BUDHismus

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

BUDHismus

Příspěvekod Rick » úte 19. zář, 2006 20:11

Čau!

Za ca dva tydny navštíví Českou republiku dva učitelé "buddhismu" -kteří si na západě udělali "dobré jméno" - aby doslova přednesli, co maji na srdci a uvedli do "budhistické praxe":

- Lama Ole Nydahl (www.buddhismus-diamantovacesta.cz)
- Mistr Kaizen (www.sotozen.cz)

Myslím, že pro zájemce, kteří chtějí praktikovat budhistickou nauku je to ideální příležitost začít.


Zajímalo by mě:
- jaké máte zkušenosti se "systémy", které tito dva učitelé zastupují?
- jsou tito učitelé "dobrými učiteli" nebo zakládají svou činnost pouze na jménu, které si udělali?
- jaké jsou podobnosti a rozdíly v těchto dvou systémech; je možné praktikovat obojí?


Rick
Rick
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 22. čer, 2005 23:00
Bydliště: Havířov

 

Příspěvekod Gyoja » stř 20. zář, 2006 8:40

Lama Ole - Diamantová cesta je odnož tibetského esoterického buddhismu. Jinak řečeno vadžrajána (diamantové /ve smyslu nezničitelé/ vozidlo). Je praktikována tak, že se bytost bere již jako osvícená a jen se zbavuje zákalů. Metodou je vyrážení klínu klínem, kdy se používá představ k vytěsnění jiných představ. Jinak v Lamovi Ole něco je. I když kolem něj je spousta "těch, co by chtěli" a trochu mu to kazí.

Kaisen - Zen je kontemplativní buddhistický směr, který dává velký důraz na meditaci (zazen). Cílem je rozvinutí všech možností člověka. Je to mahájána (velké vozidlo). A Róši Kaisen. Dobrý meditační mistr velkého ega.
Gyoja
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19. zář, 2006 23:00

Re: BUDHismus

Příspěvekod mao » stř 20. zář, 2006 9:06

Rick píše:Čau!

- Mistr Kaizen (www.sotozen.cz)

Rick


o tomto byl nedavno porad v TV, lze ho najit na internetu CT. Alespon
zakladni informaci tam dostanes.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 165
Registrován: úte 08. úno, 2005 0:00

Příspěvekod PC » stř 20. zář, 2006 9:16

Gyoja píše: A Róši Kaisen. Dobrý meditační mistr velkého ega.


Není v této větě nejaký neřešitelný rozpor?? 8O 8O :lol:
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Re: BUDHismus

Příspěvekod NIK » stř 20. zář, 2006 10:55

Rick píše:Čau!

Za ca dva tydny navštíví Českou republiku dva učitelé "buddhismu" -kteří si na západě udělali "dobré jméno" - aby doslova přednesli, co maji na srdci a uvedli do "budhistické praxe":

- Lama Ole Nydahl (www.buddhismus-diamantovacesta.cz)
- Mistr Kaizen (www.sotozen.cz)

Myslím, že pro zájemce, kteří chtějí praktikovat budhistickou nauku je to ideální příležitost začít.


Zajímalo by mě:
- jaké máte zkušenosti se "systémy", které tito dva učitelé zastupují?
- jsou tito učitelé "dobrými učiteli" nebo zakládají svou činnost pouze na jménu, které si udělali?
- jaké jsou podobnosti a rozdíly v těchto dvou systémech; je možné praktikovat obojí?


Rick

Na co Budhismus???Přečtěte si pořádně toto :wink:
http://www.iogkf.cz/sanchin_kata.htm
(už sem to sem dával snad desetkrát... Pokud to tak je tak svým způsobem žádné učitele meditace pokud se zabýváte tradičním BU nepotřebujete.Vždyť se jim říká (pokud cvičíte sestavu atd) "meditace v Pohybu" :wink:
Lama Ole je jinak super chlapík.Byl sem párkrát ne jeho přednáškách.Je trošku Militantní(řeší zejména islám atd) :lol: Ale jinak v poho.Když sem mu říkal že cvičim čínská Bu tak sem si získal trochu jeho sympatie-sám za mlada aktivně boxoval.Od zítřka pokud Vim vede Phowu v Itálii :lol: :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » stř 20. zář, 2006 11:20

Ajaj..Tak na ten odkaz se nelze z neznámých důvodů alespoň mě dostat.Tak si kdyžtak napište v Centrumu vyhledávání "Sanchin" a je to hned první článek :wink:

Je to dobré.Něco na tom je :wink:

Moc se mi to líbí. :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » stř 20. zář, 2006 16:35

V ČR existuje celá řada profesionálů,převážně mladých holek a kluků,kteří vyučují Diam. cestu Ole Nydahla,žáci jim za jejich meditační dýchánky platí slušné prachy.Neber to když tě to učí člověk,který ví zatím o životě prd :lol: Diamantová cesta-super,superbussines.
Roši Kaizen-vzkaz pro jeho žáky-meditujte,ale proboha nehrajte si na japončíky,jako on.Všechny ty rituály jsou jen hezký exhibicionismus,se zenem nemají nic společného.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod graver » stř 20. zář, 2006 16:45

NIK píše:Ajaj..Tak na ten odkaz se nelze z neznámých důvodů alespoň mě dostat.

jen chybná syntax linku:
http://www.iogkf.cz/sanchin_kata.html
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NIK » stř 20. zář, 2006 18:38

graver píše:
NIK píše:Ajaj..Tak na ten odkaz se nelze z neznámých důvodů alespoň mě dostat.

jen chybná syntax linku:
http://www.iogkf.cz/sanchin_kata.html


Dík :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » stř 20. zář, 2006 18:44

defendu píše:V ČR existuje celá řada profesionálů,převážně mladých holek a kluků,kteří vyučují Diam. cestu Ole Nydahla,žáci jim za jejich meditační dýchánky platí slušné prachy.Neber to když tě to učí člověk,který ví zatím o životě prd :lol: Diamantová cesta-super,superbussines.
Roši Kaizen-vzkaz pro jeho žáky-meditujte,ale proboha nehrajte si na japončíky,jako on.Všechny ty rituály jsou jen hezký exhibicionismus,se zenem nemají nic společného.


Jestli ti přijde 30 korun za meditaci dost tak zruš všechny školy tenisu-tam si berou tak pětkrát desetkrát víc.
Pokud se chceš naučit ověřené meditační metody které se přenášejí s úspěchem stovky let tak seš v BDC na správném místě.Lama Ole pokud vim je denně na cestách skoro 365 dní v roce,prostě člověk který tomu dává vše.Vilu s bazénem a soukromé letadlo nemá.Cestuje,přednáší,medituje.Nevim jestli si přečetl pár článků a na základě toho se tu vyjadřuješ,ale já sem potkal dost lidí kteří opravdu vědí o čem Budhismus Diamantové cesty je a pobíraj poplatky akorát aby mohli zaplatit prostory.Nějaká kačka jim zbyde,ale žít se z toho určitě nedá. :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod defendu » čtv 21. zář, 2006 13:59

Měl jsem možnost mluvit s lidma,kteří jim za víkendové meditace platili řádově v tisících :!: ,pokud mi lhali tak se všem velice omlouvám :oops: Bussines to každopádně je alespoň pro Oleho,ten nechodí hákovat do fabriky :lol: a při těch svých cestách má čas na vše, jen ne na meditování.
Ověřené meditační metody?Co člověk to jiná nátura,nic nefunguje na stopro,ale to by se pak na tom nedalo vydělávat,chápeš?
Jen tak pro zajímavost-Buddha byl jen jeden,ale institucí jsou mraky,neni to zvláštní?Meditujte,ale nežerte ostatním,že vědí víc než vy,jen proto,že mají víc načteno nebo byli na víc přednáškách.Toť vsjo.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NIK » pát 22. zář, 2006 10:06

defendu píše:Měl jsem možnost mluvit s lidma,kteří jim za víkendové meditace platili řádově v tisících :!: ,pokud mi lhali tak se všem velice omlouvám :oops: Bussines to každopádně je alespoň pro Oleho,ten nechodí hákovat do fabriky :lol: a při těch svých cestách má čas na vše, jen ne na meditování.
Ověřené meditační metody?Co člověk to jiná nátura,nic nefunguje na stopro,ale to by se pak na tom nedalo vydělávat,chápeš?
Jen tak pro zajímavost-Buddha byl jen jeden,ale institucí jsou mraky,neni to zvláštní?Meditujte,ale nežerte ostatním,že vědí víc než vy,jen proto,že mají víc načteno nebo byli na víc přednáškách.Toť vsjo.


Dle tvých slov sis nejspíš na žádnou meditační praxi nesáhl,takže to už nebudu komentovat.Pokud ti někdo říkal že chtěli za víkendové meditace tisíce tak si nejspíš mluvil s někym od Topolánka kdo to špatně pochopil a otevřel si školu Budhismu dle vzoru jeho Ideálů.... :lol: :lol: :lol: nebo si prostě vymyšlíš aby si byl zajímavej.... :?
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » pát 22. zář, 2006 17:10

Ale,ale snad ses nám nerozčílil :lol:
Vidím,že ty máš svůj Ideál,svou představu,které jsem se dotkl,proto se tak čílíš a urážíš,že :?:
Meditace má vést k vnitřní svobodě,určitě jsi to někde četl :lol: :lol: a víš co je prvním krokem?Třeba to,že nemáš potřebu fungovat v nějaké zapráskané organizaci,ale to pochopíš až když budeš dlouho praktikovat "ověřené meditační metody,které se přenášejí s úspěchem stovky let" :D :D :D
Proboha,probuď se. :evil:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NIK » sob 23. zář, 2006 19:15

defendu píše:Ale,ale snad ses nám nerozčílil :lol:
Vidím,že ty máš svůj Ideál,svou představu,které jsem se dotkl,proto se tak čílíš a urážíš,že :?:
Meditace má vést k vnitřní svobodě,určitě jsi to někde četl :lol: :lol: a víš co je prvním krokem?Třeba to,že nemáš potřebu fungovat v nějaké zapráskané organizaci,ale to pochopíš až když budeš dlouho praktikovat "ověřené meditační metody,které se přenášejí s úspěchem stovky let" :D :D :D
Proboha,probuď se. :evil:


Jestli si myslíš že si mě rozčílil,tak si hodně naivní.Myslim že už to dál řešit nebudem-ztráta času...sorry 8O
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Panda » sob 23. zář, 2006 20:30

Taky si myslím že meditace pod vedením organizace je tak trochu protimluv když má jít o introspekci, ale kdykoli to řeknu nahlas tak se na mě vrhnou zastánci a stoupenci toho či onoho meditačního či filozofického směru s tím, že nevím o čem mluvím když jsem to nezkusil...no a co já vím možná mají pravdu :idea: :wink:
I když většinou je to v jejich podání jenom demonstrace ega v tom směru že vědí něco co já ne :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Miro » ned 24. zář, 2006 5:17

Myslim, ze je bez pochyby, ze praktikovat bojove umenia bez ucitela ako samouk daleko nevedie. Meditacie su daleko abstraktnejsie ako prax bojovych umeni, takze pokusat sa zmysluplne meditovat bez vedenia ucitelom je este vacsi nezmysel. A vztah medzi ucitelom a ziakom je organizacia, nie? Takze tej organizacii sa nemozno vyhnut, problemom je iba, aka organizacia...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod defendu » ned 24. zář, 2006 10:56

4Miro
V případě tzv. Diamant. cesty neni možné ani zdaleka hovořit o vztahu žák-učitel.Ole totiž jezdí po světě,přednáší,píše knihy a má pár nohsledů,kteří jezdí s ním,mezi jeho žáky se ale počítají stovky a stovky lidí kteří ho vidí jednou za rok,je to ten vztah o kterém píšeš?Určitě ne,že?
Kdyby měl ovšem jen pět žáků,tak by si moc nevidělal :lol: :lol:
Vztahu o kterém jsi psal rozumím,ale v této org. ho lidi nemohou najít :cry:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rick » stř 27. zář, 2006 17:06

Dík za odpovědi. Taky patřím k těm, které buddhismus zaujal…


Gyoja: Metodou je vyrážení klínu klínem, kdy se používá představ k vytěsnění jiných představ.

Hm, taková formulace mě zatím nenapadla. Zní to tak trochu, jako by pak člověk snad vůbec nehnul z místa…

Gyoja: Jinak v Lamovi Ole něco je. I když kolem něj je spousta "těch, co by chtěli" a trochu mu to kazí.

Gyoja: A Róši Kaisen. Dobrý meditační mistr velkého ega.


Ehm, myslím, že nechápu, co přesně si tím chtěl říct? Vysvětlil bys to?
A co je to něco, co je v lamovi Ole?



NIK: Na co Budhismus???Přečtěte si pořádně toto
http://www.iogkf.cz/sanchin_kata.htm
(už sem to sem dával snad desetkrát... Pokud to tak je tak svým způsobem žádné učitele meditace pokud se zabýváte tradičním BU nepotřebujete.


Nepraktikuji BU. Mimoto si nemyslím, že buddhistická meditace a BU sledují tytéž cíle. Proč by se pak někteří bojoví umělci stávali mnichy? Nebo proč by mniši v Shaolinu cvičili BU?



Defendu: Měl jsem možnost mluvit s lidma,kteří jim za víkendové meditace platili řádově v tisících

Byl jsem na jedné z přednášek BDC, po které další den následoval seminář s cenou překračující 1000 Kč…



Miro: problemom je iba, aka organizacia...

Cakal som s napatiem, ako budes pokracovat, ale zatial nic..?
Tie tri tecky vyzeraju, ako by si chcel k tej teme viac povedat…, len asi prave neoplyvas casom...

Mohol by si aspon odpovedat na tie otazky, ktore som tu napisal?

Co sa tyka BDC, tato organizacia na ma posobi podobnym dojmom ako na defendu, len je to spise taka teoreticka uvaha, trebas to v praxi vyzera inak. Trebas by si nam, alebo alespon mna, o tom mohl nieco viac povedat.

Vdaka


Rick
Rick
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 22. čer, 2005 23:00
Bydliště: Havířov

Příspěvekod NIK » stř 27. zář, 2006 17:30

pro Rick-nevim jestli sou cíle totožné,ale vím že mnohá BU jsou značně ovlivněna Taoismem,Budhismem,Konfucianismem.

Lama Ole je dobrý učitel,ale bohužel má kolem sebe spoustu ovcí kteří to co se snaží šířit nepochopili nebo ani nechtějí a chodí do center jen pokecat a pokalit... :lol: :lol: :lol:
Myslim ale že tak deset procent jeho žáků to bere skutečně vážně a někam se dostanou.Je to podobné jako u žáků BU... :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » stř 27. zář, 2006 18:03

4NIK
moc by mě zajímalo jak poznáš dobrého učitele budh.?Jak,podle čeho?Ole je dobrý v tom,že jezdí po přednáškách,to je to měřítko?To,že se zná s karmapou a s dalajlámou?

4Rick
Budhismus je pouze ideologie,kterou vytvořili "učenci" pár set let po Buddhově smrti,důležitá je pouze praxe, ne idee.Takže medituj,ale nesnaž se najít "učitele budhismu" bude tě to stát jen peníze a nakonec zklamání.Samozřejmě máš pravdu v tom,že "vytěsnění představy jinou představou" je pitomost,cílem je zbavit se všech představ.Třeba i té,že k pochopení Buddhy musíš patřit do nějaké zapráskané organizace :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron