Karate Okinawa

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Karate Okinawa

Příspěvekod Lukaseus » stř 15. lis, 2006 21:53

Ahojte pri surfovani internetom som nasiel krasne video o karate pozrite si ho a povedzte mi vase nazory :)


http://video.google.com/videoplay?docid ... 7&q=karate
COLUMBO
Lukaseus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 25. zář, 2005 23:00

 

Příspěvekod Baxxse » čtv 16. lis, 2006 0:48

Krasne...ale co na to rict? Mozna to ze v tom videu chybi pouzitelnost v praxi a ta je docela dulezita...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod DrGlock » čtv 16. lis, 2006 1:14

Baxxse píše:Krasne...ale co na to rict? Mozna to ze v tom videu chybi pouzitelnost v praxi a ta je docela dulezita...


Možná nechybí jen na tom videu :twisted:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod ruffus » ned 26. lis, 2006 16:47

O pouzitelnosti by som nepochyboval. Ja sam tradicne karate nerobim ale mam kamosa ktory ano. Mal som prilezitost vidiet ho v akcii a tych chlapov mi je doteraz luto :cry:
ruffus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 13. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Baxxse » ned 26. lis, 2006 18:23

ruffus píše:O pouzitelnosti by som nepochyboval. Ja sam tradicne karate nerobim ale mam kamosa ktory ano. Mal som prilezitost vidiet ho v akcii a tych chlapov mi je doteraz luto :cry:


To neni dukaz...mam kamarada co hraje zavodne sachy a taky umi zbusit nejakyho toho cloveka... :lol: :lol: :lol:
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod pucmaz » pon 27. lis, 2006 4:37

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 19:16, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Baxxse » pon 27. lis, 2006 7:14

pucmaz píše:baxxse: A co je podle tebe pouzitelnost v praxi? Jestli se chces bavit o okinawskem karate, nadhod neco konkretniho a muzeme zacit.


Pro me je pouzitelnost v praxi to,ze se pomoci daneho stylu dokazu ubranit alespon z casti... No a moje prvni pripominka byla ze to v te ukazce chybi. Jako dukaz mi nestaci chlapik co dela katu a druhy co o nej lame baseballovy palky...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod Jendis » pon 27. lis, 2006 9:14

ale nikdy nemáš jistotu,že se jen díky nějakému stylu ubráníš.....v tom hraje roli takových faktorů,že jestli cvičíš tohle,nebo támhleto až tak moc rozhodující není(jasně,je trošku rozdíl,cvičíš-li KravMagu,nebo Kendó-ať z toho není žádnej flame,prosím,jen příklad).Boha jeho...to je pořád dokola..... :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jjosef » ned 10. pro, 2006 11:38

Karate se mi zda posledni dobou dost podcenovany. Myslim ze kdyz se mu neko opravdu venuje, tak nebude nejak horsi nez nekdo z jinyho stylu. Je to jen o pristupu.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 10. pro, 2006 11:56

Pokud se v nějakém stylu učí jednoduchá obrana a následný protiútok proti na ulici běžným útokům (capáky,údery hlavou,držení jednou rukou a mlácení druhou,kravatě,klinčům apod.) tak je úplně jedno co cvičíte za styl,ale pokud to v tom stylu není a to proto,že to tam ani nikdy nebylo,tak na ulici můžete mít značný problém.

Takže otázka pro o. karatisty - řešíte na trénincích i tyto "přízemní" věci,nebo je neberete v potaz?V shotokanu,který jsem jako kluk dělal to nikdo neřešil,jak je to v Okinawa stylech?Tu otázku zkuste prosím brát seriózně,ne jako úvod do nějaké hádky,kterých je tady mraky.
Dík :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod jjosef » ned 10. pro, 2006 12:07

Pravda je, ze u nas v sotokanu se tohle resi dost zridka, to je pravda.To je jeden z duvodu, proc chci jeste nejake jine BU ke karate
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod graver » ned 10. pro, 2006 15:16

Prakticky jakékoliv BU ti pro reálný konflikt dá přinejmenším nějakou fyzickou průpravu a schopnost dát/dostat (pokud tedy neděláš nějakou akademickou záležitost, což nemusí být ani tak problém stylu, jako spíš přístupu).
Uliční techniky: i u nás v shotokanu se to učí jen velmi sporadicky, takže se to snažím kompenzovat jinak (zatím spíš hledám, jak). Jinak o kontakt tam ale nouze není, když chci.
Bohužel mi při mém věku a fyzických/technických schopnostech chybí partner pro sparring, takže mám pocit, že jsem od reality hodně daleko...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pucmaz » pon 11. pro, 2006 5:48

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 19:14, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod majkx » pát 15. pro, 2006 12:57

4 Pucmaz
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak řešíte na tréninku boj proti chladné zbrani, jak ty útoky nožem provádíte atd.? Zajímalo by mě i jestli trénujete vůbec celkově se zbraněmi Sai, Bo apod. Dík
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » pát 15. pro, 2006 22:18

defendu píše:Pokud se v nějakém stylu učí jednoduchá obrana a následný protiútok proti na ulici běžným útokům (capáky,údery hlavou,držení jednou rukou a mlácení druhou,kravatě,klinčům apod.) tak je úplně jedno co cvičíte za styl,ale pokud to v tom stylu není a to proto,že to tam ani nikdy nebylo,tak na ulici můžete mít značný problém.

Takže otázka pro o. karatisty - řešíte na trénincích i tyto "přízemní" věci,nebo je neberete v potaz?V shotokanu,který jsem jako kluk dělal to nikdo neřešil,jak je to v Okinawa stylech?Tu otázku zkuste prosím brát seriózně,ne jako úvod do nějaké hádky,kterých je tady mraky.
Dík :wink:


Záleží jak ke karate přistupuješ. Pokud ze sportovní stránky tak to řešit nebudeš umět. Sport je o něčem jiném. Tam jsou pevně daná pravidla co můžeš a nesmíš.
Pokud se zaměříš na sebeobranu tak se nebudeš stačit divit co všechno se v karate řeší. Chce to jen proniknout dostatečně hluboko pod povrch. Napadlo tě někdy, že se v blbém shotokanu hned v první katě (hean shodan), hned první technikou řeší obrana proti útoku tyčí?


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod defendu » sob 16. pro, 2006 10:22

Ne to mě nenapadlo,neb karate není můj šálek kávy,každopádně si myslím,že většina lidí nemá dost trpělivosti na to,jak píšeš, proniknout dostatečně hluboko a hledají něco přímějšího a jednodužšího,minimálně jako doplněk ke karate (shotokan).
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lada » sob 16. pro, 2006 11:31

v katách sice tohle je, ale je otázka jestli se to pak necvičí jen v těch katách ale i trocha v reálné situaci, při sparinku atd... samotné katy jsou podle mě nanic.....
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » sob 16. pro, 2006 18:45

Lada píše:v katách sice tohle je, ale je otázka jestli se to pak necvičí jen v těch katách ale i trocha v reálné situaci, při sparinku atd... samotné katy jsou podle mě nanic.....


Aplikace kat je odpověď na tvé úvahy. Kata je zdroj informací. Nemusíš ztrácet čas objevováním něčeho na co už se přišlo dříve.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Dajo108 » čtv 21. pro, 2006 14:57

nezalezi na style ale na cloveku aky je dobry v tradicnom BU... a tie ucia ako nebojovat :)
Dajo108
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. zář, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » pát 19. led, 2007 8:49

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:42, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků