pamet tela.....

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

pamet tela.....

Příspěvekod scout » úte 23. říj, 2007 21:03

zdar kluci.leta jsem boxoval v klas. gardu ..leva v predu -prava v zadu ,nedavno jsem cetl pojednani stareho dobreho bruce..o ju fan... ze pro realitu se ma trenovat v obou gardech..tak jsem to skusil a najednou ....a kurva .kurva ,kurva ..slo to spatne -vytaceni boku ,prenaseni vahy,nacasovani,vybusnost..nebylo to ono ....tak jsem si uvedomil ze kluci co trenuji sport. karate nabo taekwondo...nic proti ...fandim jim.... ale spousta lidi to cvici jako do..nebo sport a mysli si za by v realu nebo na ulici pritvrdili.......ale telo ma hroznou pamet a navyky ktere si fixujete par let ...pri sparingu,kumite,embu ..vas mohou stat v realite zivot ...zdravi.....telo ma hroznou pamet..i po letech....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod scout » úte 23. říj, 2007 21:05

a to pisu ja ktery se zastava aikida... aikido info str.21 .....co se da delat ....nic ve zlym :D :D opatrujte se .....zdar....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » úte 23. říj, 2007 21:28

Nechápu co tím chceš publiku sdělit. Vždy je jedna strana horší, hůře se učí no a co. To neznamená, že ji soustavným tréninkem nemůžeš zlepšit. Nikdy nebude stejně dobrá jako silná strana, ale snahou se jí co nejvíce přiblížit. To není nic nového pod sluncem.


RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod severin » úte 23. říj, 2007 22:12

Mozek je jako sval,tam kde ho posiluješ nejvíc sílí a naopak.V Arnisu cvičíme tak,aby se ten rozdíl co nejvíce snížil.Můžu říct,že když na tréninku řeknu "a ted levou",tak tam běhá lidem mráz po zádech :lol: .
Na srovnání mozkových půlek máme různé drily včetně sinawali,kdo nezkusil ten neví.Každopádně je to jen a jen o tréninku.Jun Fan / Jeet Kune Do je opravdu dobrý příklad.
Naposledy upravil severin dne úte 23. říj, 2007 22:43, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » úte 23. říj, 2007 22:20

mě to připadá tedy normální trénovat tak i tak a pokuď na ulici tak i z normálního postoje kdy neočekávám žádný útok, ze všech možných postavení a pozic atd...a návyky jsou snad jasné, taky se jich hodně odnaučuji a pokuď si někdo myslí že v realitě to udělá jinak než trénuje x let tak je no....

hold když chci cvičit pro ulici tak tak cvičím, když pro sport tak pro něj
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » stř 24. říj, 2007 6:13

No, třeba si chtěl scout jenom postěžovat :wink: . Mně taky běhá mráz po zádech, když slyším "změnit střeh" :oops: Proto se asi dělají drily, aby to šlo na obě strany...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » stř 24. říj, 2007 7:39

Chce asi říct jen to, že platí rčení : "Jak trénuješ .... tak budeš bojovat" což má logiku. Ale ne druhou stranu my na boxu každý trénink věnujem tak cca 15 min. práce v opačném gardu u mne to asi nehrozí ale u borců kteří boxují už řadu let jsou prý pak patrné svalové disbalance. Nevím na kolik je to pravda.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 7:55

:?
Naposledy upravil diablik dne pát 15. úno, 2008 20:17, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 8:07

scout- a este jedna vec k Bruce Leemu,aj ja som ho obdivoval ,cital veci od neho atd. ale pozri kde skoncilo JKD dneska..okrem par "dinosaurov"kt. sa hlasia k tomu ze su verni jeho odkazu a kde ich JKD vyzera ako mix zleho WCH a boxu a 2 kopaciek zo savate sa pozri co sa stalo zo zvyskom JKD....same BJJ,mixnute s thaiboxom,obohatene o box a pripiprene o zapasnicku vsehochut a ceresnickou na torte su FMA...mne vychadza z toho MMA a Valetudo a co tebe?
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 8:24

scout--zatia som nenasiel "switch" tykajuci sa ruk,ale pozri co robi Pat Miletich v 0:25,kde povoli prednou nohou proti kopajucemu lowkicku od supera a z jeho prednej sa zrazu stane zadna "silova" noha http://youtube.com/watch?v=YiVGohcYjvo ,yo a este tu mas ukazane "switche" z jeho prirodzeneho garde pri lapovani http://youtube.com/watch?v=xiDgNwnLjYE
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

 

.

Příspěvekod luen » stř 24. říj, 2007 8:39

Ahoj vsem,

to jestli je clovek pravak nebo levak je dane od prirody - chceteli. Nikdy to nebude tak, ze cvicenim neco vyrovnam ... ani nahodou! Jak tady spravne padlo je zdrave cvicit na obe strany (prave kvuli tomu, aby nedoslo k disbalancim a dalsim dis...), ale zaroven je treba mit na zreteli, ze jsme bud pravaci, nebo levaci a nezmenime to! Par lidi ac jsou pravaci ... maji opacne garde apod ..., ale je to jen par % nasi populace. Vetsina lidi je standard.

Cvicit oba gardy proto abych byl tzv. "univerzalni" bojovnik je prihlouple ... je to jen doplnek!!!

Jak uz tady bylo spravne uvedeno kolem B.L. je myslim vice povyku nez by sam chtel a dost mozna i vice nez by si zaslouzil ... Byl ve spravnou dobu na spravnem miste a s tim co delal byl v te dobe o par kroku pred nekterymi lidmi ... dnes by po nem myslim nestekl ani pes (muj nazor - a nechci se dohadovat s nejakym brusli-filem!)
Na druhou stranu vetsinou ho kritizuji lide z rad wing chun, kteri nezvladaji ani 20% toho co zvladal on ...

Cvicte tak, at jste schopni dlouhodobe podavat stabilni vykony! Vse ostatni je jen zpestreni ... "zabavna metodika", proti jinak nudne a stereotypni drine :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod diablik » stř 24. říj, 2007 11:08

luen píše:Cvicte tak, at jste schopni dlouhodobe podavat stabilni vykony! Vse ostatni je jen zpestreni ... "zabavna metodika", proti jinak nudne a stereotypni drine :!:


..tak,tak ...suhlasim.. :wink:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod scout » stř 24. říj, 2007 11:34

souhlasim s tim ze bruce by v dnesni dobe komplexne pripravenych bojovniku nebyl to co pred 30lety...ale udelal kus prukopnicky prace..metodou pokusu - omylu a meli by jsme mit pred nim uctu.....kazdopadne markovi..senninovi fandim ...uz to ze u nej chteli cvicit vnitraci o necem vypovida...tak hodne zdaru....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » stř 24. říj, 2007 11:38

jen jsem tu pamet tela nadhazoval ....pro zamysleni ...aby jsme si dali pozor na to jak cvicime a obcas se snazili i prekrocit ramec toho co cvicime a obohatit drily ...a snad i intuici...komplexni vnimani....no nic prace ceka ..zdar... :D :D
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Val » stř 24. říj, 2007 15:31

moje telo se zase naucilo, ze mlatit lidi je spatne (zvlast klackem) a nemuzu ho to porad odnaucit, snad pomuze sparing a kendo :oops:
Val
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 122
Registrován: stř 14. úno, 2007 0:00
Bydliště: CB

Příspěvekod qBrona » stř 24. říj, 2007 16:14

diablik píše:scout--zatia som nenasiel "switch" tykajuci sa ruk,ale pozri co robi Pat Miletich v 0:25,kde povoli prednou nohou proti kopajucemu lowkicku od supera a z jeho prednej sa zrazu stane zadna "silova" noha


Tj ale normalni postup a nejedna se o zmenu garde :)
qBrona
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: sob 15. zář, 2007 23:00
Bydliště: Opava

Re: .

Příspěvekod TongPa » stř 24. říj, 2007 16:43

luen píše:...Par lidi ac jsou pravaci ... maji opacne garde...

To jsem já! :twisted:

Co se týče tématu - jak už bylo napsáno, každýmu člověku přirozeně "sedí" jen jedno garde, nějaká snaha umět to úplně stejně na obě strany, je trochu úchylná. Ale určitě není od věci nějaký čas věnovat i tréninku z opačného garde, zejména pro sebeobranu (v případě zranění) je žádoucí umět nouzově použít i druhou stranu. Cvičí se to tak i u střelných zbraní. Já sám jsem skoro obojetník, ale to je asi právě tím, že ač pravák, boxuju jako levák. Při sparringu s někým, koho už mám přečtenýho, si klidně dovolím garde měnit, což mnohým docela leze na nervy... :twisted: Ale jakmile spáruju s někým neznámým, či zřetelně lepším, okamžitě jedu pouze v tom garde, který mi sedí o trošku líp.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Panda » stř 24. říj, 2007 17:34

Já jsem taky případ obráceného praváka: ) důvodů to asi má několik,nejdůležitější je ale fakt že v obráceném gardu je moje rozsekaná noha vzadu a tím pádem není tak zraniteklná a na ráně....už se těším až bude tak za půl roku noha v pořádku a já začnu experimentovat s vracením se do pravého gardu, bude to velkááá legrace...Tím jsem chtěl podpořit teorii že se občas může hodit umět na obě strany, třeba když je člověk na jednu rozbitý.
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod RBR » stř 24. říj, 2007 18:48

TongPa píše:Co se týče tématu - jak už bylo napsáno, každýmu člověku přirozeně "sedí" jen jedno garde, nějaká snaha umět to úplně stejně na obě strany, je trochu úchylná. Ale určitě není od věci nějaký čas věnovat i tréninku z opačného garde, zejména pro sebeobranu (v případě zranění) je žádoucí umět nouzově použít i druhou stranu.


Trochu si odporuješ. V první větě píšeš, že cvičit v druhém garde je úchylné a v druhé připouštíš že to má smysl. :wink:

Co to znamená nouzově použít druhou stranu??? Dle mého názoru ta nouzovka znamená, že i druhá strana musí být na takové úrovni, aby dokázala vyřadit soupeře ze hry. Z toho vyplývá, že se musíš druhou stranu hodně procvičovat (je slabší, huř se učí) a tím pádem zákonitě snížuješ rozdíl mezi silnou a slabou stranou a to je trošku úchylné jak tvrdíš. :D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: .

Příspěvekod TongPa » stř 24. říj, 2007 20:04

RBR píše:Trochu si odporuješ. V první větě píšeš, že cvičit v druhém garde je úchylné a v druhé připouštíš že to má smysl. :wink:

Co to znamená nouzově použít druhou stranu??? Dle mého názoru ta nouzovka znamená, že i druhá strana musí být na takové úrovni, aby dokázala vyřadit soupeře ze hry. Z toho vyplývá, že se musíš druhou stranu hodně procvičovat (je slabší, huř se učí) a tím pádem zákonitě snížuješ rozdíl mezi silnou a slabou stranou a to je trošku úchylné jak tvrdíš. :D

RBR

Četl jsi všechny slova a řádky mého příspěvku? Tvá interpretace mi připomíná styl zpravodajství TV Nova... :? Nikde jsem nepsal, že cvičit druhý garde je úchylné, ale že snaha umět to úplně stejně na obě strany je úchylná. :!: Znamenalo by to, jak jsi sám odhadl, věnovat té "slabší" straně na tréninku mnohem více času, než dalšímu rozvoji té "silnější". A to je podle mého názoru úchylné. A použít něco nouzově znamená jen to, že jsi schopen to použít, ačkoliv to není ideální. V praxi to tedy například může vypadat tak, že z 1.5 hod tréninku věnuješ pouhých 5 minut druhému garde, aby ti to nebylo úplně neznámé.
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron