Makiwara

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod graver » ned 24. zář, 2006 17:15

RainBows píše:Mě je to blbé ,ale chtěl bych se zeptat tohle se instaluje/montuje jak ??? :oops: díky http://www.hayashi.cz/trenink/makiwara: ... l-780.html

To je jen úderová plocha, která se musí připevnit na stand.
Kdybys to chtěl komplet, tak něco má Kaze (teď se mi tam nedaří připojit).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod RainBows » ned 24. zář, 2006 17:19

Díky moc Ondra :)

4:Graver já vím ,že je to plocha já bych potřeboval tipy ,jak to na něco připevnit ,ale nevím přesně jak a na čem by to bylo dobré, a v receptáři prima nápadů s přemkem podlahou nic nebylo :cry: ,ale jinak taky dík.
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TRiTON » ned 24. zář, 2006 19:43

Ahoj všichni.
K otázce otužování kloubů: Já si myslím ,že nejlepší varianta je ,dělat postupně víc a víc kliků na kloubech, a až si klouby zvyknou,že kliky budou bezbolestné,tak začít dělat kliky(na kloubech :lol: ) s nadskočením a dopadem(něco jako kliky s tleskáním ,ale bez tleskání :lol: ).Až potom ,co budou klouby a kůže otužené,tak pak začít trénovat na makiwaře.
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod pucmaz » pon 25. zář, 2006 5:59

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:55, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Ondra » pon 25. zář, 2006 7:20

4 Rainbows: neni zač. spíš jde o to kam ji chceš dát, jestli ven na zahradu a nebo dovnitř a jaké tam máš možnosti upevnění, viděl jsem jednu makinawu v místnosti, byl to pokoj, dole to mělo ocelovou základnu (která byla ještě 4mi šrouby chycená do betonu v podlaze) na které byl navařen kousek plechu aby to udělalo takový futrálek na to prkno (cca 15-20cm), které se tam přišroubovalo. Asi praktické bylo že se to dalo dát pryč a cvičit na tom samém místě (pokud si tam dal i nějaké horní ukotvení) s punchingbalem. Do jaké míry to nahradilo originál makinawu v zemi netuším, jen jsem to viděl, spíš jak tady psal pucmaz uplatnuji ten pískový pytel.... hlavně si nezapomenout písek pořádně vysušit, jinak je jako šutr :)
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » pon 25. zář, 2006 8:51

http://www.kaze.cz./shop/index.php
v sekci "trénink" - je tam se soklem k připevnění dole nebo vzadu.
My máme takový bastl, který se dá přichytit na ribstol (dvě cca 1.5m prkna na hranolu, na jednom úderová plocha, na druhém uchycení na ty šprušle, šířka hranolu o něco větší, než průhyb toho prkna).
Délka a materiál toho prkna určují propružení (tuhost nebo jak to nazvat).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RainBows » pon 25. zář, 2006 14:02

No Ondra spíš bych to viděl na venek :) ,kdybych to montoval doma tata by nebyl asi moc nadšen :lol:
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Re: Makiwara

Příspěvekod aclim » ned 28. zář, 2014 22:09

Ahoj, vím, že píši na již dlouho mrtvý Topic, ale třeba se najde někdo, kdo by mi mohl poradit.

Nejedná se přímo o Makiwaru jako takovou do země, ale spíš je ůderovou plochu.

Potřeboval bych koupit něco takového... http://www.hayashi.cz/makiwara-hayashi- ... t_idb-9979
nebo něco takového... http://www.hayashi.cz/makiwara-hayashi- ... t_idb-9971, velikost neni zatim tak podstatná pro mě, ani materiál povrchu.

Věděl by někdo, kde nejlíp koupit, respektivě, jestli existuje obchod, kde to bude za trochu rozumnějsí peníze, klidně bez potisku a podobně...


Moc by mi to pomohlo,

Díky!
“Everything can be nothing, nothing can be everything.”
Uživatelský avatar
aclim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě, 2013 10:26
Bydliště: CZ

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků