Videa Systemy

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Videa Systemy

Příspěvekod Fung » pon 06. úno, 2006 16:27

Nemáte někdo výuková videa Systemy, které by jste byli ochotni směnit ... ?
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Fireball » pon 06. úno, 2006 16:34

Niečo by sa našlo, ale neviem teda či si s tým skôr hanbu nerobia.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod koblih » pon 06. úno, 2006 17:13

Neco volne dostupne je nalinkovane tady:
http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1153
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Fung » stř 08. úno, 2006 19:48

Nešlo mi o volně stažitelná krátká videa, ale o výuková videa Systemy. Výměna by mohla být např. přes Rapidshare.de
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Fung » stř 08. úno, 2006 19:49

Fireball píše:Niečo by sa našlo, ale neviem teda či si s tým skôr hanbu nerobia.

Pat


Netuším, proč by si tím měli dělat hanbu ?!? 8O
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Fireball » stř 08. úno, 2006 20:31

Fung píše:
Fireball píše:Niečo by sa našlo, ale neviem teda či si s tým skôr hanbu nerobia.

Pat


Netuším, proč by si tím měli dělat hanbu ?!? 8O


Pretože to čo som videl je prostw hrozné a smiešne.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fung » stř 08. úno, 2006 21:01

Fireball píše:
Fung píše:
Fireball píše:Niečo by sa našlo, ale neviem teda či si s tým skôr hanbu nerobia.

Pat


Netuším, proč by si tím měli dělat hanbu ?!? 8O


Pretože to čo som videl je prostw hrozné a smiešne.

Pat


Jen proto, že jsi viděl neco co je směšné a hrozné, nesuď Systemu. Možná jsi měl smůlu na konkrétní videa, nebo na konkrétní osoby, které cvičily. Těžko uvěřit, že by zrovna Sovětské síly zvláštního určení a speciální jedntky současné Ruské federace cvičily něco, co je směšné a hrozné. Není zde mým cílem rozpoutávat diskuzi ohledně efektivnosti Systemy, či jestli se někomu líbí nebo ne. Pokud se Vám Systema z nějakého důvodu nelíbí, je to vaše právo, plně ho respektuji, jen Vás prosím, nereagujte zde a ignorujte toto téma. Cílem je pouze navázat kontakt pro výměnu informací (videí), ne dostat se do Top 10 rozpoutanou diskuzí.
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Fireball » stř 08. úno, 2006 21:10

Počuj prečítaj si môj príspevok ešte 1x. Napísal som, že oni si hambu robia vďaka tým videám a nie že systema je o ničom.
Okrem toho vieš systema je tak široký pojem a tvrdiť, že sa učí v celej armáde no no no neviem, hlavne ak zakladateľ je v Kanade sa mi zdá.

Takže ešte raz - posúdil som tie videa na ktoré si sa pýtal, takže pribrzdi trošku.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Low » stř 08. úno, 2006 21:48

podle videa se vázne soudit nedá. já nikdy nic podobnýho necvičil, v podstate jsem videl jen videa nebo jak trenujou, at uz musado, scars nebo ruzny tyhle sebeobrany systemy a souhlasim ze je to des. jenze to neni delany pro lidi co se tomu budou venovat nejak na vrcholov urovni, proste je to pr to aby se vojakum otevreli oci, a meli predstavu jak a kam bouchnout neba jak se nasazuje paka. je to proste o necem jinym a svuj ucel to plni. hlavne sebeobrana proti zbranim se v BU moc necvici.. jinak co se tyce uderu a pak tak to je samozrejme na daleko nizsi urovni.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 08. úno, 2006 22:08

Nedá se to takhle...viděl jsem na CD systemu,kde mi vstávaly vlasy děsem....ale to myslím neuvěřitelnou makačku,výdrž...nechtěl bych ani spárovat s těma týpkama...nebo,bez přípravy nechtěl......to je přesnější.Jenže to jsem viděl u zdroje,ze kterého nemám nárok to dostat.

4Fireball-systema je jako každé jiné.....někomu sedne,někomu ne.Ale je třeba to pocítit na vlastní kůži,aby se jeden mohl vyjádřit.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Fung » čtv 09. úno, 2006 16:37

Fireball píše:Počuj prečítaj si môj príspevok ešte 1x. Napísal som, že oni si hambu robia vďaka tým videám a nie že systema je o ničom.
Okrem toho vieš systema je tak široký pojem a tvrdiť, že sa učí v celej armáde no no no neviem, hlavne ak zakladateľ je v Kanade sa mi zdá.

Takže ešte raz - posúdil som tie videa na ktoré si sa pýtal, takže pribrzdi trošku.

Pat


Četl jsem ho důkladně několikrát a reagoval jsem na to co jsi napsal. Nesoudil jsi videa, o kterých jsem psal (resp. o jejich možné výměně),ale které jsi viděl. Opakuji, bohužel jsi měl asi smůlu na konkrétní špatná videa. Dost pochybuji, že jsi měl možnost vidět veškerá videa Systemy,která existují. Píšeš o Systemě,ale nevíš nejspíš víc informací, než které jsou na internetu na komerčních webech a diskuzních fórech (a jen v češtině, jinak by jsi nenapsal že zakladatel je v Kanadě. Na anglicky i rusky psaných webech a fórech je téměř všude historie Systemy, alespoň ta blízká. Máš pravdu, Vladímír Vasiliev je v Kanadě, ale např. Alexei Alexeievič Kadochnikov, Arkadij Kadochnikov, Sergei Orzheliev, Mikhail Ryabko, Valentin Vasiliev, Konstantin Komarov a další žijí stále v Ruské federaci a mnoho z nich je stále aktivními příslušníky vojenských jednotek Ruské federace nebo Minesterstva vnitra). K soukromým videím Systemy (resp. Rukopašnovo boje), té opravdové, ne komerční jsi se asi nedostal. Např. tady:
http://strategosmedia.com/videos/AK-PROMO1.wmv
nebo
http://www.systemauk.com/video2.htm
najdeš i jiné videa než je Vasilievova produkce (bohužel opět komerce, takže Tě to asi opět nezaujme).
V mé reakci jsem netvrdil, že se učí v celé armádě, ale u vybraných elitních složek ( stejně jako vojenská forma Samba a dalších systémů boje) a třeba na vysoké škole výsadkových vojsk v Rjazani.
Opakuji, není mým cílem rozpoutávat diskuse o efektivitě, kohokoli jakýmkoli způsobem urážet či osočovat, pouze navázat kontakt pro výměnu informací a materiálů. Pokud někoho toto téma unavuje, přestante do něj aktivně zasahovat příspěvky, za chvíli se toto téma ztratí z top 10 a reagovat v něm pouze budou lidé, kteří se o toto téma skutečně zajímají a které nedráždí.
Fung
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Low » čtv 09. úno, 2006 16:48

ale k tomu co se učí u policie, v armádě a u elitních složek: to neznamená vůbec nic. podávej se na koreu tam dělaj taekwondo, u nás musado a když někdo chce něco víc musí si to hradit za svý. existuje spousta policejních klubů shotokan karate a to je to posledni co by se melo hodit na sebeobranu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » čtv 09. úno, 2006 17:12

Zdar.

Tak ešte raz, nevidel som som na 100% všetku videa Systemy(asi oklo 30 a neboli len komerčné, boli o hlavne aj záznamy zo seminárov), takže som hodnotil tie čo som videl. Okrem toho neviem odkiaľ máš info čo som videl a aké mám info o systeme? V mojom príspevku som napísal, že je to široký pojem a teda som tým dal najavo že to môže byť aj šit aj super vec, ktorá záleží od inštruktora respektýve od bojovníka ako ju pochopý.

Tak pre poriadok, podľa mňa sú smiešne videa ktoré som videl a nie celá systema. OK?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fireball » čtv 09. úno, 2006 17:17

Low píše:ale k tomu co se učí u policie, v armádě a u elitních složek: to neznamená vůbec nic. podávej se na koreu tam dělaj taekwondo, u nás musado a když někdo chce něco víc musí si to hradit za svý. existuje spousta policejních klubů shotokan karate a to je to posledni co by se melo hodit na sebeobranu.


Zdar.

100% súhlas. Záleži na inštruktorovy a na chlapovy. Ale niekedy môže byť systém super a inštruktor sa môže potrhať a chlap sa BOJOVA« nenaučí.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 09. úno, 2006 19:35

Low píše:ale k tomu co se učí u policie, v armádě a u elitních složek: to neznamená vůbec nic. podávej se na koreu tam dělaj taekwondo, u nás musado a když někdo chce něco víc musí si to hradit za svý. existuje spousta policejních klubů shotokan karate a to je to posledni co by se melo hodit na sebeobranu.


To je ale,Low,o něčem jiném....u těchhle chlapů k fightu na blízko dochází velmi zřídka(v "reálu"),obyčejně,když už k tomu dojde,je něco špatně.U sil zvl.určení se nejde systém jako takový,tam jde čistě o účinnost...tam ty chlapy učí,kam třeba píchnout kudlu,aby maník ani nehrknul a hned umřel.
Korejci třeba dělají TaeKwonDo,ale na takový úrovni,že si to lidi tady ani neuměj představit.Japonský policajti cvičej Kendó(nejen),ale schválně se optej Patrika,nebo Picarda,o čem to je.... :wink:
Pořád se na to koukáme z pohledu "obyčejných" lidí.....oni jsou taky obyčejní.....jenže,díky zaměření výcviku,nepřemýšlí nad nějakým bebí,co by mohli komu způsobit,neřeší nějakou férovost....lidi proti sobě neberou jako lidi(nadsazeně),ale jako překážku v cestě.Shrnu-li to,jinak myslej.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 09. úno, 2006 20:04

Jendis: já nevim jak v japonsku nebo v koreji ale vim jaká je situace u nás. a takovej frajer z urny dostane v hospodě nadržku stejně jako kdokoli jinej, kdo se věnuje nějaký sebeobraně. je to právě proto že to co se učej slouží k plnění jejich úkolů. takže do drilujou jak vytáhnout lidi z auta a když dojde na akci tak nikdo ani necekne, jak přepadnout člověka v bytě atd.. co se týče technik špinavýho boje tak to přece umí každej z nás. jen asi nikoho z nás nenapadne trhat uši vypichovat oči nebo lámat vaz.. prostě z těhle lidí si nejde brát příklad a už vůbec ne jako nějaký měřítko dokonalosti.
proto řikám že z toho že ruský speciální jednotky dělaj systemu, český převážně musado a korejský taekwondo nic nevyplývá.

stejně je účinější starej dobrej box, jen se tomu musí věnovat trochu víc :o)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 09. úno, 2006 21:02

o příkladu a dokonalosti taky vůbec nemluvím...však píšu,že když už u nich dojde na CQB,je něco špatně.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 09. úno, 2006 21:27

jendis : no asi tak ale mi se prave bavime o tom boji. a ten jejich boj neni o nic lepsi , ani system neni o nic lepsi, jen se bezne dostavaj do vypjatejsich situaci.

nekde nedavno tady byl nejakej odkaz na nejakou slovenskou krav magu nebo na neco takovyho a zase se tam psalo ze je to system urceny pro realny boj a uci se ho izraelska armada a podobne . to bylo v pohode je to pravda. ale pak tam byly dodatky typu nebudeme vas ucit zbytecny veci co vas ucej v tradicnich bu atd.. na to z ceho vsechny techniky km vznikly a sice ze jsou obsazeny v tradicnich bu jaksi zapomeli. a pak me dostal pribeh kterak na parkovisti zastrelili americkyho sampiona v MT. a tak jsem si rikal co tim chteli rict, jako ze kdyby to byl "sampion" v krav maga tak by to prezil nebo co ?

proste se mi nelibi vyvisovani tehle "systemu". je to podle me i dost neopodstatneny tvrzeni.. protoze tezko jak jsem rek je to pro nekoho kdo nema zajem trenovat 5x tejdne dve hodiny ale pro nekoho pro koho je nutnost vedet kam prastit a pichnout nuz a to je tak vsechno co ho zajma.
ucinejsi to rozhodne neni, jen je to urceny pro jinou skupinu lidi a do jinejch situaci.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » čtv 09. úno, 2006 21:31

Zdar.

No myslím, že dnes sa BU učí kus inak. Kedysi si potreboval vedieť bojovať tak po pol roku roku výuky a dnes je tu kus iné, aj prístup k tréningu je iný, ale nezmenšuje funkčnosť tradičných BU.
S tým prístupom na tréningu máš 100% pravdu ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Low » čtv 09. úno, 2006 21:45

jde o to k čemu to je určený..

je hezký že seš nejlepší na světě v boji s nožem, nikdo beze zbraně si ani neškrtne ale k čemu ti to v dnešnim světě ? k sebeobraně asi ne.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron