judo self defens

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 11:32

Jo,jenže ten příspěvek smysl měl...psal jsem na to něco "ze života"......a tys to smáznul,takže to rázem nemělo hlavu ani patu.Já si Tě příště začnu citovat a budeš mít po ptákách..... :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod diablik » ned 09. zář, 2007 11:36

quotuj :wink:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:33, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Kid » ned 09. zář, 2007 11:41

luen píše:
Kid píše:Já si myslím, že né každý útočí jen pěstí, atd. právě při přepadu nebo tak si myslím že obejmutí, úchop za vlasy,... je jeden z nejčastějších útoků (zvlášťe na ženy). A při předvedeném způsobu obrany při úchopu za vlasy by jsi dotyčného neskalpoval, to vím z vlastních zkušeností ta páka tam je tak silá že to neudržíš. :wink:


Do ted citim ten chomac vlasu (dredu) mezi prsty a zive vidim to krvave koleno na hlave :wink: a paka tam clovece neni zadna ... taky muzes prijit toho 29. zari :wink: ... tedy jestli nosis rad paruky :lol:


Když tě nepřesvědším já o tom, že tato obrana funguje zkus si někde sehnat třeba knihu: umíte se bránit??? od Zdeňka Náchodského a Jaroslava Honzíka nebo sebeobrana od Adolfa A. Lebedy. V těchto knihách je přesně tento způsob obrany a myslím, že tihle lidé ví o čem píší, mimochodem se to učíme i my v našem oddíle a plno mých kamarádů i z jiných BU než je judo.
Kid
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 12. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 09. zář, 2007 12:02

Jenže je velký rozdíl,cvičíš-li to,relativně v klidu,někde na tréninku,nebo to jedeš pod zatížením,na adrenalinu a v "běsu"......to bys koukal,co všechno sneseš a na co ani nemrkneš..... :wink:
Však si to i na tréninku zkus.....cvičte s partnerem tak,aby neměl prostor k vydechnutí,tlačte na sebe,útočte bez varování a bez přípravy....a až budete na malinké vlně(nejde o život,ten adrenalin to jen tak pošimrá),tak se zatahejte za vlasy,nebo klidně i píchněte do krční jamky.....a uvidíš ten rozdíl..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: :-)

Příspěvekod kamiwaza » ned 09. zář, 2007 12:19

kumori píše:vše funguje, záleží na způsobu útoku, vyspělosti obránce (psychické a fyzické) a taky trochu toho štěstíčka je třeba mít :wink:
samozřejmě pokud budu napaden nějakým bláznem co má dvojku v krvi, práh bolesti nedohledatelný, tak s ním musím udělat krátký proces-útočník, který nevidí (vpich prsty do očí) a nemůže dýchat (jemný úder na adamovo jablko, tak abych neporazil tracheu) už neútočí, má problém aby přežil a jediný boj co je v nejlepším případě svést, je ten o vlastní život.K uvedení útočníka do tohoto stavu postačí bohatě kurz sebeobrany a samozřejmě drilování sebeobranných situací.


Máš recht, jak by řekl herr Strauss :wink:

kumori píše:4 kamiwaza - ty budeš vědět o čem mluvím, když se účastníš seminářů s Si-fu Doležalem


Naprosto přesně. Sviňárny ala Doležal.
Jeho citát z jeho seminářů na Mírově: "Dámy prominou, ale je to na dvě věci, na ho*no a na vyliž p.*.l " :lol: :lol: :lol: Je to prostě bombarďák
:wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 13:18

kamiwaza píše:
kumori píše:vše funguje, záleží na způsobu útoku, vyspělosti obránce (psychické a fyzické) a taky trochu toho štěstíčka je třeba mít :wink:
samozřejmě pokud budu napaden nějakým bláznem co má dvojku v krvi, práh bolesti nedohledatelný, tak s ním musím udělat krátký proces-útočník, který nevidí (vpich prsty do očí) a nemůže dýchat (jemný úder na adamovo jablko, tak abych neporazil tracheu) už neútočí, má problém aby přežil a jediný boj co je v nejlepším případě svést, je ten o vlastní život.K uvedení útočníka do tohoto stavu postačí bohatě kurz sebeobrany a samozřejmě drilování sebeobranných situací.


Máš recht, jak by řekl herr Strauss :wink:

kumori píše:4 kamiwaza - ty budeš vědět o čem mluvím, když se účastníš seminářů s Si-fu Doležalem



souhlasím, v jednoduchosti je síla a jak řekl Sifu Doležal na jednom semináři-"kopání a mlácení rukama máme v sobě zafixováno od narození, tady jde jen o to tomu dát správnou formu" , jeho drily jsou nezapomenutelné, když jsem ho viděl prvně v r.1993, tak jsem málem omdlel, protože bych nikdy předtím nevěřil, že civilista má takový rozsáhlý rejstřík likvidačních technik.ukazoval nám jak zapracovat techniky BZ a sebeobrany metodicky do výcviku samotného a mělo to smysl.Říkám si jak by to asi vypadalo v AČR, kdyby nešla cestou MUSADO, ale cestou Doležal...kdyby, kdyby...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 09. zář, 2007 13:22

KD se mi líbí i když to jeho pojetí a filozofie je trochu drsná. Ale to je reál.
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod WT_Warrior » ned 09. zář, 2007 15:58

Určitě je JUDO použitelné na sebeobranu .... něco málo o tom musím vědět když jsem ho dělal taky ...... ale zajímal by mě ten Si-Fu Doležal: Kde ho můžu vidět, Kdy a co vlastně dělá za BU/BS
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 16:25

WT_Warrior píše:Určitě je JUDO použitelné na sebeobranu .... něco málo o tom musím vědět když jsem ho dělal taky ...... ale zajímal by mě ten Si-Fu Doležal: Kde ho můžu vidět, Kdy a co vlastně dělá za BU/BS


jedna z takových rozumných definic sebeobrany.

-sebeobrana je REÁLNÁ obrana na REÁLNÝ útok-

a tomu je potřeba se přizpůsobit .

jinak Karel DOLE®AL je pojem, věnoval se judo a karate (úspěšně závodil), v současnosti chan shaolin dju su kung-fu a taiči.Jinak více na www.abuostrava.cz
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod graver » ned 09. zář, 2007 17:04

diablik píše:-----pretoze som Jendo samonasieraci typ

To jsem já taky a nestrkám si kvůli tomu zpět do huby co jsem řekl. V reálu by jsi to neudělal. Pokud si za tím, co řeknu, nedokážu stát ani 5 minut, tak co už...
diablik píše:nakoniec si 3/4 ludi z BU.CZ mysli ze som total vypatlany dement

No, když z každého tvého postu zůstane jen hromada smajlíků, tak ten dojem nevylepšíš. Sorry.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod WT_Warrior » ned 09. zář, 2007 19:14

kumori píše:
WT_Warrior píše:Určitě je JUDO použitelné na sebeobranu .... něco málo o tom musím vědět když jsem ho dělal taky ...... ale zajímal by mě ten Si-Fu Doležal: Kde ho můžu vidět, Kdy a co vlastně dělá za BU/BS


jedna z takových rozumných definic sebeobrany.

-sebeobrana je REÁLNÁ obrana na REÁLNÝ útok-

a tomu je potřeba se přizpůsobit .

jinak Karel DOLE®AL je pojem, věnoval se judo a karate (úspěšně závodil), v současnosti chan shaolin dju su kung-fu a taiči.Jinak více na www.abuostrava.cz


Díky za odkaz ....a ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsou nějaké semináře apod. ...jestli jo tak KDY rád bych přišel

SORRY ZA OFFTOPIC
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Lada » ned 09. zář, 2007 19:15

Kid píše:Když tě nepřesvědším já o tom, že tato obrana funguje zkus si někde sehnat třeba knihu: umíte se bránit??? od Zdeňka Náchodského a Jaroslava Honzíka nebo sebeobrana od Adolfa A. Lebedy. V těchto knihách je přesně tento způsob obrany a myslím, že tihle lidé ví o čem píší, mimochodem se to učíme i my v našem oddíle a plno mých kamarádů i z jiných BU než je judo.


nedávno dávali na ČT pořad "braňme se" kde sebeobrané situace komentoval a jak se mají úspěšně řešit vysvětloval Náchodský.....a co dodat chtělo se mi z toho zvracet z toho co tam předváděl s Paulovou, oba vysmátí jak lečo on ji vždy tak něžne chytnul, předtím jí řekl jak se má bránit. ona to tak naoko udělala (jednou ho nějak udeřila) on odlítl jak po nárazu auta, nebo dělal jak umírá...Paulová vysmátá jakže je to tak jednoduchý a jak útočníka hravě skolí a on taky..
Prostě paráda :evil:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 19:45

Lada píše:
Kid píše:Když tě nepřesvědším já o tom, že tato obrana funguje zkus si někde sehnat třeba knihu: umíte se bránit??? od Zdeňka Náchodského a Jaroslava Honzíka nebo sebeobrana od Adolfa A. Lebedy. V těchto knihách je přesně tento způsob obrany a myslím, že tihle lidé ví o čem píší, mimochodem se to učíme i my v našem oddíle a plno mých kamarádů i z jiných BU než je judo.


nedávno dávali na ČT pořad "braňme se" kde sebeobrané situace komentoval a jak se mají úspěšně řešit vysvětloval Náchodský.....a co dodat chtělo se mi z toho zvracet z toho co tam předváděl s Paulovou, oba vysmátí jak lečo on ji vždy tak něžne chytnul, předtím jí řekl jak se má bránit. ona to tak naoko udělala (jednou ho nějak udeřila) on odlítl jak po nárazu auta, nebo dělal jak umírá...Paulová vysmátá jakže je to tak jednoduchý a jak útočníka hravě skolí a on taky..
Prostě paráda :evil:


pan Zdeněk Náchodský je další z prezentátorů tzv. české školy sebeobrany a zdatný publikátor materiálů o sebeobraně, ale to co prezentuje patří do doby tak před 30-40 lety, realita dneška je jiná, to co předvádí jsou akademické techniky a ideální sebeobrané modely.neříkám, že by nefungovaly, ale pan doktor Náchodský mně o tom nepřesvědčí, každopádně hezky a věcně vysvětloval děvčatům, jak se mají bránit proti znásilnění v autě...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 09. zář, 2007 20:02

kumori píše:pan Zdeněk Náchodský je další z prezentátorů tzv. české školy sebeobrany a zdatný publikátor materiálů o sebeobraně


A zdatný soudní znalec v oblasti BU :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 09. zář, 2007 20:14

to je i Soke Konečný :lol: :lol: :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod diablik » ned 09. zář, 2007 20:23

graver- :lol: 1.)Vies Graver moj zmazany prispevok bol o kopani do guli,udierani do krku o naslednom relat. nefungovani tychto technik na mne v 2 potyckach,dalej to bolo o knokoutovani jedneho dementa mnou v sebaobrane a naslednom sudnom procese vedenom proti mne a o neprijemnostach s tym spojenych pre mna :wink:
2.) Smajliky mam rad a tak to aj ostane :!:
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:33, celkově upraveno 2
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Re: :-)

Příspěvekod kamiwaza » ned 09. zář, 2007 20:37

kumori píše:Soke Konečný :lol: :lol: :lol:


Já ho nechtěl zmiňovat, aby neměl reklamu za hubičku :lol: ale když jinak nedáš :wink:
Teď už je i studovanej psycholog. Říkal lidem na semináři, že pokud by měli nějakej problém, tak se na něj mohou kdykoliv obrátit :wink: cca 2 měsíce zpět.
MUDr. Chocholoušek hadra :lol:
Sranda kam to vždycky sklouzne.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 09. zář, 2007 22:08

WT_Warrior píše:
kumori píše:
WT_Warrior píše:Určitě je JUDO použitelné na sebeobranu .... něco málo o tom musím vědět když jsem ho dělal taky ...... ale zajímal by mě ten Si-Fu Doležal: Kde ho můžu vidět, Kdy a co vlastně dělá za BU/BS


jedna z takových rozumných definic sebeobrany.

-sebeobrana je REÁLNÁ obrana na REÁLNÝ útok-

a tomu je potřeba se přizpůsobit .

jinak Karel DOLE®AL je pojem, věnoval se judo a karate (úspěšně závodil), v současnosti chan shaolin dju su kung-fu a taiči.Jinak více na www.abuostrava.cz


Díky za odkaz ....a ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsou nějaké semináře apod. ...jestli jo tak KDY rád bych přišel

SORRY ZA OFFTOPIC


Malej dotazek, kde se pan Dolezal ucil "Kung fu" a v nich "Kata" ... to jsem blazen ... ja si vzdy myslel,ZE SE V CINSKEM KUNG FU POUZIVA POUZE CINSKA TERMINOLOGIE ... asi chyba lavky ... V CINE UZ POUZIVAJI JAPONSTINU :lol: :lol: :lol: 8O

Nebo je KATA nejake slovo z Esperanta :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Panda » ned 09. zář, 2007 22:49

2 Luen
Znáš to historie číny spočívala v tom že vždycky jednou za sto let přišli japonci a zničili na co přišli, třeba právě probíhá další invaze, tentokrát rafinovaně do kung-fu kruhů :lol: :lol: :lol: :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 10. zář, 2007 10:25

Panda píše:2 Luen
Znáš to historie číny spočívala v tom že vždycky jednou za sto let přišli japonci a zničili na co přišli, třeba právě probíhá další invaze, tentokrát rafinovaně do kung-fu kruhů :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :wink: jj stara dobra invaze :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron