viet vo dao?

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod Anonymní » ned 11. led, 2004 13:15

No není to fáma. Prostě u něj cvičil.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 12. led, 2004 11:01

M. Matejka, F. Kraus, poslete mi prosim na sebe e-mail. moje adresa je info@hungga.org

PM
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » pon 12. led, 2004 23:11

1. Taky jsi tam ten rozdíl poznat ani skoro nemohl, cvičili jsme Viet Vo Dao systém ne Thieu Lam Tu.

2. Máchání rukama? ty bys to určitě zvládl líp, když děláš to čínské kungfu viď.

3. Tvůj názor ohledně splácání několika věcí dohromady- kde jsi na to přišel, to je dost ubohý co myslíš?

4. Co se týká našeho mistra, cvičí pěkně, efektně a i efekivně jak Viet Vo Dao (vietnamská cesta války) tak Thieu Lam Tu ( Vietnamská odnož kungfu).

5. Ohledně historie Viet Vo Dao a Thieu Lam tu, Prince Johna Liu a dalších info o těchto stylech boj. umění si najdeš na : Kungfu.ssps.org
Tady ti nemohu na vše odpovědět bylo by to na hodinu psaní a já nejsem od toho abych jako ..někdo.. trávil spousty promrhaného času na internetu... :!:

6. Úderu pěstí bylo vždy dost i na té ukázce, v těch box.rukavicích jsem měl na mysli, že se dost ochudím o to tvé máchání rukama, ale taky to jde.

7. Ja jsem tebe taky nikdy neviděl cvičit, ale předpokládám že cvičíš hungga gungfu, když jsi se ním tak oháněl. tak mi napiš co jsi zač a kdy mi ukážeš pravé nefalšované čínské kungfu v box.rukavicích OK?

S pozdravem M. Matějka


Zdravím,

1 - těžko říct, všechny stránky které s vámi mají co dočinění na které jsem za léta narazil mluví o thieu lam tu a přitom ho na exhibicích nepředvádítě? :?:

2, 3 - ano, alespoň si to myslím. V kung-fu/wushu, karate, tkd a ostatně ve všech bojových uměních která jsem kdy měl tu čest cvičit nebo na vlastní oči vidět jsou zřetelné pohyby, jejich funkce je velice jednoduchá. Ve vašich exhibicích jsem zhlédl naopak obrovské množství pohybů, jejichž funkce mi uniká, různé zvláštní kombinace rukama, které nepůsobí ani jako efektivní údery ani jako bloky, úskoky, kopy zavánějící spíš tkd nebo moderním karate než čímkoliv tradičním, ať už čínským nebo vietnamským.

4 - to nikdo neposuzuje, možná i proto že ho nikdo nikdy cvičit neviděl, proč to?

5 - díky za link, každopádně ty stránky mi toho moc nedaly, dozvěděl jsem se opět jen o jakési údajné mezinárodní organizaci BU, o které jsem jaktěživ neslyšel, o údajných titulech a údajném mongolském princi (není těch šlechticů ve vaší krátké historii už trochu moc) s čínským jménem (?!). Budu vděčný za jakékoliv objasnění, ačkoliv je mi to celkem jedno, já vám členské příspěvky neplatím.

6 - mimochodem kolik si toho sparringu na trénincích dávkujete, že máte všichni takhle zdravé sebevědomí??

7 - ne, cvičil jsem shaolin quan. mimochodem, jaký je rozdíl mezi <a href="http://kungfu.ssps.org/letoweb/pages/PICT0060.htm">TÍMHLE</a> a shaolin wushu? Tedy pominu-li fakt že u nás to takhle cvičí začátečníci, no offence :lol:
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Anonymní » úte 13. led, 2004 14:16

GuanYou píše:Tak tyhle fámy jsem už taky slyšel. Ale mohu říct, že pana Christiana trochu znám a jeho cvičení oproti cvičení Hladíka a jeho žáků je nesrovnatelně lepší. Ono to mělo být spíše naopak co mi říkal zase někdo jinný. Já nevím ale ta druhá varianta se mi zdá více logická. . . :roll:



Zdar a silu,
neni to "fama", je to holy fakt (a neni to "naopak"). K dispozici jsou/mam spousty videozaznamu a fotografii Christiana ze kterych JASNE vyplyva , ze je/byl Hladikovym zakem. Mimo to u mne pred nekolika lety cvicilo devce (Lenka S.), ktera pro Christiana jeste s par jinymi kamarady VYMYSLELA sestavy, ktere pak Christian u sebe ve skole vyucoval - jestli u toho zustal nebo program aktualizoval a obmenil to nevim. Kazdopadne tak to proste bylo...(obdobi 1990 - 1994).
Cest
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 13. led, 2004 14:19

Anonymní píše:
GuanYou píše:Tak tyhle fámy jsem už taky slyšel. Ale mohu říct, že pana Christiana trochu znám a jeho cvičení oproti cvičení Hladíka a jeho žáků je nesrovnatelně lepší. Ono to mělo být spíše naopak co mi říkal zase někdo jinný. Já nevím ale ta druhá varianta se mi zdá více logická. . . :roll:



Zdar a silu,
neni to "fama", je to holy fakt (a neni to "naopak"). K dispozici jsou/mam spousty videozaznamu a fotografii Christiana ze kterych JASNE vyplyva , ze je/byl Hladikovym zakem. Mimo to u mne pred nekolika lety cvicilo devce (Lenka S.), ktera pro Christiana jeste s par jinymi kamarady VYMYSLELA sestavy, ktere pak Christian u sebe ve skole vyucoval - jestli u toho zustal nebo program aktualizoval a obmenil to nevim. Kazdopadne tak to proste bylo...(obdobi 1990 - 1994).
Cest
yw


pardon, zapomel jsem se prihlasit a dostatecne podepsat. Predchozi prispevek je ode mne,
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » pát 16. led, 2004 15:43

tenhle výtvor je taky z vaší dílny?
Kung-fu z pagody (Thieu Lam Tu):
"Při výkonu ovládá cvičencova mysl pas a pas ovládá pohyb těla v koordinaci s chozením kolem imaginárního středního bodu, ale také se otáčí s kombinací kroutivých a točivých, kutálivých a svislých pohybů. Tyto pohyby vedou ke vzrůstu koordinace, síly a ráznosti."
každopádně už vím, za kým jít, až se budu mít zájem naučit vaše velkolepé točivé a kutálivé pohyby 8)
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

viet vo dao

Příspěvekod Anonymní » pon 19. led, 2004 9:15

Chci se zdržet názoru na Viet Vo Dao.
Pokud máte zájem o více informací o vietnamském bojovém umění, zkuste stránky www.vo-dao-vietnam.cz, nebo rovnou na německou stránku www.vo-dao-vietnam.de /necvičím ho/
Nic víc, nic míň. Doufám, že Vám cvičení bojových umění přináší víc radosti, než strarostí...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

nunchaku

Příspěvekod Anonymní » pon 09. úno, 2004 15:57

tematicky to je otazka trochu odjinud, ale zkusim to stejne: nevite, kdo v Praze vyucuje nunchaku?
dik!
dav_l@centrum.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 11. dub, 2004 18:52

Mě se to líbilo na posledním budoshow to vietvodao odstartovalo a nebylo to oproti dalším vůbec špatné
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: viet vo dao

Příspěvekod Lachtan » úte 13. dub, 2004 11:41

Anonymní píše:Chci se zdržet názoru na Viet Vo Dao.
Pokud máte zájem o více informací o vietnamském bojovém umění, zkuste stránky www.vo-dao-vietnam.cz, nebo rovnou na německou stránku www.vo-dao-vietnam.de /necvičím ho/
Nic víc, nic míň. Doufám, že Vám cvičení bojových umění přináší víc radosti, než strarostí...


Já ho cvičím v Brně. Mezi Viet Vo Dao a Vo Dao Vietnam je však docela velký rozdíl. Teď bohužel nemám moc čas, ale kdyby měl někdo zájem, tak napište na webmaster@vo-dao-vietnam.cz a můžeme pokecat. Kdyby bylo ohlasů více, tak i tady ve fóru
Lachtan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 25. bře, 2004 0:00

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 13:11

K tomu cvičeniu Christiana u Hladíka - spomente si niekto na reakciu Hladíka na kungfu podvody a omyly Pavelu a spol., predsa sám Hladík obviňoval Pavelu z toho, že sa učil u nejakého Vietnamca menom Christian, takže to vyzerá že sa nie príliš poznajú, nie?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pm » pát 23. dub, 2004 14:01

jezismarjaaa, Christina a Hladik, prestante spekulovat, vzdyt existujou min. 2 videozaznamy, ze kterych je zcela jasne, ze se Christian u Hladika ucil, nejsou to famy, drby atd., je to proste fakt, ktery si muze kdo chce overit, kdyby mi to nebylo uplne jedno, tak uz jsem to davno grabnul a hodil nekam na net
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 14:07

veríme im veríme...len prečo potom niekto obviňuje druhého, že s niekým cvičil, keď ten dotyčný makal u neho....kua, je to zrozumiteľné :? :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pm » pát 23. dub, 2004 14:48

"podvodnik krici: je to podvodnik!" (abychom parafrazovali zname "zlodej krici: chytte zlodeje!").

PM

www.hungga.org
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » pát 23. dub, 2004 14:55

aha... :wink: ako ide hunggar?
viet vo dao vraj robí niekto aj v BA v nejakej kresťanskej org., viete niečo o tom?
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pm » pát 23. dub, 2004 19:20

no, jak jde "hunggar";-) nevim, my cvicime Hungga (Hongjia), a docela to jde:-) ale je to drina, Zhonguo wushu, vsak to znas:-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » sob 24. dub, 2004 14:48

po kantonsky je to hunggar, nie :wink: a keď už rýpeš, tak nie Zhonguo ale Zhongguo wushu :D , nič v zlom, sranda musí byť :lol: 8)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pm » sob 24. dub, 2004 17:36

po kantonsky ti nikdo nerekne "r", hunggar nemam rad, pak nam nadavaj "madarsky gungfu":-)))

Zhongguo, jasne chibycka se vloudi;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 10:08

ok, takže radšej Hongjia a Zhongguo, dobre? Bol si niekedy osobne v Kantone alebo HK, vyzerá to, že sa celkom vyznáš... :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod pm » pon 26. dub, 2004 11:21

Junggwok a Hungga je taky ok:-) - ngo sik gong di Gwongdungwa (mluvim trosku kantonsky) - s putonghua uz je to horsi:-)

v HK jsem byl zatim 3x, v zime se chystam do HK a Gwongdung/Guangdong znovu, trochu na delsi dobu (ne 2-3 tydny jako vzdycky, ale spise mesic, dva, uvidime).

vice na www.hungga.org, nebo v jine diskuzi, tady je to preci je o Yutnaam mouseut, vietnamskych b.u.

PM

www.hungga.org
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron