Účinnosť Aikida=tvrdosť tréningu=úroveň klubu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod tomi » pon 02. říj, 2006 21:22

off topic to bude až to uzamkne Admin :wink:
Zatim pišme co chceme.Je demokracie ne :?:
Off topic tu probíhá téměř denně skoro na každém tématu

:) hehe...no jo jasne :)
Clovek je tvor inteligentny, ale ludska blbost nema hranic.
tomi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. zář, 2006 23:00
Bydliště: Hlohovec, Slovakia

 

Příspěvekod tomi » pon 02. říj, 2006 21:23

kurt78 píše:nerez hrdzavie tiez..... iba trochu viac odolava ako ine triedy oceli....
neviem aka svina je krv na zeleze, ale celkom velka svina je coca cola skuste ju naliat na nehrdzavejucu ocel -napr na noz a nechajte posobit napr. den udela to hnusnu hrdzavu skvrnu.....

ps. co to asik dela se zaludkem


oftopic k teme , aj ked myslim, ze aikido s mecmi souvisi...................


:) a my to pijeme... :)
Treba prirodne veci...koku :)
Clovek je tvor inteligentny, ale ludska blbost nema hranic.
tomi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. zář, 2006 23:00
Bydliště: Hlohovec, Slovakia

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 21:25

kurt78 píše:nerez hrdzavie tiez..... iba trochu viac odolava ako ine triedy oceli....
neviem aka svina je krv na zeleze, ale celkom velka svina je coca cola skuste ju naliat na nehrdzavejucu ocel -napr na noz a nechajte posobit napr. den udela to hnusnu hrdzavu skvrnu.....

ps. co to asik dela se zaludkem


oftopic k teme , aj ked myslim, ze aikido s mecmi souvisi...................


Já sem jednou hodil do Coly žiletku a za tři dny tam nebyla... :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marvin » pon 02. říj, 2006 21:57

NIK - cola ? :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 22:01

marvin píše:NIK - cola ? :D


Občas....-s Rumem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » pon 02. říj, 2006 22:59

off topic to bude až to uzamkne Admin :wink:
Zatim pišme co chceme.Je demokracie ne :?:
Off topic tu probíhá téměř denně skoro na každém tématu :wink: :idea:


No coz oto, ja vam to klido zamknu :) ale jsem hodny admin, tak vam dam jeste sanci se vratit k tematu :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NIK » pon 02. říj, 2006 23:07

No tak já se abys neřekl vrátim k tématu-i když mi Aikido nic neříká a vlezl sem sem jen abych se trochu zastal Luena.Já osobně si myslim že Aikido může být v praxi velice efektivní,ale je to na dlouho-podobně jako v Taichi Chuan :wink:

Toť vše-nějak to tu rozebírat-to je pro děcka :wink:
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

.

Příspěvekod luen » úte 03. říj, 2006 1:30

tomi píše:luen napisal veci tak ako som sa snazil napisat ja. Dik luen-e, nenasiel som tie spravne slova aby som to popisal. Ty si to spravil za mna. Nic som sa nesnazil kreslit ani biele ani cierne ale z kazdeho trocha. Preto sa zdali Ukropcanymi a marvinovi ze je tam kopec paradoxov a ze si sam serem do huby. Zatial len takto, snad vecer napisem viac.

Ano katana je skutocne povodne cinska zbran. Ale nemyslim si ze bola taka dokonala akou ju spravili japonci. Co sa vyroby katany tyka, pisal som o tom referat, a pred tym som sa o to dost zaujimal, ale porovnat ju z cinskymi mecmi po odbornej stranke nemozem. Tiez nebudem porovnavat Europsky a Jap serm, ale viem ze napr. Majstri Kordu nie su ziadne becka. Ale o tom tento thread nie je. A ani o mojich domienkach a dohadoch.
System vyroby katany je podla toho co som si nastudoval jeden z najsofitikovanejsich, medzi klasickymi rucnymi sposobmi, nemechanizovanymi. Japonci nepouzivali ziadnu super kvalitnu ocel, ale z obycajnej dokazali spravit velmi kvalitnu a prepracovanu zbran(je jedno ci to odpozerali a ukradli od cinancov). Tie zbrane nehrdzaveju do dnesnej doby a neboli zrovna uchovavane na suchych a teplych miestach. Boli samozrejme kvalitnejsie a menej kvalitne a isto aj suvixy. O tie najlepsie kusky je samozrejme velmi dobre postarane. Na toto sa moze zase spravit novy thread. Piseme uz total off topic. Damasstinska ocel je zase nieco uplne ine, system vyroby je uplne iny, neviem o tom moc ale nejake info o tom som tiez sledoval, davnejsie ma to zaujimalo.

Este podotykam ze ine sposoby vyroby zbrani som nestudoval...nie podrobne ako vyrobu samurajskeho meca.


Tak abych nebyl OT aikido je skvělé :wink: :D

Sorry Picard poslední věc k těm demagogiím, které se tady pokouším bourat :!: :arrow:

Tomi sorry jsem strojař :wink: ®ádná oapakuji ®ÁDNÁ ocel, která koroduje, nepřestane reznout jenom kvuli tomu, že ji dostane pod své kladivo kovář (pokud nemyslíš kováře Santu Klause :wink: ) Jinak jsme si milej Tomi asi nerozuměli ... já jsem ten kdo na pohádky nevěří, ne ten kdo je "žere" tak si pleas nejdříve přečti něco o metalurgii a pak už takovou kravinu (promiň) nikdy nenapíšeš :!: :!: :!:

Jinak bych navrhoval založit nové téma např.: POHÁDKY V BU a jdeme na to :!: :?: :!: :wink:

Což jsem právě udělal, takže vás všechny srdečně zvu :arrow: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1767
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod tomi » úte 03. říj, 2006 6:10

luen píše:
tomi píše:luen napisal veci tak ako som sa snazil napisat ja. Dik luen-e, nenasiel som tie spravne slova aby som to popisal. Ty si to spravil za mna. Nic som sa nesnazil kreslit ani biele ani cierne ale z kazdeho trocha. Preto sa zdali Ukropcanymi a marvinovi ze je tam kopec paradoxov a ze si sam serem do huby. Zatial len takto, snad vecer napisem viac.

Ano katana je skutocne povodne cinska zbran. Ale nemyslim si ze bola taka dokonala akou ju spravili japonci. Co sa vyroby katany tyka, pisal som o tom referat, a pred tym som sa o to dost zaujimal, ale porovnat ju z cinskymi mecmi po odbornej stranke nemozem. Tiez nebudem porovnavat Europsky a Jap serm, ale viem ze napr. Majstri Kordu nie su ziadne becka. Ale o tom tento thread nie je. A ani o mojich domienkach a dohadoch.
System vyroby katany je podla toho co som si nastudoval jeden z najsofitikovanejsich, medzi klasickymi rucnymi sposobmi, nemechanizovanymi. Japonci nepouzivali ziadnu super kvalitnu ocel, ale z obycajnej dokazali spravit velmi kvalitnu a prepracovanu zbran(je jedno ci to odpozerali a ukradli od cinancov). Tie zbrane nehrdzaveju do dnesnej doby a neboli zrovna uchovavane na suchych a teplych miestach. Boli samozrejme kvalitnejsie a menej kvalitne a isto aj suvixy. O tie najlepsie kusky je samozrejme velmi dobre postarane. Na toto sa moze zase spravit novy thread. Piseme uz total off topic. Damasstinska ocel je zase nieco uplne ine, system vyroby je uplne iny, neviem o tom moc ale nejake info o tom som tiez sledoval, davnejsie ma to zaujimalo.

Este podotykam ze ine sposoby vyroby zbrani som nestudoval...nie podrobne ako vyrobu samurajskeho meca.


Tak abych nebyl OT aikido je skvělé :wink: :D

Sorry Picard poslední věc k těm demagogiím, které se tady pokouším bourat :!: :arrow:

Tomi sorry jsem strojař :wink: ®ádná oapakuji ®ÁDNÁ ocel, která koroduje, nepřestane reznout jenom kvuli tomu, že ji dostane pod své kladivo kovář (pokud nemyslíš kováře Santu Klause :wink: ) Jinak jsme si milej Tomi asi nerozuměli ... já jsem ten kdo na pohádky nevěří, ne ten kdo je "žere" tak si pleas nejdříve přečti něco o metalurgii a pak už takovou kravinu (promiň) nikdy nenapíšeš :!: :!: :!:

Jinak bych navrhoval založit nové téma např.: POHÁDKY V BU a jdeme na to :!: :?: :!: :wink:

Což jsem právě udělal, takže vás všechny srdečně zvu :arrow: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1767


Ok, o oceli sa hadat nebudem. Vlaste sa nechcem vobec hadat, nema to zmysel. Ja strojar nie som, ale stravil som nejaky cas studiom ocele na skole, ale som hlavne informatik :) tak tuto parketu necham vam(priznam sa myslel som ze nerez je skutocne spracovana tak ze nehrdzavie, ale nie technologiou vyroby ale prisadami, ale uz som opravil svoj omyl, dik).
A myslim ze rozumet sme si rozumeli velmi dobre, ja tiez nezerem bachorky ani rozpravky. Od zaciatku suhlasim s tym co pisu chalani, Ukropcany a Marvin, len sa snazim troska zmiernit tu ich ciernu predstavu a vniest tam troska svetla. Chalani sa presvedcili o urovni aka je na SVK, mozno aj na celom svete, a ze ludia spravili z aikido modlu a z o`senseia boha a za to sa skryvaju.

Aikido moze byt ucinne, ale treba samu poriadne venovat ako vsetkym BU. Mozno je to ozaj na dlhsie, ako pri inych BU. Nuz tak potom by to clovek mal ozaj zacat studovat neskor ked uz niecim presiel.

Idem do prace...caute.
Clovek je tvor inteligentny, ale ludska blbost nema hranic.
tomi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 28. zář, 2006 23:00
Bydliště: Hlohovec, Slovakia

Příspěvekod 666terrorist » úte 24. říj, 2006 18:25

Jen tak do diskuze, taky cvičím Aikido a to relativně dlouho. Byl jsem si cvičně zacvičit JU-Jutsu a nepřipadal jsem si nijak méněcennej. Samozřejmě že s útokem jsem slabší- hlavně kopy.
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod migli » úte 24. říj, 2006 20:52

zkus si pro legraci zapas na zemi, mozna to zacnes vnimat jinak :twisted:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod 666terrorist » úte 31. říj, 2006 0:48

Klidně, nemám problém. Nehledě na to sem to zkoušel, jak říkám nemám problém. Mimochodem v Aikido se taky cvičí na zemi.
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod 666terrorist » úte 31. říj, 2006 1:09

pravda trochu jiným stylem, myslím na tý zemi
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod 666terrorist » úte 31. říj, 2006 6:18

To teda neberte jako nějakou kritiku Ju Jitsu, přišlo mi velice účinný, včetně realistických útoků- narozdíl od, bohužel, aikido útoků.
Nejradši bych cvičil obojí- na to mi ale nějak schází čas.
Což neznamená, že se do toho časem pořádně neopřu ( Ju Jitsu).
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod kik » úte 31. říj, 2006 12:26

jupí další super stránka o aikidu už jsem si myslel ,že o aikidu ani víc nejde napsat :twisted: nechci se tu bavit furt o tom samém ,ale chtěl bych vás pozvat na seminář s Takaši Kurokim do Ostravy 17-18.2. tak doufám ,že přijdete .čus
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod 666terrorist » stř 01. lis, 2006 22:38

co jako učí, psal jsem o Aikido a Ju Jutsu- tak nevim co furt Aikido, jo a sory sem ti to poslal zřejmě jako osobní zprávu
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod marvin » pát 15. pro, 2006 20:43

:roll: :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod sosuke » pát 15. pro, 2006 21:26

Kiku. Můžeš mi prosím poslat odkaz? :D
sosuke
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 298
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Re: Účinnosť Aikida=tvrdosť tréningu=úroveň klubu

Příspěvekod blacky » úte 13. led, 2009 8:37

KAJO píše:No nazďo ,
som obyčajný slovák s priemernou inteligenciou (žiadny alkoholik,pouličný bitkár atď....) cvičiaci 5 rokov aikido .

Mal by som mať teda ako také skúsenosti , s otázkou ,či kvalita tréningov (v tom spojená tvrdosť,kvalita trénera ,členské osadenie klubu....) vplýva na účinnosť aikida. Ak máte na aikido podobné názory , postrehy myslím tým rozbyté nosi, ústa, skoro natrhnuté šľachy na rukách , udreté klúčne kosti, pohmoždeniny po celom tele, skoro vypichnuté oči pozbierané na tréningoch , ako ja, pokecajme si o tom.

Podľa hesla :"nie je aikido ako aikido " poďme na to.

zdravím KAJO


ano ano neni aikido jako aikido ja delam takove az policejni aikido a ten nas mistr nas tam uci neco mezi klasickym aikidem a policejnimi technikami(misto jo pouzivame teleskopicky obusek a misto tanto uton) ale s bokenem/laitem delame celkom casto ale spis na seminarich....takze neni aiki jako aiki
blacky
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 13. led, 2009 0:00
Bydliště: Nový jicin

Re: Účinnosť Aikida=tvrdosť tréningu=úroveň klubu

Příspěvekod pe25tr » úte 13. led, 2009 9:08

blacky píše:... policejni aikido ...

To slysim prvne, co to je?
pe25tr
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 03. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků