dispozici (napriklad na strankach projektu) k volnemu stazeni? Docela by me zajimal.



Hlevní role byla svěřena Martinu Dejdarovi, jenomže po velmi odmítavých reakcích hlavně ze stran veřejnosti právě z bojových umění jsem se mu smutně omluvil a jeho obsazení zrušil. Hledám člověka s charismem mistra a hereckým nadáním - nevíte o někom ? Ale mám pocit, že toho pravého brzy objevím. Třeba na příštím castingu.
S "nagualkou" Sylvií Grau (léčitelka Pavla Mašková) bude rozhovor v časopise ASTRO tento čtvrtek a s hlavní hrdinkou Nelou Vonkovou (herečka, zpěvačka, modelka, zdravotní sestra a studentka boj. umění - u mně) - za 14 dní. Jinak je vše důležité obsazeno, mám radost z Ondry Vetchého, kterého toto téma opravdu hluboce zajímá a jeho dcera Veronika se možná objeví v tomto projektu - právě začala trénovat - zatím nezávazně.
S dalším obsazením si zatím nemusím dělat starosti - mám celkem výběr v databázi a stále dělám kamerové castingy a hledám zajímavé tváře - i bojovníky do menších rolí. Ty stačí obsadit pár dní před konkrétním natáčecím dnem.


Přidávám výnatek rozhovoru s režisérem Pavlem Soilisem :

A kdy přišel zlom ?
Asi tak v roce 1999. Měl jsem celkem vyděláno a mohl jsem si i pořídit domek, nebo dobrý byt - ale také jsem si mohl splnit svůj velký sen. A tak jsem si koupil profesionální kameru, střižnu, počítač,…… prostě jsem si nakoupil veškerou nejmodernější techniku, sednul jsem si s tím doma - a vůbec jsem nevěděl, co s tím ! Shodou okolností jsem potkal dobré lidi, kteří mě “vrátili do reálu”.
Říkal jsem : “já chci točit tohle a tohle” a oni na to “ty jsi se zbláznil ! umění ? .... tady …. a u nás ….. na to teď zapomeň ! Nejdřív musíš dělat silnou a tvrdou komerci a až si vyděláš, můžeš dělat umění !”

Co jsi tedy začal točit ?
Tak jsem začal s televizními dokumenty a pořady. Během půl roku mi přišla nabídka na jeden z nejlepších dokumentů, který jsem kdy dělal, a to je “Princess Cruisis”. Velká americká firma, která má nějakých osm až deset zaoceánských výletních lodí. Dělají luxustní plavby okolo světa, trvající 72 dní. Zajíždějí do těch nejlepších destinací. No a já jsem o tom dělal větší dokument, kterým jsem si i docela navrátil část investic. Do současnosti už mám na kontě cca 600 pořadů, z toho kolem tří set odvysílaných, především v kabelových televizích, plus reklamy a pod…, včetně animací a triků.

A kdy ses tedy dostal k “umění”, tedy k filmu ?
Já si nejřív myslel, že se přes veškerou práci na dokumentech a reklámách k opravdovému filmu dostanu tak ve pětačtyřiceti, padesáti letech. Ale najednou přišel jistý člověk, že by chtěl točit film. Trvalo mi rok, než jsem se dostal k tomu, přečíst si scénář. Nejdřív jsem jej odmítal, ale nakonec jsem řekl, že jo, že do toho půjdu. Ten člověk tedy sehnal štáb, začali jsme pracovat - a celé to hned začalo hrozně skřípat. Nemohl jsem být téměř s ničím spokojený a nakonec jsem už “na plac” chodil tak strašně nerad, že jsem od toho filmu odešel a dotyčnému organizátorovi jsem řekl, ať si to dodělá sám, že už o tom nestojím.

Ten film jsi ale nakonec natočil, jak to tedy bylo ?
Když jsem s tím “sekl”, začali za mnou chodit lidi od štábu i mí známí lidi od filmu a tlačili na mně, abych to dodělal, že je to dobré téma a tak dále. Navíc, je to téma o šikaně na škole a k tomu tématu mám i já dost blízko. Bohužel jsem jí na škole zažil osobně, vždy jsem byl spíš menší a drobnější. To téma “Barevného světa” mne lákalo osobně. Vzal jsem tedy téma osobně, sám jsem si přepsal a upravil scénář a začal hledat sponzory a sestavovat tým. První film byl velká škola. Dělal jsem dost chyb, už například ve výběru lidí, štábu a tak…. S technikou jsem problémy neměl, ale zase jsem se musel učit ve filmové režii, film je úplně jiný, než dokument, ve filmu máte herce, role, dialogy,…. stále se učím a doškoluji v režii, digitální technologii.

Ty točíš na filmový materiál, nebo na digitální nosič ?
Na digitální. Na počátku nedosahovala takových kvalit, jako ověřený filmový pás, nicméně dnes už je kvalita vyrovnaná a digitální technologie je technologie budoucnosti. Už je nás v této zemi víc, kdo točí na digitál. Je to mnohem levnější, nepotřebujete tolik světel, zázemí, kamery jsou lehčí, mobilnější, i střih, ozvučení a jiné věci jsou mnohem snazší a mají různé možnosti.

Co je tvým velkým filmařským snem ?
Jednoznačně televizní seriál. Moc rád bych jednou točil takové televizní seriály, jako uměl Jaroslav Dietl. To je mým snem.
Moc se těším na ©amana. Už ho mám v hlavě několik měsíců a jdu do toho. A já jsem nikdy nešel do ničeho, čemu bych nevěřil a co bych nedotáhl do konce. Pokud něco začneme, tak už to nepustíme. Neexistuje nejde, neexistuje nechci, nebo neumím. Neumím - to se dá naučit. Nechci - to je průšvih. Takže pokud to chci, tak výsledek musí být maximální. Ode mne i od všech ostatních.

Jak tě oslovuje téma ©amana ?
Velmi mne oslovují lidé, kteří se okolo ©amana pohybují, cítím jejich upřímnost a veliký zájem. Také je to pro mne, jako pro nového režiséra výzva - ©aman je náročný film a vůbec náročný projekt. Okusil jsem i bojová umění, věnuji se i tématice léčitelské, relaxační hudbě,…. téma šamana je mi blízké, rozumím tomu, rozumím si se Slávkem Polákem, producentem a autorem ….. až jsem si říkal “propána, kdo jiný by tohle měl točit, než já ?” J
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Re: ad scenar

Příspěvekod WT_Martin » pon 23. úno, 2004 13:16

Diky za odpoved. Jeste akorat k tomu videoklipu - bude umisten nekde na webu, pripadne objevi se nekde, kde ho budeme moci brzy videt?
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron