Taekwondo

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod severin » čtv 25. kvě, 2006 7:31

Na Sonkalu jsem našel tyhle odkazy a celkem potvrzují to co jsem se v Koreji o TKD dozvěděl.Kolem historie tkd a gen.Choie koluje spousta mýtů a každý jen neustále doslovně opisuje oficiální a velice zkrácenou historii.©koda! Spousta lidí v Jižní Koreji chápe tkd jako tělocvik,takže když tam potkáte pár lidí ve věku 25let s 3.-6.danem doklapne vám,že by jste ty dany neměli brát tak vážně.

http://tkdtutor.com/02Taekwondo/TKDHist ... evelop.htm

http://www.stanford.edu/group/Taekwondo ... istory.pdf

http://www.martialartsresource.com/anon ... story.html

http://www.martialartsresource.com/korean/korean.htm

http://www.fred.net/injiyong/tkdmyth.htm

http://www.wkf.org/chat_tkd/chat.tkddrjad.html
Naposledy upravil severin dne čtv 29. lis, 2007 9:31, celkově upraveno 2
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod tekara » čtv 25. kvě, 2006 8:14

4Frank:
Píšeš, že ve WTF jsou povoleny ruce. A to je přesně to, co jsem ve sportovním zápase WTF nikdy neviděl a co mi přišlo nanejvýš směšné (poskakování a kmitáním rukama u těla, abych mohl lépe kopnout). Nechci se taekwonďáků dotknout, ale podle mého nejde dost dobře provozovat BU jako sebebrana a BU jako sportovní nácvik boje (myslím v rámci sportovního oddílu). Tím netvrdím, že věci se sportovního boje nejdou použít v sebeobraně.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Low » čtv 25. kvě, 2006 10:24

Korejští důstojníci údajně musí skládat zkoušky na první dan v TKD.Psal to čech kterej společně s jinejma cizincema(právě i korejcema který mu to vyprávěli)prošel v americe kurzem Rangers (takže je ranger..) hlavně o tý sebeobraně co popisoval co se tam učili by to mohlo zajmat..Tušim že tim projde asi jeden nebo dva češi ročně.Údajně Někteří z jejich instruktorů patřili k Delta force.. Taekwondo se učí i korejský speciální jednotky, někde jsem o tom něco měl i s fotkama ale už nevim kde to je.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod severin » čtv 25. kvě, 2006 11:03

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » čtv 25. kvě, 2006 11:54

jo jasne ja vim, jde mi o to aby se par lidem tady, zastancum boje specialnich jednotek otevrely oci.. Neni to o tom co se cvici ale jak a s jakym cilem se to cvici.. Pochybuju ze tam cvicej TKD podobny tomu co bylo treba na olympiade.. At se na me nikdo nezlobi ale to co jsem videl co se uci specnaz vychazi ze Shotokanu.. Nebo jinak receno ze sportovniho karate.A pochybuju ze jim to nebude fungovat.Jenze zase..Je to o lidech, ti co to tam cvici nebudou zadni chcipaci..Navic to cvicej s jinym nasazenim a s jinym cilem..

hlavne doporucuju tohle http://www.masteryi.com/index.php?db=fo ... read&no=23
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Skateordie » čtv 25. kvě, 2006 13:38

Dal som natiahnut tie videa, natiahlo to a neviem kde to spustit, tam nie je ziadne play. :( :( :(
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod severin » čtv 25. kvě, 2006 13:50

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod randon » pát 26. kvě, 2006 12:49

Ahoj koukám, že je tu hodně lidí kteří mají velký zájem o Taekwon-do a jsem za to rád, chtěl bych se zeptat, kde všichni cvičíte (jestli teda cvičíte) a jaké máte stupně. Mám velkou radost, že je tolik lidí, kteří se zajímají o toto velice krásné bojové umění, kterému se může věnovat každý bez rozdilu postavy. Jde jen o to, že člověk musí chtít. Já cvičím 12 let a mohu říci, že dál budu protože žádný jiný sport nedokáže to co Taekwon-do, jsem vděčný gen. Choi Hong Himu za to co dokázal a co nám tu přenechal. :wink:
randon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » pát 26. kvě, 2006 16:44

random... necht zije na veky veku... amen :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Ondra » pát 26. kvě, 2006 18:10

re: hlavne doporucuju tohle...
koukám, že TUKONG má úspěch :) , co jsem měl možnost poznat pana S.Song Kima je to velice příjemný člověk,který ani nepůsobí dojmem který v tomto stylu zaujímá. bohužel škol TUKONG je velice málo, co jsem měl možnost posoudit v USA a Korei, těžko to jde srovnávat, je pravda že v Korejské armádě se učí všechno možné,předpokladem je opravdu černý pás, je to trochu ale jinak, jak, to sem do téhle debaty nepatří, je to zase jiné téma. Jinak rád bych upozornil že "údajně" nejde brát za platné.... já znám člověka co řiká že viděl Elvise :D tomu se tady bude taky věřit? člověk by měl posoudit sám dle svých zkušeností co uzná za vhodné, jsme ve svobodné zemi, každý má právo na svobodné rozhodování o jakémkoliv boj.stylu, náboženství a politickém přesvědčení. Ne všude tomu tak je a proto budeme brát v potaz to co MY známe a ne to co někdo někde údajně řekl a napsal na internet. :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » pát 26. kvě, 2006 18:11

jinak zdravím STYL Taekwon-do a přeji mu hodně zdaru i jeho bojovníkům. i jejich fyzické kondici, která je víc než impozantní :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » pát 26. kvě, 2006 18:56

re: Neni to o tom co se cvici ale jak a s jakym cilem se to cvici...
s tím co řikal LOW nelze jinak než souhlasit, ale myslím že tady se to napsalo tolikrát že ani nejde pochybovat o jiném názoru :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » pát 26. kvě, 2006 19:03

ondra: je to slozity.. je pravda ze si na to kazdej musi prijit sam.. vzdycky se najde clovek kterej toho ,kdo ti bude tvrdit ze na ulici jsou otocky nepouzitelny první takovou otockou sundá.. a clovek kterej ti bude tvrdit ze jsou na ulici otocky super se k ni treba ani nedostane..a tak je to se vsim a se vsema technikama.. kazdymu vyhovuje neco jinyho a kazdej to dela pro neco jinyho.. ono vlastne debata kolem toho je vubec cela zbytecna..

to co je na tom videu o tom presne vypovida, to co je moda tady,hlavne v evrope, v rusku je to taky o necem jinym, neni moda v asii ale urcite to ve vysledku funguje stejne..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod homer91 » pon 05. čer, 2006 12:49

hwarang píše:...a ja by som to tiez este trosku doplnil, ci poopravil.

Kedze WTF aj ITF je Taekwon-Do, najvacsi doraz sa kladie na techniky noh !!! Vyplyva to uz z jeho nazvu, ale v ITF sa doraz kladie aj na techniky ruk. Ked na chvilu zabudnem na bojovy aspekt a budem Taekwon-Do opisovat ako sport, tak prave tu je mozne vidiet ten rozdiel - matsogi vs. kyorugi, (sportovy zapas ITF vs. WTF). Ked sa vratim naspat a Taekwon-Do znova zacnem chapat ako BU, tak ja osobne si myslim, ze spoliehat sa iba na nohy nie je bohvie co a prave toto je problem WTF, ktore je vo vseobecnosti chapane ako sport...

Samozrejme nechcem sa dotknut WTF-karov, to v ziadnom pripade, ale mam taku skusenost, ze ak chcu WTF-kari robit aj BU, nie iba sport, robia napr. Hapkido.....

ty si myslis ze v Wtf se na ruce nehledi neo co?Pokud si nekdy videl odbornou literaturu tak techniky rukou sou podobne jako v karate, a nemene tak ucinne,sebeobrana a sestavy sou zakladany na rukou,takze se fakt nespolehas jen na nohy
homer91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 30. dub, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod homer91 » pon 05. čer, 2006 12:49

hwarang píše:...a ja by som to tiez este trosku doplnil, ci poopravil.

Kedze WTF aj ITF je Taekwon-Do, najvacsi doraz sa kladie na techniky noh !!! Vyplyva to uz z jeho nazvu, ale v ITF sa doraz kladie aj na techniky ruk. Ked na chvilu zabudnem na bojovy aspekt a budem Taekwon-Do opisovat ako sport, tak prave tu je mozne vidiet ten rozdiel - matsogi vs. kyorugi, (sportovy zapas ITF vs. WTF). Ked sa vratim naspat a Taekwon-Do znova zacnem chapat ako BU, tak ja osobne si myslim, ze spoliehat sa iba na nohy nie je bohvie co a prave toto je problem WTF, ktore je vo vseobecnosti chapane ako sport...

Samozrejme nechcem sa dotknut WTF-karov, to v ziadnom pripade, ale mam taku skusenost, ze ak chcu WTF-kari robit aj BU, nie iba sport, robia napr. Hapkido.....

ty si myslis ze v Wtf se na ruce nehledi neo co?Pokud si nekdy videl odbornou literaturu tak techniky rukou sou podobne jako v karate, a nemene tak ucinne,sebeobrana a sestavy sou zakladany na rukou,takze se fakt nespolehas jen na nohy
homer91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 30. dub, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod homer91 » pon 05. čer, 2006 12:49

hwarang píše:...a ja by som to tiez este trosku doplnil, ci poopravil.

Kedze WTF aj ITF je Taekwon-Do, najvacsi doraz sa kladie na techniky noh !!! Vyplyva to uz z jeho nazvu, ale v ITF sa doraz kladie aj na techniky ruk. Ked na chvilu zabudnem na bojovy aspekt a budem Taekwon-Do opisovat ako sport, tak prave tu je mozne vidiet ten rozdiel - matsogi vs. kyorugi, (sportovy zapas ITF vs. WTF). Ked sa vratim naspat a Taekwon-Do znova zacnem chapat ako BU, tak ja osobne si myslim, ze spoliehat sa iba na nohy nie je bohvie co a prave toto je problem WTF, ktore je vo vseobecnosti chapane ako sport...

Samozrejme nechcem sa dotknut WTF-karov, to v ziadnom pripade, ale mam taku skusenost, ze ak chcu WTF-kari robit aj BU, nie iba sport, robia napr. Hapkido.....

ty si myslis ze v Wtf se na ruce nehledi neo co?Pokud si nekdy videl odbornou literaturu tak techniky rukou sou podobne jako v karate, a nemene tak ucinne,sebeobrana a sestavy sou zakladany na rukou,takze se fakt nespolehas jen na nohy
homer91
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 30. dub, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » pon 05. čer, 2006 13:23

:arrow:
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků