Je military jen móda?

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Je military jen móda?

Příspěvekod Jendis » pát 12. kvě, 2006 18:23

diablik píše:
Zigi píše:Dělám chviličku MT a baví mě to, ale uvažoval bych i o nějakém combat systému jako doplňku, navíc jsou prý dobré i jako "psychická příprava" k případnému konfliktu
. ...pokial robis muaythai naco chces stracat cas cvicenim military,pokial robis MT kvoli ulici a sebaobrane,tam mas vsetko co potrebujes...radsej poriadne trenuj a nepriberaj zbytocne ftakoviny...nebudes vediet ani jedno ani druhe poriadne...krawka ako kukam je nova moda? doteraz bolo valetudo,ale kukam ,ze casi sa menia...zaujimalo by ma kolko krawerov cechach su profi streetaci a podrezavaci krkov,ked to ucia vo velkom style?? nic v zlom




je to pořád stejný..... :wink:
Naposledy upravil Jendis dne ned 14. kvě, 2006 5:26, celkově upraveno 2
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod diablik » pát 12. kvě, 2006 18:42

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:56, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Jendis » pát 12. kvě, 2006 19:00

Mno,některým bys možná křivdil,ale jinak....souhlas..... :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Combat system v OV?

Příspěvekod diablik » pát 12. kvě, 2006 19:10

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:57, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » pát 12. kvě, 2006 19:12

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:57, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Gino » pát 12. kvě, 2006 19:48

Jen takova poznamka k diskuzi, rad bych na to slysel vase nazory...

Ja si myslim, ze spousta (vetsina) lidi zacina s pocitem potreby sebeobrany a kvuli nizkemu sebevedomi... taci po par letech maji sice vysoke stupne (coz jim dava pocit vetsiho sebevedomi), ale v te hlave to zustane porad stejne (takze az dojde na akci, lidi ztuhnou), pokud neprojdete opravdu pernym treninkem.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pát 12. kvě, 2006 19:49

diablik píše:vytahaju kopec prachov a idu si za ne zapichat do nedalekeho bordelu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Doooo haje, ja se zase minul... ze ja se na to nedal, kde jsem dneska mohl bejt :D :D
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 12. kvě, 2006 21:42

Gino,asi jo,ale záleží jen na těch lidech samotných,jak budou cvičit,trénovat....jen na nich.

S tou psychickou přípravou...víš,cvičí s tam "modelové" situace,které jsou pořád pro "realitu" lepší,než nic...když si nacvičíš,jaký je to mít kudlu na krku,nezesereš se pak tolik.....zesereš se taky,o tom žádná,ale ne až tolik..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Combat system v OV?

Příspěvekod kraver1 » pát 12. kvě, 2006 22:35

diablik píše:
Zigi píše:Dělám chviličku MT a baví mě to, ale uvažoval bych i o nějakém combat systému jako doplňku, navíc jsou prý dobré i jako "psychická příprava" k případnému konfliktu. ...pokial robis muaythai naco chces stracat cas cvicenim military,pokial robis MT kvoli ulici a sebaobrane,tam mas vsetko co potrebujes...radsej poriadne trenuj a nepriberaj zbytocne ftakoviny...nebudes vediet ani jedno ani druhe poriadne...krawka ako kukam je nova moda? doteraz bolo valetudo,ale kukam ,ze casi sa menia...zaujimalo by ma kolko krawerov cechach su profi streetaci a podrezavaci krkov,ked to ucia vo velkom style?? nic v zlom :roll:


NAzdar Ďáblíku.

Asi jsi opravdu ďábel, pokud si myslíš, že BU se cvičí kvůli podřezávání krků. Trochu zvláštní názor, ale je tvůj a máš na něj nárok, vyvracet ti jej nebudu. Pokud vím, v Čechách se nikde Krav Maga/ KM/ oficiálně nevyučuje. Doposud to tak je. Proto jsem se napojil na Polskou sekci International Krav Maga Federation, kde jezdím trénovat a s jejichž instruktory pořádám semináře. Ty jsou zatím otevřené - tedy pro veřejnost. Jiné budou jen pro ozbrojené složky.

Pokud je Krav MAga dle tvého názoru módní, proč není víc rozšířená?? Do Polska do není daleká cesta, učí ji tam víc než 10let. Je pravda, že v Praze ji zkoušeli trénovat. Ale podle informací, které mám, udělali boudu na Poláky, a byl jsem důrazně T.Adamczykem varován, že by případná spolupráce nedopadla dobře, pokud bych měl podobné úmysly. Stejně jsem dostal varování, že se vyskytnou lidé, kteří budou KM hanit. Což děláš. Pokud Ti nějaký systém nesedí, tak ho necvič. Ale neurážej, myslím že to není zrovna nejlepší vizitka - naštěstí tvoje, ne moje. Sám se věnuji bojovým uměním od 18-ti let. Zkoušel jsem Muay - thai na začátku 90-let pod vedením ruských trenérů - kde je jim dneska konec netuším. Pro vazoneurózu jsem toho nechal. Přerážení cihel a bušení do panelů se projevilo. Holt byl jsem mladý a blbý. Chtěl jsem vše řešit silou, teprve později jsem pochopil, že bez techniky ti je síla na..... Pár let jsem posléze cvičil jihočínské styly Jižní pěst a tygra/asi 5let/. Během ZVS jsem poznal dnes svého nej kamaráda, který cvičil Musado u jedné elitní skupiny MV. Cvičím s ním dodnes, pokud se sejdem. V práci trénuju Judo a Ju-Jitsu. Stýkám se s klukama, kteří cvičí Tae-Kwon-do, Goshindo a jiné styly. I tito se zůčastnili prvního semináře KM v Ostravě - proč, když jsou mezi nimi zkušení borci a instruktoři JJ? Protože se chtějí naučit něco nového, co tady není, a obohatit svůj repertoár technik.

Každému sedí jiný styl boje, chvíli to trvá než najdeš ten správný pro sebe. Military styly jsou určeny pro lidi, kteří nemají dokonalé fyzické parametry, a přesto se chtějí nebo se musejí poměrně rychle naučit efektivně bránit. To ale není pro tebe nic nového, co?

Takže mám pro tebe návrh - přijeď na seminář 27.5.2006, zacvič si a potom posuzuj, jestli jsem profesionál, nebo ne. Ani nemusíš nic platit, udělám u tebe vyjímku. 8)

Ale protože píšeš slovensky, budeš to mít asi blíže do Bratislavy, kde je taky klub Krav Maga.

P.s: klidně mi napiš na kravmaniac@seznam.cz

kraver1
kraver1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod majkx » sob 13. kvě, 2006 8:26

Je bez debaty, že je určitě spousta učitelů různých funkčních combat systémů, kterým jde jen o osobní-finanční prospěch, ale v BU jich není o nic míň že. Řekl bych, že tady platí to co u BU, najít si dobrého učitele!!! V NJ u Ládi Matuli se vyučuje funkční a účiná sebeobrana, chodí tam pravidelně trénovat kluk, co 4x týdně chodí trénovat v čechách thajský box nebo box a je i instruktor Musada MCS, takhle trénuje už 8-9 let, a sám říkal že největší makačku a vypětí zažívá při tréninku kapapu a že mu taky z hlediska sebeobrany nejvíc dává!!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Low » sob 13. kvě, 2006 11:45

ale prdlajs tady nejde o nic vic nez jak rek dablik ze je to modni zalezitost.. pred par lety za dob b leeho kungfu, van damme karate dneska ultimata super real systemy..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod diablik » sob 13. kvě, 2006 13:03

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:54, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » sob 13. kvě, 2006 13:13

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:55, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » sob 13. kvě, 2006 13:22

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:58, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » sob 13. kvě, 2006 13:25

:twisted: :twisted:
Naposledy upravil diablik dne stř 18. dub, 2007 16:59, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

oblek HIGH GEAR™

Příspěvekod Ondra » sob 13. kvě, 2006 15:17

snažil jsem se napsat něco o tomhle obleku: http://www.sweb.cz/ondrejturek/clanek8.htm , který se používá při zápasech "bez pravidel" možná to někomu kdo trénuje sebeobranu nebo combat systémy pomůže při rozhodování co si vzít na sebe a nebo nekonečné téma jaký styl, popř. moderní/tradiční BU je lepší 8) ...ale jak jsem napsal, je to jen pomůcka, za nikoho se nic nenaučí :idea: . napsal jsem to záměrně do tématu COMBAT protože mi T. Blauer popsal jeho použití právě v této oblasti. hodně štěstí bojovníci :!:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » sob 13. kvě, 2006 15:22

nejak mi uchazi k cemu je to jako dobry? vzdyt ultimata je to samy a bez chranicu.. dalsi tahak na penize.. nebo spis nez to dalsi zarucenej zpusob na "super real street ultimate fighting"

uz vubec totiz nechapu jak se v tom ma poznat kdo je lepsi. on lowkick prez chranic nebo rana pesti do helmy bolej trosku jinak nez bez toho.. a jakym zpusobem nekoho sundat treba prave tim lowkickem ?? takze je to zas omezeny jen na boj na zemi.. jeste vic nez ultimata..

ty ses reklamni propagator toho vynalezce ?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Ondra » sob 13. kvě, 2006 15:44

je vidět že nechápeš vůbec nic... Ultimát určitý pravidla má, laskavě si to zjisti na netu tohle nemá vůbec žádný, můžeš jakýkoliv úder do jakéhokoliv místa jakoukoliv silou, to v ultimátu asi nemůžeš nikoho kopnout mezi nohy nebo vy u vás můžete? :D je vidět že jsi odborník na BU. ono je někdy lepší když něčemu nerozumíš mlčet. nejsem ničí reklamní agent, ale vaše, konkrétně tvoje rozumy který kop je lepší mě jen rozesmějou, jde tady o psycholog. hranici kopnout , udeřit kamkoliv a nikoho nešetřit, jestli vy takhle cvičíte bez chráničů tak teda potěš knedlik. myslel jsem že by mi odpověděl na tenhle článek nějaký jiný a doopradický odborník než ty, tebe nepočítám, stačí si přečíst nějaké tvoje příspěvky :D tak prosím někoho zasvěcenějšího.. děkuji . ...vim že sem přispívají lidi (instruktoři, nebo závodníci BU/BS) jako Jendis, P.Macháček a další kteří BU rozumějí a rád bych věděl a znal jejich názor.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » sob 13. kvě, 2006 15:56

ne ale nechapu vyznam kopu mezi nohy prez chranic(i kdyz to boli taky hodne) napriklad v daidojuku karate se kopat mezi nohu muze. suspenzor maj. dal se muze naprosto vsechno a z tyhle obrovsky vybavy chranicu maj jen helmu a suspenzor. na tele nic. mimoto mi po shlidnuti toho videa pripada ze v tom obleku se rozhodne nepohybujou jako bez nej.

a vazne se muzou trhat usi, nos, vypichovat oci , kousat, lamat prsty, trhat vlasy ? ne nic z toho se nemuze proto je to jen alternativa ultimat s chranicema. dobre o jeden uder maj vic..

zvlast me pobavilo tohle

o jeho aktivitách u ozborjených složek, ať už policejních nebo vojenských se NEBUDU zmiňovat, neboť není člověkem co by si potrpěl na výčet ze svého životopisu,

a pak hned tohle

(patří mezi ně: U.S. ARMY Special Forces & SPECIAL OPERATIONS, U.S. AIR FORCE, U.S. NAVY SEALs, FEDERAL AIR MARSHAL SERVICE, the U.S. COAST GUARD, DEPARTMENT OF ENERGY, SECRET SERVICE, FEDERAL LAW ENFORCEMENT TRAINING CENTER, U.S. MARSHALS) - coz mimochodem neznamena vubec nic protoze se mizda ze lidi trenujicich tyhle slozky je tisice, kazdej novodobej mistr realnyho boje :lol:

ty experte :roll:
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Ondra » sob 13. kvě, 2006 17:09

slovo se mizda se píše: SE MI ZDÁ :D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron