Taekwondo WTF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Jacopo » ned 18. lis, 2007 14:46

TAPTAK píše:Je na olympiade jen zapas? Jsem liny to hledat.


Zápas ve WTF se na olympiádu dostal díky tomu, že vsadili na originálnost -> používají jen nohy... všimni si... na olympiádě chybí bu, které používají ruce i nohy zárověň... Jsou tam díky tomuhle... Já dělám ITF a osobně si myslím, že WTF má do původního Taekwonda daleko... nechápu, proč si stále říkají taekwondo WTF... :roll:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod TAPTAK » ned 18. lis, 2007 20:26

Nikdy jsem se po tom neshanel a predpokladal jsem, ze WTF se dostalo na olympiadu diky lepsi politice. Z meho byvaleho oddilu par kluku preslo k WTF. V ITF byli vyborni a na WTF si ani po letech nestezovali.
Navic si vubec nejsem jist, nakolik se podoba WTF, co se prodava na zapade a korejske WTF. To, co tady predvadeli vitezove asijiskych her, bylo srovnatelne a kompatibilni s tim, co jsem tehdy znal z ITF.

Co mi chybelo v ITF a mam za to, ze to nenajdes ani ve WTF, byl koncept boje. V ITF jsme se neco naucili, odzkouseli par ptakovin v jedno a vicekrokovych soubojich a uz bylo matsogy = delej, co umis. Obcas se drilovalo par kombinaci, ale to bylo tak nejak vsechno. I hosinsool tak, jak jsem ho poznal, byl s odstupem casu cvicenim ptakovin. Na to, ze se TKD vyucuje v armade, bylo hrozne chude na drily. Porad do kola techniky, ale skoro nikdy technika s protitechnikou zaroven. Jen utok blok, protiutok blok ...

Abych byl uprimny, na BU mi TKD pripadalo nacpane technikami, ale chude co se tyce myslenek ohledne vedeni boje. Mozna bych se neco vic dozvedel na mistrovskych stupnich, ale kvuli urcitym neshodam jsem karieru TKD ukoncil. Na druhe strane jsem absolvoval treninky i zapasy s mistrovskymi stupni a absence toho, o cem mluvim, byla citelna i u nich.
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

pro TAPTAKA

Příspěvekod Jacopo » pon 19. lis, 2007 17:05

Nezapomínej na to, že to také může být trenéry... !!! :wink:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » pon 19. lis, 2007 18:38

Souhlasim s JACOPEM, ja trenuju ITF a provadime spoustu nacviku kombinaci a podobne. Proste jde taky o to jakeho mas trenera 8)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Re: TKD ...pro Danteho

Příspěvekod Jacopo » úte 20. lis, 2007 21:04

Dante- píše:Souhlasim s JACOPEM, ja trenuju ITF a provadime spoustu nacviku kombinaci a podobne. Proste jde taky o to jakeho mas trenera 8)


A z jakého oddílu jsi? :wink: Já z Opavy :) Mám sice 7. kup a dělám to rok, ale strašně mě to chytlo...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » čtv 22. lis, 2007 18:37

Ja su ze Zlínského oddílu, tak je dost mozné, ze jsme se potkali na vasem soustredeni v lete :-)

PS.: Pozdravuj MarVina, Lukase (Adama) a Lucku :-) Od Hrocha, oni budou vedet :-)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod TAPTAK » pát 23. lis, 2007 0:40

jacopo - nezapominej, ze vsechny nazory a pohledy na vec jsou subjektivni. Spousta efektnich kombinaci neni koncept boje jako takovy. Ze pri utoku rotujes jako kaca jeste neznamena, ze ten utok je smysluplny a stabilni. Je to jen serie pohybu. Proti kolika takovym kombinacim ses ucil protiakce? Spousta kombinaci zacne najednou drhnout, pokud se souper pohybuje proti tobe. Vetsina matsogy vypada tak, ze se souperi postavi bokem, mirne se zvedne predni noha a trefuje se, co se da. Kdyz to jde, navaze se kombinace. Nejlepe same nohy, vzdyt je to taekwondo, neni to karate. Na mezinarodnich utkanich potom vyhravali kluci, kteri meli zkusenosti s rukama z boxu nebo karate, kteri nohy ani moc nepouzivali. Takhle to vypadalo za nas, a co jsem mel moznost videt v posledni dobe, vyrazne se to nikam dramaticky neposunulo.
Pokud to chces svadet na trenery, mel jsem to stesti, ze jsem vetsinu casu cvicil primo pod mistry Yun Nam Gyu a Hwang Ho Yongem, kteri pravdepodobne ucili tvoje trenery.
Ale to uz jsme pekne off topic, protoze tohle je WTF forum. Zdar. :wink:
TAPTAK
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 172
Registrován: úte 02. lis, 2004 0:00

Re: TKD

Příspěvekod Jacopo » pát 23. lis, 2007 15:48

Dante- píše:Ja su ze Zlínského oddílu, tak je dost mozné, ze jsme se potkali na vasem soustredeni v lete :-)

PS.: Pozdravuj MarVina, Lukase (Adama) a Lucku :-) Od Hrocha, oni budou vedet :-)


No tak to si piš, že jsme se potkali :) Já jsem Jacob... ten s těma delšíma vlasama a na soustředku jsem měl ještě žlutý pásek :wink: Rád čtu, že tu je někdo, koho znám... 8)
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » pát 23. lis, 2007 16:52

Jacopo : Ty jo tak to je haluz :-) ale ze jsme to na tom soustredku rozjeli ze? Jen do ted nechapu jak je mozne, ze jsme po vecerech tak kalili a druhy den nam nebylo vubec blbe :-) Jinak V prosinci k vam do Opavy jedeme na Freestyle Show, ale s ogarama to chce vzit jako srandu a nejak se ztrapnit :D


Jeste bych se vratil k tematu diskuze. V soucasnosti uz chvilu s nama na trenink chodi jeden ogar z TKD WTF, a tak si obcas navzajem vymenujeme nejake zkusenosti a je pravda ze aj to WTF ma neco do sebe, proste techniky nohama maji hodne dobre zvladnute :-)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

TKD

Příspěvekod Dante- » pát 23. lis, 2007 16:55

JACOPO: Jinak se vubec nedivim ze te to tak chytlo, protoze s trenerem jako je MarVin, a tak paradni skupinou lidi co tam mate, se ani neni divu ze te to bavi. Proste v Strenerem co dore rozumi tomu co dela, a v pratelske a dobre atmosfere se trenuje naprosto dokonale. U nas je to podobne :-)
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Jacopo » pát 23. lis, 2007 17:40

Jasneee.... my se taky ztrapnime jenom :wink: tu jde o srandu hlavne!!! Neberte to nijak moc vazne 8) Jojo... Marvin je super... je s nim sranda, treninky te bavi a zaroven se toho dost naucis... WTF ma neco do sebe... ale pro me to postrada kouzlo s technikami rukou, vis jak.... kdyz na ne nejsou zvykly... tak to je nevyhoda... Tesim se na tu akci freestylovou :lol:
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron