Ju-jitsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Ju-jitsu

Příspěvekod mark4 » čtv 07. srp, 2003 11:01

Jaká je nejlepší technika ju-jitsu,pište své názory.
mark4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. srp, 2003 12:55

No já bych řekl, že v každé situaci je nevhodnější (nejlepší) vždy jiná technika. Prostě záleží na okolnostech. Prostě v určité situaci, kdy určitá technika funguje dobře (je nejlepší), tak v jiné situaci je ta samá technika na nic.
To platí zřejmě pro všechny BU.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Ju-jitsu

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. srp, 2003 14:20

mark4 píše:Jaká je nejlepší technika ju-jitsu,pište své názory.


Ktorykolvek xxxx-nage (hod), podla situacie. Jutsu je sice povestne pakami, ale vacsina z nich je podla len tazko urobitelna, vychadza totiz z necinneho protivnika (sudias z ich zlozitosti)...a ak je tam vela sokov, tak uz ju potom nie je treba, pretoze protivnik lezi v krvi na zemi... 8)

MT©
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Bujin » pát 08. srp, 2003 8:18

Paky su nefunkcne...? :P
tak to je pekna sranda...no ked ich clovek nevie...tak su naozaj na...
Traba si uvedomit jedno...najprv udriem a potom paka..je to vsade takto..aj v aikide, jujutsu,...
malo technik sa robi priamo v utoku ,a ak aj ano...tak Vam uz urcite trener poveda...a mate tu moznost aj udriet... ...je to sice moj nazor...ale ja viem ze ked napr. utocnika dobre skopete tak paku uz na zemi date lahko :twisted:

...ale nie... :D
teraz vazne...cim rychlejsi bude super tym horsie sa mi bude darit nasadit paku...pokial samozrejme pri utoku, moja ruka nenarazi na jeho hrtan, alebo trojklanny nerv.
Nasadit napriklad hijikime osae ...je mozne aj priamo...a pri plnej utocnikovej rychlosti...
No utocnikova ruka asi nasledovne vyda nechutny zvuk...

tak zatim...
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod Anonymní » pát 08. srp, 2003 9:15

O funkcnosti pak nepochybujem. Chybna je vsak logika ich pouzitia tak ako sa uci, t.j. sok + paka, sok + hod apod. - toto je totiz najzaciatocnickejsia uroven, to nie je JU (jemny) jutsu, pretoze sokom zastavujes jeho pohyb a tym zahadzujes jeho energiu/pohyb, ktory by si vedel dalej proti nemu pouzit, predovsetkym na vychylenie. Hody aj paky sa maju robit z pohybu, lenze to sa na treningoch zvycajne neuci tak, aby sa to aj niekto naucil. Aspon ja som to za 5 rokov intenzivneho cvicenia nezvladol a nevidel som nikoho zo spolubojovnikov kto by to zvladol (ani na seminaroch, ktore sa kedysi organizovali v Modre-Harmonii). Jedine co som sa naucil bolo niekoho pastami stlact a potom mu dat paku - no naco je to dobre mi doteraz nikto nevysvetlil...:cry:

Myslim ze napr. Csaba Harsanyi (a niektori jeho ziaci) su taki dobry prave preto, lebo je byvaly judista, samotny jutsu trening Ti to da tazko, pretoze technik je prilis vela a preciznost slaba. Mozno este Dano Mocik, ale on to dostal od tatka a nepoznam nikoho kto by na sebe tak pracoval...takze mozno je tu 5 ludi, ktori su schopni to fakt pouzit.

Chod si zazapasit s nejakym boxerom a rychlo zistis, ze ked sa pokusis spravit hijikime osae, tak Ti medzitym odtrhne hlavu druhou rukou...co sa tyka zlomenej ruky, neviem ci si uz niekomu ruku zlomil (mne sa podarilo) a vobec som si z toho nehonil...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod mark4 » pát 08. srp, 2003 18:22

Ja mám velmi dobré zkušenosti se všemi druhy porazů, po nacvičení se v nich kombinuje rychlost a účinnost 8)
mark4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 22. čer, 2003 23:00

pre MT©

Příspěvekod Bujin » pon 11. srp, 2003 10:10

No mas pravdu...ale neviem ci ta uz niekdo prepadol naozaj...mna hej...sice to nebolo na zivot a na smrt ale... :)

Ak je bojovnik naozaj NAJ...co je teda malokdo...tak je mozne byt v boji uvolneny to ti davam za pravdu. :!:
Netraba udierat .......ale v realite...no neviem...

Ja som "sparingoval" na vyzvu /trener by ma asi za tento pocin nepochvalil/ s roznymi obcanmi.. /samozrejme ziadne vrazdenie... :oops: /
box, taekwondo, WT, kung fu.
a kazdy bol dobri v niecom inom,
taekwondisti sa az prilis zaoberaju nohami...ale su fakt dobri.../v kopoch
/ ja som mu skoro ulomil palec....ale v pohode...keby som dostal prvy ja kop do hlavy tak... :roll:
boxer vie tvrdo udierat- no proti nizkym kopom na koleno a medzi nohy...
namal sancu. - ale keby ma udrel tak asi lezim ja...
Wing tsun ....patria medzi najlepsich bojovnikov...no nevedia suitemi waza
a preto letel vzduchom... ale keby som ho pustil k sebe tak je somnou END. :P proti rychlim uderom by som nemal sancu.viem to ...zoparkrat... :oops:

kung fu.....tiez super....maju v podstate rozne techniky...ale plati nanich hruba sila...jednoducho stylove postoje sa nedaju vzdy pouzit......ale raz som dostal prstami do oka a verte mi nebol to dobri zazitok.
:lol:

samozrejme studoval som viacero stylov takze si myslim ze som uvedomeli. :) ---aspon sa snazim :?

Keby to boli neaky profici tak samozrejme skoncim ja to je mi jasne...berte to teda iba ako namet na zamyslenie.

Co stoho vypliva......kdo sa vie prisposobyt - ma lepsie sance na uspech.
Tot vsjo
nezalezi ako dlho trenujes...pokial bojujes s niekym kto ma naociach klapky a snazi sa dodrzat styl ..... mas sancu....otazka je ci to vyuzijes.

V ramci cvicnych bojov som samozrejme aj prehral...taky je skratka zivot. :!: /aj ked v aikide boje niesu...ale vo WT hej/

Ja som sa od tychto ludi naucil minimalne to ze je dobre sa naucit vsetko,
aj keby to bol iny styl, ina technika, atd.....

ale je to samozrejme len moj nazor....vsetkym fandim...a preto mam kamosov aj medzi inymi stylmi....su to super ludia .




tak zatim
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod kusa » pon 11. srp, 2003 16:26

z ju jutsu, ehm, pardon ai ki ju jutsu no tak irmi nage urobene ako atemi...to sa da a je to aj pouzitelne a lahko naucitelne...a super ma potom fakt problem...ale ono to zavisi fakt od situacie
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod netnetty » stř 25. úno, 2004 18:51

O těch pákách si myslím,že když už někoho dostaneš na zem a on není schopnej se po tvým hodu,strhu atd. ani pohnout a máš aspoň trochu soustrasti, tak mu tu páku určitě nasadíš. :D
netnetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24. úno, 2004 0:00
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvekod netnetty » stř 25. úno, 2004 18:52

O těch pákách si myslím,že když už někoho dostaneš na zem a on není schopnej se po tvým hodu,strhu atd. ani pohnout a máš aspoň trochu soustrasti, tak mu tu páku určitě nasadíš. :D
netnetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24. úno, 2004 0:00
Bydliště: Jihomoravský kraj

 

Příspěvekod netnetty » stř 25. úno, 2004 19:04

S tím přizpůsobením je to určitě pravda.Ten rozdíl poznáš v Ju-jitsu např. když si na nějakýho sparinga,kterej je lehké váhy, obíhá kolem tebe a nakopává tě zvykneš a pak se do tebe pustí nějakej mamlas dvakrát větší než ty a prostě tě chytne za kimono zatímco máváš rukama a hodí s tebou o zem.JE to pořádnej rozdíl a je to hlavně o tom,předem si uvědomit s kým si něco začínáš a odhadnout člověka.V reálu může trvat boj půl minuty nanejvýš dvě a když chceš použít funkční strhy na někoho,kdo je dvakrát tak těžší než ty,dělal JUDO a ani si ho nenavolníš,tak to asi skončí i dřív.Můžeš trénovat 10 let,pak vyjdeš na ulici a dostane tě nějakej nalitej stařeček protože si nedáváš bacha.
netnetty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24. úno, 2004 0:00
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvekod Gino » sob 10. dub, 2004 13:03

Osobně miluju atemi a páčení :-) Hody jen vyjímečně...
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron